Svadba v júni 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, uz dlho cakam, kedy sa otvorii tato tema na tento termiin, tak Vas srdecne viitam a zelam krasne svadobne pripravy , aby sme boli tie najkrasnejsie na svete pre tych nasich vyvolenych :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte. barbike mame all inclusive,sme vystihli akciu ze all za cenu polpenzie.a mame k tomu aj vylet lodou zadarmo.inak aj ja sa bojim,ci nedostanem nejaku tu ,,virozu,, inak aj ja som sa cudovala ked sme doma ratali peniazky.strasne vela sme dostali.ja som mala obciansky uz hned v pondelok po svadbe ;-)
Odpovedať
holky a kde do Egypta idete, alebo kde ste uz boli dajte nejake odporucanie :-N
Odpovedať
Profilova fotka
my ideme do Hurghady do hotela Reemyvera.netusim ako tam bude,ale som pocula ze je tam dobre.my ideme teraz prvykrat niekam mino SK a Madarska
Odpovedať
ahojte holky este barbike a vy ste kde boli v Egypte + ako casto si brala tu tabletku??? a kde ste boli na vyletoch hmm? inak my by sme chcfeli ist do hotela Grand, ale este nie som si ista no uvidime ako sa podari :-D trutka a chystate sa aj na vylety a kde?? :-)
Odpovedať
ahojte a keď nepracujem? aj tak musím ísť nahlásiť zmenu mena do soc.poisťovne??? čakala som asi hodinu kým som prišla na rad na polícii, ale majú tam poradovník. si musíte yobrať lístok a čakať, takže v tom nie je bordel. 8-) mne povedali, že OP bude až za 3týždne. :-| ešte sa chcem spýtať, že u lekárov mi stačí sobášny list a zmenia mi meno? alebo si musím počkať na OP???
Odpovedať
ahojte, re Egypt: my sme boli tiez v Hurgade, hotel uz si napamatam, ale bolo to hned pri mori. tabletku som zacala brat hned ked som citila ze ma nejako cudne boli brucho, behom pol dna to preslo.este som ju tak dva dni brala a bolo to ok. ale to uz som aj sla domov :-) re nahlasenie do soc. poistovne: asi hej ericca...kto iny byto za teba asi urobil...ja mma z tychto nahlasovacie hrozny des...clovek by si nepomyslel, kde vsade sa jeho meno uvadza ...v orbote to uz mam zmenene ale nejako sa este neviem predstavit novym menom re OP: idem zajtra...takze uvidim kolko mi to bude trvat...trutka ty si menila aj trvale bydlisko? lebo mne to robi najvacsi problem, ze potrebujem este aj LV z katastra a suhlas manzela ako majitela bytu..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte.ja som trvaly pobyt zatial nemenila,ostal mi ten isty ;-) erika u lekara ti zmenia meno na zaklade tej malej karticky poistenca.ale to nemusis nahladovat kazdemu lekarovi,len ked budes mat najblizsie navstevu.a tu karticku ti zmenia pri predlozeni OP,aj v banke a tak. yvett no my mame vylet lodou zadarmo,este by sme chceli ist do Kahiry,ja strasne,potom do ponorky a este na Safary
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ja som nemohla byt tak dlho bez OP, tak mam stary a ked dostanem novy titul, tak si dam aj novy OP :-) myslim, ze ti vydaju karticku aj na sobasny list, ale ista si nie som, u nas napolicii nedavaju ciselka, maju papier ako u lekara a clovek sa zapise, mne ale na takychto uradoch najviac lezu na nervy ti, co sa bud predbiehaju, alebo su nervozni a pod. V podstate som stihla vybavit uz vsetko, len gynekologovi sa neviem dovolat a este do jednej poistovne musim poslat kopiu SL. my asi pojdeme len do Rajeckych a potomasi na vikend do Prahy, na jar chceme zacat stavat, tak musime setrit :-(
Odpovedať
ahojte! no neuverite, ale stihla som vybavit OP aj VP a keby som mi nechabalo 150 SKK do 1000 SKK tak aj pas! robia to na jednom mieste (zjavne som uz dlho nebola nic vybavovat ;-) ) a je to paradne. e-government funguje super. som bola o 8:30 na miestnom urade prihlasit sa do Karlovky na trvaly pobyt a o 9:00 uz na OP mali to uz v databaze....uplna nadhera. Keby tam nebolo viac ludi, lebo vraj niektori aj rok cakali na nove OP tak by sa to este rychlejsie dalo stihat. A vraj mi poslu este aj SMS ze OP a VP je hotovy ....tak taketo sluzby som fakt necakala! zda sa ze to aj u nas napreduje. Co ma tiez rozculovalo, bolo ze casenky/cislenky neboli a tak tam bol dost bordel v tom ze kto je posledny a najma taki ti nervozovia (ako Mirka spominala) mi tiez dost vadili.... inak babenky...tieto zmeny to je fakt na jeden den dovolenky a mat tak auto - najma v BA kde kazdy urad je na inom konci ]-( ale kedze mam taku volnejsiu robotu, tak to nejako postiham aj pocas prace :-p trutka - este k tomu egyptu - ja som bola na safari a bolo to dost o nicom - vzali nas do puste na takych terennejsich malych busoch (8mi nasackovani vnutri), ukazali nam taky beduinsky skanzen, par akoze beduinov tak malo tavy a sa tvarilo ze tam byva, potom zapad slnka na pusti (dost o nicom). vsetko bolo strasne umele, beduini ziju uplne inak, inak vyzeraju (podla mna) - bol to dost velky "fake" - cize tento vylet by som neodporucala. skor by som odporucala potapanie. je to uplne bezpecne. ja milujem ten pocit, ked pocujem svoj dych a pomaly az tlkot srdca. je to krasne precistenie myslienok - ten pocit az mozno bezmocnosti, ze staci jedna chyba a cely zivot sa skoncil - uzasny adrenali! a este k tomu koraly, ryby, nejaky vrak. S turistami chodia vacsinou len do hlbky max 6 m cize nic hrozne..
Odpovedať
Barbike bola si na Záporožskej nie?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :-) ja som si vybavovala doklady este v ten tyzden po svadbe - a uz ich mam vsetky hotove, OP na pockanie a VP do tyzdna ...a prave vcera mi poslali smsku, ze aj pas mi uz prisiel :-) co sa dost cudujem, ze tak rychlo :-D u nas v NZ cisla nedavaju, ale robia to asi v troch dverach, tak to ide dost rychlo :-)
Odpovedať
v ba to ide dosť rýchlo, zobereš si číslo a čakáš kedy ho vypíšu na takej elektronickej tabuli a ku ktorému okienku máš ísť, je ich tam 6, v každom vybavujú všetky doklady. je to fajn. ja som včera čakala asi hodinku a vybavili 51 žiadostí ja som bola 52-há. :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
ericca - ja uz teraz patrim do Karlovky - cize som bola v na Pol riaditelstve v Dubravke...tam cislenky nemaju... :-S mozno v petrzke maju ten system lebo je to cast s naviac obyvatelmi a aby to islo rychlo....tfuuu...51 ludi to je riadna masa....tu ich vybavili asi 10 predomnou..ale tiez tam je viac dveri...len vzdy v inej casti budovy...a asi som bola v tej kde ich bolo najmenej ;-) rybiicka ty si mala OP na pockanie, lebo este mas ten stary....teraz tie nove robia do 30 dni..ale vrajto v pohode stihaju do dvoch tyzdnov...co je v nasej krajine dost pokrok nieco vybavit este pred lehotou :-o
Odpovedať
Profilova fotka
barbike: mam stary OP,lebo som necakala na tieto nove OP, kedze som potrebovala vybavit milion inych veci, kde uz treba novy OP ]-( nebolo na co cakat :-D len som si este stale nezvykla na nove meno :-)
Odpovedať
jj...ja by som si tiez ten stary vybavila, ale hned po svadbe sme sli na tu mini svad. cestu...takze nebol cas :) zo mna tiez ide to meno ako z chlpatej deky...o podpise ani nehovorim :) eset sa podpisujem ze je to velmi dobre citatelne....ale casom to snad sa zmeni len na prve pismeno :)
Odpovedať
Profilova fotka
no babenky, ja si stale neviem najst podpis, ktorym sa budem signovat a to som uz bola v banke zmenit udaje a oni na mna, ze podpisovy vzor, tak som to tam nacmarala, ale asi to pojdem casom zmenit :-) ked sa vypisem :-D inak s tou mojou robotou v skole je to onicom, nechce sa mi do toho, ale ani doma nemozem byt, tak som z toho v depke
Odpovedať
ahojte dievcata, uz mate tesne po svadbe..tak sa vas opytam... do kostola ste vchadzali zo zakrytou tvarou zavojom? a kedy ste si ho zdvihli? :-D mozno blba otazka, ale nie som si presne ista kedy sa odhaluje tvar ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
hm, ja ti neporadim :-) ja som sice planovala mat ten zavoj na tvari, ale zabudla som na to :-) osobne si myslim, ze to iba trosku komplikuje obrad, ale asi to tak chces, tak si treba preverit, ako obrad vyzera, myslim,ze si slubujete sluby, tvar by uz malo byt vidiet, aspon u nas to bolo tak, ze sme sa na seba pozerali :-)
Odpovedať
..tiez si myslim x-) ja by som to spravila tak, ze do kostola vojdem zo zahalenou tvarou a pred oltarom si tvar odhalim..len neviem ci je to spravne :-| alebo az pri bozku, ozaj davali ste si pusu v kostole? ale az pri bozku dat zavoj z tvare mi pride uz dost neskoro.. ale dakujem za ochotu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, vsetkym junivkam gratulujeeem :-) slniecko ja som vchadzala so zavojom cez tvar, viedol ma otec a pred oltarom ako ma odovzdaval zenichovi mi najprv odkryl zavoj a tak "posunul dalej" takze ked som sa uz otocila k drahemu nemala som zavoj cez tvar, tak to je podla mna najlepsie
Odpovedať
..tak to je super napad x-) dakujeeem ti kraasne, aj ja planujem, aby ma do kostola viedol otec a bude super ked mi bude moct odkryt aj tvar x-)
Odpovedať
AHojte kočky, tak s tým závojom to môže byť veľmi peknééé. Držím palce, aby sa vám to podarilo. My sme si s otcom taktiež dohodli, že ma dovedie k oltáru a pobozká na ˝rozlúčku˝a následne odovzdá vtedajšiemu snúbencovi. No a čo sa nestalo? V polovici uličky v kostole som sa mu vytrhla a išla som sama a sama som sa aj usadila : ) najlepšie na tom je, že si z toho nič nepamätám : ))
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte.no tak to safari si asi rozmyslime.zbytocne nechcem vyhadzovat peniaze.ja by som sa rada potapala,ale som citala ze ludia s ochorenim stitnej zlazi sa nesmu,tak sa bojim.asi my ostane len snorchlovanie. Anka tebe uz prisla sms?ja som bola tiez v ten den,ale este stale nic :-( ja som v kostole nemala zavoj cez tvar
Odpovedať
Profilova fotka
u nas sme do kostola vchadzali uz spolocne, tatik ma neviedol, bol trosku aj sklamany, no co uz, doma ma odovzdal, a uz som sa do kostolika viezla s manzelom :-)
Odpovedať
ahojte, so zavojom neporadim - nemala som ziadny... ale tiez si myslim ze by si ho mala mat pri sluboch dole... co sa tyka bozku, tak nam pan farar nedovolil sa pobozkat a mne to v tej duchovnej atmosfere prislo uplne prirodzene, ze nase manzelstvo bolo potvrdene pred bohom a preto ho nemusime pecatit bozkom....
Odpovedať
Profilova fotka
my sme vedeli, ze sa budeme bozkavat az po obrade, niekde vonku, ale ked uz skoncili tie sluby a ta atmosfera bola taka silne emocionalna, manzelik mi tak strasne stiskal ruku a tahal ma k sebe, ja som ale nepochopila, ze mi chce dat pusinku :-D :-D tak som nereagovala, az vonku, ked mi povedal, co chcel, tak mi doslo :-) ale vonku pred chramom sme si to vynahradili poriadne, pan kaplan sa radsej az otocil :-D
Odpovedať
..tiez si myslim, ze v kostole nebudeme mat prilezitost si dat bozk, vlastne ani neviem ako sa budem citit, ci bude pre mna prirodzene dat uz manzelovi bozk...ale bola som na jedej svadbe kde farar snubencov oslovoval zdrobnelinami, vyzval ich, aby si dali bozk a nakoniec sme im zatlieskali, bolo to nadherne...velmi krasne pan farar hovoril..a prislo mi prirodzene na konci zatlieskat..velmi som sa z nich tesila x-) alubia sa doteraz ;-)
Odpovedať
to nie je ako vo filme, že farár vás oddá a môžete sa pobozkať? :-. mne sa to tak páči. my sme sa po sobáši pobozkali, tak ale to bolo na úrade. so závojom ani ja nepomôžem. s tým OP som ho mala mať už dnes po známosti, ale tak som sa zbytočne strapnila, že až. kašlm na to a počkám kým mi pošlú tú stupidnú sms.
Odpovedať
Profilova fotka
no vidis, ericca, niekedy ani znamost nepomoze, ked je na to proste technicke obmedzenie :-) a potom su z toho aj ostatni nervozni :-D ja som rada, ze sme to vybavili vsetko za 4 dni aktivnych behaciek :-) v gr. obrade sa nebozkava, uzatvara sa manzelska zmluva, teda my sme sadrzali za ruky, otoceni k sebe a navzajom sme si slubovali sluby, boztek nebol sucastou obradu :-)
Odpovedať
Mirka - 4 dni vybavovaciek?!?!!! nestras! ja mam uz z tych dvoch hodin co so mstravila na policii hruzu...a este tam musim ist po tie doklady....ostatne si budem vybavovat priebezne, ked k tomu pride...ZP sa da vraj vybavit len poslanim ziadosti, takze to riesim tak a ostatne karticky, karty postupne.... a ako je v tej skole? teraz mas prazdniny, ci chodis tam? hladas si dalej nieco ine?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?