10 otázok, ktoré by ste mali položiť vášmu vybranému pekárovi pred objednaním svadobnej torty

 • 29. apr 2024
 • Silvia Blahovcová
 • iStock

Zo všetkých jedál a pochutín, ktoré sa budú na svadbe podávať, by ste mali dopredu ochutnať. Mať predstavu o tom, ako chutia, vyzerajú, ako ich vhodne nakombinovať a či sú podľa vášho gusta. Inak to nie je ani pri svadobnej torte. Veď tá býva zlatým klincom večera, kedy sa po jej rozkrájaní začína párty do rána bieleho. Sústreďte sa preto na množstvo detailov, ktoré s výberom svadobnej torty jednoznačne súvisia. Prinášame vám zoznam 10 otázok, ktoré by ste mali položiť vášmu vybranému pekárovi pred objednaním svadobnej torty.

ružovo zlatá svadobná torta

1. Aké možnosti svadobných tort máte na výber

Či už uprednostňujete ovocné plnky, ako sú jahodové, pomarančové alebo krémy zo sezónneho ovocia, alebo ste skôr na niečo ťažšie, ako je čokoláda, káva alebo karamel, spracovanie a prevedenie vašich obľúbených chutí sa môže líšiť. Niektoré cukrárne používajú do svojich výrobkov exotické prísady, ktoré konečnú cenu produktov značne zdvihnú, no pre vás nemusia mať nijakú váhu. Preto sa vždy pýtajte z čoho všetkého si môžete vybrať a informujte sa aj na odporúčané kombinácie daného výrobcu.

ružovo biela svadobná torta

2. Aký typ zdobenia cukráreň preferuje

Pred objednaním svadobnej torty sa informujte, či v danej cukrárni pracujú skôr s poťahovanými tortami, náročnými zdobeniami a drobnôstkami z hmoty alebo preferujú nahé a polonahé torty so živými kvetmi a ovocím. Pokiaľ pracujú všetkými smermi, máte vyhraté.

3. Ako je to s kvetmi na svadobnej torte

Pokiaľ plánujete doladiť vašu tortu k svadobnej výzdobe a využiť rovnaké kvety, aké budú vo výzdobe či svadobnej kytici, je dobré sa dopredu informovať, či im môžete kvety dodať sami, resp. či sa vedia spojiť priamo s vaším dodávateľom a detaily si dohodnúť vo vlastnej réžii. V dobrej cukrárni vám, samozrejme, ponúknu aj možnosť modelovaných kvetov, ktoré často ani len nerozoznáte od tých živých. Ak natrafíte na podobných profesionálov, nechajte si poradiť a vytvoriť dokonalú tortu, ktorá vám vyrazí dych.

nahá naked svadobná torta

4. Ako dlho dopredu bude vaša svadobná torta vyrobená

Nuž, je to žiaľ tak. Dobré a vychytené cukrárne mávajú aj množstvo klientov a teda nebuďte prekvapení, keď bude vaša torta zaradená do výroby aj tri či štyri dni vopred. Samozrejme, platí, že čím je torta čerstvejšia, teda vyrobená čo najbližšie k vášmu svadobnému dňu, tým lepšie, ale zároveň niektoré krémy a korpusy potrebujú nejaký čas na prejdenie a nasiaknutie, aby bola torta dokonale šťavnatá.

Profesionáli
2
Happy-Day catering
Občerstvenie - torty, koláče a nápoje
Sme odborníci na svadobný catering a ponúkame komplexné riešenia pre vašu svadbu.
Bratislava
1
Bubble Moments-Prose...
Občerstvenie - torty, koláče a nápoje
Pre milovníkov bubliniek ponúkame prenájom Prosecco Vanu. Radi Vám spríjemníme Váš veľký deň lahodným čapovaným proseccom.
Bratislava

5. Kto vašu svadobnú tortu upečie

Veľké výrobne mávajú viacero zamestnancov a profesionálov. Niektorí pečú korpusy, iní pripravujú krémy a ďalší sa zase zameriavajú na dekorácie. Ujasnite si teda, kto bude za vašu tortu zodpovedný. Ak ide o profesionálnu výrobňu, k dispozícii by vám mal byť manažér, ktorý s vami celú vašu objednávku prejde a bude dozerať aj na jej presnom splnení.

maá svadobná torta

6. Aká bude cena vašej svadobnej torty

Je podstatné sa pred definitívnym výberom uistiť, či sa cena za tortu bude pohybovať na základe počtu porcií, váhy alebo náročnosti jej prevedenia. Niektoré náročné dekorácie môžu cenu torty vyšplhať riadne vysoko, a preto nenechávajte nič na náhodu a dopredu sa informujte o spôsobe cenotvorby.

fialová svadobná torta

7. Môžete si jednotlivé poschodia torty namixovať podľa seba bez navýšenia ceny

Množstvo svadobných párov volí možnosť namixovania rôznych príchutí korpusov aj krémov podľa jednotlivých poschodí, prípadne nechávajú časť torty vegánsku, bezlepkovú či bezmliečnu. Zistite si dopredu, či odlišnosť jednotlivých poschodí vašu cenu navýši alebo môžete špekulovať podľa vašich chutí a nápadov.

nahá trojfarebná svadobná torta

8. Ako bude vaša svadobná torta pripravená

Zaujímajte sa aj o to, ako bude vaša torta pripravená. Či vám pekáreň požičia alebo dodá priamo v cene nejaký podnos či stojan, ako bude vyzerať a či bude podľa vašich predstáv. Ak plánujete svadbu v rustikálnom štýle, dodajte vašej cukrárni podnos vo forme dreveného plátu zo stromu, ak máte svadbu v secesnom štýle, zaujímavý bude zrkadlový podnos. Nezabúdajte na to, že takýto detail môže vašu tortu a jednotlivé dekorácie či štýl svadby dokonale vyšvihnúť.

ovocná svadobná torta

9. Ako bude vaša svadobná torta dodaná

Najideálnejšie riešenie je dodanie vašej torty priamo na miesto konania a kontaktovanie sa priamo na manažéra priestoru, čím vám odpadne množstvo stresu a vybavovania naokolo. Niektoré cukrárne majú dovoz torty (samozrejme v rámci rozumnej vzdialenosti) zdarma, iné si účtujú poplatok od kilometrov. Informujte sa ohľadom dodania torty už na začiatku a prípadné náklady na jej dopravu zaraďte priamo do jej rozpočtu. Zároveň je dobré sa opýtať, či už dodávali tortu aj na miesto konania vašej svadby, ak áno, je väčšia pravdepodobnosť, že to zastrešia celkom sami.

svadobná torta s kvetmi

10. Pýtajte sa na referencie

Vypýtajte si priamo od dodávateľa referencie na ich svadobné torty. Chcite vidieť konečné výtvory a názory ľudí, ktorí si ich objednávali.

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe