Obmedzenia pre svadby od 1.10.2020

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte nevesty, videli ste tlacovku? Svadby od 1.10 max. do 30 ludi na celom SVK. Vidim/ citam dobre? My sme prelozili svadbu z marca na oktober a neviem, co teraz robit...Buduci rok su vsetky datumy v nasej sale vybookovane. Uvazujete, ze sa zoberiete len o svedkoch a zvysok proste nebude? Velmi som sa tesila aj na hostinu, prvy tanec :/
Odpovedať
Držím palce aby všetko dobre dopadlo. My sme z augusta 28. Prekladali na jún 2021. Tiež by nám kopec ludi neprišlo. Uvidíme čo bude budúci rok. Nebolo by mi všetko jedno mať teraz svadbu hlavne ak by tam boli starší.
Odpovedať
Dievčatá prosím podpíšte petíciu proti tomuto nezmyselnému obmedzeniu a zieľajte kde sa dá https://www.peticie.com/peticia_za_za...
Odpovedať
Profilova fotka
@domini_fab podpisane
Odpovedať
@marienka1125 ja som si tiez poplakala, lebo od marca trpnem,ci v oktobri bude svadba alebo nebude. 18 rokov sme spolu, konecne sme sa dokopali k tomu, ze spravime svadbu a nakoniec toto. Cakala som s tym,ci dalej vybavovat alebo nie. Teraz ked mam vsetko vybavene,pripravene, pride toto. Snubenec chce svadbu zrusit, ze co to bude za svadbu, 3 stoly vo velkej sale? Ja ale nemam uz energiu vybavovat vsetko odznova a rozmyslat, kedy korona hadam uz tu nebude,aby mohla byt normalna svadba. Úplne som znechutena a vystresovana. Keby aspon 50 ľudí bolo povolenych, mali sme mat do 60 ludi.
Odpovedať
Bože ešte dobre že sme sa zhodli s drahým že svadbu necháme na budúci rok v septembri.. lebo toto už je úplny nonsens aké nezmyselné opatrenia dávajú.. Všetkým nevestám ktorých sa momentálna situácia týka držím moc moc moc palce aby petícia pomohla a je mi úprimne ľúto čo prežívate! Držte sa! ❤️
Odpovedať
Ono uplne nezmyselne to opatrenie nie je. Treba si uvedomit, ze svadba je alkohol, tancovacky, hulakanie, dychanie a blizky kontakt, ziadne ruska. Tretina hosti je rizikova skupina, ktora potencinalne putuje na JISku po nakaze. Kontrolovane podujatia ako, kongresy, skolenia atd sa daju ukontrovat, cize odstupy, ruska, ziadny blizky kontakt alebo pohyb pocas tanca a hlavne minimum ludi z rizikovej skupiny.
Odpovedať
@fintafn kto sa bojí, nech nejde do lesa. Ak má niekto obavu, mohol zostať doma a neísť na svadbu, ale obmedziť ich na 30 ľudí a hromadné podujatia nechať na 100, resp. 50 ľudí je nezmysel aj keď tam vieš dodržať všetko čo si popísal. Na svadbe máš presný zoznam ľudí a vieš omnoho ľahšie dohľadať kontakty ako v prípade akejkoľvek hromadnej akcie, kde sa stretne množstvo cudzích ľudi, ktorí sa nepoznajú a ktorých v prípade potreby nedohľadáš nikdy. Rúška znižujú možnosť prenosu, nevylučujú ho úplne. Páči sa mi ako teraz idú obmedzovať svadby, keď si Matovič a spol už tie na ktoré mali ísť stihli odkrútiť cez leto.
Odpovedať
No presne o tom to je, slovaci su “hrdinovia” a malokedy rozumni...Preto asi prislo to nariadenie...eliminovat pruser z hrdinstva 🙂
Odpovedať
@fintafn takže argument o menách ľudí a o úplne cudzích ľuďoch na hromadných podujatiach zostal prepočutý. 🙂 Pekný deň.
Odpovedať
@tralala94 este som nevidel kongres atd kde by si napochodoval len tak hocikto 🙂 vacsinou je vstup na pozvanku, menny zoznam alebo si zaplatis vstupne
Odpovedať
@fintafn ja som za to ale videla množstvo koncertov a divadelných vystúpení, ktoré sú na vstupenku a teda meno tam rozhodne neuvádzaš. 😄 Mimochodom, tiež sa mi páči to načasovanie, od 1.10. Corona pravdepodobne bude útočiť len v októbri.
Odpovedať
Prosím vás našli ste niekde bližšie info o tých počtoch? Ráta sa do toho aj DJ/fotograf/catering/novomanželia? Teda či je 30 počet hostí, alebo osôb v sále?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@oveska1 treba počkať na oficiálne vydanie opatrenia. Teraz sa ešte nič nevie. Hlavne každá jedna prosím pozorne čítajte! Je v komentároch veľa poloprávd. Mimoriadna situácia ešte nebola oficiálne odvolaná - takže áno, môžu vydať takéto nariadenia. Svadby do 30 ľudí sú len návrh! Ešte prejde schvaľovaním (v pondelok). Ak bude schválený, platí celoplošne bez ohľadu na zelené/červené okresy. Je zakázané (už aj schválené) usporadúvať akcie spojené so stravovaním od 16.9. okrem svadieb (tie idú normálne ďalej). Potom 1.10. príde sprísnenie a svadby sa obmedzia na 30 ľudí. Počty 50, 100 a iné, ktoré sa viažu na farbu okresu sa nevzťahujú na podujatia spojené so stravovaním! Čiže len výstavy, šport a pod.
Odpovedať
@emmam87 ja viem, že každá z nás túži vydať sa a mať hostinu so svojimi najblizšími priateľmi a rodinou..My sme sa už pri prvej vlne rozhodli, že vziať sa vezmeme tak či tak..Veď predsa zabaviť sa dá s nimi kedykoľvek a hlavne je ten svadobný deň o nás dvoch a o tom, že si sľúbime pred Bohom, že zvládneme dobré aj zlé...Nám tiež nedôjde veľa ľudí, tiež sme takí, že pred porážkou z toho všetkého, lebo zbytočne vyvíjaný stres a nervy... Ja úplne chápem, že si na nervy, naozaj..Za seba hovorím..vezmite sa! Spravíte potom záhradnú párty niekedy..My sme to nepresunuli, pretože by sme chceli druhé bábatko a s dvomi deťmi toto absolvovať neexist 😄 a hlavne, kto nám zaručí že budúci rok nebudeme mať pomaly obojky s gps? :-/ Nenechajte si tým pokaziť Váš deň! Drž sa :-*
Odpovedať
My sme prekladali svadbu z 25.4 na 7.11.... ale berieme sa v každom prípade aj keby mali byt len dvaja svedkovia .... len má mrzí tá hostina ... mali sme mať 75 ľudí
Odpovedať
Ahojte, vznikla peticia v skupine na fb, uz je 15 000 podpisov..prosim baby podpiste peticiu cim viac nas bude tym lepsie https://www.peticie.com/peticia_za_za...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak, ako píše @majuska1214, vznikla petícia, ktorú nájdete v linku, ktorý uviedla. Dala som to aj ja do nášho Magazínu, do Fotoblogov a zdieľala som to na našom Facebooku a v skupine, tak snáď sa to dostane ku všetkým nevestám, ktoré toto nariadenie negatívne ovplyvní. Držím palce! Miška
Odpovedať
Profilova fotka
Ja nechcem byť zlá baby. Petíciu som podpísala, ale čítala som aj články, kde sa písalo, že tieto petície sú neplatné. Myslíte, že to k niečomu pomôže?
Odpovedať
Profilova fotka
@natt750 Ústava a zákon nám v tomto pomáhajú. 🙂 Na petície máme právo a kompetentní majú povinnosť sa s petíciou vysporiadať. Dôležité však je, aby bola správne vyplnená a aby boli vyplnené všetky údaje. A potom už len ostáva čakať či ju zoberú do úvahy. Tu je tých podpisov už veľa, takže si musíme držať palce. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelarecht samozrejme ešte doplním, že takáto forma elektronickej petície však nedáva povinnosť kompetentným inštitúciám vyhovieť našej žiadosti, je len smerodajná a v prípade, ak má nad 10 000 podpisov má aj nejakú váhu. Stále však platí, že písomná forma petície je tá, ktorá je oficiálne platná alebo a to citujem priamo zo zákona: "Petíciu možno podporiť aj v elektronickej podobe, pričom osoba podporujúca petíciu namiesto podpisu a) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície uvedie svoju adresu elektronickej pošty, b) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície uvedie svoju adresu elektronickej schránky, c) na účely potvrdenia podpory elektronickej petície pripojí svoj zaručený elektronický podpis, alebo d) vykoná potvrdenie podpory osobitným spôsobom prostredníctvom informačného systému pre elektronické zhromažďovanie údajov o osobách podporujúcich petíciu (ďalej len „petičný systém“).
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelarecht super ďakujem. Ja som nič takéto nevedela nájsť. Tak už len dúfať 😊
Odpovedať
@redzmen ahoj prosim ta vieš mi poradit.ja som mala planovanu svadbu už od Marca a sobotu 19.9mam svadbu a oslavu budeme mat v zahrade a 100hosti otom si NE počula niečo? Neviem teraz som Velmi zufala svadbu už NE možem preložit už je všetko prichistane. a bojim sa že policajti nam to možu zruśit .alebo je to platne až od 1.10?teraz je ešte povolene?
Odpovedať
Profilova fotka
Prinášame zhrnutie z tlačovej besedy k aktuálnej situácii.👇 1. Na svadbách bude môcť byť najviac sto ľudí. 2. Zavedú sa prísnejšie kontroly. 3. Hygienici zverejnia manuál bezpečnej svadby. 4. Pri pití a jedení nebudú vyžadované rúška, ani pri svadobných fotografiách, ale v iných situáciách áno. 5. V červených regiónoch budú pokuty dvakrát vyššie ako v zelených. 6. Zmeny zavedú od 1. októbra, dovtedy platia súčasné pravidlá. Samozrejme budeme informácie priebežne aktualizovať v našom článku v Magazíne.❤️
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelarecht Tak ako to je? Do 100 ludi moze byt do konca septembra a od 1.10 uz nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@vlcik1 Treba si to preveriť na príslušnom úrade, nakoľko robili už teraz úpravy pre červené zóny ako napríklad: NOVÉ OPATRENIA RÚVZ BRATISLAVA PLATNÉ OD 14.09.2020 od 6:00 hod. NA CELOM ÚZEMÍ BRATISLAVSKÉHO KRAJA. Bratislavský kraj, ktorý sa nachádza v tzv. červenej/oranžovej zóne, sprísni v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu opatrenia od pondelka 14.09.2020 od 6:00 hod. – Obmedzenia regionálneho hygienika sa dotknú všetkých mestských častí Bratislavy a okresov Malacky, Senec a Pezinok, kde sa ZAKAZUJE: usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či akejkoľvek inej povahy v EXTERIÉROCH v jednom okamihu v počte nad 100 osôb alebo v INTERIÉROCH v jednom okamihu v počte nad 50 osôb. ✅ Výnimku z tohto zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín. Usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či akejkoľvek inej povahy v čase od 23:00 hod. do 06:00 hod. nasledujúceho dňa. ✅ Výnimku z tohto zákazu majú svadby s celkovým počtom účastníkov do 30 osôb. Takže radšej odporúčam si to preveriť jednotlivo podľa tvojho prípadu, miesta a dátumu svadby. :-) Zatiaľ platia nariadenia, ktoré doteraz vydali. Toto, ktoré sa riešilo včera a ktoré som sem z tlačovky pridala by malo byť platné od 1.10. až...
Odpovedať
Ono je hrozne zlozite v tejto dobe a case niecoplanovat, kedze vsetko sa meni tak povediac za pochodu a clovek fakt ako ak dneska nieco dovolia, pozajtra to uz bohuzial nemusi byt pravda
Odpovedať
@michaelarecht toto opatrenie bolo vydane este pred vcerajsim zasadnutim krizoveho stabu ohladom svadieb.. nikto nevie, ci to BA kraj upravi podla vcera schvalenych pravidiel alebo nie..
Odpovedať
Musia mat na svadbe od 1.10. rusko aj nevesta a zenich?
Odpovedať
@emmam87 nie.
Odpovedať
Baby čo máte v októbri svadbu.. rušíte či idete do toho aj s tými opatreniami ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?