Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj bihan: u nas je to podobne z mojej strany bude asi 40 ludi a s priatelov ak vsetko dobre pojde tak maximalne 19. Aj mne je to luto ale clovek nic nenarobi. Ja sa len utesujem tym ze jeho otec aj tak nechcel velku svadbu takze mozno mu to aj vyhovuje ze z jeho strany bude menej ludi.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si tym tiez uz presla. Mali sme mat velku svadbu, ale koli tomu ze z priatelovej strany bude sotva 17 ludi :-| sme to museli zredukovat aj my na 30 :-| Aj tak to bude dost odveci...lebo ako poznam jeho rodinu...tak sa vsetci poberu domov uz o desiatej vecer :-| Je mi to luto koli nemu...ale co uz narobime...ked sa niekto nevie zabavat, tak s tym uz nic nenarobime :-S Este ze vecer pridu nasi priatelia, na to sa velmi tesiiiim :-D
Odpovedať
Profilova fotka
metlonka: Aj u nas to bude podobne, typujem ze vydrzia do polnoci. My sme zasa uplne inej natury, radi sa bavime a ak bude nalada bola by som rada keby sme vydrzali do rana :-)
Odpovedať
Profilova fotka
neviem síce dôvody zrušenia účasti na svadbe, ale ja mám z toho tiež hrozný strach. hlavne že to bude nejaké naozaj nešťasti. napr. 80tku mojich starých rodičov sme prekladali 5 x, nakoniec babka skončila v nemocnici a krsný na intenzívke takže z toho nebolo nič. a na ten najhorší prípad ani nemyslím. veď stačí niekedy len sekunda ... takže kým mi hosť odmieta, že nemá čas, nechce sa mu alebo je to ďaleko, tak mi je to šum a fuk. keď niekto "nebude môcť prísť" tak to začne byť fakt na ... my sme si v rodine povedali že pozveme koho pozveme, príde kto príde. Ak budeme len rodina 7 ľudí dokopy aj tak si tú svadbu užijeme, lebo ak niekto nepríde, niekmu sa niečo na svadbe nebude páčiť - tak je to l e n a l e n j e h o v i n a :-p
Odpovedať
no u nas je to naopak, z mojej strany je nas menej ale zato skalni :-) budeme tam mat tiez dost mladych tak na nich spoliehame. zatial nas je do kopy 69 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
veva2 aj ja typujem ze vydrzia ledva do polnoci a to este mam vycitky svedomia koli tomu ze nasa rodina je zvyknuta na taku tradicnu svadbu a bude tam po polnoci "redovy tanec" to je taky...ze sa vyberaju peniazky do vienka...tanec s nevestou a so zenichom... a to budu asi dobre zaskoceny...ked zistia co sa deje:( Nechcem od nikoho nasilu peniaze...ale ako ich na to pripravit??? Najradsej by som ten tanec zrusila.. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
metlonka: Preco by si sa ty mala prisposobovat je to tvoja svadba a mate take stradicie aj u nas sa to tancuje ale vola sa vencekovy. Tak to nechaj na priatela nech im to on vysvetli, ked ti je to neprijemne. Ja to tiez tak riesim, povedala som ze z jeho rodinou sa ja hadat nebudem a ked je nejaky problem nech si to riesi on, ked su tam vsetci taky neprisposobivi. No co narobis, okolo priprav to nie je vzdy ruzove :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Mas pravdu...mal by si to riesit priatel s nimi...To len ja mam taku hlupu vlastnost ze myslim vzdy dopredu...a presne viem co spravia... Vies svadba bude u nas a kedze jeho rodina je z BB tak sme im museli zabezpecit ubytovanie a predstav si ze jeho mila sestricka a aj brat povedali ze nechcu ubytovanie, ze ony pojdu spat domov!!! Tak si vies predstavit...ze zrejme sa chcu len zucastnit...na zabavu asi ani nepomyslaju :-| Mrzi ma to velmi koli nemu...lebo viem ako mu na tom zalezi aby tam boli...aj im to povedal, ale ony su hrozni!! :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Vies kazdy berie svadbu trochu inak, ale je naozaj zvlastne ze jeho surodenci sa takto k tomu stavaju. Ty si priamo z Nitry alebo z nejakej blizskej dediny? niekedy aj toto dost ovplyvnuje mentalitu ludi. Ja to vidim aj u nas ja som z dediny a priatel z mesta, na dedine su uplne iny ludia otvoreni a radi sa tesia aj so stastia druhych, v mestach je to predsa len trochu izolovanejsie, nikto o nikom nevie, susedia sa spolu ani poriadne nebavia. Je mi z toho trochu smutno a aj priatelovi, ale viem ze on sa urcite zabavi aj ked sa nebudu bavit jeho pribudzni s tym sa uz zmieril :-|
Odpovedať
Profilova fotka
S tou mentalitou mas asi pravdu...tiez som z dediny a priatel je z mesta. Obaja jeho surodenci maju uz po svojej svadbe...a nechcem aby to vyznelo tvrdo...ale mam dojem ze nam skor zavidia, pretoze ony mali doslova hrozne svadby :-| Sestra ju mala zbuchanu za dva tyzdne...odkvecla na vlastnej svadbe uz o desiatej... a to este musim dodat...ze zo svojho brata /s mojho priatela/ si spravila kameramana, fotografa a DJ-a v jednej osobe aby usetrila...takze si vies predstavit co to bolo za svadbu:( a ako sme sa asi my dvaja na nej zabavali :-| a jeho brat mal tiez podobnu svadbu...len aby sa nepovedalo 8-( Ale priatel sa na tento nas problem pozera inak...boli sme minuly rok na svadbe mojej sestry...a tam sa sam rozhodol...ze ak budeme mat svadbu...tak na aku je zvyknuta nasa rodina...velmi sa nam na nej pacilo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som na svadbe priatelov sestry nebola, vtedy sme spolu este nechodili, takze nemozem porovnavat, ale co som pocula, priatelov otec nebol k priprave svadby pripusteny, vsetko organizovala zenichova mama, to sa mu asi trochu nepacilo, ze nemoze do toho kecat:) O nicom inom teraz nehovori, ze on si nemyslel ze bude v rodine este velka svadba, ze on to nechcel a uz to kazdemu lezie na nervy a aj nasim, lebo uplne kazi naladu pri pripravach, tak som usmernila priatela nech si to s nim konecne vybavi a nech sa teda aspon zucastni ked uz nema zaujem o nic ine, mozno som tvrda ale svoju svadbu si nechcem dat pokazit nechutou niekoho ineho, bohuzial :-|
Odpovedať
veva2: Keď naši vydávali staršiu sestru, jej svokra ani prstom nepohla.. Naša mamka (vtedy hŕr do veci, keďže to bola jej prvá svdba a nemala skúsenosti, aby náhodou niečoho bolo málo,..) až zúrivá z toho, ako je niekto k prípravám trak flegmatický. teraz, keď sa vydávam ja, tak to je presne naopak. Moja budúca svokra sa stará do všetkého. Čo sa nedohodlo podľa nej, nedohodlo sa vôbec, vychádza najavo kopec nedôsledností, keďže dala na dobré slovo bez toho, aby si to potvrdila na papier, chce veľa vecí podľa ich zvykov ( naposledy bola na svadbe tuším pred desiatimi rokmi a to ešte takej "gadžovskej"), veľa vecí robí za naším chrbtom. Keďže sme s milým na druhom konci Slovenska, veľa vecí sa potom rieši cez telefón alebo narýchlo, keď príde na pár dní domov. Už toho máme aj ja, aj milý a aj moji rodičia plné zuby. Pevne verím, že svadba sa podarí a nebude pod jej taktovkou...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
dupinka: My sme natom presne tak isto, pracujem v Bratislave a vsetko sa bude odohravat v Martine, takze ked prideme na vikend domov neviem kde mame prv skocit. Priatelova mamina je uplne super ale koordinatorom v ich rodine je oco, on musi mat vsetko presne, vsetko prepocitava je az neprijemne precizny, niekedy mi to ide poriadne na nervy. Najviac ma rozculuje ked rozprava ze naco nam je kameramam ze on nikdy nevidel video z dcerinej svadby a vobec mu to nechyba a ze netreba zas nieco ine, ked sme boli pozerat priestor kde bude svadba, tak hned to skritizoval, ze je to zastarale ze sa mu tam nepaci, ale samozrejme chcel nieco co nie je cenovo prehnane a toto bola najrozumnejsia alternativa. Uz som sa rozhodla ze sa nebudem rozculovat a urobim si podla seba, peniaze na tieto veci od neho nechceme tak nech sa nestara :-| On je to niekedy tazke s tymito svokrovcami, neda sa ulahodit kazdemu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my mame podobny problem...obaja zijeme a pracujeme v Bratislave, svadbu budeme mat v Nitre, a priatel pochadza z BB, takze tiez vsetko riesime cez vikendy :-( Uff...uz si ani nepamatam kedy sme mali pokojny vikend osamote :-| Stale nieco vybavujeme a niekam lietame...mam taky dojem ze vsetko ratame len na vikendy...lebo len vtedy mozme nieco vybavovat :-( Ale nastastie to z rodicmi mame vsetko nacvicene z minulorocnej sestrinej svadby...a svokrovci su velmi zlaty...na nich nemozem povedat pol slova...snazia sa prisposobit... :-)
Odpovedať
metlonka, to Ti teda fakt závidím.... Ja proti svokre nemám nič, je to vcelku fajn ženská (kým nepríde k stretu záujmov a názorov) Ale tým, že je doma, má čas vymýšľať somariny a premýšľa, kto čo chcel tým či oným povedať, ako to myslel a pod. U nich doma to bolo o tom, že manžela úplne odohnala od starostlivosti o domácnosť, pomaly ani nevedel, ako obchod vyzerá, všetko si ako jediná žena doma riadila po svojom, no a zrazu sa niekomu prispôsobiť... A navyše ja nie som taká, že tichúčko počúvam, čo zrejme pôvodne nepredpokladala. Keď jej niečo poviem, tak mi svoj protinázor nepovie do očí, ale držíá milému kázeň o tom, že sa jej nepáči, ako sa k nej správam, že ona chce dobre... No proste radosť :-|
Odpovedať
Profilova fotka
No to ti naozaj nezavidim dupinka... :-| Ja sa viem vzit do ich predstavy ze chcu pomoct...ale najvacsia chyba je ze sa ti snazia nanutit svoj nazor, myslia si ze to co chcu ony je najlepsie...vsetko je o kompromisoch.. Najlepsie bude ak sa s nou do svadby budes co najmenej stretavat a komunikuj s nou len cez priatela...
Odpovedať
Ako tak citam, zistujem, ze nie sme v tom sami. My pracujeme v Nitre a svadba bude v Handlovej. Takze vikendy su nase. Este sme si to tak super naplanovali, ze polovicku cakaju obhajoby dizertačnej práce, potom stahovanie do noveho bytiku a po Velkej Noci sa konecne mozeme venovat aj nejakym tym predsvadobnym pripravam :-) Ale v celku ja stiham okolo svadby a on vcera vybavoval nejake veci okolo bytu, tak ze asi na polovicu mame vsetko rozbehnute. :-) Musime si povedat, ze to su take celkom prijemne veci. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Presne tak...vsimam ze vacsina dievcat ma taky problem, ze svadbu maju uplne niekde inde ako momentalne byvaju:) takze nam nezostava nic ine ako riesit vsetko cez vikendy... My tiez aby sme sa nenudili, tak riesime byt...asi hned po svadbe sa budeme stahovat do noveho bytiku... a este aby sme novy zaciatok uplne zavrsili...zistili sme...ze cakame miminko ;-) Takze mame to vesele :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte,aprílovky.Ak môžem,pridám sa do debaty.My tiež riešime veci cez víkendy,lebo bývame v Trnave a svadba bude v BS,tak buď víkend,alebo telefón alebo všetko,čo sa dá zohnať v TT,tak to riešime tam počnúc sv.šatami až po oznamká. metlonka:gratulujem k bábätku a držím palce,aby všetko vyšlo.
Odpovedať
Profilova fotka
mentolka blahoželám k bytíku i k miminku.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem...ste zlate... momentalne przivam taky slabsi stres...lebo fakt neviem kam skor skocit a co skor vybavit...termin svadby sa blizi...stale este nemame dotiahnutych kopec malickosti...a ohladom bytu stale nieco riesime s hypotekou a s katastrom...vam poviem ze banky v reklamach naslubuju vsetko mozne...ale opak vykonaju..ked pridu problemy..vsetko musite riesit sami :-( a teraz este musim mysliet na to malicke...chodit na prehliadky...a studovat vsetko o tehotenstve:) aj ked su to velmi mile povinnosti...to vam poviem...tesim sa ked uz bude po svadbe...a poriadne si vychutnam to cakanie na malicke ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte aj som mimo miesta kde bude svadba pracujem v BA a svadba bude v KK takze vikendy su nase. Co sa tyka organizacie svadby takmer vsetko si organizujeme sami s priatelom moji rodiacia ani buduci svokrovci sa nam do nasich rozhodnuti moc nemiesaju. A som rada aspon si vsetko mozem zariadit ako chcem ja ak nieco potrebujem poprosim ich o pomoc a oni si to tak vazia ze hned na 2.den je to vybavene.ja sa uz velmi tesim na april.
Odpovedať
Babenky, ešte stále ste na tom dobre ;-) V rodine môjho drahého je svadba synonimom civilného aktu na radnicy, ktorý nemá takmer žiadnu hodnotu, okrem tej administratívnej. Jeho sestra sa vydávala v 20-ke, v 22 sa rozvádzala, lebo si narýchlo vzala hlupáka, ktorý jej urobil decko... Potom si našla iného chlapíka, s ktorým žije vyše 10 rokov, majú dve deti, nie sú zosobášení a pre mojich svokrovcov je to snáď ideálne spojenie - bez svadby.. keď sme mali civilný sobáš, ešte sa snažili ho prehovoriť, či je to fakt nutné, aby sme sa brali, veď radi sa môžeme mať aj bez papiera, nie? Takže to nakoniec tak dopadlo, že jeho rodičia neprídu (obaja majú po 60-ke), jeho sestra najprv nechcela a potom chcela s tým, že by autom vypadli v piatok z Francúzska (a snáď chceli urobiť tých 2tis. kilákov za 6 hodín... ja neviem). Takže pôvodne mali byť jediní frantíci piati kamaráti, z toho dvaja sú už jasní, že neprídu... čiže z 34 hostí bude 30 z mojej strany a vlepšom prípade 4 z manželovej strany... Ja už snáď ani nemám síl sa nad tým rozčulovať. A to ani nehovorím o tom, že svadbu som riešila hlavne ja, ale našťastie naši sa celkom slušne zaangažovali a hlavne sa ponúkli, že to zaplatia, takže som im nesmierne vďačná!
Odpovedať
metlonka: my sme sa tento víkend presťahovali do nášho bytíku... Kúpili sme ho na hypotéku, takže viem, o čom to je, ešte čakáme na papiere z katastra a vybaviť prehlásenie plynu,.. čo sa týka svadobných príprav, tento týždeň snáď budeme mať hotové svadobné oznamko. Návrh už máme, odniesť do tlače to mal milý, ale akosi stále niečo dôležitejšie má v práci, tak zatiaľ nič. :-( Ale verím, že sa to tento týždeň úpešne dotiahne do konca. a čo sa týka rady, komunikovať so svoktoru cez priateľa a byť s ňou čo najmenej... Na jdenej strane by to bolo fajn, ale na strane druhej, ak niečo proti sebe máme resp. je potreba si niečo ujasniť, tak by priateľ nemal byť prostredníkom medzi nami a stavaný buď na jednú alebo druhú stranu. Jeho mamka mu potom kričí, že sa mi prispôsobil, že už akoby ani nebol ich. Preto ma to všetko mrzí, kvôli nemu. Vždy bude stáť na mojej strane, sám mi to povedal, ale aj tak z toho mám taký hlúpy pocit, keď je medzi mnou sa svokrou tým bleskozvodom.
Odpovedať
Profilova fotka
Nic si z toho nerob bihan...hlavne sa nestresuj uz len koli dietatku... ja si stale hovorim...ze ked toto s mojim drahym zvladneme...tak uz nas nic nepolozi :-D Tiez prezivame obdobie mnohych zmien...a mam pocit ze nic nenapreduje tak akoby malo...a zda sa mi ze nam vsetci hadzu polena pod nohy..tak sme si povedali...ze my si to aj tak uzijeme...bude to nasa svadba...a na nikoho nebudem brat ohlad...ci bude mat naladu sa bavit alebo nie...nebudem si ich vsimat a hotovo...budem tam mat svoje kamosky a sestry na ktore sa mozem spolahnut...ze to dopadne dobre ;-)
Odpovedať
Možno to bude práve tými hormónmi, že všetko prežívam akosi ináč... Moja starká bola super! Povedala mi: "Keď ho oni nemajú radi, tak my ho máme radi aj za nich!" Ja mám práve pocit, že môj drahý si z toho nič nerobí, len mňa to štve... Možno to bude ten kultúrny rozdiel.. ja si ani neviem predstaviť, že by moji rodičia, sestra, strýko, krstný a neviem koľko iných ľudí, ktorých mám rada, neprišli na moju svadbu aj keby bola na konci sveta.. Pre rodinu môjho drahého zrejme samotný pojem "rodina" veľa neznamená... Ešteže máme tú moju ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
To si teraz uuuplne vystihla:))) Ja to tiez vzdy poviem svojmu drahemu... Vzdy ked ma nastve s nejakym vyrokom jeho sestra...alebo brat, ktory by uz mali mat svoj rozum a mali by vediet ze sa nepatri len zucastnit sa na svadbe svojho brata...ale aj mu sprijemnit tento den. A nie slepo zavidiet ze ma to ...co ony nemali:( Vtedy mu vzdy poviem...nevadi...budes mat nasu rodinu ;-) S nasou rodinou vychadza uplne perfektne...a su mu pomaly blizsi ako jeho rodina...
Odpovedať
to je super, ja by som našich nevymenila za nič na svete.. Len v našej rodine je to presalen trošku horšie, rečová bariéra je svinstvo :-D ale zase dohodnúť sa dá aj bez slov, to už máme odskúšané.
Odpovedať
Profilova fotka
to nic...recova bariera sa da prekonat.. on uz len ked uvidi aky su tu ludia a ako ta maju radi a budu sa tesit ze ta vidia, tak to na neho urcite tak zaposobi...ze pochopi aka je pre teba tvoja rodina dolezita.. je to zrejme mentalitou a vychovou...on mozno nic take nezazil...verim ze sa mu slovaci so svojou privetivostou a srdecnostou zapacia..ved uz mu jedna slovenka ucarovala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
som rada že ste také úprimné. ja som si myslela že to len ja si nerozumiem s priateľovou rodinou. hlavne jeho sestru nemôžem vystáť. počas 10 rokov čo spolu žijeme som sa s ňou 2 roky nerozprávala a doteraz ľutujem že som to dovolila prerušiť i keď ona sa prestala rozprávať. moja rodina je super a aj priateľ to vie a je s nami rád. našťastie ja sa moc neviem pretvarovať takže ke´d treba tak sa aj vyhádam ale čo musím povedať je to že svokra aj ke´d sme sa hádali nikdy priateľovi o mne zlé nepovedala, skôr opačne. takže v tomto klubúk dolu. a zase asi priateľ by to niekdy nedovolil aby ma ohovorila za mojím chrbtom. závisí podľa mňa aj od chlapa. napr. keď poviem že takto to chcem a oni inak, priateľ vždy povie že keď to chcem ja a je to moja vec, tak sa druhá strana musí prispôsobiť. keď sú zase nejaké posedenia u nich a musím sa zúčastniť tak sa zúčastním, možno len radšej navarím ja ako jesť to čo navaria oni. a to sú zase oni vďační. takže malé ústupky z oboch strán a dá sa to. ono je asi dosť pravdy na tom, že keď má žena syna tak bude matkou len pre neho, keď má dcéru bude matkou aj pre zaťa. Zatiaľ toto vychádza. ale aj tak chcem syna
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?