Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Metlona - je to vynatok zo zakona. Niektore pripady boli platene, niektore nie. Chapem to tak, ze v pripade svadby je to neplatene volno, ako pise dzupinka. Samozrejme, po dohode so zamestnavatelom je mozne vselico...
Odpovedať
Profilova fotka
Metlonka - prepac, zmizlo mi pismenko z Tvojej prezyvky. Ponahlala som sa. Ospravelnujem sa Ti. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
z toho si nic nerob :-D inak dik, ze si to vyhladala..asi bude najlepsie sa na to spytat sefa...
Odpovedať
Profilova fotka
Jasne, ze najlepsie je spytat sa u vas v robote, ale je dobre, ze si trosku zorientovana na co mas narok a ako je to v zakone Pa nabuduce. Utekam na obed
Odpovedať
Profilova fotka
ja som to pozerala tiež teraz, aj som sa pýtala mojej poradkyne a zhodli sme sa na tom, že tie nevesty a ženíchovia, čo majú svadbu v riadny pracovný deň(piatok) majú nárok na neplatené volno deň pred svadbou a platené na deň svadby. tí čo majú sobáš v nepracovný deň(sobota) tak len na neplatené deň pred svadbou. ostatné upravuje kolektívna zmluva, pokial ju má zamestnávatel podpísanú, alebo vnútropodniková smernica, ktorá to môže upraviť.
Odpovedať
Profilova fotka
Mas pravdu...takto aspon viem s cim mozem na neho vyrukovat:))
Odpovedať
babeny, snad nemate takych slahnutych sefov ze vam nedopraju jeden den v zivote na pripravy ;-) Ja si inac tiez skoro vobec neuvedomujem ze uz za chvilu je to tu :-D Mne to zrejme pride asi az ked budem kracat a pocuvat svadobny pochod :-D jak sa poznam.
Odpovedať
Profilova fotka
vies weroni u nas v praci je to horsie...pretoze sme mlady kolektiv a nikto tu nie je vydaty ani zenaty:( dokonca ani sef:( takze ja musim borit lady :-D
Odpovedať
no metlonka tak držííím palce. Ja mam opačný prípad, u nás sú už všetci na poriadku, tak sa stale pytali že kedy to bude až mi niekedy liezli na nervy. Ale teraz sa to blíži, takže yapadnem do okruhu ženatých a vydatých. Už som aj vypekať začala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
vaaaaaazne?? a co vypekas???
Odpovedať
baby aby som Vas uviedla do obrazu: § 142 ods. 2 Zákonníka práce uvádza, že zamestnávteľ poskytne prac. voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy... a následne uvádza prípady, kedy sa poskytne náhrada myzdy a kedy nie. Konkrétne pre prípad svadby je to ods. 2 písm. e) je vlastná svadba: e) vlastná svadba; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na jeden deň, !!!!!!!!!! citujem aktuálne znenie zákonníka práce (som právnik, tak toto mi je trochu známe :-) )
Odpovedať
metlonka - všeličo, to ma začalo bavit. Chcem vyskúšať aj medovníky na svdbu ako darčeky pre hosti. Snívalo sa mi, že budem vypekať v novej kuchyni, tak ešte týždeň vydržííím :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ano dupinka uz sme na to prisli....zrejme je to volno bez naroku na mzdu...ale aspon usetrim dovolenku. dzupinka a kedy budes mat novu kuchynu? uz o tyzden? a kde ste kupili???
Odpovedať
no na Klokočine. V piatok sa ideme sťahovať a v sobotu bude nová posteľ :-) x-)
Odpovedať
a auz si pobalena? ci este nie? Uvidis, aky zo toho bude vsade zmatok... my sme mali tych veci pomerne dost, kedze sme uz predtym nieco do prenajmu kupovali...Nezavidim, viac by som to nechcela zazit.
Odpovedať
no chceme sa balit vo štvrtok, take knihy a niečo z poličiek už máme v krabici. Máme len jednu izbu, tak to pre istotu, ešte nebalíme lebo by sme sa o to len potkýňali :-). Ešte že sa kamaráti ponúkli, že poodvážajú a pomôžu pri sťahovaní. Zatial nemáme skrine, je tam vstavaný šatník. Tak je to super :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja take stahovanie poznam:( a tiez ho zazijem este raz...ale to dufam uz posledny krat:( je to horor!!! Nevedela som kde co mam...a vsetko som nachadzala po dvoch tyzdnoch:)) ale na postel sa urcite najviac tesite:))
Odpovedať
Profilova fotka
Este k tomu voľnu na vlatnú svadbu: Jeden voľný den podľa zákonníka práce sa vzťahuje na den svadby (nie som si ista, ci tomu vsetky tak rozumiete) Mam to potvrdene aj od mamy, mzdovej uctovnicky. Zacinal tu byt z toho pekny zmatok.
Odpovedať
mirka m_t: je to tak, ako vravis, takze sobotne z toho nemame nic... metlonka: mne sa podarilo vybalit krabice za jeden den ( a nebolo ich malo ) takych 14 hodin som pri tom stravila... :-|
Odpovedať
ta jbude neprehliadnuteľná :-D tu nezapatrošíme no to vybalovanie :-o ale však sú aj horšie veci, ked uz sme tak dlho vydržali čakať, tak to balenie a vybalovanie bude len relax. Cez víkend :-)
Odpovedať
Profilova fotka
wau...no tak to si sikulka... ja som bola tiez vybalena behom dvoch dni..ale ked som zacala vybalovat mojho draheho...tak som len zasla kde zobral tolko zbytocnych raroh...to bolo hrozne...najst miesto kde to popchat:))) ked sa budeme v lete stahovat do svojho...tak mu uz nedovolim dovliect do noveho bytu tolko haraburd...uz vidim ako sa bude pri tom tvarit :-D
Odpovedať
aj moj toho nanosil pekne vela, zatial to drzime doma, ale ma to skartacnu lehotu max. dva roky, potom to pojde prec... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to si pekne pomenovala ...ze skartacnu lehotu :-D :-D :-D chlapy sa sice cuduju naco nam je plna kupelka kozmetiky...a my zase nepochopime naco je im tolko roznych skrutiek, skrutkovacov, obalov a nezmyselne vela zbytocnosti... :-p
Odpovedať
no, tie skrutkovace v domacnosti potrebovat budes... Moj mily skladoval vsetky cestovne listky MHD, odkedy zacal chodit na strednu,. listky na vlak pocas VS.. plagaty hokejovych majstrov a pod. Samozrejme, su veci, ktore mu nikdy nevyhodim a to su papierove skladacky. Ma k tomu citovy vztah, stalo ho to vela namahy to poskladat, su to jeho spomienky, jeho konicek, toto ma vzdy u nas cestne miesto. A navyse je to krasne. Ja som kedysi skladovala tiez mnozstvo blbosti, ale som typ cloveka, ktory sa toho v pravidelnych intervaloch zbavuje.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak aj ja...tiez som vela veci zbierala...ale mavam obcas zachvaty upratovania a vtedy sa dokazem toho bezkompromisne zbavit :-D a presne to robim aj s jeho vecami...vtedy ani nevie co vsetko mu "upracem" a zaujimave ze mu to nikdy nechybalo :-D ale to su chlapy...a s tym nic nenarobime...a preto ich lubime :-D
Odpovedať
v piatok som bola na zaverecnej skuske siat, bolo to super, byt doladena tak, ako to bude vyzerat(samozrejme uces a make up urobia zazraky a clovek vyzera uplne inak).. Ale dopadlo to nad moje ocakavania. Nasli sa rukavicky na moje kratke ruky, takze nebudem musiet mat tenucky krajkovy top, ale namiesto toho pelerinku a tie rukavice, takze mi v pripade zleeho pocasia aspon nebude zima. Juj, ale sa tesiiim.
Odpovedať
to je super dupinka, ja mam skusku siat iba dva dni pred svadbou tak dufam, že všetko bude fajn.
Odpovedať
ja mam satypoziaciavane tu, no a svadba bude v Presove, preto som sa dohodla tak, ze radsej pridem na skusku skor, aby to skor upravili, co ani velmi netreba, a tyzden pred svadbou si po ne pridem, lebo potom uz budeme na vychode..
Odpovedať
tak to je dobre. Ja som si požičala z PD, a cestou do NR v pondelok pojdeme povracať všetko požičané :-)
Odpovedať
a na redovy (vencekovy) mate kroj?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?