Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
ahojte babulky, tak tu u nás ta predpoveď počasia trošku nevychádza, husto tu u nás sneží, tak len "dufam" že opať začala zima besnieť. Inak už sme boli aj na matrike a mame už vypísane tlačivo ktoré pošlú do kostola, dali sme si robiť obrúčky a tento týždeň by mali byť hotové, dala som do albumu aj foto, zajtra pridám foto svadobných oznámení. Už sa to pomaly blíži čo?
Odpovedať
dobre ranko babule :-D my to mame dnes za 60, pekne okruhle... obrucky uz by mali byt cochvila hotove :-D , potom dam foto... momentalne zhanam saty, ale nedari sa... a drahy ma znervoznuje, lebo mi stale pripomina aby som hladala ]-( a kolko alkoholu planujete?
Odpovedať
Profilova fotka
mi sme dostali 5 l Metaxu a myslím že to budeme piť až do konca života. U nás sa totiž pije len víno a toho neviem koľko lebo to organizuje majiteľ reštiky. Jééj a pivo, ale vraj to sa na svadbách nepije, takže neviem. a keď budete riešiť toto prosím prosím pnapíšte mi ako je to s darmi. Fakt neviem. Z mojej strany dostanem len peniažky a hrnce od sestry (super sa teším). Z priateľovej strany dostávame vždy blbosti. No problím je ten že si nás moja strana rodiny objednala už pred svadbou vraj nám dary chcú dať vopred a osobne (čo je jasné). Mne to príde divné ale asi to tak musím urobiť. Čo u Vás, ako ostatné dary (/v mojom prípade adeptov na povalu).
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, my to s darmi mame takto: den pred svadbou mame take posedenia - ja s mojou rodinou a drahy s jeho rodinou - a na tie posedenia nam donesu dary, my ich pozbierame a zoberieme k nam do bytiku a spolu rozbalime :-) ten alkohol teraz riesime - my mame nejake povinne mnozstvo vina , ktore musime zobrat z restiky, a ostatne si zhaname sami... bude to urcite vino, becherovka, fernet, a mozno nejaka whisky... mnozstvo este nevieme, tiez cakam ze nam s tym niekto pomoze...
Odpovedať
no my uz nejake dary uzivame :-D :-D od draheho sestry sme dostali kuchynskeho robota, od mojej sestry - studentky nerezovu rychlovarnu konvicu, a u kamosky som si objednala digitalnu kuchynsku vahu... vsetko sme si vyberali samy... z mojej strany uz som dostala avizo, ze dostaneme peniazky, aby sme si mohli kupit to co nam treba (okna, jedalensky stol, sedacku...) ale ako to bude prebiehat, kedy nam ich daju to neviem, najlepsie je asi den pred. ja som pivo zatrhla, lebo v bare to nikto nema pod kontrolou, a nechcela by som v nedelu zazit sok z uctu... zaklad bude vino, + fernet, slivovica a nejaky konak, ale kolko coho to nemam ani tusenie. nechcem aby bolo malo, ale tiez nechcem ze to bude pit este aj o rok...
Odpovedať
co sa tyka darov, my sme vacsine rodiny povedali, ze sa nam viac zidu peniazky, kedze spolu byvame nejaky ten patek a teraz sme si kupili bytik. Najblizsi nam stale kupuju veci do domacnosti, na vianoce, narodky, meniny,... tiez chcu dat radsej nejaky dar, aby sme mali spomienku na svadbu, ale este to musime doriesit. V poslednom case sa pri stahovani stale rozpravame, co by sme nutne potrebovali a tak a tiez to zalezi od toho, v akej cenovej rovine chcu nieco kupit. Lebo za kazdu cenu len aby bolo kupene, to nie. Radsej si nasetrim a kupim poriadne. Co sa tyka alkoholu, tieto veci riesia rodicia. Aposn u nas hostinu riadia rodicia, ti predsa robia detom svadbu..
Odpovedať
My máme zatiaľ vymyslený len jeden svadobý dar, ktorý zrejme dostaneme od manželovej sestry (vo Fr sa peniaze nedávajú, lebo budúci manželia urobia zoznam vecí z konkrétneho obchodu a potom hosťom povedia, kde tie zoznamy môžu nájsť), takže dostaneme taký trošku lepší kávovar a potom snáď peniažky. Jéj, ešte som zabudla na svadobné poháre od naj kamošky (sú v albume) a nádherné krištálové (nikdy som nevedela, či je tam -i alebo -y) flauty na šampanské (veľmi veľmi sa mi páčili). Čo sa týka alkoholu, rátali sme fľašku vína na osobu + jedna fľaška bileho, jedna fľaška hnedého alkoholu, jeden citrusový fernet a zvyšok z reštiky. Robia skvelé koktaily, prípadne pivo. Nemám chuť zaoberať sa aj tým, že niekto nebude mať svoj obľúbený alkohol na stole. Navyše je u nás veľa ľudí, ktorí nepijú, takže predpokladám, že tých fľiaš kopec ostane.
Odpovedať
bihan tak to sa vam toho zvysi velmi vela.
Odpovedať
maminka to potom bude dávať do výslužiek, takže z toho si hlavu nerobím ;-) Inak pracovala som pre jednu pani, ktorá organizovala svadby a hovorila, že treba na svadbe rátať v priemere pol flaše sektu a jednu fľašu vína (v anglicku si potom tvrdý alkohol dokupuje každý hosť sám).
Odpovedať
Profilova fotka
ako poznam nasu rodinku tak bude viest vino... aj priatelova rodina je skor na vino, takze toho tam bude asi najviac, ale bude aj nieco tvrde - napr. pre znamych z norska bude urcite becherovka :-) - strasne ju maju radi... chcem sa vas spytat na knihu pre hosti, ci take nieco riesite a kde a v akych obchodoch by som to zohnala (okrem internetu)?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Bihan :-) ako sa mas? Uz si si vybrala nejake popolnocne satky? Ja som zajtra objednana novemu lekarovi...dala som na tvoje rady ;-) Tak drz palceky...aby vsetko dobre dopadlo...potom ti napisem ako som dopadla ;-)
Odpovedať
metlonka: aj ja držím palce! ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Dik dupinka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dosť ma apríl 2008 ruší. stále im tam nabehnem a divým sa akí noví ľudia. vedeli ste vlani že sa budete vydávať? jankazaba - ja som v BA videla knihu pre hostí vo fotoshopoch (neviem ako to napísať) - len neviem v ktorom, alebo svadobnom salóne. mne prídu dosť drahé, takže sme toto zrušili, myslím že mnohí ani nevedia čo a ako, a vlastne ani ja to celkom neviem.
Odpovedať
kristin, aj ja vzdy nabehnem na april 2008. my sme mali v aprili 2006 zasnuby a vtedy sme este ani netusili, ze svadba bude o rok. dohodli sme sa na tom v lete, my sme taki pragmatici ;-) mna by asi uplne vynervovalo planovat svadbu rok, ja som taky stresor =-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Shirley :-) Ako ti idu pripravy? Kde sa budes vlastne fotit? Vies ake nadherne fotky by si mala priamo na tom ranci? Neuvazovala si o tom? Sice vsetko zalezi od pocasia. vsak? ;-)
Odpovedať
ahojte baby tak už mame hotové svadobné oznamenia, dala som aj fotku do albumu.
Odpovedať
to metlonka: my sa budeme fotit na hrade, ale take tie rodinne fotky budu urcite na ranci. uz sa tesim. :-) pripravy su v pohode, vo stvrtok si idem vybrat popolnocne saty, tak snad nieco vyberiem. to nezbednica: aj my uz mame oznamka doma, asi tak tyzden a ja uz by som ich hned rozdavala, ale planujeme az tak zaciatkom marca.ty kedy planujes?
Odpovedať
Profilova fotka
Shirley a kde si ides pozriet popolnocne satky? Niekam do Nitry? Porad prosim ta...ja tam tie obchody moc nepoznam... A neuvazovala si o tom, ze si aj tie pozicias? My mame tiez oznamka hotove uz tyzden a zacneme ich rozdavat asi tento vikend. Obrucky by nam mali prist tento tyzden..tak som na ne hrozne zvedava :-)
Odpovedať
no, ja idem vo stvrtok do tesedikova, mam odtial aj svadobne - presne take ako som chcela. popolnocne si neplanujem kupit, lebo na ples chodime tak raz za rok a v tesedikove stoji pozicovne spolocenskych siat 1100 sk a ak si chcem kupit tak sa pod 4000 nedostanem :-( inak my sme mali s obruckami otrasne problemy :-( vybrali sme si, prisli ine, vymena, nakoniec nam boli aj male, lebo nam tam dali viac zlata, takze sme radi, ze uz su v pohode. su zo zlteho zlata a stali 11 000 sk spolu.
Odpovedať
Profilova fotka
Shirley to je zaujimave...aj ja mam svadobne saty odtial :-) A tiez som uvazovala, ze ak nenajdem ziadne zaujimave popolnocne saty, tak si tam poziciam. To je mi luto ze ste mali take problemy s obruckami, tusim sa vzdy nieco najde z coho mame nervicky, ale dufam ze vsetko dobre dopadne. My sme si dali spravit na mieru v Piestanoch. Moj drahy chcel titanovy, ma ho v konbinacii s bielym zlatom a mne spravia taky isty len z bieleho zlata a s kamienkom. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte aprílovky - ja sa síce len tak občas pripletiem do debaty, nejako nestíham. Neviete mi poradiť, ja mám dosť problém s herpesmi ja teraz mám vyhodené dva a mám dosť obavu, že v svadobný deň budem celá povyhadzovaná, nepoznáte nejaký zaručený spôsob ako tomu predchádzať? mastičky ani tabletky mi vôbec nepomáhajú.
Odpovedať
ksb: preventívne zinok alebo rybí tuk..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Ksb, aj mna trapi podobny problem...a preto som hladala na nete nejake rady a nasla som... posielam ti link: http://www.woman.sk/diskusia_detail.l... dufam ze ti pojde otvorit. ;-) a myslim ze aj na tejto stranke som sa uz s touto temou stretla, je to tusim v teme krasa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem za tipy, musím s tým niečo urobiť - lebo svadba sa blíži a pravdepodobne sa bude stupňovať aj nervozita no ako to je ako strorené pre herpesy
Odpovedať
No "kolegynky" - tesi ma ze je nas viac, jak som to tu tak prezerala - tak tusim september vedie a aprilovych svadieb je tu dost malo..
Odpovedať
ahojte, tak od vcera si uz mozeme povedat, ze sa buduci mesiac vydavame :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no to hej, neviem ako vam, ale mne to strasne rychlo ubieha...
Odpovedať
Profilova fotka
Ani nehovorte, vcera sme si este sumarizovali vsetky drobnosti co je treba zabezpecit a kupit a zda sa mi ze ten zoznam sa nejako nezmensuje na rozdiel od bliziaceho sa terminu svadby :-)
Odpovedať
aj mne to ubieha veľmi rýchlo ... ešte treba doladiť kopu drobností a navyše, budúca svokra mení plány, mení to, na čom sa s mojimi rodičmi a nami dohodla... No uf. Kedy začínate s dávaním oznamiek?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?