Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
baby neviete mi niekto poradiť placky z kyslej kapusty na dukanovský spôsob*? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@cencula zelné placky s kuracím mäsom: 150 g kyslej kapusty, 100 g kuracieho mäsa, 1 vajce, 1 pl škrobu, korenie podľa chui. Kapustu nakrájaš, zmiešaš s ostatnými surovninami, pečieme v trúbe na papieri na pečenie pri 180°C/ 20 min. potom v polke pečenia môžeme placky otočiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@cencula alebo tento závin je super skús: 2 vajcia,1 vanilkový puding bez cukru,sladidlo podľa chuti,3 lyžice otrúb,1 lyžicu horúcej vody,1 lyžičku prášku do pečiva Vyšľaháme žĺtky so sladidlom, pridáme lyžicu horúcej vody a znova dobre vzmiešame s práškom do pečiva. Pridáme k predchádzajúcej zmesi.. Bielka vyšľaháme na tuhú penu a opatrne primiešame do cesta.Na plech dáme papier na pečenie a na to rozotrieme zmes.Pečieme vo vyhriatej rúre asi 10 minut. Kapustová plnka:1/4 kapusty(zelí) postrúhame na drobné kúsky, dámedo teflonoveho woku,pridáme sladidlo a štipku čierneho korenia.Dusíme dokialnie je kapusta mäkká.Hned ako sa nám dopečie závin ešte horúce ho naplníme kapustou a zavinieme. Do tohoto závinu môže ísť plnka podla vašej chuti.
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka ja som na začiatku mala 1/1 ale to bolo hrozné.. mne aj celkom vyhovujú tieto 3/3 ale máš pravdu s tou zeleninou.. a chcem sa ťa opýtať, aké jogurty biele si kupuješ? ;-) a tá polievka s hríbmi môže byť dobrá, ... vyskúšam ju cez víkend :)
Odpovedať
@pitynka já tedy nejsem idální příklad... bílé jogurty kupuju 2,5% v Lidlu. Já ty 0% fakt nemůžu. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka veď tu písali baby že si kupujú aj activiu bielu a tá ma ešte viač nejak okolo 3 % .. teraz som objavila doma pšeničné otruby celý balík a neviem čo s nimi :) .. ozaj neviem či u vás sú tiež šumienky bolero bez cukru ... dúfam tie sa môžu, niekde som to videla na fóre..
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka http://viewitem.eim.ebay.cz/Bolero-Dr... ale to asi vy máte.. len u nás majú tri príchute dokopy... teraz som prešla na ne ..
Odpovedať
@pitynka to Bolero tu někdo psal, ale zatím jsem to nesháněla... pšeničné otruby si přidávám k ovesným - je to nerozpustná vláknina, zatímco ovesné jsou rozpustná, takže ti udělají zase jinou důležitou službu ve střevech... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka hej volakde som to čítala už bolero aj tu, len som na to nereagovala.. a keď si pridám tie pšeničné otruby, to sa tak isto počíta na 1,5 pl na deň? či? a teraz akurát písala jedna kočka na fb, či sa môže karobový chlieb? pošlem foto, tiež som to videla v zdravej výžive že je to náhrada kakaa..
Odpovedať
Profilova fotka
toto je ono ten svatojansky prasok - nahrada kakaa len či sa môže
Odpovedať
to fakt nevím... myslíš, že to nahradí i tu chuť? jinak co jsem našla - ener. hodnoty: chléb svatojánský Karob: Energie: 929 kJ Bílkoviny: 4,6 g Sacharidy: 88,9 g Tuky: 0,650 g Název: Kakao pravé holandské Energie: 840 kJ Bílkoviny: 19,5 g Sacharidy: 45,3 g Tuky: 11 g To mě z toho vychází skoro líp to kakao.... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka práve pozerám že čo sa týka tukov je to super, ale moc sacharidov, takže zas sme tam kde sme nechceli .. :) .. hľadám prírodné arómy, lebo v normálnych je lieh - aj keď len malé percento ... ale nemôžem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pitynka v Mark's & Spencer mají bio aromy, chuťově bezkonkurenční, ale neznám složení... A Dr. Oetker má takové olejové... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
5 den prva faza -2.5 kg a moj priatel - 4.5 kg :)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka no tak to pôjdem pozrieť teda.. ešte mám otázočku, aké sladidlo používaš? a počula si o shirataki noodels? - sú to cestoviny, ktoré sa vraj môžu v každej fáze neobmedzene.
Odpovedať
@pitynka Teď jsem se koukala na toho Dr. Oetkera a je tam sojový olej. Těstoviny vím, že nějaké prodává Dukan (ta jeho značka). Já už to asi doklepu tak... dávám si ještě 6 týdnů - co shodím, to shodím, pak jdu do 3. fáze. Za 6 týdnů to už bude půl roku na DD a říkám si, že už by to mohlo stačit... :-) Sladidlo používám Star Linea - sukraloza. Jsou to tablety, drtím to mezi lžičkami - jde to výborně... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka a tá so sójovým olejom sa môže asi nie... tie cestoviny už majú aj tuto na slovensku .. :) asi ich vyskúšam.. no ja počítam ešte budúci týždeň a idem do 3 fázy konečne... a teším sa na to jablko každý deň :) .. dnes som bola v bio obchode, a kúpila som si rôzne druhy tofu, dokonca som objavila šmakouna čo som si myslela že u nás nie je.. a chcem sa ťa opýtať, keď používam za deň cca 1 pl sladidla keď to zrátam dokopy je to moc?? - len nech viem .. to pol roka si už v DD? vau dole klobúk.. :-N
Odpovedať
S tím sojovým olejem myslím, že na těch pár kapek je to v pořádku. V knize dokonce povoluje 1 PL! oleje do salátové zálivky... Sladidlo můžeš neomezeně Šmakoun je dobrý - pro mě tedy ne chuťově, ale zasytí na dlouho a má málo kj - dobře s po něm hubne. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka mne sa to chudnutie úplne zastavilo .. zajtra si urobím tú tukožrútsku polievku,.. mám na teba otázku, ako často ješ škrob? ale aj tofu je sójový syr a môže sa neobmedzene - dúfam teda... už som sa zľakla že robím chybu so sladidlom.. a čo sa mi včera stalo, dala som si chren, a jasné že som nepozrela zloženie a tam že cukor :) ale dala som si iba za malú lyžičku.. vyskúšam šmakouna :D hlavne že zasýti..ja si teraz dosť často robím rajčinovú polievku, tá sa môže aj v bielkovinové dni ..
Odpovedať
@pitynka ja som kupila aromu v lidli su olejove, ale pojdem sa pozret na tie v marks and spencer :-) . dnes som si kupila goji skusim zajtra tie goji cookies
Odpovedať
Profilova fotka
@ljohny u nás v Lidli nemajú ani jednu pre istotu .. jedine čo som našla od Dr. oetkera je citrónová ale tá mi nechutí a mandľová ale z tej už mám dosť.. ak natrafíš na nejakú v marks & spencer daj mi prosím ťa vedieť.. skús, mne naprázdno goji nechutí lebo má zvláštnu chuť ale v koláči je to fajn.. ja som si kúpila rebarboru a skúsim teda výživu už sa teším ..
Odpovedať
Profilova fotka
ženy a čo poviete na toto?? - celkom sa mi to pozdáva .. : http://www.hmh.cz/prodUnilaktCoko.asp
Odpovedať
Profilova fotka
akurát pozerám zloženie, tak neviem, či sa to môže ... ale toto je so škoricou .. kakaový má viac .. Průměrné nutriční hodnoty ve 100 g výrobku v denní dávce (15 tablet = 10 g) Energetická hodnota 1175 kJ (280 kcal) 117,5 kJ (28 kcal) Bílkoviny 11,50 g 1,15 g Sacharidy 53,50 g 5,35 g Cukry 37,50 g 3,75 g Tuky 1,70 g 0,17 g Nasycené mastné kyseliny 0,36 g 0,04 g Vláknina 25,00 g 2,50 g
Odpovedať
@pitynka škrob jím max. tak 10g/den. Po té tukožroutské se nelekni, že Ti tak půl kg může nejdřív přiskočit, ono pak zase zmízí... :-) A jak to máš s pohybem? Můžeš sportovat po té hospitalizaci?
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka ja ho nejem každý deň a keď tak tak si dám 1 malú lyžičku .. nie nezľaknem sa :D už sa teším dúfam sa to pohne.. no s pohybom - celý deň som v pohybe, a k tomu cvičím .. takže o ten nie je núdza .. len sa priznám že zjem sa deň napr. aj 3 tvarohy so sladidlom, a 1 jogurt .. či v tom náhodou nie je chyba.. alebo krabie tyčinky mám dosť často ..
Odpovedať
@pitynka to by neměla být chyba, když se ty povolené potraviny můžou jíst neomezeně.... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka tiež si to myslím.. no uvidím... v poslednej dobe ma často chytá hlad.. a už neviem ani čo variť.. chystám sa robiť špenát na večer :)
Odpovedať
Profilova fotka
vidim,ze sme na tom rovnako :) ja uz mam tekeho odflaknuteho dukana :) ja som na prechode do 3 fazy to znamena, ze raz do dna si dam ovocie a vcera som mala aj celozrnny rohlika uz mavam len bielkovinovo/zeleninove dni, lebo pred tym ako som sa tesila, ze mam kuracie prsia alebo mozarellu teraz to uz nemozem ani vidiet a mam pocit, ze sa z toho ani najest neviem. ta obdivujem 9ka tak dlho byt na diete :)
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkylinky ja som chcela dať dolu ešte jedno kilo ale už mi taktiež nič nechutí, neviem čo jesť.. mám pocit, že jem stále to isté dookola.. tiež pôjdem už to tretej :DD ovocie mi chýba .. :) no a ja si osobne neviem predstaviť byť pol roka v DD... a tak dlho druhú fázu ako 9ka ..
Odpovedať
@tinkylinky no, to se neboj, že mě už to jídlo taky leze krkem ( :-D kudy taky jinudy, že? :-D ), ale včera jsem si dala dietní přestávku... oslava: víno, buchta, čokoláda. Ráno jsem měla o kilo míň, to jsem zvědavá, kolik mi zítra naskočí... :-N chtěla bych to vydržet ještě do Velikonoc, pak přejdu do třetí... Teď bude nejtěžší tu váhu udržet...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?