Kategórie

Po svadbe

Svadobná noc – mýtus alebo realita?

Posteľ obsypaná lupeňmi ruží, horiace sviečky, na stole šampanské a jahody, v pozadí znie romantická hudba... Presne takto vyzerá svadobná noc v romantickom americkom filme. V skutočnosti je svadba síce krásna, ale vyčerpávajúca udalosť, ktorá volá skôr po spánku ako po sexe. Pozrime sa, ako vyzerá mýtus a realita o sv...

Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?

Napriek tomu, že v dnešnej dobe sa často s pojmom svadba skloňuje aj slovné spojenie „iba papier“, stále sa nájdu vzťahy a manželstvá, kde ide rozhodne o viac. O tom je aj naša stránka, o láske na celý život.

Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe

Po doznení svadobných zvonov a prebudení sa do reality vás čaká hneď niekoľko byrokratických úkonov, ktoré podľa zákona musíte absolvovať, a to v zákonom stanovenej lehote. Všetky dôležité informácie o tom, aké doklady je potrebné po svadbe vybaviť a za akých podmienok, si prečítate v tomto článku.

Čo potrebujete vedieť o zmene priezviska po svadbe?

Mnohé nevesty ešte pred svadbou zvažujú dilemu budúceho priezviska. Nechať si svoje, vziať si manželovo, prípadne mať dve priezviská. Rovnako uvažujú aj o tvare priezviska + koncovky -ová a v neposlednom rade je tu aj otázka priezviska detí.

Zobrali ste sa tajne? Oznámte to vašim blízkym oznámením po svadbe

Vaša svadba bola mála, tajná a pravdepodobne niekde na slnkom zaliatej pláži... Ste svoji a je čas oznámiť túto skvelú novinu vašej rodine, priateľom a kolegom. Pošlite im „posvadobné“ oznámenia a milo ich prekvapte.

6 kníh o manželstve, ktoré by si mala prečítať každá budúca manželka

S množstvom titulov o tom, ako byť dobrá manželka, milenka, či najlepšia priateľka vášmu partnerovi, sa akoby roztrhlo vrece. Ako si teda vybrať tie, ktoré vám do života naozaj niečo prinesú? Radi by sme vám odporučili niekoľko výborných kníh, ktoré skutočne pomôžu pochopiť vášho partnera, či nájsť odpovede na otázky, ...

25 tipov na vianočné darčeky na vaše prvé spoločné manželské Vianoce

Pomaly, ale isto sa blížia vianočné sviatky, ktoré so sebou mimo príjemných chvíľ v kruhu najbližších, prinášajú aj čas obdarovávania sa navzájom. Pokiaľ trávite prvé spoločné manželské Vianoce, je táto chvíľa ešte výnimočnejšia. Nastavujete si vaše vlastné zvyky a tradície, ktoré budete vo svojich životoch udržiavať.

Prečo sa obrúčka nosí na ľavom prstenníku?

Nekonečná láska, ochrana, vernosť... to všetko a ešte viac symbolizujú svadobné obrúčky. Dnes ich považujeme za neodmysliteľnú súčasť svadby a manželstva. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo ich nosíme práve na ľavom prstenníku? Poďte si prečítať, čo všetko symbolizuje ten trblietavý krúžok na vašom prstenníku.