Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
Všetko od jedla, obsluhy, výzdobu, šaty, drobnosti budem riešiť cez kamarátku ktorá ma svadobný salon.. tiež ešte rátame zhruba 4 ľudí, navyše..a ešte jeden stôl s občerstvením pre kamarátov, ktorí prídu pozrieť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte nevesticky, fiiha, niektore ste postupili s pripravami. my zatial hladame vhodny priestor, lebo nas nebude vela, okolo 25 ludi, ale potrebujeme aj nieco s ubytkom najlepsie v priestoroch hostiny, aby mala kde spinkat malá. takze najlepsie nejaky maly penzionik. saty chcem zacat skusat az niekedy na jesen, bo som vo faze chudnutia. takze keby som si ich zacala skusat teraz, tak by to nemalo ziaden zmysel. a tuzim po rovnych satkach, takze ziadne faldiky nesmu byt :-D
Odpovedať
Profilova fotka
baby, napadla ma jedna vec, mozno je to blbost, ale kedze neviem poriadne najst prestieranie (teda stredovy pas z latky) v bielo ciernej kombinacii, tak ma napadlo, ci by nebolo odveci tam dat pas tapety (normalnej papierovej, nie vinyl, ten stoji penazi...). nasla som krasne bielo-cierne vzory dokonca aj s cyklamenovou. ide my o to, ci sa to na stole nebude krutit. co vy na to? nestretli ste sa sniecim takym?
Odpovedať
nebola som tu niekolko dni a uz nestiham citat :-D petulka: ten nápad s koníkmi je celkom fajn, len to naozaj bude stáť úsilie pozháňať + to počasie čo ste spomínali + to že ostatní pôjdu pešo ... tak držím palce aby sa vám to podarilo zuzik25: nápad to nie je zlý, len potom treba zistiť, ako sa to bude správať keď na tom bude niečo horúce (sviečka, tanier s jedlom...) alebo keď sa na to niečo porozlieva ... ale nípad naozaj dobrý, mňa by to nenapadlo :-D baby, ja tiež stále zvažujem tú výzdobu a neviem sa rozhodnúť či do nami vybraného priestoru naozaj pôjde bielo - zelená kombinácia...
Odpovedať
Profilova fotka
zuzik25 - nooo, to je super nápad, znie to veľmi dobre :-) Skús si kúpiť kúsok tej tapety (alebo akejkoľvek inej) a vyskúšaj čo to spraví keď to dáš na stôl a potom nám daj vedieť ako dopadol test :-) tinulkab - a akej farby je vami vybraný priestor? my taktiež nevieme, či sa naša bielo svetlo ružová bude hodiť do reštaurácie - je to tam ladené do béžovo (teda maslovo) hneda... stoličky, steny sú krásne béžové, neviem či neladiť výzdobu radšej do bielo béžova :-( tu sú fotky miestnosti - www.zorno.sk :-)
Odpovedať
Profilova fotka
cafte baby, tak vyskusam kupit nejaku co je dostupna v obchodoch a ak to bude mat uspech (teda nebude sa to krutit a nepotrha sa to) tak objednam z netu. :-D wera.g, no restika vyzera byt pekna, ale uz z tych fotiek vidno, ze tam chyba nejaka "farba", cele je to na mna velmi take ... nudne, ziaden kontrast. ale v skutocnosti som to nevidela, mozno to posobi inak. ruzovou by si tam nic nepokazila, ale nie nejaku bledu asi, nieco vyraznejsie by som tam supla. ;-)
Odpovedať
wera.g: krasna restauracia....suhlasim so zuzik25, co sa tyka sytosti tej farby...teraz su tie take syte odtiene ruzovej, tie su krasne....a v kombinacii so zelenou, takou sviezou, to by bolo pekne, alebo aj ruzovo - hneda kombinacia (s troskou zelenej :)), priestor fakt nadherny.... co sa nasej saly tyka, tak fotky mam v albume, neviem ci tu mozem dat stranku, ale skusim : www.svadbapresov.sk :-D tam je viac fotiek z priestoru
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab, mate krasnu salu, a ta vecerna fotka, supeeeer, take romantikus. :-) hodila by sa tam nejaka zelena, ruzova, cervena, do zlata, medena, ale ta fialova co tam maju fotky sa mi k tomu priestoru vobec nepaci. ja by som mala najradsej svadbu tu: http://www.angels-bb.sk/gallery.html ale este nevieme kolko to tam vyjde, predpokladam vsak, ze budu dost drahy uz len z toho, ake ceny jedal tam maju bezne, takze budeme hladat aj nieco ine.
Odpovedať
prosim VAs nemohli by ste mi niekto napisat ako sa v skicari ked mam podtlac obrazok dava text, pisat mi tam nejde a kede to skopirujem a vlozim tak zmeni sa mi pismo dakujem moze byt aj do IP.
Odpovedať
wera, pripajam za k babam, je tam krasne, ale mozno chcelo by to vyraznejsiu farbu.. tinulkab aj vy budete mat krasnu miestnost a ta podlaha je uplne perfektna, strasne sa mi taka paci :-) . Inak spominam si, ze ty si chcela zelenu vyzdobu, podla mna by sa tam zelena aj hodila. Ale taka sytejsia zelena. Co tu mali baby albumy, to bolo vsetko take vyblednute - skor kaki ako zelena... zizik ak sa ti bude tapeta na koncoch stacat (predpokladam, ze mas na mysli visiacu tapetu na konci stola), skus tam nieco dat, tenucku dosticku tam prilep, alebo nieco take. ked sa to zatazi trochu, tak by sa nemala potom stacat... A tam kde by si chcela svadbu, tam by nechali tie fotografie zien na stenach? Predpokladam, ze web adresy nam adminky zmazu, ale aj ja dam na nasu miestost :-D : http://www.hotelfloraslovenskyraj.sk/... ..len ta plechova "akoze ozdoba" nad hlavnym stolom sa mi nepaci... musim zistit, co sa s tym da robit.... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, ano mam namysli dat tu tapetu ako stredovy pas, to je dobry napad s tou dostickou alebo nejake akoze zavazie. nieco vyhutam :-D no a tie foto na stenach v restike, zaujimave, nie? :-D :-D chlapom by to asi nevadilo :-D asi by sa to dalo zakryt niecim. lenze oni nemaju ubytko a my potrebujeme aspon jednu izbu, kde bude spat nasa mala. ale strasne sa mi to tam paci. plechova ozdoba .. neda sa zvesit? ale asi nie, ked je tam aj pri svadobnych stoloch. nieco na nu prehodit a okvetinkovat...
Odpovedať
Profilova fotka
baby moc Vám ďakujem za rady :-) A taká kombinácia do tej miestnosti, že bielo čokoládovo ružová by bola dobrá? Ja si to tam vôbec neviem predstaviť, mne by sa tam páčila aj taká bielo béžová ako sú tam tie steny, ale príde mi to také fádne, veľmi som chcela tú ružovú vo výzdobe.. alebo ma napadla béžovo ružová, ale to si neviem pravdupovediac naživo predstaviť... hlavne keď budem mať čisto biele šaty - nebude tam tá béžová vyzerať blbo? Ale aspoň by sme nemuseli návleky na stoličky riešiť :-P
Odpovedať
Článok sa načítava...
wera, podla mna by si bezovo-ruzovu mohla mat.. Ked doladis bezovu k stolickam, aspon nemusis mat navleky a tie stolicky su pekne aj tak a k tomu nejake ruzove doplnky....to by mohlo byt fakt pekne. ;-)
Odpovedať
wera: ruzova s akymkolvek odtienom hnedej je podla mna super ;-) ci uz cokoladova, alebo bezova.... ono v konecnom dosledku tam mozu byt oba odtiene hnedej.... ked daco najdem poslem do IP, ale myslim ze nejaka baba tu na stranke mala takyto cely album a baby, vsetky mate krasne saly.... beronsche: pamatas si dobre ;-) taka zelena by sa mi pacila, ako je vo fotogalerii tvojej restauracie
Odpovedať
Nevesticky, prave som pozerala Maggie Sottero saticky a niektore su prekrasne.... Neviete, kolko tak mozu stat? Nie je to nova kolekcia, ale aj tak asi budu drahe....
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche - vaša miesnosť na svadbu je veľmi pekná :-) Podľa mňa by tá plechová ozdoba ani nemusela ísť preč, nejako to tam nezavadzia, ale ak by si si tam chcela niečo zavesiť, tak to už by mohol byť problém.. Skús sa ich opýtať, verím, že ti výjdu v ústrety, veď tam koniec koncov necháte veľa peňazí, tak by mali spraviť všetko k vašej spokojnosti :-) Nám sľúbil prevádzkar, že si môžeme dať čokoľvek ako chceme, že nie je problém dať dole obrazy, ktoré visia nad pípadným hlavným stolom.. :-) Maggie Sottero majú krásne šatky, skús im zavolať do salónu za nejaké konkrétne a ak by si také šaty moc chcela a budú sa ti zdať drahé, skús si pozrieť salóny v ČR - majú tam o dosť nižšie ceny požičnovného ako u nás ;-)
Odpovedať
wera, dakujem.. ;-) Ja chcem saty kupit.... Myslite, ze sa mi podari najst nieco podobne aj na Ukrajine alebo v Polsku? O 2 tyzdne sa chystam do Maggie Sottero salonu v Kosiciach, tak uvidim ci aj predavaju a ake su ceny... Tieto sa mi pacia: http://www.maggiesottero.com/dress.as... http://www.maggiesottero.com/dress.as... ale bez bolerka http://www.maggiesottero.com/dress.as... http://www.maggiesottero.com/dress.as...
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche sice do tejto temy nepatrim, ale mam info od svadobneho salonu el v bratislave. vypozicne je od 272 do 482€ a novu kolekciu dostanu v septembri ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, potom informuj, ja rozmýšľam buď nad ušitím, alebo tiež kúpou...maggie sottero sú moje favoritky, toľko nádherných modelov nemá nik iný x-) x-) x-) inak včera som mala promócie, tak sme pri tej príležitosti rodine oznámili že sa vezmeme (zasnúbení sme už 2,5 roka, takže sme im len oznámili termín) :-) a boli sme pozrieť už dve miestnosti, z tretej nám poslali rozpočet...keďže chceme maličkú svadbu, tak asi aj máme vybraté, lebo mnohí majú zjavne problém s mini-svadbami 8-( a všade na nás zatiaľ kukali ako na bláznov, že čo tam robíme tak skoro :-N
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, pozerala som si šatičky čo si si vyhliadla, sú fakt peknučké :-) inak ja so si už bola jedny skúšať, ak ich chcete vidieť sú to tieto: http://www.casamiente.sk/saty_sv_26.htm majú len jednu chybu, nie sú biele, ale pani mi sľúbila že by ich mali dostať aj v bielej. Nevestičky ak by ste vedeli o nejakom dobrom salóniku v okolí PN, TT, dajte mi vedieť ;-)
Odpovedať
Baby a neviete, ci je potrebne sa do salonov objednavat? A tie co uz ste boli saty skusat, kolko casu asi potrebujem na jeden salon?
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche - ja som tiež bola rozhodnutá pre kúpu, príde mi strašné dať za požičovné šiat na 1 deň také peniaze.. Tak som si šatky kúpila, sú len moje a ak by som náhodou chcela a mala to srdce, tak ich môžem predať :-) kessinka - že skoro, a potom keď prídeš neskôr, tak sa všetci vysmejú, že už ten termín dávno nemajú, že ste mali skôr prísť ]-( :-D ja radšej všetko dôležité vopred rezervujem a mám istotu, že ma nikto nepredbehne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
cafte babule, vy uz saty vyberate? 8-) ja sa dako nenahlim :-D inac dnes som sa dozvedela od segrusky, ze fotografa, ktoreho chceme, by sme mali co najskor kontaktovat, lebo vraj uz poslal 2 ponuky inym na ten isty nas datum (zatial mu este neodpovedali), tak dnes zasadne rodinna rada, cize ja a drahy a pustame sa do toho naostro.
Odpovedať
Profilova fotka
zuzik25 - on posiela ponuky? Nemali by ponuky na fotenie chodiť nemu? :-) pokiaľ ho chcete, tak šup šup do toho :-D
Odpovedať
vysmiali ze ste prisli skoro? .... no ja som zas mala problemy, ze podaktore veci poobsadzovane viac nez rok dopredu (napr. omsa v kostole, hudba...).... preto sa z junoveho terminu stal majovy...
Odpovedať
Tak my jsme dnes zarezervovali penzion, kde bude hostina, prý jsme první na rok 2011, ale aspoň to máme jistý :-)
Odpovedať
Profilova fotka
wera.g no posielal im cenovu ponuku za sluzbu, ktoru chceli oni. som sa asi zle vyjadrila. jednoducho, ze 2 pary uz maju zaujem. :-| adazbrnam tak super, o jednu starost menej. 8-) tinulkab, ocakavam, ze budeme mat s tym problem aj my, uz len tento fotograf nas zaskocil.
Odpovedať
Profilova fotka
zuzik25 - alebo som ja zle pochopila, vieš to teplo :-D fííha, no tak rýchlo konajte, aby ste o ňho neprišli :-(
Odpovedať
zuzik: nic neboj, ked sa nastartujete, uz to pojde vsetko rychlo a urcite pozhanate take veci ako chcete, najhorsie je zacat a vsetko si otukat a pozistovat (to poznam sama ;-) ) ale mna nakoplo to, ze sme naozaj vela veci nemohli zohnat, tak ma to vyplasilo, ze som potom vsetko pokombinovala a vybavili za 1 den :-D ... ale zasa povodny datum bol 11.6.2011, takze ani necudo, ze uz toho bolo vela obsadeneho...vtedy som prisla na to, ze datum je to posledne co bolo pre nas dolezite...nemali sme ziaden vysnivany a ten co mame terz bol urceny tak, aby vsetko co chceme, bolo v ten den pre nas k dispozicii ... zatial nelutujeme ani jedno rozhodnutie....dufam ze to tak aj ostane ;-) tak drzim palce, bay bol ten fotograf nakoniec vas ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, tak som tu pár dní nebola a už nestíham čítať. Vítam, nové májové nevestičky :-) tento týždeň je toho veľa, trápi ma choroba z ktorej sa už dúfam pomaly dostávam a ešte aj prerábame kúpeľňu, z pôvodnej studenej modrej je krásna žlto-oranžová :-D :-D , ale aj svadobné záležitosti sa už pohli. :-) miestnosť je už vybavená, foto - tam sa mi splnil sen!!! podarilo sa mi vybaviť Katku Ž. je neskutočná. S drahým nás veľmi lákajú netradičné sv. portréty, nie je vylúčené ak bude pekné teplé počasie, že sa aj pri fotení vykúpeme 8-). Kamera a hudba tiež je OK. Z výzdoby som zarezervovala návleky, slavobránu, srdcový stolík a ostatné časom. Takže kočky nestresujte, zuzik: tiež som ešte minulý týždeň pobehovala a jedovala sa že ešte nič nemám, ale keď sa do toho pustíš, máš to za jeden deň, uvidíš. ;-) Len si vyhliadni na nete pár vecí a choď za tým. 4 veci sú podstatné vybaviť už teraz a to: miestnosť, foto, kamera, hudba. Ostatné má kopu času.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?