Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
sloniiicek, keď prechádzaš z rodičovskej na materskú a si zamestnaná, tak vtedy to platí, že nárok na materskú máš ( viď. babulinka ). Ale ak prídeš o zamestnanie, tak ti nárok na materskú nevzniká. tu je o tom viac: http://www.modrykonik.sk/forum/show.p...
Odpovedať
Profilova fotka
babuli vybrali sme si Gibalovú, inú nepoznám a počula som, že je dobrá, aj keď má veľa pacientov a dosť sa u nej načakáme, ale dá sa objednať aj na presnú hodinu za 10 eur, tak ak budeme v časovej tiesni, tak to využijeme.
Odpovedať
aj ja mam na nu dobre referencie, rozmyslam ze by sme sa tam presunuli s drobcami
Odpovedať
Profilova fotka
vdaka alex. si zlata. uz som mala z toho hokej. a este jedna otazocka. na to zvysene materske mozem zacat platit az ked budem tehu. a kolko mesiacov?
Odpovedať
Profilova fotka
sloniii ak si chceš dobrovoľne platiť, aby si si materskú navýšila, tak to musíš stihnúť do 8tt a musíš to platiť 26 týždňov najmenej. Preto je lepšie začať si to platiť ešte skôr pred otehotnením, lebo sa môže stať, že porodíš predčasne a tým pádom túto podmienku nesplníš. babuli no len vravím, že treba rátať s tým, že sa tam dlhšie čaká, ale ak je dobrá, tak mi to za to stojí :-)
Odpovedať
alex 26tyzdnov?, ved to nesedi je to iba 182 dni a ma to byt 270, mne teta na socialke povedala ze mesiac pred otehotnenim by sa to malo zacat platit
Odpovedať
Profilova fotka
babuli tých 26 týždňov je pre tie, ktoré sú zamestnané, čiže nemocensky poistené sú, len si chcú zvýšiť dobrovoľne vymeriavací základ :-) Napr. zarábaš 600 v hrubom, ale max. je 1084, tak si dobrovoľne platíš len z toho rozdielu. Tá podmienka 270 dní sa ti ráta zo zamestnania, ale aby ti uznali aj to dobrovoľné, tak tam sa to musí platiť 26 týždňov. Ak si nezamestnaná, čiže nemáš iné nemocenské poistenie, vtedy to musí byť tých 270 dní z dobrovoľného poistenia.
Odpovedať
aha jasne, som to len nepochopila, a vlastne ja som sa tej tetusky pytala iba na samoplatcu
Odpovedať
alex: otazocka ... ak by som bola tehu a stihla by som sa pripoistit dobrovolne do 8tt, tak mi ta vyssa materska bude platit??? lebo ja viem tiez len o 270 dni ...
Odpovedať
Profilova fotka
fialllka ak si stále zamestnaná, tak áno. Ale je tam to riziko, že ak by si porodila predčasne, tak by to bolo zbytočné. Napr. sa poistíš v 6tt a porodíš skôr ako 32tt, tak by si to nestihla, ale to je naozaj len výnimočný prípad.
Odpovedať
Profilova fotka
no a vlastne gynekológ ti dá papier na materskú, ten sa dáva zamestnávateľovi, on ti tam vypisuje pravdepodobný vymeriavací základ, ktorý by si u neho mala, ak by si pracovala a nebola na rodičovskej. A keď si pripoistená aj dobrovoľne, tak treba si u lekára vypýtať ešte jeden tento papier a ten odovzdať v sociálnej poisťovni, že si uplatňuješ nárok na materské aj z dobrovoľného poistenia.
Odpovedať
Profilova fotka
no prd, trepem. Práve čítam, že ak si zamestnaná, tak musíš zvlášť splniť 270 dní z práce a zvlášť 270 dní z dobrovoľného poistenia. Takže kočky, treba sa pripoistiť skôr ako otehotniete. Tak sorry, som to nejako poplietla :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
alex: takze teraz sa len modlit, ze nie sme uz tehu :-D :-) asi by ma piclo, ak by som to prepasla ... jedine ak by som sa dohodla so zamestnavatelom, ci mi nenapise fiktivny vyssi vymeriavaci zaklad :-S
Odpovedať
Profilova fotka
fialllka no aj to sa dá, lebo tam to je od jeho ochoty, čo tam on napíše. Môže kľudne napísať aj viac.
Odpovedať
Profilova fotka
a ak teda plánuješ sa dobrovoľne pripoistiť, tak poistiť, jednu mrchu prečkať a až potom sa začať snažiť a dúfať, že sa to podarí čím skôr, nech zbytočne dlho neplatíš.
Odpovedať
alex: hej hej planujem .. ved papier mam doma od polky januara ale som si povedala, ze pockam az na mrchu a az potom ho tam zanesiem .... :-D len aby to nebolo ako na potvoru, ze uz sme tehu ... dnes mam 29dc a stale neprisla .... a chodila na 25dc aj ked naposledy to bolo az na 31dc ....
Odpovedať
a tot mi manzel zahlasil, ze pockajme so snazilkovanim do jari, resp. leta, aby sme si leto sprijemnili :-D :-p
Odpovedať
fialllka, mne sa snivalo ze si uz tehu, tak pozor lebo ja mam vestecke schopnosti :-D
Odpovedať
leni: si ma pobavila :-D
Odpovedať
maci...drzim palce :-) a nech to vyjde aj nasej vestkyne :-)
Odpovedať
eri: drzis mne alebo vestkyni??? lebo to tie dve moznosti sa vzajomne vylucuju, co ja chcem a co vestkyna vravi :-D
Odpovedať
myslim si ze aj ty by si bola rada :-) keby to vestkyne vyslo 8-) ale este si si tusim nezacala platit do socialky co chces stihat predtym.... no hlavne drzim palceky v snazilkovani x-) p.s. mam spravy o barborke :-) zatial nic...ale tym ze ma dnes termin tak isla s taskou do nemocnice...takze cakaju v nemocke, ale malej princeznej sa este nechce 8-) tak uvidia ako to zajtra dopadne...
Odpovedať
eri: no ja chcem stihnut este tu socialku ... by ma hodilo, ak by sme to presvihli :-S no Barborkinej malej sa este nechce ... ved nech pockaju, isto sa sama vypyta ... aj kamaratka porodila dievcatko az na 3 den po termine ...
Odpovedať
ja vediem, som rodila 8dni po termine, tentokrat by sa mi tiez hodilo aspon by som stihla kamoskinu svadbu :-D
Odpovedať
Leni, aj nasa neterka bola v tomto taka leniva ako Ninka ... tiez sa narodila az 8. den po termine ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
babulky prosim vas, nemali ste niektora problem s drobcom, ze nechcel papat kasu vecer? totiz maly nam pekne papal ryzove kase, ale tie ho zapekali, tak nam doktorka povedala ze mame davat krupicovu a tie obilne kase,a tie maly velmi jest nechce, ale ja mam pocit ze ho zapekaju aj tie. Ovocie / ovocne vyzivy nechce tiez jest. vecer ked mu davame kasu, tak place a stale by len pil caj. a dnes tak strasne plakal pri kasi, najprv ju hltal a potom spustil plac, tak sme mu dali brokolicovu vyzivu a mlieko. vobec neviem co mu mam davat na noc aby bol najedeny, nechcem ho trapit s tymi kasami ked ich nechce neviete mi niektora poradit mama mi hovorila, ze jej v robote poradili, ze oni davali deckam klasicku krupicovu kasu s kravskym mliekom uz od 4mesiaca, ale to sa mi teda nezda myslite si ze ta krupicova kasa klasicka keby som ju uvarili s umelym mliekom, ze by ho nezapekala?
Odpovedať
adka: ja si myslim, ze by to ani ta krupicova kasa nevyriesila ... maleho asi boli brusko po nich .. tak ho netrapte a dajte si chvilu oddych od kasi ... aj nam trvalo dlhsie pri Terezke, kym si na kase zvykla a teraz ich pekne papa ... tak mu skus ponuknut na veceru obed a daj mu mliecko ... on ma teraz asi take obdobie, ze rastie a v noci sa ti bude budit aj keby sa neviem ako najedol ... skratka ostane hladny a to mliecko si vypyta .... nam sa Terezka dopracovala ku prespaniu noci len s jednym resp. dvoma prebudeniami az teraz pred vianocami ... dovtedy sa budila aj 3-4 x za noc a mohla byt akokolvek napapana adka: kolko ma maly mesiacov? my zvykneme davat Terezke na veceru okrem kasi ale len kupovanych Hami alebo Nutrilonovych, aj chlebik s maslom, vianocku s maslom alebo lupacku plnenu jablckami alebo parok, ael ten u vas este neprichadza do uvahy .... Terezke som osobne este krupicovu klasicku kasu nerobila, lebo aj sama ked si ju urobim, tak ma z nej niekedy boli zaludok a nechcem aby sa Terezka budila na to, ze ju boli brusko ...
Odpovedať
vecere to je tazka dilema u nas, sice nas kase omrzeli az teraz ale tiez neviem co velmi jej uvarit, tak nakoniec vzdy skonci s polievkou od obeda alebo jogurtom alebo makovkou adka: ta krupicova to neriesi, a s kravskym mliekom by som sa este nezahravala, ved nemate ani rok, skus si odsledovat co su to za kase, nas bolelo brusko z kasi kde bol maltrodextrin, ten je viacsytiaci a ninke to bolo moc na jej mini brusko, inak sme doteraz jedli iba Nutrilonove kase a teraz odkedy sme bezlaktozovi tak Hami nemliecne a i tak u nas doma iba Misiak vie urobit najlepsiu kasu, odo mna moc nechce, tak nech skusi kuchtit mm mozno nalaka maleho, no co ty vies mozno chlapi budu drzat spolu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
babule dakujem za rady leni manzel skusal, ale skoncilo to horsie ako odo mna, maly to vobec nechcel my sme uz vyskusali vselijake kase / sunarka, hami, hero baby, Fialka - 1. 2 bude maly 8 mesiacov ja si tiez myslim ze na kravske mlieko je este skoro, len som chcela vediet vas nazor, ked okolo mna to uz vacsina detom davala
Odpovedať
to vazne davaju 8mes drobcom kravske mlieko? no fiiiiiiiha, to by som asi neriskla
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?