50 otázok, ktoré by ste sa mali opýtať svadobného DJ-a alebo kapely

 • 30. júl 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Hudba predstavuje základný kameň zábavy na svadbe. Ak je zlá, hostia sa po čase začnú nudiť a nezachráni to ani množstvo alkoholu. Ako teda vybrať tú správnu kapelu alebo DJ-a?

Profesionáli
4
Trio Impression
Hudobné kapely
Našou svadobnou ponukou rady prispejeme k nezabudn...
Bratislava
0
CHORUS DE PAUL
Hudobné kapely
Plánujete svadbu v kostole a namiesto svadobného p...
Bratislava

Prinášame vám 50 otázok, ktoré by ste mali svadobnej kapele či DJ-ovi určite položiť.

Základné otázky

Skôr než sa dopracujeme k hudobnému štýlu a službám zahrnutým v cene, je potrebné zistiť základné informácie, podľa ktorých sa rozhodnete, či má zmysel klásť aj tie ďalšie.

1. Máte voľný termín našej svadby? 2. Ako dlho sa zaoberáte hudobnou produkciou? 3. Na koľkých svadbách ste už hrali? 4. V prípade kapely alebo spolupráce so starejším: Ako dlho spolupracujete? 5. Ako často hrávate v sezóne? 6. Zvyknete pracovať aj na viacerých udalostiach v jeden deň?

7. Budete osobne hrať na našej svadbe (v prípade kapely, ktorí členovia to budú)? 8. Hrali ste už aj v našom mieste konania? 9. Čím sa odlišujete od konkurencie? 10. Opísali by ste nám váš štýl? 11. Aké ďalšie služby ponúkate? 12. Máte nejaké referencie zo svadieb za posledné obdobie?

Hudba na svadbe

Keďže ste oslovili danú kapelu alebo DJ, asi ich aspoň trošku poznáte, prípadne ste si na internete našli dobré recenzie. Určite je na mieste zistiť viac o hudbe a štýle, ktorí ponúkajú. Určite sa spýtajte nasledovné otázky:

13. Máte nejaké video alebo hudobný záznam z predchádzajúcej svadby, kde ste hrali? 14. Vedeli by ste nám pomôcť s výberom hudby na jednotlivé časti svadobného dňa? 15. Aký rozsiahli máte repertoár? Ktoré žánre viete pokryť? 16. Máte k dispozícii nejaký základný zoznam piesní, ktoré hrávate na svadbách? 17. Aktualizujete pravidelne svoj repertoár? 18. V prípade, že z nejakého dôvodu nebudete môcť na poslednú chvíľu zastrešiť náš svadobný deň, máte k dispozícii náhradné riešenie? 19. Potrebujete počas hrania prestávky? Ak áno, v akým intervaloch a na akú dobu? 20. Ako zabezpečujete hudobnú zložku počas vašich prestávok?

21. Koľko členov kapely bude v náš deň k dispozícii? (v prípade DJ-a je otázka, či príde sám) 22. Robíte aj moderátora, prípadne starejšieho? 23. Ako by ste sa v tejto role charakterizovali? 24. Akým spôsobom motivujete ľudí k tancu, ak sa nikto nevyberie na tanečný parket? 25. Hráte aj na želanie hostí? 26. Je možné vám predložiť zoznam zakázaných piesní, ktoré na svadbe nebudete hrať? 27. Aká je cena danej služby? 28. Zahŕňa uvedená cena aj dopravu na a z miesta konania? Existuje položka, ktorá do ceny nie je zahrnutá? 29. Aké sú poplatky za prípadné nadčasy alebo služby navyše? 30. Čo všetko je v danej cene zahrnuté a čo by sa v prípade danej situácie muselo účtovať nad rámec?

31. Uzatvoríte so mnou zmluvu? Ak áno, kedy? 32. Aká je výška zálohy a jej podmienky? 33. Aké sú pravidlá v prípade stornovania objednávky služieb? 34. Ako veľmi dopredu je potrebné rezervovať si termín? 35. Čo všetko budete od nás potrebovať pred svadobným dňom? 36. Ste poistený/poistení? 37. Viete nám na svadobný deň poskytnúť aj mikrofóny k svadobným príhovorom, prípadne obrad? 38. Vyžaduje vaše zariadenie špeciálne pripojenie alebo zásuvky? 39. Máte k dispozícii aj záložné zariadenie? 40. Aký priestor je potrebné vám vyčleniť na aparatúru?

41. Aké vybavenie so sebou nosíte? 42. Koľko času potrebujete na prípravu na mieste konania? 43. Kedy prichádzate na miesto konania a ako dlho trvá kompletné zbalenie aparatúry a vybavenia? 44. Ešte sa pred svadbou stretneme? 45. Aké všetky piesne si máme dopredu vybrať? 46. Aký býva váš pracovný odev na svadbách? 47. Budete na svadbe vyžadovať aj komplet menu? (v prípade 10-člennej kapely ide o značnú položku do rozpočtu) 48. Aké sú vaše pravidlá týkajúce sa alkoholu a fajčenia počas výkonu práce? 49. Je niečo, na čo sme sa zabudli opýtať a je potrebné to doplniť? 50. Máte aj vy nejaké otázky na nás?

Po položení všetkých týchto otázok budete skutočne pripravení vybrať si správne kapelu alebo DJ na vašu svadbu. Čím viac informácií od ich získate, tým lepšie sa vám bude rozhodovať a zároveň vás neprekvapí, keď si odrazu váš DJ vypýta ďalšiu sumu za to, že hral o hodinu dlhšie, prípadne, keď vám v sále naúčtujú ďalšie dve hodiny prenájmu, keďže si kapela veľmi dlho balila svoju aparatúru. Držíme vám pri vašom výbere palce.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Od 15.10.2020 platia nové nariadenia pre organizovanie svadieb:

  • povolený je iba sobáš, hostina je zakázaná
  • na sobáši platí obmedzenie 1 osoba na 15 metrov štvorcových

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2020.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Prekladáte svadbu na budúci rok? Na aký mesiac?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade