Svadba 30.08.2008. Kto má tiež tento termín?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, kto sa prida? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
TO je fakt v kazdom meste inak, chapes? Ja tiez viem, o tom, ze nemusi mat vobec nic a pri sobasi, by len partner neprisahal na kriz, povedal by, iba slubujem... Tomu mojmu urobi aj krst a prijmanie a tym, ze nema birmovku, sa bude pisat biskupovi o povolenie, fakt ma z toho porazi, asi cim ,je vacsie mesto, je to trosku volnejsie a zalezi od knaza. Ja tiez hovorim, nie ze by boli radi, ze ja dovediem partnera do kostola, ze sa toho nevzdam ja kvoli tomu. a este budu robit take caviky, fakt hrozne.
Odpovedať
lulu, čítaš mi myšlienky. presne, presne to isté som povedala aj ja. my ideme za farárom v sobotu or nedeľu, tak som zvedavá, čo povie. pravdupovediac, docela sa toho bojím... sme malá dedina a obávam sa, že si bude vymýšľa všetko možné, že až hrúza :-(
Odpovedať
no nezávidim vám, my máme všetko(krst atd),aspon o jednu starosť menej, ale ked sa nás na tej nauke spýta kedy naposledy sme boli v kostole, ta asi odpadne :-D taky sme my krestania,teiž hrúza
Odpovedať
napríklad ma dojalo aj to, že ak nemáš birmovku, tak nemôžeš byť nikomu krstnou mamou..... :-| a keď tvojmu drahému robia krst aj prijímanie, ako dlho má chodiť na náuku?? fakt 2 roky?????
Odpovedať
ljenocka: to zalezi od farara... napriklad moji bratranci mali vsetko naraz den pred svadbou - krst, sv. prijimanie i birmovku.. a na druhy den sobas. my s priatelom mame krst, prijimanie aj birmovku a napriek tomu mam pocit, ze so sobasom v kostole mame viac problemov ako mali moji bratranci, ktori to vsetko dorabali az pred svadbou.
Odpovedať
to ti ja neviem, ale mne sa to zdá veľmi dlho
Odpovedať
no som fakt zvedavá, ako dopadneme my. Mám taký pocit, podľa toho, čo poznám nášho farára, že povie, že za takú krátku dobu drahému neurobí prijímanie..... v podstate- svet sa nezbortí, ale už som to zisťovala u niekoľkých farárov a všetci tvrdia, že ak si chce všetky sviatosti dorobiť, tak to trvá 2 roky.... tak asi bohužiaĺ môj drahý bude v kostole na sobáši ako "bezbožník", aj keď sme to chceli inak.....
Odpovedať
asi som neznala veci, sorry :-N ale ked jeden zo snubencov nema vsetky sviatosti, tak sa to berie nejako inak? nie je to plnohodnotne, alebo nieco podobne? lebo ja som si myslela, ze je to o.k., len farar musi privolit, ze par zosobasi... =-)
Odpovedať
petocka no, napr. ja mám všetky sviatosti. drahý iba krst. Farár by nemal odmietnuť zosobášiť nás v kostole. Pýtali sme sa na možnosť, že by si drahý dorobil sviatosti, ktoré mu chýbajú. Vraj to trvá 2 roky. Takže asi pôjdeme pred oltár ja ako osoba, ktorá má všetky sviatosti a drahý nie. Ja budem prisahať na kríž a pred Bohom a drahý asi nie /s týmto som si neni istá/. Ak by sme napr. chceli byť krstnými rodičmi mojej sestry deťom, tak môžem len ja, drahý vraj nie, lebo nebude mať birmovku.... takže asi tak...
Odpovedať
tak to je jemne povedane.. zvlastne. tiez sa priklanam k tomu, ze ked privediem partnera do kostola a nemame len civilny sobas a posvati sa v kostole, tak by mali byt radi, nie? ako som uz pisala, my mame obaja vsetky sviatosti, ale pri ohlaskach na fare som sa necitila prijemne.. najma po vete, ci ja nemam nahodou nejake deti v detskom domove a ci priatel neplati alimenty :-N keby sme vyzerali ako nejaki asociali, tak nepoviem.. ale podla mna sme klasicky mlady par
Odpovedať
ale nakolko som veriaca a neviem si predstavit iny sobas ako v kostole.. vydrzim :-D
Odpovedať
ach, tuším radšej fakt nekomentovať. mám na to už svoj názor.....len sa bojím jednej veci, že ak náš pán farár začne tiež takéto nejaké reči, aby sa môj drahý naštvaný nezdvihol preč alebo aby sa s ním nepohádal :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No chodime len rok pred svadbou, ale to s tymi krstnymi rodicmi mas pravdu, ja som isla aj s jeho bratom za krstnych rodicov... a zase stacilo, ze jeden z nas ma birmovku, tak uz fakt tomu nezozumiem.
Odpovedať
to, z čoho by sme sa mali najviac tešiť - z toho samotné obradu - tak z toho máme tuším najväčšiu traumu :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Hm, suhlasim s tebou... ale vydrzime, ved nam to za to stoji, nie? ;-)
Odpovedať
;-) baby stoji to za to :-)
Odpovedať
ahojte :-) pozeram, ze ste riesili obrad v kostole, jas om tiez velmi chcela, mame krasny kostol ale drahy nema ani len krst a nechcelo sa mi tovelmi vybavovat..on by to aj tak neabsolvoval...no mozno by to slo aj bez toho, zavisi od farara, ale ja ani neviem, ako ten nas vyzera.....takze sme sa s draym dohodli ze sa v kostole raz zoberieme....o niekolko rokov, ked si budeme pripominat manzelsky slub :-D
Odpovedať
ahojte...vidim ze riesite to co caka aj nas...my budeme mat sobas v Betliari a teraz zistujem ci tam robia aj civilny aj cirkevny obrad...ale ja nic nemam..drahy vsetko..tak som zvedava.... :-| inak dnes som zistila, ze moja krajcirka sije svadobne saty:-))))))))))))tak asi premyslim tie nohavice:-)
Odpovedať
ajty: drzim palce s tymi nohavicami :-) ak mas sikovnu krajcirku, tak by to mala byt hracka ;-) luko: tak to s tym druhym cirkevnym sobasom je romantickeeeeeeeee x-)
Odpovedať
ahoj,ja sa pridam...lebo mi robi svadba starosti.... |-|
Odpovedať
ahoj :-) a co ta trapi? :-(
Odpovedať
ahoj petocka...robi mi starosti sala ...nevieme kde uz hladat a patrat...na 30.8 skoro vsetko v PD obsadene...a prievidzanky tu uz nie su... :-(
Odpovedať
hmmm.. ja som mala na VS spoluziacku z prievidze a ta stale ospevovala penzion maxim kdesi blizko prievidze
Odpovedať
no teda..a to vobec neviem kde je.,mozem sa hanbit...no ale skusim sa popytat kamosiek ci anhodou nevedia,diky moc :-) Tak sa tesim ze som sa mohla pridat k nam 30tkovym augustovym....ten datum sa mi velmi apcil a uz by som ho nerada menila len koli sale,mae uz vela vybeveneho,len ta sala nestastna...
Odpovedať
ahojte :-D petocka, snad aj iekedy ten romaticky druhy snatek v kostole bude :-) kamoska si napr. vzala ateistu, ona pobozna - vzali sa na urade, odmietal cirkevny sobas, ona uz bola z toho pomaly na rozvod asi po 2 rokoch (inak ho k nicom inemu nenutila, ja tiez nie som pobozna, ale ona je fakt zlaticko, nikoho nepresviedca ani nic take)...a zrazu som sa vam dozvedela, ze po 5 rokoch manzelstva maju sobas v kostole aj s oslavou pre priatelov a rodinu :-D ja som tam nebola, ale vraveli mi chalani, co tam boli, ze su akoby druhy krat zalubeni a este viac.....niektori muzi skratka musia dozriet na kompromisy.... ;-)
Odpovedať
luko, tak to s tebou suhlasim.. robit kompromisy niekedy nie je lahke a pre muzov asi obzvlast ;-)
Odpovedať
...treba vela trpezlivost a vytrvalosti aby pochopili, ze hold u mamky uz nie su :-D
Odpovedať
veru veru.. :-D
Odpovedať
ahojte :-) tak moze kuknut mam nove favoritky :-D
Odpovedať
videla som, videla :-D su krasne
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?