Obmedzenia pre svadby od 1.10.2020

9. okt 2020127
  • @majka4848  este nevysiel ten manual. Uvidime este podla toho. Ale ak sa pytas na ruska na hostine tak ano my do toho ideme ak bude moct byt do 100 ludi na svadbe. Ak 30 tak asi nie...
    Bohvie co bude o rok a dalsie stresy nechcem prezivat 🙂

• @majka4848  pôvodne, keď vyšla informácia, že svadby budú len do 30 ľudí, sme svadbu chceli zrušiť. Akonáhle to zvýšili na 100, rozhodli sme sa v prípravách pokračovať. Zatiaľ čakáme na ten manuál a celkovo na ten prvý októbrový víkend, či tie kontroly chodia, či nie, ak áno, či tie rúška naozaj riešia pokutami alebo len dohovorom a podľa toho sa rozhodneme. Hotel pravdepodobne bude požadovať od nás podpísanie dodatku k zmluve, aby sme prevzali zodpovednosť za prípadné pokuty, ale neodrádza to mňa ani partnera. Ja sa spolieham na to, že tie kontroly nebudú chodiť na každú svadbu a ak áno, tak to budú riešiť ľudsky dohovorom. Ak na tých policajtov a hygienikov nebude človek arogantný a nebude na nich vrieskať, že "tú handru nosiť nebude", tak to bude podľa mňa v poriadku. Treba sa správať normálne, trocha pokorne, ospravedlniť sa a podľa mňa to bude ok. Policajti a hygienici sú tiež len ľudia ako my a nebudú dávať tie najvyššie pokuty, pokiaľ sa ľudia správajú asertívne. Veď koľko ľudí reálne dostalo od marca v čase prvej vlny tú najvyššiu pokutu 1600€ za nenosenie rúška? Tých ľudí bolo minimum a aj to dám krk na to, že väčšina z nich si za to mohla sama (nie kvôli tomu, že nemali rúško, ale kvôli tomu, že sa k tým policajtom správali ako úplni blbci).

• @sissusik @tralala94  a kedy by mal vyjsť ten manuál ? Ani som o ňom nevedela, myslela som, že je to už definitívne 🙂 pýtam sa, lebo akurát na fb pri jednom prispevku asi 40 komentárov s tým, že rušia...tak či som sama taka pošahana, že idem do toho. Svadbu máme 17.10, tiež keď to malo byť o 30 ludoch tak sme mali plan, že len sa isť navečerať a koniec. Ale človek si to takto nepredstavoval. A teraz ked 100 ludi to je plne v poho podla mna, a tiež si myslím, že s hygienikmi sa bude dať v pohode dohodnúť. Aj mi napadlo posadiť nejakého človeka na terasku, nech dáva pozor a ked dojde niekto podozriví napíše do vopred pripravenej skupiny (chatu) spravu, že pozor pozor 😃 ale aj tak si myslím, že na tých svadbách je stále niekto vonku a proste to zbada. Takže zatial nič nerušíme, nechavame to tak a uvidíme tiež podla tých ostatných svadbách ako to zvládli. Plán B keby niečo mame, ale tento by bol lepší. Len som dosť detailistka a je to take na figu, že neviem či niečo kupovať či nie, či sa to využije či mi to bude potom doma stáť ach..

• Sponzor fóra
  • @majka4848  myslím, že zajtra, kontrolujem stránku ÚVZSR. Majú to vydať hygienici a tam bude upravený počet hostí, pokuty, opatrenia na hostine, kontroly, atď. Oficiálne ešte nič v písomnej forme nevyšlo. My máme svadbu 31.10, kamoška v novembri a nerušíme nič (aspoň nie zatiaľ). Podľa mňa nie je žiadna istota, že o rok to bude lepšie a toto je už druhýkrát prenášané z jari. Tretíkrát to prekladať fakt nechceme.

• My sme mali svadbu 6.6.2020 , to bolo cávikou okolo toho, dva týždne pred svadbou sme mysleli,že ju zrušíme,že to není bezpečné pre hostí alebo len obrad bez hostiny.
    A to DENNE bolo 0 až 5 prípadov,teraz máme pomali 300 denne a ludia si z toho nič nerobia...Blížime sa k tomu,že prekročíme kapacitu zdravotníctva a ludia,naša rodina nám bude umierať na chodbách nemocnic a doma v náručí,ak niekto neverí,stačí sa pozrieť za hranice.
    Nedávno kamaráta 30rok. doktora testovali ako pozitivneho s príznakmi,7dní sa nepohol z postele a keď mu po 10 dnoch bolo lepšie,tak bez overovacieho testu ho poslali ordinovať,že "nemajú testovacie kapacity". Stojí vám to za to riziko? Ohroziť celú rodinu a hlavne starších? Len tak na zamyslenie,že ak niekto chce svadbu,tak sa dá urobiť v kostole/úrade,ale či fakt riskovať hostinu do 100ľudí..? To už bude vaša zodpovednosť,keď sa niekomu niečo stane,že Matovič povolil 100ludí neznamená,že je to bezpečné....

Prajem krásné svadbovanie. 🙂

• @budix  My mame svadbu tento vikend a urcite by som ju nezrusila. Stoji mi to za to a nemienim to menit. Kazdy ma pravo povedat ze nejde/nechce ist alebo sa na to neciti. Kazdemu som to povedala aj to tak kazdemu bolo prezentovane. Aj mi to zopar starsich ludi zrusilo. Ale nebudem sa citit vinna, nikomu nestojim pri hlave s pistolou ze musi ist na nasu svadbu, mozu mat aj ruska ak chcu. Ludia su vselijaki bojazlivy aj nebojazlivy. Ja sama som bola pred 2 tyzdnami na svadbe a nelutujem. Je to o kazdom a kazdy ma na to iny nazor.

• @budix  tebe musel strašne dobre spraviť tento príspevok 🙂 ako sa hovorí sýty hladnému neverí 🙂 hlavne že už máš po svadbe
    Vírus je momentalne oslabený, umiera menej ľudí ako tomu bolo v máji ked sa pozrieš na okolité krajiny kde už pribúdajú také isté počty ako vtedy, a takisto my mame na pľúcnej ventilácií cca 10 pacientov.
    Prosím máme 3000 aktívnych prípadov z 5miliónov. Fakt ideme riešiť toto?
    Ak si taká vystresovaná seď s rúškom aj doma a nikam nevychádzaj 🙂
    My nie sme za nikoho zodpovedné, nenútime nikoho aby prišiel, je to každého slobodná vôľa.

• @majka4848  my nerusime, odhlasilo sa nam asi 15 ludi,ale este stale mame do 50 hosti 😄

• @sissusik áááámen 😃

• @budix  treba si pozrieť koľko ľudí zomiera na iné horšie choroby ako je rakovina napríklad. Ale tú nikto nerieši. Dnes ma zrazí auto a zajtra bude napísané, že som zomrela na COVID. Takto sa robia tie prípady 300 denne.

• @deniska1994  Nuž asi to bude preto, že rakovina nie je nákazlivá. Slovenské zdravotníctvo nie je pripravené na nápor, ktorý môže spôsobiť nekontrolované šírenie koronavírusu a treba si uvedomiť, že tu nie si len ty, ale aj ľudia z rizikových skupín, ktorých tento vírus môže naozaj zabiť. To si ale treba vidieť aj trochu ďalej od nosa a nepísať sem nezmysly. Inak vôbec nechápem ako si tu niekto môže presadzovať svadby o 100 alebo viac ľuďoch aj za cenu ohrozenia zdravia vlastnej rodiny. Nedokázala by som sa z takej svadby ani tešiť.

• @veva91  Takže aby sme sa chapali. Koronavírus je presne taký istý ako chrípka. Rozdiel spočíva v tom že chrípka oslabuje srdcové tkanivá a koronavírus pľúca. Ako môžeš zomrieť na koronu môžeš aj na chrípku. Stačia ako vždy pridružené ochorenia. Samozrejme vírus môže zmutovať do agresívnejšej formy to je kľudne možné a môže sa zdvihnúť úmrtnosť. Keď sa tak stane začnem si samozrejme dávať pozor. Ale to si dávam od marca 😉
    Odporúčam prečítať teda toto:
    http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3804:chripkova-sezona-20182019-sa-skonila-chripka-mala-mierneji-priebeh-celotatnu-chripkovu-epidemiu-sme-v-sr-nezaznamenali&catid=126:chripka&Itemid=112
    A keby sa ti čítať nechcelo tak som vyňala aspoň tento kúsok:
    "Počas chrípkovej sezóny 2018/2019 nahlásili všeobecní lekári v SR 1.470.680 ARO, z toho chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) v 157.644 prípadoch. Ťažké akútne respiračné ochorenie (SARI), ktoré si vyžaduje hospitalizáciu, bolo potvrdené v 123 prípadoch, pričom u 57 osôb došlo k úmrtiu."
    Takže chrípkové ochorenia diagnostikovali viac než 150tis. ľudom ... 🙂 a my fakt ideme blázniť pri cca komplet vyliečených aj aktívnych 8 tisícoch ?

Každý sa bojí o rodinu a nechce aby sa niečo stalo, ale strach je aj tak váš najväčší nepriateľ a ten vás ovláda viac než by ste si boli ochotné priznať 🙂 skúste sa všetky čo sem píšete aké sme nezodpovedné trocha radovať zo života, nemoralizujte nás ostatné ale skúste si zamiesť pred vlastným prahom uvidíte že to pomôže. 🙂
    Pekný deň.

• Život by bol o toľko krajší a jednoduchší keby ľudia namiesto toho aby stále na niekoho ukazovali prstom sa skúsili chápať, podporovať a pomôcť si. Možno by stačilo len neodsudzovať... Tá korona niektorým zatemnila mozgy. A možno presne o to šlo ...

• Kde sa da najst, ake su presne odporucania? Ze ci rusko musi mat aj zenich a nevesta?Dnes mi v penzione, kde budeme mat svadbu, povedali,ze aj zenich a nevesta budu musiet mat ruska. A dali nam podpisat cestne prehlasenie, ze pokutu 20 000 € berieme na seba v pripade nedodrzania pravidiel.

• @emmam87  absolútne nerozumiem, ako môžu hotely, reštaurácie a vlastne všetky zariadenia, kde sú hostiny dávať podpisovať takéto papiere, keď oficálne ešte ÚVZSR nič nezverejnil! Tie vyhlásenia Matoviča a Krajčího boli len ústne, ale písomne nevyšlo doteraz žiadne rozhodnutie a taktiež žiadny svadobný manuál, ktorý, mimochodom, mal vyjsť už min. týždeň v piatok, resp. tento pondelok a stále nič. Včera sme mali práve stretnutie s hotelom a ani sme o tom ako to bude nediskutovali, lebo zatiaľ stále platí všetko po starom - svadby do 150 ľudí, atď.

• Sponzor fóra
  • @tralala94  opatrenie, ktoré upravuje povinnosti prevádzkovateľov existuje už dlhodobo. Teraz je aktuálne toto http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/final_navrh_opatrenie_prevadzky_a_HP_16_09.pdf
    Priestupky a pokuty upravuje zákon č. 355/2007 Zz

• @radka654321  ale toto je este stare opatrenie. Podla noveho, ktore bolo prezentovane Matovicom a Krajcim min. tyzden, mali byt svadby od 1.10.2020 do 100 ludi a mal byt vydany svadobny manual napisany hygienikmi, kde mali byt specifikovane vsetky nalezitosti od pokut, kontrol az po ruska. Doteraz nic take nevyslo.

• @tralala94  ved aj ja som teraz nasla opatrenia zo 14.9.,ze zenich a nevesta nemusia mat rusko, ale platnost je len do 1.10. a my mame svadbu 3.10. Akoze uz by mohli nieco vydať, ved o 1 a pol tyzdna je svadba a ja neviem, co ako bude. Teda dufam, ze aspon my dvaja nebudeme musiet mat ruska.

• @tralala94  máte pravdu, ale novšie nie je. Maximálna pokuta pre prevádzkovateľa je ale upravená v zákone ako 20.000 Eur (tá platí aj aktuálne) a oni teda nepotrebujú vedieť, aké budú nové opatrenia, resp. aká bude pokuta pre jednotlivcov a podobne, potrebujú len preniesť zodpovednosť. Prevádzkovateľa teda už nezaujíma čo presne dodržať, keďže zodpovednosť za dodržanie presúva na nájomcov.

• @radka654321 @emmam87 , ano, ano, presne tak som to aj myslela, ze nic novsie nevydali, odvolali sa na svadobny manual, ktory stale nie je k dispozicii a pritom o tyzden je oktober. Mam taky pocit, ze z tych svadieb na oktober nakoniec nic nebude.

• Inak tym, ze sa to cele zhorsuje kazdym dnom, myslite, ze moze vlada, zmenit aj tie opatrenia na svadby od 1. oktobra? Cize zrusia tych 100 ludi a nakoniec zo dna na den zas daju 30 ludi ako povodne chceli?
    Dakujem za nazory, uz som z toho zufala...

• @ivona56  oficialne je stale 150 ludi do odvolania, cize realne tych 100 ludi od 1.10 nikdy schvalenych nebolo. 🙂 A ano, zjavne to budu zase sprisnovat...

• @ivona56  ani by som sa nečudovala že to znovu obmedzia, včera som čítala že v Bardejove po svadbe 16 ľudí je pozitívnych. Aj v tn boli po svadbe pozitívni. Tak uvidíme čo nám dnes povedia. 🤷‍♀️

• @ivona56  fuha, dufam, že nie. Potom uz neviem, komu by som povedala, nech nepride. Uz som vcera musela vsetko nahlasit, pocet ludi, stolov, harmonogram, zasadaci poriadok a v pondelok definitivne potvrdit kolace, kvety a hudbu. Keby to povedali v stredu, ze od stvrtku len 30 ludi, tak by som sa asi zosypala.

• @tralala94 ale v cervenych zónach je 30 ľudí či to tak nie je ?

• @chrobacik41  ano, ano, cervene zony su regulovane samostatne regionalnym uradom verejneho zdravotnictva + lokalnymi krizovymi stabmi a ti ak sa rozhodnu, tak maju vlastne nariadenia (napr. 30 ludi na svadbe).

• @chrobacik41  nie v kazdej cerveneh zone, je to na rvuz ci vydaju dodatocne nariadenia. Trencin je cerveny a nema ine obmedzenia ako tie co dala vlada

• @ivona56
    @tralala94
    @chrobacik41
    @emmam87

Dievčatá prečítajte si na FB príspevok, ktorý dal pán premiér. Budete mať odpoveď...

• @lilimia
    prepac, ale nic konkretne som tam nevidela. Len to zrejme asi naozaj bude drasticke ako hrozi.
    Dakujem.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Ponúkame výrobu svadobných produktov a tlačovín - svadobné oznámenia, etikety na fľaše, svadobné pečiatky, menu karty, svadobné ŠPZ, magnetky.
    Vitajte na našej stránke! Naša agentúra sa zaoberá kompletnou organizáciou svadieb. Chcete, aby vaša svadba bola výnimočná? Radi vám pomôžeme 🙂
    Ponúkame originálne moderné svadobné oznámenia v rôznych štýloch. Nájdete u nás vkusné luxusné, chic štýlové, vtipné kreatívne ale aj minimalistické.