Svadobný plánovač (32): 7 vecí, ktoré vás budú na plánovaní svadby naozaj baviť

 • 22. jún 2016
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Organizácia svadby síce nie je jednoduchá a prináša so sebou aj veľa stresu, sú však aj chvíle, ktoré si naozaj vychutnáte. Týchto 7 vecí vás na plánovaní svadby bude naozaj baviť.

1. Plánovanie farebnej kombinácie

Výber farebnej kombinácie je jednou z prvých vecí, ktoré treba pri plánovaní svadby vyriešiť. Na základe zvolených farieb potom vyberáte kvety, dekorácie, vzhľad svadobnej torty, doplnky do vlasov, pozvánky a podobne. Farieb je množstvo a spôsobov ako ich nakombinovať ešte viac. S farbami sa naozaj dá vyhrať a kreativite sa pri tom medze nekladú, preto kombinujte, miešajte a bavte sa. 🙂

2. Hľadanie inšpirácie

Skôr ako sa pustíte do samotného plánovania, mali by ste mať akú – takú predstavu, akú svadbu by ste vlastne chceli. Ak nemáte jasnú predstavu, množstvo inšpirácie nájdete napríklad na Pintereste.

Prehrabávanie sa obrázkami s ukážkami výzdoby, svadobných šiat, kvetov, účesov a podobne vám nielen pomôže získať predstavu, čo všetko sa dá a vybrať si vlastný štýl svadby, ale bude vás to určite aj baviť. Ťažšie je potom zvoliť len jednu z toľkých úžasných možností… 🙂

3. Výber svadobných šiat

Moment, na ktorý snáď čaká každá žena, je výber vysnívaných svadobných šiat. Aby sa tieto úžasné chvíle nezmenili na horor plný paniky a stresu, mali by ste začať šaty vyberať čím skôr, aby ste mali dosť času na rozmyslenie a absolvovanie niekoľkých skúšok, kým nevyberiete tie naozaj pravé.

Aj keď možno máte predstavu, ako by mali vaše svadobné šaty vyzerať, vyskúšajte si pre istotu všetky typy a strihy. Pomôže vám to uistiť sa, že vyberáte naozaj tie vhodné pre vašu postavu a hlavne.. kedy nabudúce budete mať možnosť obliecť si toľko prekrásnych šiat? 🙂 Užite si to naplno, skúšajte, skúšajte, skúšajte a cíťte sa ako princezná. Máte na to nárok!

4. Ochutnávka svadobného menu

Kto by nemal rád dobré jedlo? Ochutnávka svadobného menu je niečo, na čo sa môžete naozaj tešiť. Kuchári pre vás pripravia ukážky rôznych jedál a vy si budete len pochutnávať…

5. Skúška účesu a make-upu

Predstavte si, že jednou z vašich povinností pri svadobnom plánovaní je aj nechať sa rozmaznávať. 🙂 Určite milujete chvíle strávené u kaderníčky, kedy sa venuje len vám a stará sa o vás a po odchode zo salónu sa s novým účesom cítite vynikajúco a príťažlivo.

Skúška svadobného líčenia a účesu je ešte lepší zážitok – spojte to so skúškou účesu a líčenia družičiek a spravte si s kamarátkami dámsku jazdu.

6. Predsvadobné fotenie

Či už sa rozhodnete fotiť vo svadobnom alebo zvolíte nejaký netradičnejší štýl, určite si to poriadne užijete. Profesionálny fotograf s vami strávi niekoľko hodín a vy môžete pózovať ako celebrity.

Ak si chcete byť istí, že všetko prebehne bez problémov, stretnite sa s fotografom ešte pred fotením a preberte aké zábery chcete robiť, ale hlavne sa spoznajte, aby odpadla nervozita a aby ste sa pri fotení naozaj zabavili.

7. Rozlúčka so slobodou

Čo môže byť lepšie ako stráviť večer, deň alebo aj celý víkend s najlepšími kamarátkami pri poriadnej zábave? Zaspomínate si na spoločné zážitky, vymeníte si klebety, zahráte sa hry, pôjdete si zatancovať, skrátka prežijete nezabudnuteľné chvíle a možno stretnete aj kamarátky, ktoré ste dlhšie nevideli.

Aj keď možno máte teraz pred sebou 50 bodový zoznam úloh, ktoré treba pre svadbu vybaviť a neviete čo skôr, nezúfajte. Je toho naozaj dosť, na čo sa môžete počas plánovania svadby tešiť, a to ešte nespomíname samotný svadobný deň, ktorý si určite užijete najviac zo všetkého…

A čo najviac baví na prípravách svadby Vás? Napíšte nám do komentára 🙂


Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby