Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni a mohla by si mi, prosim, dat presny recept,,,? Diky
Odpovedať
Profilova fotka
@suzzzana ahoj ja si robim tiramisu kazdy druhy az treti den,mne aj mojim znamim velmi chuti.Piekla som uz vela duk.kolacov ale toto mi chuti kazdy den.Ja piskoty nemocim ale pokvapkam tou kavou a davam trosku viac zelatiny.Daj vediet ako ti chutila-toto je moja chutovka.
Odpovedať
Profilova fotka
@merulka gratulujem aprajem dobru chut k slovenskym jogurto.A to ze su lacnejsie je len dobre lebo na dukanku by sme pomaly mohli zobrat uver.Najlepsie by bolo dat ziadost na poistovnu nech nam daco preplatia ved preplacaju vsetko mozne aj alkoholikov a co my sme ine ci co? Tak vitaj a uzivaj si-aj nasej zimy
Odpovedať
Profilova fotka
@myjuska ja som tu uz pisala,ze mne najviac chuti chlebik tuniakovy ale bez tuniaku,trosku ho tam citim.Nahradim ho sunkou a hubami,pridam cesnak -jednu chybu ma,ze nevydrzi dlho lebo mi ho moji pojedia a ja len peciem a peciem. Netreba zabudat,ze bielka treba slahat zvlast a pridat az nakoniec-peciem v srncom chrbate.Aty sa moja neponizuj to zvladnes,vsetko vymiesas das do rury 180 st na 40 min.a nic sa nemoze stat.Po upeceni poloz na vlhku utierku aby lahsie vysiel z formi.
Odpovedať
@myjuska majú pravdu,nepodcenuj sa ;-) Ja som predtým tiež bohvieako nepiekla a teraz vypekam odušu:-) ...pre sestru,svagrinu,včera som piekla pre dve kamosky.Teraz práve peciem chlebik.
Odpovedať
@atota Akurát papám Tiramisu a je úžasné :-) :-) mám ho spravené na tri dni, kedže som dala tri lyžice škrobu, nabudúce ho spravím ale menej sladké :-D :-D Myslíš, že si môžem dať v jeden deň tiramisu a ešte aj otrubovú kašu kde ide tiež lyžica škrobu? Keď si nedám žiadnu inú tolerovanú potravinu? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@suzzzana som rada ze chuti,mne niekedy ani nevydrzi do druheho dna.Mozes si kludne dat aj polovicku :-) ved tam do piskoty idu len 2 lyzice.citala som dokonca davnejsie,ze od tyramisy sa aj viac chudne a mozem to potvrdit mne vaha stala ale odkedy jem pravidelne tiramisu ide mi dole a to si fakt nedava iba kusok ale kusiska. A kasu si robim bez skrobu,zalejem otruby troskou vody,varim aby sa napili a dolejem este mlieko a este povarim-nerbim az velmi nahusto ale tak stredne,no skrob tam urcite nedavam.
Odpovedať
@atota Ja som mala receptík s troma lyžicami škrobu :-| nevadí :-) zajtra si skúsim teda spraviť kašu podľa teba :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@suzzzana skrob je tolerovana potravina a velmi mne napr.neprospieva ked nemusim nepouzivam. Na ranajky si tiez davam kazdy druhy den kasa ale iba taku co som ti opisala,tusim to tiez mam odtial z fora a chuti mi,no nezabudni prisladit a daj vediet ako tebe chutila
Odpovedať
@myjuska Můžu,tento mi chutná nejvíc NEJLEPŠÍ DUKANŮV CHLEBÍK:dělej vše 3krát,ať máš vyšší těsto a zásobu: 6PL ovesných otrub,3PL pšeničných,4PL sušeného mléka /když nemám nízkotuč,dám i polotučné,neřeším to/ 1lžička prášku do pečiva,2ČL sušeného droždí,1 vejce,1Lžička jogurtu,2lžíce teplé vody ,2PL nízkotuč.taveného sýra/může být i tvaroh,nebo syrokrém,nebo linessa z lidlu. Zvlášť smíchat otruby,sušené mléko,1 lžičku soli,1lžičku lněných semínek,1lžičku sezamových,1lžičku kmínu a prášek do pečiva.TEĎ SMÍCHÁME TEKUTÉ PŘÍSADY-vejce,jogurt,sýr,a droždí do hladké konzistence metličkou-jde to dobře a nejlíp,nechat odpočívat na topení nebo v teple/pokládám na v misce na talíři na radiátor/ a dávám bacha ať to nevyklopím minimálně 20min.Po 20-30 min.vše spojíme dohromady,pokud to mám hustší od semínek,těma fakt nešetřím,přidám po lžíci teplé vody od oka.Dám do trouby nejdříve na 160c tak na 15min,mírně to vykyne teplem pak zvýším teplotu na 180c dopeču asi dalších 25-30min.zkouším špejlí.vytáhnu nechám zchladit,pak zabalím do čisté plátěné utěrky,pěkně odsaje vlhkost a krájím až na druhý den.tato dávka je na 3dny,jelikož tam je 9PL otrub,ale já dělám vše 3krát-takže na 9 dní,ale,krájím asi po 1cm plátcích,chutná mi nejvíc i obalený ve vajíčku s pokrájenou šunkou na kostičky,proto normální chleba nejím vůbec.Každý musí vyzkoušet sám,co mu šmakuje.Tak zkus a pak dej vědět..ahoj :-)
Odpovedať
Zapomněla jsem napsat,že dám do té plechové nádoby vyložené až povrch a ohrnuté pečícím papírem,u´tapkám a zvrchu posypu opět kmínem,lněným semínkem a minule jsem to posypala ovesnýma vločkama,já už můžu já už nehubnu. :-D Velikost mám asi 11cm x 30 cm a pěkně vyběhne až skoro po okraj.
Odpovedať
@suzzzana Můžeš,jsou tolerované až 2 potraviny od 2.f a může to být i o 1PL ovesných otrub navíc.A to tiramisu proto ubírá kila holky,protože je tam kombinace tvaroh+jogurt+želatina.Někdy si dělám do vysokých sklenic jen tu náplň a nechám ztuhnout,a otruby zbaštím v pečivu nebo chlebu,prostě jinde.. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Kočky dnes jsem zase pekla jak o závod,lednička zaplněná pečivem v mražáku,a mám recept na piškot,který chutná jako skutečný piškot.mňam.. :-)
Odpovedať
Zítra si upeču DUKAN LANGOŠE,potřu kečupem DIA obložím šunkou a sýrem ementál 20%,mně ty kyselé 30%ani nechutnají,recept :2PL sušeného mléka,2PL kukuř.škrobu /i 1 1/2 stačilo/,1čl sušeného droždí,1vejce,2PL jogurtu,sůl-zamícháme,a pečeme na plechu na pečícím papíře při 150c asi 10min.Mám fígl,že nikdy neudělám stejné placky a rozlívá se mi to po plechu jak se tomu chce,tak mám naštěstí 2 dortové formy s oddělávacím dnem,ty vyložím peč.papírem na obě nandám těsto a je to pěkně kulaté.Minule mi to malá zbaštila jentak,musela jsem to dodělat ještě znova,každý si naplní,čím má rád,já nemůžu moc česnek,chytá mě z toho žlučník..dobrou chuť.. :-| :-| :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@atota ok, ale mozes mi dat prosim ta recept cely aj s gramazou aj s prisadami a postupom? Dikyy
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni no daj recept nenechavaj si pre seba nie?
Odpovedať
@atota myslíš na to skoro piškotové těsto?
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni presne na ten co chutna jako piskot diiiiiiky
Odpovedať
Piškotové těsto s malinovým krémem: těsto:4vejce,4PL ovesných otrub,2pl sladidla/mám práškové sladidlo/,1PL škrobu,1člžička prášku do pečiva,nastrouhaná kůra z citronu,aroma citronu-dávám necelou lžičku náplň:uvařený malinový puding z 0,4l mléka,sladidlo dle chuti/dávám 6 drcených tabletek/2 ČLžičky dr.oetker 3bílky vyšlehat na sníh s troškou soli.v druhé míse vyšleháme 1celé vejce+3 žloutka se sladidlem,škrobem,otrubama a práškem do pečiva,jemně vpracujem už jen stěrkou nebo vařechou sníh z bílků a dáme na pekáč/mám skleněný/ vyložený papírem asi 40x50cm na 15min při 180c,po upečení odstraníme po vychladnutí papír a buď rozdělíme na 2 části-nedělám,nechám tak,želatinu zaliju horkou vodou v malém hrníčku asi 1dcl,zamíchám a promíchávám,pak vyšlehám puding s tvarohem,přiliju želatinu,potřu celý korpus,dám ztuhnout do lednice na min.1hod.Ten den,co nejím otruby,můžu zbaštit celou levou půlku a druhá je pro dceru jako třeba dnes,je to na 2 dny dávka otrub.. :-) :-)
Odpovedať
Je to podle mě nejlepší piškot,jaký jsem od dukana dělala.Stačí třeba dát kokosový puding,čokoládový,jahodový,na to i ovoce,ale já jahody láduju do sebe,takže většinou nezbudou,dalo by se nato dát skoro cokoliv,aj postrouhaná nějaká 70% čokoláda na ozdobu,meze se nekladou kočky..
Odpovedať
Profilova fotka
@myjuska je to recept od Broni ale trosku som ubrala a trosku pridala po vicerych vyskusaniach-presny nazov ma tuniakovy chlebik. 12 pol.lyz.ovsene otruby,4 pol.lyzice odtuc.tvaroh,4 vajcia,1 kypriaci prasok do peciva,1 dkg sunky/od oka/,10 dkg huby ake chces aj sampiony,hryby/tiez od oka/trocha soli,trocha kminu,2-3struciky cesnak popuceny, Vyslaham bielka,necham naboku,v inej miske zmiesam vajcia,nakrajanu sunku na kocky,vychladene huby,otruby,tvaroh,prasok do peciva,sol,kmin,cesnak-proste vsetko ostatne,ked to vymiesam pridam vyslahane bielkya jemne premiesam.Trosilinku vymastim formu s olivovym olejom ale len trosku a vylejem zmes.Ruru si predtym este predhrejem Peciem na 180 stupnov,40 minut.Po upeceni polozim na vlhku utierku.Ked trosku vychladne opatrne trosku boky chleba uvolnim a vysypem na tacku alebo denko.Ja ho lubim aj teplucky.Tak dobru chu a daj vediet.nieje to nic tazke,vsetko zmiesas a das piect
Odpovedať
POMAZÁNKA K SYROVÉMU UZENÉMU LOSOSU,NEBO JEN TAK: 300gr uzeného lososa-dádám šunku,losos mě nechce zastihnout v obchodě v akci,120gr sýr Lučina nebo Bambino/nějaký nízkotučný/80gr smetanový sýr apetito apod.300ml husté zakysané smatany nízkotučné,10gr želatiny dr.oetker nebo v plátcích,1PL čerstvého kopru,sůl,pepř,šťáva z 1 citronu filety z lososa pokrájíme na 2-3cm plátky/krájím šunku/,kopr opláchneme a nasekáme nožem,sýry vymícháme,přidáme smetanu,citron.šťávu,sůl,pepř,trochu kopru.připravíme opět želatinu-zalijeme v hrnečku horkou vodou asi v 1dcl z konvice,promícháme,necháme trochu ochladit,vmícháme do smetanové směsi.Menší formu vysteleme igelitovou folií,na dno dáme 1/3 pokrájeného lososa nebo šunky,zalijeme poloviční částí krému,na to znova plátky lososa,krém a lososem končíme,přikryjeme foliií,a dáme tuhnout do lednice na 30min.zdobíme čerstvým koprem-je to mńam,jen to krájení opatrně,musím to vychytat..výborné.. :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni prosim a co 2 caj.lyzicky dr oetker cho?dik
Odpovedať
@atota promiň,Želatina,bez toho by to nedrželo,píšu a nekontroluju co..
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni nemohla by som ta poprosit o recept a postup na pripravu tiramisu ? Nikde to neviem najst som to asi prehliadla
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni diky uz som na to pri citani prisla
Odpovedať
Profilova fotka
@myjuska 10 dkg sunky zabudla som dat 0 prepac
Odpovedať
Profilova fotka
Dievcata TIRAMISA recept je na dukanova dieta TIRAMISA
Odpovedať
@misipajka JASNÉ-MÁŠ TO TU: PIŠKOT:4žloutka,10tablet sladidla drceného lžičkou na papírku-líp se to pak přidává,2PL ovesných otrub,1puding dr.oetker karamel,vanilka,čokoláda-já dávám karamel.nebo 3PL kukuř.škrobu+pár kapek asi 5 aroma.proto dávám puding.,1člžička prášku do pečiva-pořádně vyšleháš,poté přidáš tuhý sníh vyšlehaný z 4 bílků a jemně to k tomu přidáš. Na plech s pečícím papírem rozetřeš až ke krajím a dáš do předehřáté trouby asi na 15min. při 180C.vyndáš a dáš chladit.náplň:500gr tvarohu,150gr jogurtu promíchat šlehačem,sladidlo asi 20tabletek drcených ale redši zkus,některé sladí méně.Do hrnku dáš asi 1dcl horké vody z rychlovarné konvice,přidáš 2,5 lžičky želatiny dr.oetker a mícháš až se želatine úplně rozpustí,pak ochladíš,je taková řidší,přidáš ji ke tvarohu s jogurtem.piškot pokapeš uvařenou instantní kávou,nemáčej to celé,je to jak blato stačí pokapat lžičkou.Na tnatřeš tvarohovou masu,nabo když se ti chce,rozřízni na 4 díly a ty prokládej tvarohovou masou na vysoko,boky potírám zbylým tvarohem.Dej chladit a vychladlé posyp přes sítko hustě kakaem bez cukru.je to hračka.. :-)
Odpovedať
@atota tvůj recept jsem si přidala k sobě do knihy,možná by to bylo dobré i se sušenýma rajčatama a olivama.musím vyzkoušet příště,v lednici už není místo..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?