5 užitočných nápadov ako prežiť svadbu v horúcom počasí

 • 2. aug 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Tohtoročný jún bol teplotne nadpriemerným. Mnohé nevesty sa museli pasovať s extrémnymi teplotami počas ich veľkého dňa. Zabezpečiť pohodový chod svadby počas horúceho počasia tak, aby nedošlo ku zbytočným dehydratáciám či kolapsom, dá naozaj zabrať. Každý však túži po tom, aby sa mu jeho svadobný deň zapísal do pamäti len tými najkrajšími spomienkami.

Aj preto je vhodné vopred myslieť na zabezpečenie možností schladenia seba i hostí. Aké sú možnosti? Čo všetko môžete využiť pre pohodlný chod svadby počas pekelne horúceho počasia? Radi vám prezradíme zopár našich tipov, s ktorými sa určite dokonale schladíte.

nevesa si v záhrade prikladá k sebe svadobné šaty

1. Klimatizácia

V dnešnej dobe je už vo väčšine interiérov vhodných pre svadobnú hostinu automaticky aj klimatizácia. Ak ale počas letného obdobia máte svadbu vo vonkajšom prostredí, počas horúcich dní treba myslieť aj na klimatizáciu v stanoch, kde sa hostina v exteriéri odohráva. Bez ohľadu na veľkosť stanu, dnes si môžete bez problémov prenajať prenosnú klimatizáciu, vďaka ktorej si každý vychutná čarovné okamihy vašej svadby aj napriek vysokým teplotám v pohodlí a príjemnej teplote.

2. Ventilátory

Rovnako ako v interiéri, aj pri exteriérovej svadbe je možné využiť rokmi overené chladenie formou ventilátorov. Nech už ide o akýkoľvek priestor, ventilátor je skvelou pomôckou pre schladenie sa najmä počas tanečnej zábavy, kedy obvykle v takýchto teplotách pot tečie potokmi. Prenajmite si alebo kúpte aspoň dva či tri ventilátory (podľa veľkosti priestoru) a uvidíte, že ich vaši hostia patrične ocenia.

3.Vodná hmla

S týmto typom chladenia ste sa už určite stretli v centrách väčších miest. Ide o čosi ako brány, z ktorých cez rozprašovač neustále prúdi vlažná voda vo forme hmly, cez ktorú sa môžete prechádzať a poskytne vám tak dokonalú formu osvieženia.

Čosi takéto v dnešnej dobe nie je žiadny problém, keďže bežne na rôznych e-shopoch nájdete pod pojmom vodná hmla dlhé (aj 10m) hadice s tryskami, z ktorých vodná hmla vychádza po napojení na zdroj vody. Ak takúto možnosť v priestore konania vašej svadby máte, rozhodne ju využite. Hadice s vodnou hmlou môžete umiestniť na altánok, stan, plot či akékoľvek iné vhodné miesto.

Hľadáš svadobného dodávateľa? Nájdi ho cez náš Dopytovač!

vejáre v drevených debničkách

4. Vejáre a ručné ventilátory

Doprajte svojim hosťom samostatné chladenie pomocou vejárov či malých ručných ventilátorov. Možností je mnoho. Papierové vejáre sú dnes pomerne bežne dostupné na rôznych e-shopoch či darčekových predajniach a obchodoch s párty tovarom. Sú malé, spratné a praktické. Ventilátory do ruky, ktoré budú fungovať bez napájania (k pohonu im stačia baterky) sú rovnako šikovným riešením. Dnes už ale nájdete trebárs aj ventilátory na mobily, ktoré fungujú cez napájanie smartfónu. Hostí takéto drobnosti určite potešia.

5. Studené nápoje a pochúťky

Možnosti cateringu sú v dnešnej modernej dobe naozaj rôznorodé. Nejedna spoločnosť vám už dokáže zabezpečiť okrem neustále prihrievaného jedla aj opak – rôzne chladené pochúťky, zmrzlinu či studené nápoje. Drinky s ľadom, ľahké ovocné limonády, nanuky, zmrzlina, chladené sladké pochúťky a dezerty – to všetko môžete zvládnuť za pomoci chladiacich či mraziacich boxov, ktoré niektoré cateringové spoločnosti poskytujú v rámci svojich služieb. Keď môže byť na svadbe candy bar, prečo by nemohol byť aj nanukový bar, limonádový či fresh bar alebo zmrzlinový kútik? 😉

prípitok s letnými nápojmi na letnej párty vonku

Tip na záver: Pri plánovaní svadby dobre zvážte čas konania jednotlivých udalostí a ceremónií. Ak vopred viete, že sa váš deň D bude odohrávať uprostred horúceho leta, pokúste sa vyhnúť časom, kedy je počas dňa najviac teplo. Ulahodíte tým sebe aj svojim hosťom.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby