Svadba september 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj, pridavam sa. My planujeme 3.9., ja som chcela v juni, ale to je hned po statniciach, tak sme to dali na september z rovnakeho dovodu ako vy. Konecne je tu aj takyto mesiac :-D
Odpovedať
zdielam rovnaky nazor :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky...tak aby som sa pripojila k Vam, aj my sme septembrovy, presne 10.09.2011, hned po mojich meninach :) ale konecne sme sa dohodli na termine,pretoze sme to uz 2 krat prekladali :) mame kostol, kameramana, fotografa, DJ, salu a 90 % :) a aj nejake drobnosti nakupene....na matriku pre istotu behnem vo februari a uvidim co mi povedia :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, možno vyznie otázka kúsok neisto, ale pýtam sa tak či tak...načo treba ísť na matriku tak skoro? viete mi poradiť prosím?... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@tanicta Nevím, jak je to u církevních sňatků, ale u civilních je nutné domluvit termín hlavně s matrikou, případně pak s provozovatelem oddacího místa, když se neberete v městské obřadní síni. Já jsem to zvládla telefonicky, říkali mi, že stačí, když se osobně dostavíme tak tři měsíce před
Odpovedať
Profilova fotka
@makovaapanenka ďakujem veľmi pekne, tak mi budeme mať cirkevný obrad, čiže to pozisťujem asi u nášho kaplána :) držím prsty s vybavovaním ďalších vecí :)
Odpovedať
ahojte, ja som si tento mesiac vybavila kostol, saty a uz mam dohodnute foto aj kameru. salu uz mame rezervovanu, takze najdolezitejsie veci mame :-) ...teraz sa postupne idem zaoberat ostatnymi drobnostami, objednala som si satku a zasteru na odcepcenie a podbradniky, ktore som povodne nechcela, ale pri mojom stasti by som sa pri jedeni mohla velmi rychlo zaspinit, takze priatel rozhodol,ze minimalne pre mna je nevyhnutny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Huráááá, už mám rezervovanú sálu :-D nie ako sme chceli... 3.9, ale 10.9. :-) nevadí. Takže ešte osobná obhliadka, dohodnutie detailov a môže sa vybavovať ďalej... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
:-D ja sa nemôžem dočkať kedy konečne pôjdem vyberať šaty,zatiaľ mám prudký zákaz od ženícha :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@leila13 Jeeeej aj my mame 10.9.Saku uz mam davnejsie len to mam na urade pripomeut.Momentalne riesim vyzdobu, konkretne sviecky a svietniky.Neviem ako to vyriesit, neviem ci su lepsie svietniky iba take sklenen tanieriky, na ktore mozem dat valcovu, ihlanovu aj gulatu sviecku ale je to troska labilne alebo su lepsie nejake kalisky, do ktorych mozem dat asi iba valcovu sviecku, pripadne tam nasypat kamienky a do toho vlozit cajocu sviecku.Jaj...ani som netuisla aky je problem urobit zasadaci poriadok a usporiadat stoly.
Odpovedať
Profilova fotka
@radka_j Hehehe mily priatel......my sme si na Vianoce kupili obrucky, vsetko uz mame rezervovane, akurat riesim veci do vyzdoby, nejake grilandy a kvietky uz mam este mi bude treba cosi dokupit a samozrejme organzy a servitky a balony.....jaaaj kolko je toho este vela, ale do septembra este casu dost
Odpovedať
Profilova fotka
@majamarko Tiez som toho nazoru.
Odpovedať
Profilova fotka
@satanica - no tak to všetko mňa ešte len čaká... =-) Najskôr sa musíme dohodnúť s prevádzkarom ako riešia výzdobu oni a potom dačo poriešim. :-N Stále mám aj dilemu vo farbách... vlastne vo všetkom :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@leila13 No ja si robim vyzdobu aj vsetko sama. S om z dediny a u nas v kulturnom dome bude aj svadba. Takze si vsetko riesim sama za pomoci starsej sestry, ktorej som asistovala ja pri priprave svadby a taktiez pomoze aj svagrina vojimi radami.Vyzdobu budeme mat slnecnicovu, takze budu prevladat zlta a zelena co sa mi aj velmi paci.Drahy len prikyvol, ale aj tak vsetko konzultujem s nim.Rezervovane uz mam vsetko, lebo ked mi v auguste povedala svagrina ze firma, ktoru som chcela aby mi varila na svadbe ma uz cely august 2011 obsadeny, tak som hned volala a rezervovala a potm v priebehu asi mesiaca dvoch som rezervovala aj vsetko ostatne.Teraz uz len riesim take somarinky okolo vyzdoby, oblecenia,a setrime samozrejme peniazky
Odpovedať
Profilova fotka
@satanica - :-N aj mi šetríme
Odpovedať
Profilova fotka
@leila13 Len zacinam mat obavy ak sa neprestanu ceny zvysovat tak pozicke sa nevyhneme.A myslim ze sa jej aj tak nevyhneme, lebo neviem zohnat nikde relativne lacne navleky na stolicky
Odpovedať
Profilova fotka
@satanica -- a tie návleky nikde nepožičiavajú? Myslím že ano... skús ešte popátrať. No čo som rátala, tak svadba nás bude stáť cca 7000 - 8000€. Dačo pomôžu rodičia a zvyšok... =-) hmmm, no uvidíme
Odpovedať
Profilova fotka
Noooo este som to vsetko neratala dokopy, ale svadobne menu mame relativne lacne, najviac dame asi za navleky, ved len pozicanie stoji co som pozerala tak jeden navlek za 1,90 eur.....a treba mi cca 100......a este fotograf 400 ecka, kameru nechceme, budeme mat fotografa na celu svadbu.....ale nazbiera sa toho dost.Od rodicov velmi nechceme lebo potom si budu robit naroky aby riesili nasu svadbu....ale pre klud v rodine sa tomu asi nevyhneme
Odpovedať
Profilova fotka
satanica,co pozyvas celu dedinu? :-D inac,tie navleky su dost drahe,dufam,ze my ich budeme mat od hotela,ak nie,tak ich nepotrebujem,nejako naaranzujeme stolice aj bez nich 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
inac sviecky chcem tiez,plavajuce,kuk do alba tinulkab,ta ich ma tam krasne,chcem cosi podobne,ak nie to iste,he
Odpovedať
@satanica heh no my budeme obrucky riesit asi v niekedy v aprili ... teraz sa tiez zaoberam vyzdobou velmi by som chcela take tie zelene, umele kuzele velmi sa mi to paci a dokonca ich moja mama zahliadla v jednom kvetinarstve, tak dufam,ze tam este budu :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@majamarko Nepozyvam celu dedinu, ale uz par mojich setsternic ma svoje rodiny a takze miesto 1 osoby uz pozyvam cca 3 osoby a to s nazbiera a takisto mam dost priatelov, ktorych chcem mat taky cas pri sebe.A snubencov otec pochadza z 8 deti.....aj to sa asi nebudu pozyvat vsetci surodenci.....napriklad u nas z maminej starny pozyvam iba jednu sestru....lenze ta ma 3 deti z toho uz akzdy ma partnera, syn dokonca aj deti.....ta co ich maju nechat doma?Ono sa to tak nezda ale to som si popocitala najblizsiu rodinu, niektore sesternice dokonca ani nepozyvam.To sa nazbiera
Odpovedať
Profilova fotka
@satanica jaaj,no tak to uplne chapem potom,lebo nasa rodinka je z otcovej i maminej strany z 3surodencov,takze moja strana cini nejakych 42ks,teda dufam,aj s priatelmi,nebudem ich mat vela,lebo,lebo..)) ved spravim volaku party pred alebo po svadbe,neformalnu,takze nikto nebude ukrateny o zabavu.rozpocet zatial nemam,ale aj sa bojim ho robit.heh :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@majamarko No ja ho radsej ani nerobim.....viem ale kolko mi zhruba na co treba....mam stastie ze Dj mam kamosa a da mi zlavu a kameru ani nechceme, ale za to fotograf nas stoji 400 eur....co najviac veci si robime sami aby sme co najviac usetrili ale nie vsetko sa da.A konecne sme dnes vyriesili sviecky.Nasla som v Kike za 0,50 eur na cajove svecky, len s tym ze nedam cajove sviecky ale dam tie dlhe vysoke, ktore obtocim nejakym dratikom aby neboli take hole a dam na kazdy stol 1 a to bude vyriesene. Vyzdobu budem mat slnecnicovu, takze na stoly dam biele obrusy, cez prostriedok nariasim zelenu organzu a do nej pozapichujem hlavicky umelych slnecnic. Nechcem davat vela vyzdoby na stoly aby bolo dost miesta na taniere a vody a tak.
Odpovedať
Profilova fotka
sikulka,inac vyzdobu si robim tiez sama,teda s prvou druzickou :-D ja by som chcela tie plavajuce sviecky ako mam v albume,to su tie od tinulkyb,tak zacinam robit pokusy so svieckami,hah,inac tiez nechcem vela caciek,konkretnu predstavu este nemam,ale nejak to snad dokopeme :-N :-N inac kika sa mi zda tiez dost draha,aj ked...dnes som bola v kauflande,a tam mali take male podstavce na sviecky ako male popolnicky a kazdy 1,19.no wow :D, ale na druhu stranu za to iste na nete das 2ecka najmenej :D
Odpovedať
Profilova fotka
@majamarko no jedna kocka predavala tu v bazari take priesvitne tanieriku jeden za 0,50 a este pisala ze ich kupila v Ikei a ked som sa pozrela na starnku Ikei tak tam stali 0,49.Takze 0,50 za svietnik je si myslim este celkom ok cena.Co som dnes hladala na nete tak su ceny takych svietnikockov dost vysoke.este pojdem v pondelok posondovat do ginky lebo aj tam maju take svietniky a videla som na ich stranke aj take na plavajuce sviecky.Ak mas nejakeho zivnostnika vo svojom okolo tak tam vies mat myslim ze aj nejaku zlavu, ale ze to kupis bez dph.
Odpovedať
Profilova fotka
moj drahy je zivnostnik,ale pochybujem,ze bude mat so mnou trpezlivost,a ja rada nakupujem take veci sama :-D aspon mam cas si vsetko prezriet,tri krat zobrat do ruky a potom dat spat 8-) a nikto ma nesuri,heh inac ja budem mat umele kvietky na stoly aj z obchodov co sa volakedy volali ze secko za 49sk,alebo tak nejak,teraz to je eurovka :-D len musim natrafit na tu moju nestastnu cyklamenovu a orchideu k tomu x-)
Odpovedať
Ahojte ja som tu nová, a tiež plánujeme svadbu v septembri, chcela by som sa Vás spýtať, že či nieko nemá vedomosť ako je to na Vršatci myslím sála a či to tam nie je moc malé my sme to už síce zajednali ale ešte rozmýšlame či to nebude pre asi 90 ľudí malé.... dakujem za odpoveď..
Odpovedať
@magdalenka23 ahoj magdalenka, vitaj medzi nami :-) nam bude výzdobu robiť jedna pani, s ktorou som sa stretla pred pár dňami a prebrali sme, ako by to malo vyzerať, čo áno a čo nie, aké mám predstavy,...vyzdobí nám sálu aj svadobné auto. inak pôvodne som výzdobu prostredníctvom niekoho iného neplánovala, ale nakoniec sme sa doma zhodli, že to tak bude lepšie. keď sme zajednávali reštiku, tak riaditeľ hotela nám povedal, že výzdobu máme zadarmo. no lenže keď som videla, akú výzdobu robia, tak som si to rýchlo rozmyslela :-D možno som náročná, ale chcem, aby reštaurácia bola pekne vyzdobená, aby spĺňala moje predstavy. a ja ju nebudem mať čas vyzdobiť. neviem, ako je to u vás, aké máte zvyky, ale u nás sa deň pred svadbou robí menšie posedenie s pozvanými hosťami, donesú svadobné dary a dávajú sa im výslužky...okrem toho bude naplánovaných na tento deň x-vecí, takže mne osobne na výzdobu asi vela času neostane :-) ale zhodnem sa s vami, že nejakú extra výzdobu na stoly, kde budú hostia, neplánujem...skôr to budú také praktické stoly, aby sa tam zmestili fľaše a podobne. Ale základ ako sviečky a kvety tam budú :-) tiež budem mať na stoloch umelé kvety. nie nejak extra vela, žiadne prehnané množstvá, žiadna botanická záhrada na stoloch nebude :-D vo vázach budú biele umelé kvety. výzdobu plánujem bledoružovú a na stoloch budú biele kvietky, chcem to také jemnejšie. baby, ako dlho pred svadbou sa roznášajú pozvánky? premýšľala som nad tým, že či nezačneme v júni, lebo bude leto, ludia na dovolenkách, aj ja so snúbencom sme na tom časovo všelijako, tak aby sme to do septembra stihli :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@vcielkamaja my posleme v aprili...aby mali cca 4 mesiace cas si to vsetko zariadit. predsa len niektori sa mozu chystat na dofcu po sezone....
Odpovedať
Profilova fotka
@vcielkamaja jun je idealny ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?