8 spôsobov, ako nahradiť prvý manželský tanec

 • 13. sep 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Chýba vám rytmus a odvaha tancovať pred publikom? Netrápte sa. Prvý manželský tanec nemusí byť povinnou jazdou každej svadby. Najmä nie vtedy, ak vám už pri vyslovení slova tanec stekajú kropaje potu po čele. Vynechajte ho, nahraďte, preneste pozornosť inde. Prinášame vám zopár nápadov ako na to.

prvý manželský tanec

1. Zapojte deti

Deti sú vďačnými a odvážnymi tanečníkmi. Zapojte ich do vášho tanca. Chyťte ich za ruky a bezstarostne sa s nimi pohupávajte v rytme hudby. V spoločnosti týchto rozkošných tanečníkov nikomu ani nenapadne vyčítať vám vaše tanečné schopnosti, respektíve neschopnosti. Prispôsobujete sa predsa deťom. Pri pohľade na nich publikum s úsmevom na tvári zabudne na váš prvý tanec. No nie sú tie malé princezničky v ružových šatách také rozkošné?

svadobný tanec s deťmi

2. Pozvite na parket páry

Zoberte do ruky mikrofón a vyzvite všetky prítomné manželské, snúbenecké a partnerské páry do tanca. Môžete alebo vôbec nemusíte priznať, že skrátka potrebujete na tanečnom parkete ich podporu. Alebo si na pomoc pozvite napríklad len najdlhšie fungujúci pár, ktorý máte na svadbe. Alebo pár vašich najlepších priateľov či kolegov.

3. Prvý tanec na videu

Zatancujete a pritom nezatancujete. Pomôžte si výdobytkami techniky a hosťom svoj prvý tanec jednoducho pustite na premietacom plátne. Tanec si môžete viackrát vyskúšať, doladiť detaily, nebudete pociťovať taký stres ako priamo pred publikom. Výhodou takejto prezentácie okrem iného je, že vaše neúspešné pokusy môžete zostrihať. V konečnom dôsledku môžete u hostí vzbudiť dojem, že ste celkom šikovní tanečníci. 🙂

4. Rodičovský tanec

Podpora svadobných rodičov sa zíde na svadbe aj v tejto podobe. Namiesto vášho tanca skrátka hudobníci alebo DJ ohlási rodičovský tanec a na ten váš sa mimovoľne zabudne. Na jeho vynechanie hostí neupozorňujte, možno si to ani nevšimnú.

rodičovský tanec

5. Tanec profesionálov

Zavolajte si na svadbu profesionálnych tanečníkov (pár alebo skupinu), ktorí zatancujú prvý tanec namiesto vás. Na tanec vyberte vašu obľúbenú pieseň, na ktorú by ste tancovali, ak by ste si trúfli na svadobný parket. Tanec profesionálov nielen nahradí novomanželský tanec, ale zároveň môže byť originálnym svadobným programom.

6. Spoločný tanec s hosťami

Dohodnite sa s DJ-om alebo kapelou, aby vyzvali na začiatku svadobnej hostiny prítomných na tanečný parket. Vopred o svojom zámere informujte niekoho z rodiny a priateľov. Predídete trápnej situácii, že hostia vašu výzvu nepochopia a ostaneme na pódiu s manželom sami.

spoločný tanec s hosťami

7. Spoločný tanec s profesionálmi

Potrebujete dodať do tanca trocha odvahy a podpory od profesionálov? Nacvičte si prvý tanec s ich doprovodom a zažiarte na svadbe. Keď pozabudnete nejaký ten tanečný krok, stačí sa obzrieť vedľa seba a tanečníci vám svojimi pohybmi napovedia, ako ďalej.

8. Kapela alebo DJ

Poproste kapelu, aby zahrala a zaspievala vašu svadobnú pieseň. Stačí, ak sa k nim postavíte a budete sa jemne vlniť v rytme pesničky. Takéto netradičné prevedie osvieži svadobný program a verte, že hostia budú ešte dlho spomínať, na TÚ svadbu, kde nevesta so ženíchom robili sparingpartnerov svadobnej kapele. 🙂

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby