5 najmodernejších štýlov svadobnej fotografie

 • 20. sep 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Večnou spomienkou na svadobný deň sú svadobné fotografie. Zrejme preto nám záleží na tom, aby boli bezchybne krásne a originálne. Aby sa tak naozaj stalo, je potrebný nielen šikovný fotograf, ale aj vhodný výber štýlu svadobnej fotografie. Ktorý z nich je tým pravým pre vás?

1. Fine art

Pokiaľ sa chcete cítiť v deň svadby ako skutočná hviezda, je tento štýl určený práve vám. Jeho inšpiráciou sú obálky módnych a svadobných magazínov. Štýl je charakteristický precíznou prípravou a dbá na každý detail. Umožňuje úpravy fotografie počas fotenia i po ňom. Vyznačuje sa originalitou a čistotou záberov. Jeho cieľom je vytvoriť dokonalý umelecký obraz. Vhodným miestom na fotenie je fotoateliér, mesto a príroda.

svadobné fotenie

2. Landscape

More, hory, historické centrá veľkomiest… To sú presne tie správne miesta pre svadobné fotky v tomto štýle. Ide o svadobné fotenie, ktoré si priam žiada destinácie s nádherným prostredím. V súčasnosti patrí medzi veľmi obľúbené a často žiadané štýly svadobnej spomienky. Okrem tradičnej prípravy na fotenie zahŕňa napríklad aj cestovanie a s ním spojené vyššie finančné výdavky. Pre jedinečnú svadobnú snímku sa však oplatí vycestovať aj na kraj sveta. 🙂

svadobné fotky

3. Lifestyle

Momentky… Kto by ich nemal rád? Sú prirodzené a ich výsledkom sú často vtipné a originálne zábery. Nežiadajú si nútené pózy a preto sú vhodné aj pre menej fotogenické povahy. Vďaka tomuto atribútu odbúravajú možný stres a obavy zo svadobného fotenia. Hlavným zámerom je zobraziť silu okamihu a nefalšovanú emóciu. Fotograf necháva váš deň prirodzene plynúť bez akýchkoľvek zásahov a núteného pózovania. Jednoducho povedané – o nič sa nestaráte, len si bezstarostne a s úsmevom na tvári užívate svoj deň. 😉

svadobné fotografie

4. Film

Fotiť filmom si netrúfne každý fotograf. Zahŕňa náročné spracovanie, vyžaduje si veľa skúsenosti a odvahy. Pokiaľ ste otvorení prekvapeniu a dôverujete svojmu svadobnému fotografovi, je tento štýl ušitý na mieru práve vám.

Dnes sú techniky fotenia natoľko vyspelé, že do určitej miery dokážu úspešne simulovať výzor pravej filmovej fotografie. Ale povedzme si úprimne, originál je originál a skúsenému oku neujde ani tá najmenšia úprava fotky. Riziko fotenia filmom môže byť nezískanie tých správnych záberov, po ktorých možno túžite.

svadobný album

5. Alternatívny štýl fotografie

Hra so svetlom, experiment, snímanie s pomocou svetelných hranolov a špeciálnych objektívov. A to nie je všetko. Štýl je možné doplniť úpravou fotiek v obľúbenom photoshope s efektmi od výmyslu sveta. Inak povedané, dokonalé svadobné fotenie je na svete! Každá fotografia, ktorú si budete vďaka tejto technike vkladať do svojho albumu, bude jedinečná a zaujímavá na prvý pohľad.

svadba

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby