6 tipov, ako ušetriť na svadobnej kytici

 • 5. máj 2022
 • Dana Račko
 • iStock

Jedným z hlavných symbolov nevesty je voňavá svadobná kytica. Každá nevesta túži po tom, aby bola nielen krásna, ale aj cenovo dostupná. Ako to dosiahnuť? Našich šesť tipov, ako ušetriť na svadobnej kytici vám pomôže rozlúsknuť túto hádanku.

rustikálka svadobná kytica

1. Lacnejšie viazanie kytice

Floristi používajú viaceré metódy viazania svadobnej kytice. Medzi najlacnejšiu patrí tá, pri ktorej sa kvety viažu tak, ako sú – teda so stonkami. Drahšími možnosťami je drôtovanie, pri ktorom sa každý kvet odrôtuje, odstráni sa stonka a zabezpečí prísun vody. Ďalšou možnosťou je viazanie svadobnej kytice do gule, ktorá má vlastný držiak. Ide o najelegantnejší, ale aj najdrahší spôsob viazania svadobnej kytice. Zvoľte si prvú alternatívu a ušetrite.

nevesta drží svadobnú kyticu

2. Sezónne kvety

Výber sezónnych kvetov je hlavnou možnosťou, ako ušetriť na svadobnej kytici. Kvety, ktoré rastú počas sezóny, kedy je vaša svadba, sú pochopiteľne lacnejšie ako tie, ktoré si vyžadujú dovoz z ďalekých krajín. Sezónne kvety navyše vydržia čerstvé oveľa dlhšie, pretože nemusia bojovať s počasím, ktoré pre ne nie je prirodzené. Výber sezónnych kvetov do svadobnej kytice je zároveň skvelou príležitosťou, ako podporiť lokálnych pestovateľov.

Náš tip: Hľadáš svadobného dodávateľa? Nájdi ho cez náš Dopytovač!

farebná svadobná kytica

3. Veľké kvety

Kvety s väčšími okvetnými lístkami vytvoria dojem väčšej a honosnejšej kytice. V dôsledku toho nemusíte investovať do ďalších menších kvietkov. V tomto prípade zvoľte napríklad večne moderné slnečnice, hortenzie, pivónie alebo georgíny.

svadobná kytica slnečnice

4. Zeleň

Čím viac zelene je vo svadobnej kytici, tým viac je trendy. V súčasnosti patria medzi horúce svadobné trendy takzvané zelené svadobné kytice, ktoré sú prevažne zo zelene, ktorá kedysi len dopĺňala svadobnú kyticu. Pokiaľ nie ste milovníčkou tohto trendu, ušetriť na svadobnej kytici môžete aj tým, že do nej namiesto kvetov zakomponujete aj dostatok zelene. Eukalyptus, brečtan a papraď sú tou správnou voľbou.

greenery svadbná kytica

5. Umelá svadobná kytica

Už dávno neplatí, že umelá svadobná kytica je gýč. Dnešné umelé svadobné kytice sú neraz na nerozoznanie od tých skutočných. Sú o niečo lacnejšie a keďže nikdy nezvädnú, ostanú vám navyše ako pamiatka na svadobný deň.

umelá svadobná kytica

6. Lacnejšie kvety

Veľa muziky za málo peňazí? Dá sa to! Dajte šancu lacnejším kvietkom, ako sú karafiáty, o ktorých už dávno neplatí, že sú symbolom socializmu. Drahšie pivónie nahraďte trendy iskerníkom, ktorý sa považuje za jej lacnejšiu alternatívu. Veľké a zároveň cenovo dostupné sú aj gerbery, ktoré vďaka širokej palete farieb môžete zakomponovať do akejkoľvek svadobnej výzdoby. No a na záver to najlepšie – gypsomilka. Veľká, trendy, romantická a efektná.

svadobná kytica gerbery

Prečo je svadobná kytica drahšia?

Veľa neviest si kladie otázku, prečo je svadobná kytica drahšia ako klasická kytica. Na viazanie svadobnej kytice floristi používajú zložitejšie a časovo náročnejšie techniky viazania. Kvety do svadobnej kytice sa drôtujú, lepia a pri viazaní sa použije viac floristického materiálu, ako pri viazaní bežnej kytice. Viazanie svadobnej kytice trvá neporovnateľne dlhšie a je oveľa precíznejšie.

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby