Obmedzenia pre svadby od 1.10.2020

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte nevesty, videli ste tlacovku? Svadby od 1.10 max. do 30 ludi na celom SVK. Vidim/ citam dobre? My sme prelozili svadbu z marca na oktober a neviem, co teraz robit...Buduci rok su vsetky datumy v nasej sale vybookovane. Uvazujete, ze sa zoberiete len o svedkoch a zvysok proste nebude? Velmi som sa tesila aj na hostinu, prvy tanec :/
Odpovedať
Profilova fotka
Tak, tlačovka je za nami. Nevyzerá to dobre a tieto slová sa mi píšu ťažko. V pondelok bude zasadnutie krízového štábu, po ktorom by sme sa mali dozvedieť finálne znenie nových opatrení platných od 1.10.2020 - Premiér Matovič navrhuje znížiť počet ľudí na svadbách na 30 a obmedziť návštevnosť hromadných akcií. #drzmesipalce
Odpovedať
@sissusik Prosím ťa a ty si virologička, že sa tu vyjadruješ k tomu, čo je to za vírus a aký je nebezpečný? Choď sa pozrieť do krajín, kde sa to šíri nekontrolovane a zdravotníctvo nestíha, ľudia zomierajú doma a ani ich nestačia otestovať. Hneď by si zažila kontakt s realitou.
Odpovedať
Ano, vyzera to tak, ze svadby pojdu na 80% dole na 30 ludi
Odpovedať
@veva91 a ty si kto ze tu moralizujes nepotrebnymi recami ktore nikomu nepomahaju😉 to sa ti uz nepaci co ked niekto argumentuje, ja som niektore tvrdenia aspon podlozila dokazmi. A plus este mi ostal zdravy rozum ❤️
Odpovedať
Je to uplne naprd. Stale dufam, ze daju aspon 50 ludi. Uz mam vsetko pripravene 😭
Odpovedať
@sissusik Lenže pochop, že nemáš čím argumentovať, pretože sa do danej problematiky nevyznáš..ani ty ani mnohí ďalší, ktorí si myslia, že vedia čo treba v tejto situácii robiť...A ani ja...ale ja sa aspoň nesnažím vyvracať to, čo tvrdia ľudia, ktorí o tom naozaj niečo vedia...
Odpovedať
@veva91 pozri ja nechapem co ta rozcertilo, ked sa obuvas ci som virologicka🙂ja som nenapisala ziaden blud, dokonca je tam clanok z uradu verejneho zdr. Plus co mam info od znamych co su lekari. Ja som nenapisala ziadnu konspiracnu teoriu, ze to tu na nas vypustili alebo co. Len protipol k tvojej odpovedi. Co je vlastne takisto plnohodnotny nazor. A myslim si ze som dostatocne vzdelana k tomu aby som sa mohla vyjadrit ale nie mas pravdu virologicka nie som. Lenze napriek vsetkemu moje vzdelanie toho typu co mam zodpoveda tomu aby som napr mohla zasadat v krizovom stabe SR ako hlavny poradny organ kedze tam rozhoduje vela aspektov a nie len z hladiska virologie a epidemiologie a to znamena ze nieco do toho vidim😉 Tak teda skusme sa respektovat a aj rozne nazory... ja len nechcem aby sme si zbytocne hadzali polena pod nohy. Myslim ze ich uz mame az dost🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@veva91 a akoze pri 30 ludoch plus obsluha hudba foto i kamera... Cca 35-40 ludi sa nebude sirit korona? Staci ze su z roznych kutov slovenska.
Odpovedať
@hatsepset No logicky čím menej ľudí pokope tým menšia šanca, že medzi nimi bude nakazený a takisto ľahšie v prípade potreby dohľadať kontakty. Ale osobne si myslím, že o pár dní/týždňov to nebude už ani tých 30 ľudí vzhľadom na situáciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@veva91 ved to ze za par dni tu mame 1000 a to uz bude totalne jedno kde sa kolko ludi stretne
Odpovedať
Profilova fotka
Baby ja som len zvedavá , či to ešte zrušia úplne ... my chceme len malú svadbu , rodičia svedkovia
Odpovedať
Asi sa celu noc a den budem modlit aspon za tych 30 ludi 😭 Moj nastavajuci sa zial nechce zenit len tak, ze len sobas so svedkami 🤷🏼‍♀️
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak som dnes zvedavá čo povedia. Celú noc sa mi o svadbe snívalo a nebolo to pozitívne 😶 Ja som ochotná sa vydať aj bez oslavy, lebo už obaja po tom túžime, ale rodičia sú proti. Navyše sa bojím že aj keď teraz povedia 30 ľudí o týždeň-dva sa to zmení. Už nemám motiváciu čokoľvek plánovať.
Odpovedať
@oveska1 aj mne sa snívalo tiež, modlím sa aby aspoň do 30 ľudí povolili. Za 5 dní máme mať svadbu všetko je už na ňu pripravené a nevieme čo bude 😣
Odpovedať
@domini_fab my tiez 3.10. ale uz nejako neverim, ze povolia vobec nieco. Uz som zrusila kolace, lebo ze nemoze do zajtra cakat. Kvetinarka mi volala, ze najneskor okolo 5 vecer jej mam dat vediet. Aspon tuto prvu sobotu mohli povolit 30ludi.
Odpovedať
https://dennikn.sk/blog/2057008/covid... My máme mať svadbu 3.10. Už od piatku sme na prášky z toho všetkého, všetko máme pripravené a po včerajšom statuse od nášho p. premiéra, nevieme čo sa bude diať. Viac info v článku ako prebiehajú naše prípravy na svadbu 😭.
Odpovedať
@ferdzi39 článok ako mne z duše písaný 😞
Odpovedať
@domini_fab musel som ho napísať, lebo s mojou snúbenicou sme už fakt na prášky
Odpovedať
@emmam87 hlavne doteraz mali byť svadby do 100 ľudí a pár dní pred 1.10. už chcú zrušiť úplne všetko. Na mňa tiež všetci čakajú a zálohy prepadnú ak zrušíme. Tak dlho sme všetko chystali, plánovali a 5 dní pred svadbou je všetko v keli
Odpovedať
Profilova fotka
Strašne ... všetky sa tešíme , mame to naplánované , a teraz netrpezlivo čakáme na večer .ako sa vyjadria. tiež sa mi o tom už sníva a neviem či objednať tu kyticu ... 😩
Odpovedať
@dominika_gulkova no tiež čakám klepem sa celý deň... my máme prenajatú súkromnú chatu na hostinu a len do 30 ľudí tak ja neviem čo urobíme 🙁
Odpovedať
Ja nemozem cakat do 19.00. Do 16.30 musim nahlasit saty a do 17.00 kvety 🤦🏼‍♀️😩takze ak dovtedy nedaju vediet, tak neviem co spravit 😩😩😩
Odpovedať
@emmam87 tak snad i ti dodavatele vedi, proc cekate na vecer,a do zitra vydrzi,ne.. Dnes vecer urcite kvety vazat nezacnou
Odpovedať
Profilova fotka
@emmam87 vzhľadom na situáciu by mohli čakať ... ved vidia ako to celé je , nikto nevie či to bude dovolené
Odpovedať
Profilova fotka
@domini_fab tak obrady neboli zevraj ani pred tým zakázané ... tak snáď nebudú, len je otázne koľko ľudí na ňom bude môcť byt .... tie “hostiny” si myslím , že zakázané budú ... ale uvidíme , bohužiaľ takto v neistote pár dni pred svadbou
Odpovedať
Profilova fotka
AKTUÁLNE: Hromadné podujatia, t.j. aj oslavy sú od 1.10.2020 zakázané ❗️ Výnimku budú mať len OBRADY. Presné počty osôb, ktoré budú môcť byť prítomné na samotnom obrade budú ešte upresnené. Zasadnutie krízového štábu ešte stále prebieha.☝️
Odpovedať
Super. Svadba zrusena...😢
Odpovedať
@emmam87 aj naša už po druhý krát 😖
Odpovedať
My máme mať svadbu nasledujúcu sobotu, už máme všetko nachystané, rušiť to nejdeme. Budeme mať súkromnú sobášnu sv. Omšu v kostole a potom si pôjdeme do 22 00 sadnúť a najesť sa. Druhýkrát odkladať keď už je všetko pripravené, nemáme síl. 😭😭😭😭 Mohli to aspoň do tých 30 povoliť.
Odpovedať
Profilova fotka
@ferdzi39 my tak isto .... v restike posedime , to je hádam dovolené ... a fotenie máte ako pripravené ? Interiér ? Exteriér ? Bohvie aké bude počko
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?