18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte

 • 29. apr 2021
 • Barbora Babicová, Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Chystáte sa na svadbu svojim blízkym priateľom alebo rodinným príslušníkom a neviete si dať rady s tým, čím by ste ich obdarovali?

Prinášame vám 18 tipov na svadobné dary, ktorými určite zabodujete.

Osobný darček pre novomanželov

1. Skvelými darčekmi sú dary, ktoré v sebe nesú osobný odkaz. Pokiaľ viete, že mladomanželia nemajú ukončené exteriérové úpravy okolo domu, krásnym, osobným a originálnym darčekom môže byť sadenica stromu či semienka rastlín, ktoré si sami môžu zasadiť a budú v ich domácnosti rásť a pripomínať im začiatok spoločného života. Samozrejme, môžete pridať aj staré známe postav dom, zasaď strom a sploď syna.

2. Novomanželov vraj zaručene potešia peniaze. Ak viete, že vaši priatelia už doma všetko majú a čo nemajú si sami kúpia, je tu možnosť obdarovať ich žrebmi alebo finančným darom. V takomto prípade však buďte originálni! Siahnite po kreatívnejších možnostiach a podarujte im finančnú injekciu, truhličku plnú mincí či fotoalbum s okienkami naplnenými bankovkami. Alebo z bankoviek poskladajte originálne origami. Na internete nájdete množstvo inšpirácií ako kreatívne podarovať peniaze.

3. Romantickým a zároveň kreatívnym svadobným darom je sada nápadov na rande. Či už niečo podobné vyrobíte sami a využijete informácie, ktoré o svadobnom páre máte (ako napríklad rande na mieste, kde sa zoznámili či romantický tanec na ich spoločnú obľúbenú pesničku) alebo využijete ponuku profesionálov, určite tak zabodujete na plnej čiare.

Netradičné a originálne darčeky pre novomanželov

4. Chutná kytica. Síce mladomanželom nezostane na pamiatku, no dáte im kyticu aj dar v jednom a na hostine si všetci pochutia na výbornom ovocí a belgickej čokoláde. Hlavne v lete je takáto kytica príjemným oživením. Prinesiete niečo, čo bude každý obdivovať!

5. Novomanželom tiež môžete dať vyrobiť fotomozaiku – ide o veľký portrét mladomanželov, ktorý je celý vyskladaný z malinkých fotiek z ich minulosti. Či už sú to ich spoločné dovolenky, akcie, výlety alebo čokoľvek iné. Takto budú mať celý doterajší spoločný život zachytený na jednom obraze.

6. Ďalším originálnym darčekom je uteráková torta – uteráky sa v novej domácnosti vždy zídu a takto ich darujete originálnym spôsobom.

7. Výborným darčekom je aj objednať na svadbu fotobúdku, ak ju mladomanželia sami neplánujú mať. Spestríte im tak svadbu a hostia, ako aj novomanželia budú mať krásne spomienky v podobe bláznivých fotografií.

8. Pekným prekvapením môže byť aj vypustenie holubíc či motýľov, ktoré pre mladomanželov po sobáši pripravíte. Ak však patríte medzi ochrancov zvierat, pokojne môžete zabezpečiť spoločné púšťanie balónov šťastia či originálnych želaní.

Originálne svadobné dary pre oboch

9. Veľmi obľúbenými darčekmi bývajú rôzny sety šálok či pohárov, ktoré sú cielené na oboch mladomanželov. Ide napríklad o personalizované hrnčeky. Internet sa krásnymi darčekovými sadami iba hemží a vybrať si môžete od klasických porcelánových čajových setov až po zábavnejšie verzie v smaltovanom prevedení.

10. Rovnako zaujímavým a originálnym darčekom sú aj série párového oblečenia. Tričká, ktoré sa dopĺňajú, ako napríklad pánske tričko s nápisom: „V prípade nálezu vrátiť Veronike“ a dámske tričko s nápisom: „Ja som Veronika“, alebo notoricky známe pásikavé tričká z dielne Koláčová s textami „Áno, láska, máš pravdu“„Nechci vedieť, čo si myslím“, alebo pískacie tričká či šaty a tričko s rovnakým motívom.

Pokiaľ nenájdete konkrétny výrobok, ktorý by mladomanželov vystihoval, môžete si ho jednoducho vyrobiť doma vo vlastnej réžii alebo osloviť profesionálov z Mojej svadby, prípadne Sashe alebo akúkoľvek spoločnosť zaoberajúcu sa potlačou rôznych materiálov.

11. Milým darčekom bývajú rôzne párty hry. Pokiaľ viete, že mladomanželia sú spoločenskí a radi sa stretávajú so svojimi najbližšími na večerných posedeniach, určite ich potešíte, keď siahnete po nejakej novej spoločenskej hre určenej na veľké párty. S takýmto typom darčeka vám určite radi pomôžu odborníci na spoločenské hry v iHRYsku.

Darček pre novomanželov do domácnosti

12. Ďalšou zaujímavou možnosťou je obdarovať snúbencov darčekom do novej, spoločnej domácnosti. Môžete staviť na kuchynské potreby alebo jednoduché dekorácie.

13. Kreatívnym darčekom je piknikový kôš, ktorý naplníte rozličnými dobrotami. Ak k tomu prihodíte aj kvalitné víno a romantické prestieranie, máte o nezabudnuteľný darček postarané.

14. Mladomanželov určite poteší aj nová spoločná menovka na dvere. Najmä, ak sa zameriate na štýl, ktorý preferujú. Inšpirujte sa napríklad ich svadobným oznámením či inými tlačovinami, ktoré na svadbe budú používať. Určite vyčaríte na ich perách úsmev. Rovnako zaujímavé sú aj rôzne skrinky či vešiačiky určené na kľúče. Ak siahnete po kúsku, ktorý sadne novopečeným manželom do vkusu a štýlu domácnosti, máte o romantický darček postarané.

15. Darček, ktorý mladomanželia rozhodne ocenia a v domácnosti aj využijú je fotorámik alebo fotoalbum. Či už siahnete po digitálnom prevedení rámika alebo modernom fotorámiku na viacero fotografií, prípadne im kúpite fotoalbum na svadobné fotografie alebo im ho dokonca dáte vyrobiť na mieru podľa ich preferencií a vkusu, určite netrafíte vedľa.

Zážitkové darčeky pre novomanželov

16. Ak viete, aké dovolenky či iné voľnočasové aktivity mladomanželský pár preferuje, určite ich poteší, keď si pre nich pripravíte darček v podobe zážitku. Môže ísť o spoločný wellness pobyt, adrenalínový tandemový zoskok alebo splav na rafte. Prípadne im môžete kúpiť párový kurz varenia, vášnivého tanga či výroby keramiky.

V tomto prípade však naozaj musíte pár dokonale poznať, najmä ak zvolíte zážitok plný adrenalínu. Ak si nie ste istý, bezpečnou zónou je aj jednoduchá spoločná masáž či lístky do divadla, prípadne darčekový poukaz do zaujímavej reštaurácie.

10 manželských prikázaní

17. Darujte novomanželom niečo, čo im pripomenie, čo všetko je potrebné dodržiavať, aby ich manželstvo bolo stále také krásne ako v začiatkoch. Inšpirujte sa napríklad týmito manželskými prikázaniami a dajte ich vytlačiť na plátno, sklo či drevenú tabuľu. Môžu si ich zavesiť na stenu a veselo pripomínať aj každý deň.

 • 1. Na skvelej vzájomnej komunikácii sa oplatí pracovať celý život.
 • 2. Nikdy nepodceňujte silu obyčajného počúvania.
 • 3. Zanedbávajte radšej celý svet než jeden druhého.
 • 4. Nikdy sa nehnevajte obaja v tú istú chvíľu.
 • 5. Nikdy nevynášajte chyby z minulosti.
 • 6. Nikdy nechoďte spať bez toho, aby ste nevyriešili problém.
 • 7. Aspoň raz denne povedzte tomu druhému niečo pekné.
 • 8. Nikdy na seba nekričte, pokiaľ nehorí dom.
 • 9. Ak má niekto vyhrať vašu hádku, nech je to ten druhý.
 • 10. Často sa objímajte, bozkávajte a veľa sa smejte.

18. Vyskúšajte novomanželov obdarovať ich spoločným portrétom. Možností je toľko – olejomaľba, ceruzka, pastel… Ak sú otvorení každej zábave, pošlite karikaturistovi ich fotky a ostatné už nechajte na neho. Novomanželom nakreslí originálnu a vtipnú karikatúru, ktorá rozosmeje nielen manželov, ale určite aj hostí na svadbe.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby