Svadba v júni 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, uz dlho cakam, kedy sa otvorii tato tema na tento termiin, tak Vas srdecne viitam a zelam krasne svadobne pripravy , aby sme boli tie najkrasnejsie na svete pre tych nasich vyvolenych :-)
Odpovedať
tak tá záloha je 500sk, a potom som platila zálohu tiež len na šaty, zatiaľ.
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to aj ja som videla dj-ja v akcii na nasej stuzkovej.pred zaciatkom sa dobre opil,potom ovracal cely zachod a hral otrasne a ani nemal nic co sme chcela.ja som platila zalohu za saty 2000 , za salu 1000 za kameramana 2000 za dj-ja 1000 za fotografku 300,aj za pohare 500 ak ale tie uz mame a za obrucky bola zaloha nase zlato.takze u nas sa za vsetko musi zaloha zaplatit.
Odpovedať
vidíš aj u kameramana sme platili zálohu 1000. náš DJ na stužkovej bol v pohode, zahral piesne aj z čias profákov keď boli mladý :-p . taký v pohode chalan to bol.
Odpovedať
Profilova fotka
ja radsej, ked tam ta zaloha je, lebo je to poistka i pre mna. Platili sme za saty a fotografa, zatial :-)
Odpovedať
máš pravdu, je to poistka aby ti niekto nevyfúkol čo si si rezervovala. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
uz som to zazila pri jednom fotografovi, ktoreho sme mali povodne. Drzal mi termin, kym nepridem na vychod sa dohodnut. Aj som mu chcela poslat zalohu na ucet, ale on ze to ma cas a bla-bla a potom, ked som volala, ze ci sa mozeme stretnut, tak uz mi povedal, ze jedna znama vydava dceru a ze teda on pojde tam. Tak ma to vtedy hnevalo, ale uz je ok. Mame 100x lepsieho a ja som spokojna, ze sa stalo, co sa stalo. Ale to je ojedinely pripad. Radsej zaplatit zalohu a mat aku-taku istotu.
Odpovedať
my budeme mať fotografa môjho spolužiaka, má profesionálny foťák, ešte nefotil na svadbe, ale podľa mňa to nie je až taký problém lebo fotky robí kvalitné. 8-) len som mu povedala, že ma bude musieť navigovať: otoč hlavu viac na mňa atď. :-D aspoň bude sranda.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte prosim vas kolko date kolacov do vysluzky, lebo ma moja maminka udivila kolko chce dat ona.
Odpovedať
podľa mňa asi podľa počtu osôb, rátaj na každého 3-4 koláčiky a jeden kus torty.
Odpovedať
Profilova fotka
lebo moja maminka povedala, ze tak 30-40 kolacov, a mna to dost zarazilo, ved to je strasne vela a vela vyhodenych peniazkov. Musim to s nou zasa prebrat. Nevadilo by mi keby to platili oni, ale dohodli sme sa, ze mi daju urcitu sumu a ako ja si ich zfinancujem tak to je moja starost. Ale kolace a alkohol som dala na starost im, ale ma prekvapilo ked mi povedala ten pocet, ved to potom za kolace len pre nasu stranu by som dala cca 8-10tis, boze to su peniaze.
Odpovedať
a to myslela všetky výslužky dokopy alebo zvlášť? lebo keď dokopy tak to nie je až tak veľa keď to rozrátaš na osoby. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
nie ona myslela do jednej vysluzky, ved to mi tak sanka padla, ze az
Odpovedať
Článok sa načítava...
fuh veď by sa prejedli doma koláčmi. to je zbytočné. tie 3-4koláčiky na osobu a jeden kus torty. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a kolko tak kolacov na celu svadbu aj s vysluzkou na jednu osobu mame ratat
Odpovedať
Profilova fotka
pridavam sa k ericce, myslim, ze je to o tom, aby dostal kazdy akusi pozornost a 30 zakuskov nie je pozornost. Rodicia maju take tendencie, myslela som, ze odpadnem, ked mi tatik povedal, ze sobotu rano bude varit, lebo chce, aby cel amoja rodina prisla uz o 9:00 k nam a ze budu hladny a on bude robit rezne a tak. Myslela som, ze ma klepne. Ale potom som zacala preverovat, ako to chodi a po rozhovore s nim sme to utriasli. Myslim, ze na svadbu by som ratala 10 ksd kolacov na osobu a 4 kusky na osobu do vysluzky. Ak mas rodinu, ktora ma 5 clenov, tak mas 20 ks a mamka bude spokojna :-) Aspon dufam.
Odpovedať
Profilova fotka
ja si tiez myslim, ale po telefone je strasne sa dohadovat, juj tak to nemam rada, ked ma strasne o niecom presviedcaju a beru tak, ze ja neviem o co ide. A ako to vyriesim ked pride len dvojica, dam im len 10 kolacov, nebude to v tej krabici hrkat, ako to maminka povedala. Juj toto neni dobry sposob, lebo mi najprv povedali, ze obom chcu dat rovnako na svadbu aj mne aj sestre, ale oni rozhoduju co kupia a za kolko, ved potom mi naozaj nic nezostane, lebo to beru, ze je to aj ich dar svadobny. A to som nasim este tiez nepovedala, ze sa budu robit len chlebíky ked pride navsteva, ja stresy pred tym nechcem mat, lebo nasi su taky, ked su vianoce, alebo ked sa oslavujem, je tradicia, ze sa pred tym vedia chytit. Juj nech vsetci aniely pri mne stoja.
Odpovedať
tak svokra mi teraz povedala, že davali do výslužky 8-10ks koláčikov a 3ks z torty na švagrovej svadbe. a na hostinu dávali 4-5ks na osobu.
Odpovedať
Profilova fotka
moja, mas to takze, to je ale vsade tak, ak sa stresuje. Aj ja predpokjladam, ze sa nieco take stane. Viem, ze ta to trapi a nechces sa hadat, ked ide o taku peknu vec, ako je svadba. My sme riesili to s tym "hrkanim" tak, ze mame dvojake krabicky, velke i male. Je logicke, ze ked budu dvojice, bude to vyzerat v krabicke prazdno. A tak mame aj take aj take. Rodicia sa niekedy chcu bud podrzat tak ako to poznaju zo svojich cias alebo poculi, ale ja nemam rada take malomestiacke argumenty, ze "lebo to treeba" a "nespravime si hanbu", "do toho sa uz nestaraj". Ja sa ale snazim to vzdy vydiskutovat kludne, kym to este nie je taky stress. Mne sa aj tych 10 ks na svadbe na osobu zdalo vela, ale ja som zas typ, co na takych udalostiach zakusky neje vobec :-) Minule som sa s mamkou pochytila kvoli koseli pre priatela, ze mala byt romanticka a nie pasikava. Boze, a potom to vysvetluj, ked tolko stala a tak sa mu paci :-) Asi pri nas vsetkych musia v ten den stat anjeli.
Odpovedať
tak tých anjelov budeme potrebovať. našťastie u nás budú len páry z našej strany, takže všetci dostanú rovnako. bude ešte problém s alkoholom a vínom. mame povedala nech objednáme 150l červeného aj bieleho. drahý povedal, že je to veľa. a to sme ešte nehovorilo o alko a nealko. :-S baby mi všetky budeme potrebovať anjelov aj všetkých svätých :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak veru, este ze mame dobrych priatelov, ktori nejakym zazracnym sposobom ukludnia situaciu, mne akurat jeden pisal, ze nemam zabudat na to podstatne, preco sa chcem vydavat a musim vam to napisat, aby sme sa vsetky prestali trapit nad vecami, ktore zakryvaju pravy zmysel celeho toho dna, citujem: "Uprimne ti zelam, aby vam vsetko vyslo, ako ste si vysnivali, ale este viac ti zelam, aby ste s Ivom chceli zostarnut bok po boku, ist napr. do Viedne na promocie vasej dcere alebo synovi a o 50 rokov si spolocne pozerat svadobne fotoknihy"
Odpovedať
jéééj! tak to je nádherné. normálne ma to dojalo! ale sakra má pravdu!
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ma pravdu a velmi velku, ale vies aj moja maminka mi to hovorila, ze nezalezi na svadbe ale po nej. Ale ona dava dobre rady, ale sa nejak nimi neriadi :-) a s rodinou ja sa zasadne nehadam, ja sa skor utiehne a radsej urobim po ich, ale viete ide o moju svadbu a nie o ich svadbu, tak niekedy si poviem aj svoj nazor a potom je zle, ja som ta co neviem, ale najviac mi je smiesne, ze nasi este v zivote neboli na svadbe iba na svojej a to mali doma a bolo ich 12ludi, tak maminka si chce asi tu svoju svadbu vynahradit mojou. Ale ja jej to nevicitam, ale je mi len luto, ze niekedy neberie aj moje nazory do uvahy. My sme inac tiez mali problem s koselou :-D a to taky, ze maminka presne vedela aky typ chce aj s kravatou, ale nam sa moc nepacila a ked som jej ukazala aka sa nam paci, tak povedala ze sa to nehodi a nahnevala sa. Tak som to potom vyriesila tak, ze priatel isiel sam domov a vybral zo svojou sestrou koselu a kravatu a vestu mu usije maminka a moja uz nic nepovedala, lebo ich rodinu si vazi. Tak to asi spravime aj s kolacmi.
Odpovedať
majka napriek tomu, že sa nechceš hádať tak by mali rešpektovať tvoj názor. lebo ako si povedala je to tvoja svadba a aj keď je dvôležité to po svadbe, nemali by ťa z toho takto vyšachovať. ako je v pohode, keď ti navrhnú čo by si povedala na toto. rozhodnúť by si mala, ale ty a nie tvoja rodina. ty a tvoj snúbenec!
Odpovedať
Profilova fotka
Ved ano mas pravdu, ale sama vies ake je smutne, ked sa v rodine hadaju a mna to doslova velmi vycerpava, lebo stale nad tym uvazujem. Musime si nad tym sadnut a porozpravat sa, ale mozno preto ma to hneva, lebo od malicka to bolo tak, ze ja neviem co chcem, ja to neviem dobre spravit, ja to nedokazem...a preto oni nepridu za mnou, my si to takto predstavujeme a ty si to ako predstavujes, proste povedia uz len rozhodnutie svoje a ked nieco na to poviem, tak ja som ta co nevie a oni su ty starsi a skusenejsi. Ja ich inac velmi lubim, zasa aby to niekto nebral, ze hovorim len zle. Keby niekto mal urazat mojich rodicov, tak ich branim o sto dusu, ale ved ma hadam chapete, ze niekedy pridu tie nezhody a nedorozumenia, ktore sa casom ale vysvetlia a zas je dobre dlhu dobu.
Odpovedať
Profilova fotka
mna tie slova tiez dojali, muselo som na chvilu obehnut z kancelarie, aby ma sef nevidel suhlasim s ericcou, ty si asi ten typ, co nechce konflikty, len ked ide o svadbu, asi ta potom bude dost mrziet, ze sa veci neurobili podla tvojich predstav. Mozno je pravda aj to, co si pisala, ze si teda ako keby odziva svoju svadbu, len to ma riziko, ze ak bude podla nej, ty potom budes to iste riesit neskor na niecej inej svadbe a to len preto, ze si nemala, to po com si tuzila. treba sa dohodnut a ked sa ti zda, ze poznas sposob, cez priatelovu rodinku, tak to treba pouzit. ;-) Mna trosku vytocila maminka, ked chcela diktovat, aku koselu ma mat moj buduci manzel na mojej svadbe, ale povedala relativne rozumny argument, takze toto je ok. majka, ty sa nesmies nechat ovplyvnovat pre niecie uzasne dovody. Ty si o tomto dni isto snivala, ako kazdy z nas, predstavy sa ukresali vekom a moznostami, ale su to stale nase sny na nasej svadbe a my dufame, ze bude len raz v zivote a tak nech je nasa a nezabudnutelna
Odpovedať
to je jasné, že ich ľúbiš. tu ide o to,že sa o teba až príliš boja a ochraňujú. to je to čo si povedala "čo keď to nezvládneš" to vyjadruje ich strach o teba, ale musia si uvedomiť, že napriek tomu, že si na vozíčku dokážeš sa o seba postarať, s malou pomocou, ale dokážeš. jednoducho si musia uvedomiť, že ťa nemôžu chrániť donekonečna a rozhodovať bez teba, lebo veď oni vedia čo je pre teba dobré. veď si zopovedná, máš aj prácu, máš priateľa, ktorí ťa ľúbi ide si ťa brať. no nie?!
Odpovedať
Profilova fotka
a zas suhlasim :-) majka velmi ti rozumiem, su to proste rodicia, ak pan Boh da, aj my raz budeme a ono sa nam to cele zas vrati. Aj ked su, aki su velmi ich lubime a preto je aj tazke, ked nas nepocuvaju alebo nerozumeju nasim snom. Niekdy je aj mne tazko, o to viac, ze som tak daleko a nemozem tie veci vysvetlit tak, ako by som chcela. A viem aj, ze sa velmi snazia, aby som mala, co chcem. Niekedy to treba vysvetlit asi aj tak, ako pisala ericca, citlivo a emocionalne.
Odpovedať
Profilova fotka
presne ako si pisala niesom konfliktny typ a radsej som ticho nech to prejde a nech sa uz ludia nehadaju. Urobime to tak ako sme to urobili s jedlo, s minkovu koselou a to, ze poviem minkove maminke aby nam povedal kolko kolacov priblizne a bude. Mne je jedno ci sa objedna 10, alebo 15 kolacov na osobu ale 30-40 sa mi zda strasne vela na osobu.
Odpovedať
Profilova fotka
idem do obchodu, nejake potraviny kupit ale za chvilku som tu, tak neodchadzajte :-D
Odpovedať
majka plne chápem tvoje dvôvody, ale ako písala seagull, ak si nespravíš svadbu tvojich snov, ďalšiu možnosť budeš mať napr. na svadbe tvojich detí. a potom spravíš to isté ako tvoja mamka teraz tebe. využi, že mamka rešpektuje tvoju svokru a sprav svadbu podľa seba.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?