Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
Ahoj Marcelinka, ak Ťa môžem poprosiť o radu, my sme robili oznámenia kombinácia priesvitného a bieleho papiera, myslím, že niečo podobné máte aj vy, ale nijakým lepidlom to poriadne nedrží, po pár dňoch sa začnú odliepať. Číme ste to lepili vy, alebo ako ste ich spájali?
Odpovedať
marcellinka - más sa super, bruško ešte nerastie, ale už čoskoro by malo začať :-D Na MK trošku surfujem, ale už mi z toho šibe, tak som si stránky o tehotenstve na chvíľku zakázala ;-)
Odpovedať
dobre ranko :-D katka my sme oznamka nelepili, len sme ich zviazali maslickou. a drzi :-) a akym lepidlom ste to lepili? sekundovym by to nedrzalo? bihan to je super ze sa mate super :-D ja uz tiez chodim na MK a strasne sa tesim ked budem aj ja cakat babatko...
Odpovedať
My sme to lepili aj sekundovým, aj normálnym kancelárskym na papier aj obojstrannou lepiacou páskou. Ale to nevadí, dám tam viac pásky a ono to bude držať, ja len či nemáš niečo špeciálne.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievčatá:-) Ten MK je fakt chytľavý, tiež si ho občas čítam:-) Moje svadobné prípravy opäť o niečo pokročili....prišla mi korunka a závoj z e-bayu...predstavte si, že mi poštár napchal celú obálku so závojom do schránky. Takže tak aj vyzerá, ale dúfam, že nad parou sa vyrovná. Ozaj, neviete náhodou v akej cene sa pohybujú napr. také 2-3 poschodové torty poliate marcipánovou polevou? Pýtala som sa v cukrárni v BA a vraj 2000-5000 Sk. Zdá sa mi to veľa, ale možno to tak naozaj je.
Odpovedať
Profilova fotka
tinyleaf - v cukrárňach sú tie torty drahé. my budeme mať 5posch. a úplne prvú cenu mi dali 10 000! a nakoniec sme presedlali na šikovné domáce pekárky a cukrárky a cena je 2 500,00 tak sa skús aj ty popýtať na niekoho, kto pečie doma ako koníček, alebo privyrobenie. Komerčné a zvlášť vychytené cukrárstva nevedia čo pýtať
Odpovedať
no tie ceny co si pytaju za torty su neskutocne ]-( my sme sa rozhodli ze tortu nedame robit, ved aj tak kopu ludi donesie tortu... no a ked to pocula buduca svokra, chytila hysak :-N tak sme sa nakoniec dohodli, ze nam da urobit tortu ona, aj tak chcela doniest tortu tak nech donesie svadobnu
Odpovedať
my budeme mať trojposchodovú čokoládovú tortu, ktorú nám bude robiť mamina mojej bývalej šéfky, takže za "výnimočnú" cenu 1500, pretože na také niečo topec surovín. S tými marcipánovými je problém v tom, že to nie je poleva. Marcipán sa predáva v malých kvádroch, treba to rozvaľkať na tenkú vrstvu, vyrovnať špeciálnou špachtľou a potom nechať zaschnúť, aby to stvrdlo tak ako má. Na Slovensku nie sú veľmi žiadané, takže s tým nemajú veľa skúseností a preto stoja takú neskutočnú sumu.
Odpovedať
marcellinka - ja som poprosila maminu, nech rozhlási ľuďom, aby žiadne torty nenosli, lebo je to zbytočné... Napriek tomu som neskutočne zvedavá, koľko sa ich nakoniec nazbiera ;-)
Odpovedať
no my sme tiez nadhodili nech torty nenosia, ale myslim si ze to nemalo ziaden efekt, uvidime
Odpovedať
Profilova fotka
my sme to poriešili tak, že sme objednali len zákusky na stoly a do výslužiek budeme dávať torty a hotovo. no kto by skladoval v mrazáku rok torty :-D
Odpovedať
výborný nápad, Zuzi, už na to musí spracovať len maminku... Inak tie torty, čo si vložila do albumu, to sú poriadne "opachy". Spomenula som si na tortu jednej kamošky, tiež mala 5 stojanov a ešte pripevnené svetlice... vyzeralo to síce zvláštne, ale proti gustu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
no to fakt nie je zly napad s tymi vysluzkami
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mať normálnu 5posch. ako mám v albume tú oranžovo bielu. Na hladku obtiahnutú marcipánom a keď sa na ňu pozriete s predu tak na najväčšom spodnom korpuse bude napísané 2003, o poschodie vyšiie 2004 ...... a na poslednom 2007. pred každou 2kou bude marcipánové "dievča" a za posledným čísielkom "chalan". Vždy ako budú o poschodie vyššie, budú k sebe bližšie a na samom vrchu ženích a nevesta. čiže taká symbolická torta :-D
Odpovedať
jeeej a to ako si na to prisla?
Odpovedať
Profilova fotka
neviem, niako tak ako sme obzerali rôzne obrázky, rozmýšlali čo namiesto mašličiek a aaa proste niako to pri rozhovoroch vyplynulo, Marek navrhol roky, ja som pridala panáčiky.... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte - prosím Vás o vysvetlenie toho"nosiť torty" to myslíte že hostia nosia tortu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj vacsinou ich nosi najblizsia rodina, ako stary rodicia, krsny a tak, je to taky zvyk, ale iba ak chcu a ako sa dohodnu v rodine.
Odpovedať
Profilova fotka
Teda nenosia ich na ruka, ale daju ich spravit cukrarke a donesu na svadbu, aby som bola presna:)))
Odpovedať
Profilova fotka
tak to dúfam že nikoho ani nenapadne, ale pre istotu to ešte zdôrazním aby nenosili. ďakujem za info
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja som uz vsetkych upoznila, ze torty nechcem dufam ze to zobrali na vedomie, inak neviem co budem s nimi robit :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte aprílovky.S tými tortami je to vždy dosť vážny problém :-S .U nás sa ide robiť jedna hlavná torta,mamka ide napiecť torty na rozkrájanie,ešte krstná mama vymýšľa,že ako krstnej sa jej patrí tiež doniesť tortu a ešte aj drahého mamka chce nejakú dať urobiť.Je to beznádejné.Nikto si nedá povedať :-p .Asi s tým budeme krmiť celú Štiavnicu :-D
Odpovedať
Hm, krisia, u nas je to podobne. Zvykom je, ze kazda krstna mama ( aj manzelka krstneho otca ), t.j. 4 zeny!!!!! donesu na svadbu tortu. A ked este zacne zenichova mama vymyslat, ze aj ona da upiect, no tak super. Keby to boli obycajne torty, v pohode. Ale kazda sa chce pred tou druhou ukazat, vytiahnut, a tak to dopadne tak, ze daju urobit tie naj tory, ake zvladnu.... Beznadejne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, my budeme mat ako hlavnu svadobnu tortu trojposchodovu marcipanovu... a uz mam avizovane dve dalsie, co donesu clenovia rodiny... len dufam ze to nedonesu vsetci :-) silvy-uz si sa vratila s kuby?
Odpovedať
Profilova fotka
Vidím, že sa tu rozprúdila celkom zaujímava debata o tortách:-) Aj mne povedali, že najviac na torte stojí marcipán, vnútro torty až také drahé nie je. Koláče má v réžii moja mamina, ale chcela som si objednať aj z cukrárne, aby som dopredu vedela, ako bude vyzerať. Aby sa mi nestalo, že zbadám tortu od nejakej domácej cukrárky a nebude ani vyzerať ako svadobná:-) Janka, na Kubu letím v pondelok:-) Dúfam, že chytím trochu bronzu, aby som v šatách nebola taká beloba:-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak samozrejme že nezgrajfneš prvú domácu cukrárku čo ti povie najnižšiu cenu. ak je šikovná, tak ti ju doporučí niekto, kto má na fotke jej tortu, prípadne ona sama bude mať niečo pofotené a ak je z dediny neboj, už by ju ohovorili, keby nebola dobrá :-D
Odpovedať
Profilova fotka
mzuzka, super výraz-nezgrajfneš :-) :-) :-) Hmm.....či je z dediny, veru neviem:-) Videla som fotku torty, čo robila kamarátke na svadbu a nebola zlá, ale nebola poschodová a ani ničím neohúrila. Ale možno by zvládla aj takú " echt svadobnú"...musím vyzistiť u mamy:)
Odpovedať
Profilova fotka
držím palčeky, my sme tiež hľadali dosť dlho, kým sa nám podarilo nájsť cukrárku, čo sa tej našej nezľakla ;-) niektoré mali problém s tým, že keď je 5posch. ten spodný korpus musí byť dosť velký aby udržal tie štyri nad sebou a nemali takú formu, alebo nemali skúsenosti s marcipánom, jedna sa zas ponúkla, že to nie je problém, ale nevedela nám povedať kto by ju mohol doporučiť, tak sme sa báli riskovať,potom sme riešili alternatívu každé poschodie na nožičkáchale tým pádom by mala 1,5metra a nevedeli sme ako ju previesť a tak. proste skoro 2mesiace sme hľadali. ale našli. ako v tom úporekadele KTO HĽADá , NEMá PEňAZí NAZVYš :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj te baby, konečne podlhšej dobe som sa sem dostala - chcela by som Vás poprosiť o pomoc, potrebujem zohnať niekoho - nejaký súbor na čepčenie, neviete mi pomôcť? Prosím :-(
Odpovedať
Profilova fotka
tu v okrese viem že to robí Hájiček ale neviem na nich kontakt. skús do IP dudasik a yukaya myslím že oni mali na odčepčenie niekoho.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?