Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
eri zle mi nie je, len nesmiem vidiet sunku :-p ale zase mam trampoty s tym hematomom.. no radsej by som grckala :-|
Odpovedať
Profilova fotka
tomas sa mi velmi paci. ked som bola mladsia som chcela syna tomasa. zoja take netypicke. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, Jahodka Kristinka je zlatunka a aka vlasata :-) Gratulujeme k trom mesiacom, Patko mal zase v pondelok 2 mesiace 8-) Silwi gratulujem a drzim palce, nech je druhe tehotenstvo ok a a pohodove, dufam, ze ten hematom sa poriesi ;-) Bamulka stale drzime palceky a cakame na dobre spravicky. Alex ako sa mate vy s Jakubkom? Kedy to mas vlastne presny termin? Babuli vam sa ako dari? Vecicky na vratenie uz mam zbalene, este musim kupit tu odsavacku a hned sa ti ozvem. Teraz uz mam viac mliecka, tak bez odsavacky to nepojde :-) Eri takze ste si uzili sviatky na SK, to je super. Eleni vy ste zas mali Vianoce v novom domceku, to muselo byt super. Sloni dufam, ze sa s Martinkou mate dobre a uz ste zdravucki. Malo sa sem dostanem, tak vobec nemam prehlad, ako sa ktora mate, dufam, ze dobre a ze sa vsetkym dari 8-) My sa mame dobre, Patko je hrozne zlatucky, to mliecko sa nam zlepsilo, aj grckame uz malinko, papame este stale vela a casto, takze si nemozem nic urobit ani vybavit, ale snad sa to zlepsi. Majte sa pekne a drzte sa v zdravi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem Moni
Odpovedať
Profilova fotka
neboj, Patko je este malicky, ono sa to papkanie zlepsi, bude mat vacsie brusko a viac dokaze spapkat...
Odpovedať
silwi to je super ze ti nebyva zle..ten hematom sa da urcite do poriadku...musime verit... moni som rada ze sa mate k svetu...rastiete, papate a vsetko je v poriadku...neboj neskor si vybavis viac veci...take su zaciatky...drzte sa a myslim ...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocice, tak v prvom rade vam prajem vsetko najlepsie do noveho roku. Deticky su uzasne, pozeram z casu na cas vase fotky... Gratulujem Lenke a Silvike k druhemu babatku. My sa mame dobre, Adriancek nam rastie do krasy, uz coskoro snad pridame aj nove fotky. A este mala otazocka na bratislavske kocky, ze kde ste chodili s deturencami plavat a kolko tie kurzy stali. Dakujem Vam za odpoved.
Odpovedať
gretocka, my sme chodili do snopu, na zahradnicku, 10lekcii stalo 3600sk, len to sme mali cez vikend iba, zacali sme asi ako 5mes a chodili sme tam cca do roka, potom sa nam objavil atopicky ekzem tak nam voda nerobila moc dobre co sa tyka plavania co chodia kamosky tak alva, potom v hoteli west - tam je slana voda tak ako v trnave a este viem o tom plavani v raci, to ti ale adka napise, oni tam chodia s martinkou, v pezinku je jedno ale to mam pocit ze je odnoz toho racianskeho a potom az senec, resp trnava - tam je slana voda, to ti zase silvinka povie :-D
Odpovedať
Profilova fotka
gretocka my sme chodili plavat do zabiatka.zabiatko. 8 lekcii stalo 130eur, od 3 lekcie 120eur. je to len pre babatka. nic ine sa tam nerobi. napr. v snope byvaju aj cvicenia pre dospelych a je tam dost vysoka voda. ked som tam bola cvicit aqaerobic, tak som mala co robit. neviem aka si ty vysoka. ta cvicitelka co ma v zabiatku, tak predtym robila v pezinku a teraz sa osamostatnila. a ma vlastne plavanie.
Odpovedať
to je pravda co pise ada, v snope ma bazen 145cm a je plny vody, u nas chodil misiak do vody takze on to v poho zvladal, sme to mali rozdelene ja cvicenie on plavanie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
gretocka, my sme chodievali do TT do kvapky a neviem si to vynachvalit, 8 lekcii stalo 93 eur, plavalo sa raz tyzdenne, dalo sa dohodnut na case s nimi, do bazena nas islo 7 mamiciek s detickami, ale vacsinou nas bolo menej, vo vode sme boli polhodku, potom nam ukazali ako babo masirovat a potom sme isli do sauny... voda je slana, asi ako slza, dovazaju ju z chorvatska... viac ma nenapada :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a dakujem za gratulacie ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
babyyyyyy,ja som videla dneska monikinho patka, on je taky lubezny a vie sa tak strasne skumavo pozerat, no skoro som sa z neho roztiekla, krasny bambulko :-D
Odpovedať
to je super ze ste sa stretli, trosku poklabosili... :-) tesim sa na stretko...dufam ze v lete nieco vymyslime :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, pridala som konecne fotky na nasu stranku, takze kuk: bielikovci.yw.sk
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, Leni vdaka za pochvalu :-D S Lenkou sme sa videli len na chvilenku, dufam, ze na jar sa nam podari stretnut vsetkym junovkam, uz sa tesim :-) Boli sme vcera v poradni, mame 5690 g a vsetko ok 8-) Mam na vas par otazok. V 1.mesiaci sme boli na kontrolu klbikov, dovtedy som balila na siroko. Tam nam povedali, ze este za tri mesiace mame prist na kontrolu. Ja som na vianoce malemu postolky prestala davat a teraz nam doktor povedal, ze do tej kontroly v marci, ho este mame balit na siroko. Co si o tom myslite? Uskodi mu to, ked ho uz nebudem tak balit? Mne to pripada ako zbytocne trapenie, uz je zvyknuty bez toho a teraz mu to mam znovu zacat davat? A bude to vobec mat nejaky efekt? Dalsia otazka, davali ste vasim babatkam popri kojeni caj? Viem, ze tusim, Ada sa tu na to pytala, tiez jej to poradil pediater. A maminy, ktore mate chlapcov, aky nazor maju vasi pediatri a vy na stahovanie predkozky? Vdaka za rady, nas pediater je stara skola a ma dost protichodne nazory od nasich, tak zistujem realne skusenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
Greti maly je zlatunky a aky je uz veliky 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Eri, dufam, ze ta konecne uvidime nazivo tento rok :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, konecne mam trochu casu, Greti, malicky je zlaty, riadne vyrastol. Moni, co sa tyka toho balenia na siroko, tak my sme balili do 4och mesiacov. Ale my sme neboli v prvom mesiaci na kontrole, nas poslali az v tom 4tom. Tak ti neviem povedat. A ten caj, ja som velmi nechcela davat caj, snazila som sa radsej dat malemu mlieko (hoci pediatricka s mojou mamou do mna hucali, ze mu mam davat caj), a cajik sme potom prvy davali koli brusku asi ked mal 3-4 mesiace. Moni a co sa tyka na stahovanie predkozky, tak moja doktorka mi povedala ze vecer mu to po kupani mozme, ze ked to nepojde nevadi. A svokra mi povedala ze to mame robit, lebo ona mala s tym u svojich synov problemy a co mam kamosku, tak ona to nestahovala a maly ma 13mesiacov a nejde mu to a ze sa mu tam hromazdia leukocyty a maju s tym teraz problemy. Inak babule, mne moja doktorka vobec nehovorila ze mam malemu davat zltok. A raz som mu ho skusila s karfiolom (recept z casopisu mama a ja) a vobec to nechcel. A kedy ste zacali davat take kukuricne dlhe chrumky, alebo co to je, (dufam ze viete co myslim) a ake ovocie mozem dat malemu do ruky (mame 7 a pol mesiaca) banan mozem?
Odpovedať
Profilova fotka
silvi gratulujem k tehulkovaniu Leni a tebe tiez nebyva zle? a este mamicky, nahodou ste niektora pocas materskej alebo rodicovskej nedostali vypoved z prace? totiz zistila som ze kedze nie som zamestnana, tak sa mi tieto roky nerataju do odpracovanych rokov a keby sme chceli mat dalsie babo, tak sa musim dobrovolne nemocensky poistit aby som dostala matersku.
Odpovedať
ahojky babule, moni pokial prve sono klbikov je ok, tak to nema velky zmysel davat tie postolky, teda aspon toto mi povedal ortoped ked sme boli s ninkou, ze ked je to raz dobre tak to je dobre, takze podla mna uz nemusis ho trapit, cajik sme nedavali, ale v tvojom pripade kedze niektore dni davate nutrilon tak vtedy by som dala, ale mozno radsej najprv prevarenu vodu nez caj, ja som pri ninke nemala dobre skusenosti s cajom tak som uz opatrnejsia adi zltko som davala aj bez odobrenia pediatricky, podla mna uz mozes ale nepamatam si to uplne presne ze kedy, iba plati zasada ze raz do tyzdna namiesto masa, bielok urcite nie do roka, co sa tyka tych kukuricnych chrumiek tak to uz moze zuzlat, je to bez lepku len sa priprav na uplne zniceny kocik lebo to je ako lepidlo, ovocie do ruky asi iba banan, neviem ako ste so zubkami ale ninka zvladala tvrde ovocie ako jablko hrusky az ked mala aspon jeden zub, a na tom si to hoblikovala, citrusy este nie tak ma vlastne ani nic nenapada ze co ine by si mohla no ja to mam teraz nejake komplikovane, 29dec som krvacala trosku teraz v stredu som spinila, tak je to take vselijake, lekarka radila oddychovat magne ale krcok je ok ze 4cm babo je vysoko, tak mam len opatrne fungovat a mala podozrenie ze mam nieco s oblickou tak uvidime davala som na vzorku moc tak uvidime co z toho bude, a kedze katastrof nikdy neni dost, tak mi zomrela teta a v pondelok ideme na pohreb |-|
Odpovedať
Profilova fotka
diky za rady babule, Silwi, Greti u vas je to ako s tou predkozkou? Leni to ma mrzi, uprimnu sustrast. Snaz sa byt co najviac v pohode a nebud velmi smutna, aby babatko v brusku bolo v pohodicke. Drzim palce, nech su tie oblicky ok.
Odpovedať
Profilova fotka
lenka - drzkaj sa, urcite to bude ok. dufam, ze to nebola teta, co robi v raci v skole. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni - my sme boli na klbikoch v dvoch mesiacoch u toho sukromneho lekara. a ten nam vravel, ze nemusime balit uz nasiroko. takze my sme malo balili. :-)
Odpovedať
ahojte maminky gretka: krasne fotky ... hned sme ich vsetci doma okukovali a najviac asi Terezka ;-) moni: idem pisnut ku tomu cajiku ... no dojcene dieta by caj nemalo ale ako pisala Lenka, ak mu davas Nutrilon tak skus prevarenu vodu ... nech si radsej zvykne na zaciatok na jej chut ... predsa len v cajoch je aj cukor aj ked v inej podobe ale je ... ku baleniu nasiroko ... tak my sme balili v style: len na noc a aj to len na oblecenie ... ked uz mala zaspala, tak vtedy som balila nasiroko ... a aj ked sme boli na kontrole potom v 4 mesiacoch a kazali nam este mesiac balit, tak sme to odignorovali, lebo dla mna to sestricka mala naucenu vetu a vravela to fakt kazdej mamine co tam bola .... adi: zltok uz samozrejme mozes davat ... ale len raz do tyzdna ... rozhodne nie bielok ... to do roka by sa nemal .... co sa tyka ovocia: tak asi by som mu dala len banan a aj to by som boal pri nom a sledovala, ci sa nehodou nim nedusi alebo si neodhryzol velky kus ... ja som bola osobne na ovocie len tak do ruky opatrna .... ale teraz si Terezka v pohode vezme cele jablko, len jej ho nahryznem a spraska pol jablka len taky fukot ako velka dospelacka si odhryza a mandarinku si sama osupe, odmesiacikuje do misky a spapa ... vybavena vec a ma o zabavu postarane ;-) inak moze mamina pocas materskej, resp. rodicovskej dostat vypoved*??? nie je nejako chranena??? leni: drzkajte sa uprimnu sustrast ... hlavne oddychuj ale viem, ze niekedy sa oddychovat neda ak mas take dieta na baterky ako my mame doma ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Leni uprimnu sustrast fialka, vypoved som dostala pretoze firma konci, je v konkurze, inak by som nemohla dostat vypoved (aspon sa mi zda)
Odpovedať
vypoved pocas MD alebo rodicovskej dovolenky mozes dostat iba v pripade konkurzu firmy alebo pocas RD ak ti zrusia miesto, toto mi pvoedala kamoska pravnicka lebo som bola dost na vazkach ako to bude so mnou, nakoniec zatial je klud, to ze idem na dalsiu MD ich asi upokojilo ze maju odo mna pokoj na dalsie tri roky ada, nie som si ista ale asi skoro urcite tie roky na RD sa ti nezapocitaju do dochodku lebo nikto za teba neplati poistku socialnu, takze bude lepsie ak odo dna ked firma oficialne skonci tak si zacat platit dobrovolne poistne aspon z tej najnizsej sumy (najlepsie tak aby nebol ani jeden den rozdiel medzi platenim a vypovedou), nasledujucu matersku tiez potom nedostanes ak by ste cakali druhe baby lebo ta sa vyplaca iba v pripade ze mas zmluvu na dobu neurcitu a pred prvym porodom si platila tych 270 dni za posledne dva roky a plus plynulo prechadzas z RD na MD, pisem to jak hotentot ale snad sa chapeme, ved keby nieco tak napis do IP alebo zavolaj
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kočky, leni v prvom rade úprimnú sústrasť. Adi čo sa týka rátania do dôchodku, pri narodení dieťaťa by si si mala dať žiadosť do sociálnej poisťovne, aby ti platili do dôchodku a najmä ak máš aj druhý pilier, neviem, či si si to podávala. Vtedy ti peniažky do dôchodku platí štát a chodia ti pekne aj na druhý pilier. Odvody za nemocenské a aj nezamestnanecké ti neplatí nikto, takže ak si prišla počas RD o prácu a chceš ísť na druhú materskú, určite si plať dobrovoľné nemocenské poistenie. Nemusíš hneď, ale keby ste sa začali o bábo už snažiť, tak by som nad tým uvažovala, lebo treba tam splniť tú podmienku tých 270 dní pred pôrodom. Ak by si sa rozhodla platiť si to už teraz, tak napr. z dobrovoľného poistenia by sa ti vyplácala aj PN, ak by si počas rodičovskej ochorela, alebo išla na PN počas druhého tehotenstva. Na koníku je super téma o tomto, takže ak ti to Matúško dovolí, tak tam sa veeeľa dozvieš. Moni na široko sa už ani nebalí po novom, takže kľudne už nemusíš. Na Antolskej už to zrušili a viem, že moja vybratá pediatrička je tiež toho názoru, že nebaliť. Takže my ani poštolky nemáme. Čo sa predkožky týka, tak toho sa aj ja bojím... Idem teraz 2. februára k pediatričke na takú 2-hodinovú prednášku, tak sa jej opýtam na názor. My sa máme inak super, už sme skoro v cieli, tak nám držte palčeky :-)
Odpovedať
alex kam budete chodit k pediatricke?
Odpovedať
Profilova fotka
alex - neviem, ci tu alebo v inej teme som citala, ze ked ides na druhu matersku, tak mas narok na vyplatenie materskej. len ak chces ju zvysit, tak si musis dobrovolne pripoistit. takze podla toho, co pises ty. to nie je pravda. a ak chces po prvom dieti ist na matersku, tak si musis tych 270 dni platit.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?