Svadba v auguste 2011. Ako ste na tom s prípravami?

Zobraz úvodný príspevok
nenasla som tu takuto temu /dufam ze ma moj zrak neklame/ :-N sice do augusta 2011 je este pomerne dost casu, ale videla som tu nevesticky, ktore uz nieco zhanaju.. bolo by dobre, keby sme sa tu stretli, aspon by sme videli, co ktora uz ma, alebo kedy ktora zacala.. :-) hm?? dufam, ze sa nas tu najde co najviac.. ;-)
Odpovedať
kacenka, to tlacenie sa nazyva hlbkotlac.. pouziva sa na to specialna raznica, urobi sa plech a od toho sa otlaca.. musi sa robit razba a vyfrezuje sa kov a od toho sa vlastne oraza.. je to draha technologia, preto aj cena oznamenia je pomerne umerna tejto pracicke, vies.. :-S :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, jak vidím tak se řeší oznámka(zbytek dočtu ;-) ) My chceme něco co nikdo nemá ale bohužel nemáme program na to si udělat svoje oznámka :-( A za návrhy si někteří berou šílené peníze ;-(
Odpovedať
tak vies smudlinka, vsetko je cas.. a cas su dnes peniaze.. cez ip ti poslem viac k tomu..
Odpovedať
Profilova fotka
tani děkuji ;-) Ještě ale máme vybrané jedno, jeho vzorek máme i doma, rok se mi líbí a teď jsem si ho po asi 3 měsících prohlížela a názor je zatím stejný tak možná půjdem do něj x-)
Odpovedať
:-) nemas za co.. a je lahke na samotvorbu? supni si do albumu.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tohle by nebylo výráběné doma, bylo by koupené, je levné ale opravdu hezké,bála jsem se,že za tu cenu nemůžu čekat nic pěkného ale neměla jsem pravdu x-) http://www.before-wedding.wu.cz/?5,cz...
Odpovedať
a kolko stoji take oznamko? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tohle je 10kč jedno
Odpovedať
tak to je fajn, nie?? nemam vobec prehlad ako sa pohybuje cena oznameni.. ale pripada mi to v pohode..
Odpovedať
tak sa pridavam aj ja... my by sme mali mat svatbu 20.8.11. A bude česko-slovenska, takže riešime ako z mnohočlennej priatelovej rodiny vsetkych dotiahneme ku nam (slovensko) 8-( ... Kedy budete rozosielat oznamenia???
Odpovedať
tanicka: mne ide skôr o to, akým spôsobom nakombinovať tie fotky, aby to sadlo tak, že sa to bude dať zatvárať. Nevidím problém v zatváraní, skôr v tom rozložení. Tak vieš, ja nie som grafik ako tvoj snúbenec ]-( :-D Pre neho to bude hračka, pre mňa už teda podstatne horšie. Ale keď ma to bude mooooc rozčulovať, tak to zadelím nejakému kamarátovi, čo sa tiež takým veciam venuje :-D :-D Nech sa potrápi :-N
Odpovedať
kast, aha, tak ked mas kamaratov, tak najlepsie dat niekomu, kto s tym fakt pracuje, aby to malo smrnc :-D dnes sme akurat prelozili svadbicku na 2. jul 2011 :-N takze oficialne do tejto temy nepatrim uz, ale neoficialne ano, kedze to je len nejaky ten mesiac.. presun bol kvoli mojim statniciam a obavam, ze "co ak" to zostane na august, tak urcite sa nechcem zaoberat na svadbe stresom zo statnic 8-( :-) datum vybral priatel, aj kyticku, aj torticku dnes vybral :-D mal taky "svadobny" den dnes :-D kast, vy budete mat svadbu v kostole, alebo na urade? nanyika, vitaj :-) budete mat taky datum, aky sme povodne mali my.. kym si teraz zvyknem kazdemu hovorit, ze nie august, ale jul.. to troska potrva :-D mate uz nieco rezervovane?
Odpovedať
Článok sa načítava...
tanicka: este vobec nic... nie som na svk a tak je to tazke zariadovat na dialku, hlavne vacsina nema poriadne internetove stranky :( ale tak snad je este dost casu... a co vy uz nieco mate? a kde budes mat svatbu?
Odpovedať
nanyika, tak my sme presunuli svadbu na 2. jul 2011.. este nemame nic objednane, pretoze sa nam to zda este skoro.. zacneme az niekedy v july - auguste.. naco sa ponahlat.. ved restauracii je plno a urcite sa v tu sobotu nebude vydavat tolko holiek, aby miesta nebolo :-) momentalne riesime len take veci, ze co sa nam paci a co by sme chceli.. tiez sa dohadujeme na tom, z akeho materialu si dame vyrobit prstienky a tak.. ale zatial len takym ležernym tempom :-D s letom to naberie na obratkach :-D no ale svokrovci vraveli, ze v jari by sme mohli sadnut do auta a ist pozriet nejake saly, takze uvidime ako to bude.. ved jar je uz dnes :-D
Odpovedať
tanicka: hmm, štátnice v auguste? Chodíš na nejakú nezvyčajnú školu? Lebo ja som mala bakalárske koncom júna a ing. bývajú ešte skôr, takže by mali byť v máji. Ja som strašne chcela mať svadbu v máji, ale práve preto má byť až v auguste. Svadba bude vonku, nemám rada úrady a v kostole mať nemôžeme, lebo priateľ je rozvedený a raz už mal svadbu v kostole, tak bohužiaľ sa nedá... :-|
Odpovedať
kast, no ja studujem dva odbory naraz.. minuly rok, ked som koncila Bc stupen, tak som mala este k tym dvom odborom aj pedagogicko-psychologicky zaklad, takze som sla statnicovat akoby z troch odborov.. radsej som si to rozdelila aj do augusta, aby som nescvokla, lebo sme mali dokopy 9 statnicovych predmetov 8-( no bola to sila.. teraz uz pedagogiku s psychologiou mam ukoncenu a ostali mi "iba" dva odbory :-D ale radsej sme sa poistili a dali svadbu na jul, keby nahodou mi nieco nevyslo a bolo potrebne ist statnicovat v auguste, alebo pre pripad, keby som si to rozdelila.. istota je istota.. :-) v jednej teme som tu citala, holka sa tiez ide vydavat za chalana, ktory je rozvedeny a jeho mama trva na tom, aby bola svadba v kostole a teraz vybavuju nejake anulovanie jeho predchadzajuceho sobasa =-) akoze uz je rozvedeny, ale je potrebne to este anulovat, aby mohli mat aj oni svadbu v kostole.. |-| natahovacky.. svadba vonku, to je krasne, ale pocasie musi teda vyjst.. inak pekna romantika ;-)
Odpovedať
tanicka: ja som štátnicovala z 10 predmetov, mala som medziodborové štúdium, teda tiež dva odbory v jednom. Ale my sme museli štátnicovať zo všetkých predmetov ten istý deň... :-S Bolo to riadne psycho, ale prežila som to :-) Ja verím, že ak sa človek dopracuje k štátniciam a učí sa na ne, že to nejak musí urobiť. Teda viem, že predtým máme všetci pocit, že nič nevieme a že to nedáme ani náhodou, ale tak hádam to pôjde ;-) Nooo, o tom anulovaní viem, ale na to musíš mať pádny dôvod, nie je to len tak, že pošleš lisť že chceš anulovať a o mesiac to máš doma potvrdené. Je to veľmi zložitý proces, list musí myslím sformulovať farár, samozrejme s dôvodmi, ktoré by sa mohli na anuláciu uznať. Myslím, že to putuje až niekde do Vatikánu :-S Straaaašne dlho to trvá, takže keby som sa chcela vydávať tak o päť rokov, tak to aj môžem skúsiť... Akože uvažovali sme o tom, že sa pôjdeme poradiť s farárom, ale to by už bolo svadba v kostole až dodatočne, keby sa to náááhodou podarilo. Nebudem čakať tak dlho na niečo, čo nemusí vôbec vyjsť 8-( Vonku plánujeme iba obrad, ktorý trvá max. 10 minút, aj to už som to asi prehnala :-D takže si myslím, že v lete nebudeš -20 a chvíľu to ľudia prežijú, aj keby bolo horšie počko. Preto hľadáme hotelík so záhradou, zatiaľ mám vytipovaný jeden hotel v Senci pri jazere, tak uvidím, ešte sme tam neboli mrknúť, zatiaľ len fotky som videla zo svadieb čo tam boli.
Odpovedať
takze vies co je to naucit sa cez 200 otazok a k tomu si tahat z kazdeho predmetu po jdenej 8-( v niektorych skolach sa to riesi tak, ze sice maju 9 predmetov, ale maju to zmiesane do jednej, dvoch otazok.. u nas to zial tak nie je.. my sme si museli tahat z kazdeho predmetu osobitne 8-( statnicovat nas slo vela, teraz nas ostalo tolko, ze mozme lezat na stoloch, lebo su prazdne miestnosti :-) takze redukovanie cez statnice bolo poriadne.. nastastie som sa udrzala a studujem dalej, ale nechcem riskovat v piatom rocniku.. takze sme sa s priatelom porozpravali a vybrali sme si iny datum :-) nevadi.. budeme skor svoji :-) a o tom liste do vatikanu som pocula 8-( ale ze to az tak dlho trvaa, tak to nie =-) fuuu.. moj priatel je zase za uradny sobas, ale to len preto, lebo jemu prichadza zle z toho kostolneho pachu :-S ale tak vybrala som taky moderny kostolik, ktory este nestihol napachnut, tak hadam mu nepride zle :-D a dufam, ze cez ten obrad v prirode vam bude kraaasne svietit slniecko tak, ako sa to na august patri 8-)
Odpovedať
My sme to mali zmiešané do dvoch blokov, čiže som si ťahala z každého bloku otázku. Tak či tak som mala z každého predmetu rovnaký počet otázok, ktoré som sa musela naučiť. A čo ti poviem, teraz ani neviem čo ma čaká - týždeň po štátniciach som totiž robila prijímačky na školu do BA, aby som mohla pokračovať na inej na druhom stupni, takže tu ani len netuším čo ma čaká na štátniciach, ale podľa toho čo sledujem zápočty a skúšky, tak nič pekné... Akože zápočet horší než skúška :-S 8-( Proste des. Takže dúfam, že sa tam dopracujem a že to nejak dám... Tento semester máme katastrofálny - a tiež nás je veľmi poriedko... Vieš čo, čo sa týka toho kostola, tak mne sa pravidelne stávalo, ešte keď som chodila každú nedeľu a v prikázaný sviatok do kostola, že mi bolo totálne zle. Vždy som musela vyjsť von z kostola, lebo úplne na odpadnutie mi bolo a nevládala som dýchať. Potom som sa o tom náhodne rozprávala s jednou známou čo robí psychologičku a ona mi povedala, že to je preto, lebo tam chodí strašne veľa ľudí, každý so svojimi problémami a že ľudia si myslia, že keď tam akože oľutujú svoje hriechy a tak, že im bude lepšie, tak že tam je strašne ťažké prostredie. Možno to vyzneje tak šarlatánsky, ale aj by som tomu verila...
Odpovedať
uplne viem o com hovoris, ze zapocet tazsi ako skuska.. u nas poniektori profaci beru hodnoteny zapocet ako skusku.. asi este ziju v socializme alebo co :-D snad to dokopeme do uspesneho "prveho" konca aby sme sa mohli tesit na prijemne starosti ;-) a s tym kostolom, tak moze to byt pravda a este ked sa k tomu pridaju stari ludia, ktori maju take napachnute veci zo skrine, tak to je "bombasticke" :-D
Odpovedať
Hej, dokonca teraz máme z jedného predmetu len zápočet, dostali sme napísať vo dvojiciach seminárku, ale takú, že v nej musí byť aj teória, aj prax, resp. ako by sa mala daná téma riešiť podľa nás. Pre externistu je práca vo dvojici alebo skupine ako za trest 8-( Potom k tomu máme urobiť ešte aj prezentáciu na pc a každý má polku odprezentovať. "Super" je to, že profák sa strašne rád počúva a myslí si že je naj, tak sa určite bude pýtať pri tom mimo na jeho úžasné články čo upozorňoval, že písal do časákov :-S A nakoniec si to máme ešte preposlať medzi sebou tie seminárky a budeme z toho písať písomku. Proste bomba predstava zápočtu. Sa po nociach asi nudím alebo čo... Hej, naftalín boduje v kostole :-D To je taká aróma, že dovi :-D To nemám rada ani v MHDčke, keď si ku mne sadne taká starká a riadne "zaváňa" :-S Inak, už máte aj niečo kúpené? Lebo my nie, nemám sa tomu kedy venovať :-(
Odpovedať
:-D profak, ktory sa rad pocuva, tak to aj my mame takych :-D :-D jeden z nich si to aj otvorene priznal :-D niee este nic nemame kupene.. :-N ja ani neviem kde mam zacat :-D a stale ked aj mam chut nieco objednat, tak sa na mna okolie pozera, ze "ved este mas kopec casu" :-S si pripadam divne :-D cim mam vlastne zacat? :-D ty cim zacinas?? teda ak odmyslim tie hlavne, ako salu, kameraman, fotograf..
Odpovedať
ja som na tom podobne ako ty :-D Tiež som z toho nejak zmätená :-N Prv si budem musieť vymyslieť menu, aby sme mohli vôbec niečo zisťovať v hoteloch :-) Ale inak neviem, cez leto by som chcela začať aj skúšať šaty, lebo to mi aspoň škola odpadne, aj keď zase chcem chodiť na anglinu :-D Ja som strašnááá :-N a ešte chcem začať chodiť na spinning :-D Aaaaaa deň si natiahnem na 40 hodín :-D :-D Keď budem mať vybratú miestnosť, určím si farbu svadby, lebo takto je to ťažko povedať, chcela som zlato bielu, ale láme ma aj fialovo biela, tak podľa toho čo sa mi tam bude viac hodiť... Keď už budem vedieť na 100% farbu, vymyslím si výzdobu a začnem ju vyrábať - na auto, podnos na prstienky chcem taký prírodnejší, asi kamienky v nejakej nádobe, veľmi by sa mi páčili v takej veľke plochej mušle. Aj som také nešla, ale nejde mi to sem vložiť :-( A celkovo uvažujem o takej prírodnej svadbe, že by som do stredu stolov dala také ťakavé listy zelené niečoho...
Odpovedať
tak ja momentalne nemam doma priatela, je v pezinku a do augusta domov dochadza len kazdy druhy tyzden aj to len na vikend, takze v piatok pride unaveny, v sobotu sme radi ze sme spolu a v nedelu sa uz bali na cestu :-S takze momentalne toho vela nenavybavujem.. ja som mala vybratu salu, lebo velmi sa mi paci jedna restika, ale moji buduci svokrovci chcu inu salu, o ktorej som nechcela zo zaciatku ani pocut 8-( ale akurat dnes som pozerala fotky na nete z tej saly, ked tam bola svadba a ked zaplatime sikovnej firme, aby urobila dekoraciu, tak sa to da krasne prisposobit :-) ale teraz to je tazko riesit, lebo ked priatel nie je doma, tak len cez net mu ukazujem veci ktore som nasla a v sobotu aspon troska o svadbe kecame.. ale kazdopadne, ked bude sala, ktoru chcu svokrovci, tak s jej rezervaciou mame cas.. myslim si, ze u nas take objednavacky zacnu az v lete.. farbu sme si uz vybrali, ja som najprv uvazovala nad bielo bordovou, alebo bielo fialovou, priatelovi sa paci biela s kombinaciou roznych odtienov fialovej, tak bude to.. :-) ozdobu na auto necham nech vymysli priatel :-D on stale nieco jednoduche, decentne a zaroven pekne vymysli a ja to uz len zrealizujem :-D ale momentalne si pierka obzeram.. neviem sa rozhodnut ake by som chcela.. inak, tie pierka riesi kazda rodina osobitne?? alebo to musia mat obe rodiny rovnake pierka?? =-) a podnos pod prstene neriesime.. v kostole sa to klasicky dava na tacku, tak aj my to budeme mat takto..
Odpovedať
Nooo, u nás je taký problém, že priateľ nechce platiť za návleky na stoličky a mne z predstavy - zelené stoličky s bodkami a k tomu fialová alebo zlatá, to je jedno, proste mi z toho naskakuje husia koža! 8-( Tie poondiate stoličky pokazia celý dojem a nebudem len kvôli nim robiť zelenú svadbu :-S Čo ja si pamätám s pierkami zo svadieb sesterníc, tak vždy toto zariaďovala nevestina rodina, čiže jej mama mala nastarosti to vyrobiť, pomáhala som to potom pripínať a každý mal to isté pierko. Ja budem zrejme vyrábať niečo také ako mám to žlté v albume, len teda ešte neviem kombináciu. Aj keď tieto pierka mi prídu strašne umelé :-| Ale zase tá mirta či ako sa to volá, to zelené vie zašpiniť šaty, tak neviem ako to vyriešim... Dám im tam nejakú burinu :-D
Odpovedať
no tak navleky, tie chcem mat aj ja :-D to musim mat :-D aj ked som pozerala ceny, hrozne 8-( a pri tolkych hostoch, no fuu.. ale tak ako hovoris, mat tam nejake hrozne stolicky :-D :-D och.. radsej si priplatim za luxus :-D ale moj priatel este nevie kolko to stoji :-D nechcem mu pridavat dalsie sive vlasy, uz teraz ich ma zo mna dost :-D do svadby bude sivy uplne :-D a hej, aj mne to pride umele.. a podla mna to je aj nepotrebne davat hostom 8-( ja by som najradsej len rodicom, starostovi a dovidenia.. :-D a ze burinu, tak s tym si ma pobavila :-D :-D zlata :-D no ale teda ja sa mam starat aj o pierka priatelovej rodiny?? =-)
Odpovedať
Vieš, môjmu priateľovi príde všetko vybavovanie okolo svadby len zbytočné vyhadzovanie peňazí. Už ma nahováral, aby sme išli niekde do Španielska na dovolenku a tam sa zobrali (chápeš, dovolenka spojená so svadbou a ušetrili by sme ako sviňa...). Lenže ja toto nechcem urobiť mame a chcem klasickú svadbu so všetkým čo k tomu patrí. On sa na to pozerá z toho pohľadu, že svadbu už mal a tak vie, že sú to len vyhodené peniaze za to, čo si ľudia ani len nevšimnú a nikto to neocení. Robí to všetko len kvôli mne, keby bolo na ňom, tak sa so svedkami niekde zoberieme a hotovo... Je až príliš praktický a tak to je stále len - 6000 Sk za návleky? Budeme kupovať nový byt, budeš ešte ľutovať a hovoriť, že si si mohla radšej kúpiť niečo do bytu. 12 tis. Sk za fotografa??? Čo si sa zbláznila? Toto vyhodiť za niečo, po čom ani pes neštekne mesiac po svadbe? A zase tá istá pesnička, ako budem ľutovať, že som si mohla radšej kúpiť niečo praktické do bytu, čo mi na niečo bude... A potom ešte dodá - chceš byt, chceš auto, chceš chodiť na dovolenky, dieťa chceme a z čoho chceš splácať ešte pôžičku na svadbu??? Jaj, niekedy by som ho najradšej zaškrtila a tie šedivé vlasy budem mať asi ja z neho! On mi platí stravu odkedy bývame spolu, ja len priespievam na nájom a on platí hypotéku na byt ktorý sa bude predávať... ani nevie, že si sporím peniaze na svadbu. Nooo, s tými pierkami by to tak malo byť, aby mali všetci rovnaké, ale zase keď sa dohodnete inak, tak si myslím, že z toho sa nestrieľa, veď všetko je vec dohody...
Odpovedať
tak na jednej strane tvojho priatela uplne chapem.. ten moj je tiez takyto praktik a pyta sa ma naco toto a naco tamto, ked to je take drahe a aj tak to je nepotrebne :-D a presne to iste ako vy - radsej kupit nieco do bytiku ako vyhodit na svadbu, co trva iba jeden den.. ako na jednej strane maju pravdu, pretoze aj ja som sa minule zamyslala nad sesterkinou svadbou, co bola pred rokom, ci mala alebo nemala navleky na stolicky a uz si teda vobec nepamatam ani aku vyzdobu mali a ci vobec tie navleky boli alebo nie.. :-D ale zase na druhej strane rozpravkova svadba je snom takmer kazdej holky x-) no muzi to asi nikdy nepochopia :-D a s tym fotografom, tak to je pravda, su drahi =-) ale vzdy lepsie pozerat sa na krasne upravene fotky ako na nejake odflaknute, co vyzeraju akoby boli fotene mobilom 8-( kazdopadne ak sa kupi vsetko s mierou, aby bolo aj rozpravkove, a pritom ostali peniaze aj na prakticke veci, tak to bude najlepsie.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kast ja ti neviem ale my teda byvame spolu ale nikdy by som nepovedala ze on mi nieco plati ani drahy by nic take nepovedal, on vzdy povie ze su to nase financie a nie jeho a moje. Co sa tyka toho ofrflavania veci na svadbu tak ja mam ten problem ze podla neho je na vsetko cas a on si chce ten den uzit viac ako ja, ja obcas musim jeho brzdit v tom aku hovadinu by na svadbe chcel, len aby bola krasna a romanticka. Uz som ho uspesne odhovorila od svadby na zamku ;-)
Odpovedať
tanicka: hej, veď ja si to tiež uvedomujem, ale presne ako píšeš, chcem tam mať niektoré veci podľa seba. A čo sa týka tých fotiek, problém je ten, že on sa tvári, že medzi nimi nevidí žiaaaadny rozdiel. Proste či to je vyretušované alebo nie, jemu je to celkom jedno. Ja mám nervy z toho, že by som mala dať napr. 250 Eur za fotky, ktoré nemajú pomaly ani žiadnu farbu a totálne fádne, že každý od toho fotografa má také isté len na inom mieste... Toto mi napr. príde ako vyhodené peniaze, lebo to môžem zrovna zobrať známeho a nechať sa zadarmo odfotiť od neho, efekt bude taký istý... miskamisko: To že mi to platí som napísala preto, lebo som chcela poukázať na to, že si sporím na svadbu, že mám z čoho, keď väčšinu výdavkov platí priateľ. Nikdy mi nevytýka že mi niečo platí, skôr naopak. Ešte keď ho pozvem zo stravňáčov na večeru alebo zaplatím nimi stravu, tak potom keď ideme spolu nakupovať mi napr. povie že toto mi zaplatí, lebo som platila ja a nie on. Napr. po svadbe chce aby sme mali spoločný účet, čo sa mne zase nezdá úplne vyhovujúce. Ja zase troška potrebujem trocha ten pocit voľnosti, toto ma tak moc zväzuje.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?