Svadba 4. októbra 2008

Zobraz úvodný príspevok
...tak sme sa predsa rozhodli pre tento rok.. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
fide, prepáč, ale to si naozaj neviem predstaviť, že by nám robili plánovali svadbu rodičia. Ja to chcem mať podľa svojich predstáv a nie podľa maminy, alebo tatina, ale to je daždého vec samozrejme. No my sme boli na týždeň vo Francúzsku, bolo super, aj keď by som si vedela aj krajšiu dovolenku predstaviť, ale nevadí... No my máme v podstate všetko. V sobotu ideme akurát oblek kúpiť a topánky pre drahého, ale inak všetko. Dokonca aj oznámenia už máme skoro všetky rozdané. Ešte dnes ideme k bratrancovi a zostáva nám ešte drahého jeden bratranec a to je všetko. Tak super. suroviny na zákusky máme iba také kúpené, čo sa nepokazia, ešte maslo a vajíčka, inak by to asi aj bolo. na skúšku šiat idem dva týždne pred svadbou a 26.9. idem na skúšku účesu a asi aj na melír a tak niečo vymyslíme hádam. ešte mi zostáva rozchodiť topánky, lebo neviem či v nich vydržím, ešte by som chcela nejaké na prezutie. Dúfam, že niečo najdem...
Odpovedať
fide- vieš ešte budeš ľutovať, že si ju neplánuješ sama, pretože prípravy sú jediná vec, kt. si užiješ pretože svadba ubehne tak, že ani nebudeš vedieť.. a ešte ti to príde ľúto.... :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahojte my si tiež s mojikom pripravujeme svadbu sami, podľa našich predstáv. Tieto prípravy ma veľmi tešia, chystám si výzdobu, akú presne chcem, teda aj si vyrábam ozdoby, rozmýšľam, čo mi ešte treba, čo by som chcela a tak. Je to naozaj pekné a neviem si predstaviť, že by mi svadbu niekto organizoval, tak to nie. A ako píše niiki, tiež si myslím, že fide bude potom asi ľutovať, že to nezažila. Ja chcem mať svadbu podľa svojich a mojikovich predstáv. Je pravda, že rodičia mi chcú zaplatiť hostinu a koláče, s čím som ja samozrejme nesúhlasila, ale v tomto sa mi nedá inak. V tomto musím povoliť :-) , ale aj tak si menu a veci okolo toho riešime sami. Naši vlastne len zaplatia. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
zustka, presne tak to máme aj my. Všetko si vyberáme my, zariaďujeme, ale rodičia platia väčšinu - teda alkohol, zákusky a hostinu. Ostatné si v podstate platíme my, ale toto sú najväčšie položky.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja sa pridám..tiež si všetko organizujem sama a všetko si plne užívam..rodičia nám platia miestnosť stravu a nápoje..ostatné my..chcú nám pomôcť..hlavne finančne..
Odpovedať
tak ako pozeram sme na tom splatenim svadby viacere narovnako. :-) Ja som dnes bola skusat saty a uz som sa definitivne rozhodla. Ostavaju tie, co som skusala naposledy. Len teraz dat pozor, aby som nepribrala. :-D A uz som si kupila aj bizuteriu a aj vecicky do vlasov. Vsetko mam pre seba zajednane, este sa popozeram po nejakych peknych topanockach a este spodne pradlo a pancusky. Kocky, akej farby si idete dat pancusky? Ja neviem, ci biele alebo telove? Ale skor by som sa asi priklanala k telovym, lebo biele sa mi zdaju take, ako by som to povedala, take biele. :-D No a mojik si skusal vestu, ale mali tam len 54 a ta mu bola mala, tak pani povedala, ze dovezu zo salonu z Trencina 58, tak super, este mi zavola a pojde si vyskusat. Mojik potrebuje 56, ale v pohodicke mu ju upravia. ;-)
Odpovedať
Ahojte, no tak u nás si platíme všetko my, ale dúfam, že sa nám to vráti :-) Už začíname vyplácať pomaly zákusky a takéto veci, aby sme toho nemali úplne veľa tesne pred svadbou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
zustka: Ja si idem dať biele pančušky..tiež som sa prikláňala k telovým, ale potom som si povedala, veď svadbu mám len raz a už nebude príležitosť obliecť si viac biele, tak si ich dám..veď telové nosím stále..
Odpovedať
Profilova fotka
ja si chcem kúpiť nohy - telové, určite telové. Neviem, biele sa mi nepáčia. Tiež nemám ešte spodné prádlo, to si budem musieť kúpiť ešte do poslednej skúšky. Tú mám dva týždne pred svadbou.
Odpovedať
ahojte tak ja asi tiež radšej telové. Dnes som si zajednala - objednala svadobnú kyticu, pierko, ikebanu na hlavný stôl a ozdobu na auto. Našla som super kvetinárstvo v Žiline a veľmi ochotnú mladú slečnu, ktorá mi hneď zistila, či budú mať na náš termín slnečnice a budú mať, tak sa vytešujem. Lebo bola som včera v inom kvetinárstve a keď som pani povedala, že ja chcem vyslovene zo slnečníc a či ich budú mať, tak povedala, že zatiaľ chodia a že by mali byť. Mám prísť tak dva týždne pred svadbou. To sa mi moc nezdalo, tak som dnes išla pozrieť inak a úspešne. A všetko to bude stáť 2300,- Sk a bude to podľa mojich predstáv, taká som rada. No a nemôžem zohnať svadobné topánky pre mňa. :-( A čo hovoríte na tie veci, čo má mať nevesta: niečo svoje, niečo požičané, niečo nové, niečo modré a to piate neviem?
Odpovedať
áá zabudla som, zajednala som si už aj kozmetičku - takže 1.10. iden na nechtíky a na skúšku líčenia. :-)
Odpovedať
a mohla by si mi prosím povedať, v ktorom kvetinárstve v Žiline boli také ochotné??
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte, dnes som volala prevadzkárovi, že čo a ako a stačí nám prísť týždeň pred a všetko dohodneme, tak super. V pondelok budeme mať hotové poháre - vygravírované. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my už máme všetko... kočky o mesiac už s nás budú panie :-D
Odpovedať
to áno
Odpovedať
ahojte, my už len také hovadinky treba dolkadiť, ale ved ešte necelý mesiac a aspoň sa nebudeme nudiť to zuzkaapetrik: ano už budeme panie ani mi to nepríde :-D
Odpovedať
ahojte emily4: tak to si šikovná. Ja som dnes bola vyzdvihnúť poháre, včera sme spravili menovky, máme zajednaný autobus a aj auto, čo povozí hostí ráno zo svadby, len ešte dohodnúť predbežné časy. No a ja nemôžem zohnať pre seba svadobné topánočky. Ešte tiež nejaké drobnosti na výzdobu a tak.
Odpovedať
ahoj zustka: no my pohare neriešime, výzdobu nám robí reštika topánočky skús pozrieť v Danei ak ju máte v Žiline, my menovky ešte nemáme dávala som to do xls, ale ešte nemáme od hostí potvrdené prijatie pozvania :-( vodiča nám robí kamoška čiže máme vodiča v sukni teda šatách a ona nám aj urobí výzdobu auta a už len také organizačné veci treba poriešiť, ale to sa asi bude riešiť za chodu ešte máme pár dní....... ;-)
Odpovedať
mala som na mysli svadobné pre nás dvoch. Ja si chcem robiť výzdobu sama, teda ozdoby robím doma no a v piatok by sme chceli ísť spraviť výzdobu. Asi Danei nie je v Žiline, nepoznám takú predajňu. Z mojikovej strany už vieme kto presne pôjde a kto nie, no a z mojej ešte presne nevieme. Vyrobili sme pre všetkých možných, a veď keď nepôjdu, tak sa zahodia. :-) My vodičov máme tiež zabezpečených, len do kostola a sály máme zajednaný aj autobus no a ráno z hostiny už len 9-mieste auto, autobus už nebude treba. To jo, ešte máme pár dní, my asi tak najviac budeme spresňovať týždeň pred svadbou, vtedy máme ísť aj za prevadzkárom dohodnúť menu a tak.
Odpovedať
Profilova fotka
my poháre máme už dávno, to bola jedna z prvých vecí čo sme kúpili. Mali za super cenu, dali sme si iba na ne napísať a to už máme tiež, tak v pohodičke. Nám výzdobu robí drahého sesternica, aj u nás doma aj v kostole aj v sále a aj na autá, tak som rada, lebo to by bolo dosť starostí. Nás ide voziť kolegyňa, tak tiež budeme mať šoferku. :-) No a v podstate máme všetko, už iba nealko nakúpiť a to je všetko. Vlastne, ja nemám ešte spodné prádlo, ale to hádam kúpim... To si myslím, že nebude až taký problém. No už aby to bolo... Ozaj kočky, koľko budete mať ľudí? My tak cca 110 - 120 + muzikanti.
Odpovedať
ahojte my budeme mať 50, pôvodne však malo byť 60. Je pripočítaní aj kameraman a DJ. My sme si kúpili poháre celú sadu, teda 6 kusov sa nám veľmi páčili a cena 465,- Sk za všetky a len na naše dva sme si dali vygravírovať mená, dátum svadby a obrázok - obrúčky a to stálo každý pohár 150,- Sk. :-) zuzka: máš super, že ti má kto spraviť výzdobu. Ja mám teda tiež kočky, kamoška, sesternica a budúca švagrinka, ktoré by mi spravili výzdobu, len chcela by som byť pri tom, tak asi pôjdem aj ja, uvidím teda ako budem všetko stíhať. Ale v piatok máme v pláne len zaniesť do sály koláče, torty, alko, nealko, takže bude celý deň čas si myslím. Dievčatá, už máte predstavu, ako bude vyzerať váš svadobný deň, o koľkej bude stávať, ako to postupne všetko od rána pôjde? Ja len tak zhruba, ale zatiaľ som moc nad tým nepremýšľala. Ešte záleží, kedy sa pôjdeme fotiť, ale to by mal v týchto dňoch mojik dohodnúť.
Odpovedať
Profilova fotka
my sa ideme fotiť pred sobášom. Sobáš máme o 15:30, fotiť sa pôjdeme asi o 11:30, aby sme to v pohode postíhali. Ja som objednaná ku kaderníčke hneď ráno, máme si dohodnúť termín, tam príde aj vyzážistka, ktorá ma nalíči a prvú družičku a moje nastávajúce švagriné. Tak myslím, že to budeme v pohodičke stíhať. Kamarátka sa vydávala, mali sobáš o 14:00, ale fotiť sa boli až potom. Ja som jej robila prvú družičku a vyzeralo to asi tak, že o 7:30 sme mali byť u kaderníčky, kde nás očesala, potom sme sadli do auta, ja som jej robila osobného šoféra a išli sme k vyzážistke. Tá nás obe nalíčila, sadli sme do auta a o 12tej sme boli už aj doma. To bolo úplne v pohode. Ja si myslím, že to budem v pohode stíhať, lebo vyzážistka príde za nami, nemusíme sa my presúvať hore-dole. My s tou výzdobou to máme tak, že drahého sesternica má krásne kvetinárstvo a ona nám dá všetko. Pôjde to v piatok chystať, ale dohodli sme sa, že tam prídem pozrieť, aby som videla ako to vyzerá, ale len jej poviem, že toto chcem takto a takto. To je všekto.
Odpovedať
Ahojte baby "už len 22 dní a tak nezabudni čas sa kráti....." si môžme začať spievať. Zajtra sa my vydáva moja svedkyňa a ja som jej svedkyňa a ešte mám aj príhovor z čoho mám taký malý stres, dúfam, že všetko dobre dopadne.... držete mi palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
emily ako dopadol príhovor??? dúfam, že dobre. No už je to zase menej ako 22. tak sa nám to poriadne kráti, ale nech, už aby to bolo a nech neprší ako dnes. :-)
Odpovedať
to zuzanaapetrik no prihovor dopadol dobre aspon to hostia povedali a neveste sa páčil :-)
Odpovedať
ahojte kočky... tak uz len 19 dni a sme v tom... :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahojte babky myslim ze ma niekto nepochopil ... nikdy by som si nenechala len tak zariadit svadbu ....ved to je jediná vec na ktoru budem spominat co sa tyka svadby. Ale napr ked si poviem ze chcem aby na svadbe bolo cervené víno co ja viem odkial ho vezmem lacnejsie a kvalitnejsie ??? to vie mamina ... alebo ked si poviem ze chcem baloniky fúkane heliom naozaj je to lepsie nechat na otca ktorý mi ho vie zohnat za polovicu ako sa da na nete ...a mohla by som pokracovat ...som im zato velmi vdacna a nestalo sa aby nieco zariadili bez mojho vedomia a povolenia iba som chcela povedat ze niesom na to vsetko sama ...jediné co som si kúpila za vlastne su topánocky lebo mamina mala kartu a v tom obchode sa nedalo kartou ...
Odpovedať
ahojte spolunevesty už sa nám to kráti 15 :-)
Odpovedať
no ani nehovor, ja mám také nervy...že to už so mnou drahý nevie vydržať... :-D :-D :-D
Odpovedať
joj, alebo jééééj, to je lepšie, no veru, už sa nám to kráti, ja už tiež začínam byť nervózna, ale ešte to nie je také strašné. Dnes som sme s mojikom vybavili dôležité telefonaty, etikety na fľaše sa práve dorábajú, cez týždeň pôjdeme kúpiť nealko, cinzano na prípitok, v piatok idem ku kaderníčke na skúšku účesu, zbehnem do kvetinárstva, dorobím výzdobu, zavolám prevadzkárovi, zavezieme materiál pre cukrárku a týždeň pred svadbou sa všetko poriadne doladí časovo. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?