Ako upraviť priestor pre svadobné fotky II.: Dekorácie

 • 21. sep 2017
 • Maroš Markovič
 • Maroš Markovič Photography

V minulom dieli „Ako upraviť priestor pre krásne svadobné fotky I.“ sme si napísali niečo o osvetlení, dnes si povieme, ako pomôžu dekorácie vám a fotografovi urobiť pekné fotky zo svadby.

Zakryte nezaujímavý strop alebo steny

Ak má váš vybraný priestor časti, ktoré neladia s vašimi predstavami alebo má naozaj škaredý strop, je vhodné využiť drapérie, či iné kusy látky visiace na strope a na stenách. Častokrát je to jednoduchšie ako meniť celkový priestor a ich vizuálny efekt je veľmi intenzívny.

Vyberte za novomanželmi vhodné pozadie

Neuveríte tomu, ale jedna z veľmi intenzívne fotografovaných vecí na svadbe, je mladomanželský pár. Vytvorte teda na fotky s nimi vhodný priestor – za ich stolom, aby všetky fotky ako sedia, pripíjajú si, bozkávajú sa (lebo polievka je málo slaná) a konverzujú s hosťami. Zaveste pekný záves, drapériu, alebo urobte kvetinovú stenu. Tiež pomôže vytvoriť aj iný priestor, kde pozadie fotiek nebudú rušiť naskladané stoličky, rúry vzduchotechniky alebo rebrá radiátorov.

Zaostrite zrak (hostí) na detaily

Keď úž máte miestnosť správne osvetlenú alebo ponorenú do romantického šera, je čas zvýrazniť detaily. Nasmerujte svetlo na monogram novomanželov zavesený na stene, bodové lampy otočte na kytice kvetov, osvetlite bodovým svetlom aranžmány, ktoré ste si na svadbu pripravili.

Vneste do interiéru kúsok exteriéru

Nenechajte sa zviazať tým, že svadba prebieha v sále, miestnosti alebo reštaurácii. Prineste dnu stromčeky, kvetiny v črepníkoch a vytvorte si garden party dnu v miestnosti. Nielenže to pridá dynamiku a život miestnosti, ale aj pomôžete fotografovi pri vypĺňaní nezaujímavých častí fotiek.

Opakujte vzory

Každý marketingový odborník vám povie, že posolstvo sa musí zopakovať minimálne trikrát. Rovnako to pôsobí aj pri dekoráciách. Tri rovnaké alebo dizajnovo podobné sety kvetinovej výzdoby sú lepšie ako tri odlišné, každá iná. Platí to pre akýkoľvek kus dekorácie, od lampičiek visiacich zo stropu až po motívy monogamov na kartičkách s menami hostí. Všetko má väčší vizuálny dopad, ak je použité viacnásobne než osamotene.

Dekorujte stĺpy

Pokiaľ je váš priestor honosný zámok alebo historická sála s nádhernými stĺpmi, môžete tento odstavec preskočiť. Pre všetkých ostatných, ktorí majú svadbu v kultúrnom dome, reštaurácii alebo jedálni, znie rada – dekorujte stĺpy. Zvlášť tie, ktoré sú v strede tanečného parketu alebo v blízkosti miest, kde sa očakáva veľa fotenia. Nič nevyzerá na fotke horšie ako kus bielej plochy, ktorá nejde nijako skryť, odráža svetlo z blesku fotografa a prakticky, ale aj vizuálne zavadzia.

Hlavné prvky na stoloch

S opakovaním motívov v mysli však neunuďte zrak vašich hostí. Pri kvetinovej výzdobe meňte výšku kytíc, visiace lampičky s kahancami umiestnite v rôznych výškach, vytvorte zaujímavú “skyline” na stole. Fotografovi tým pomôžete vytvoriť rôzne rámce na pozadie fotiek.

Rada na záver: Než začnete realizovať vaše vlastné predstavy o dekorovaní priestoru, vypýtajte si súhlas s manažérom priestoru. Nechcete zistiť až v deň svadby, že žiarovky porušujú nejaký protipožiarny kód alebo zavesené drapérie bránia skrytej vzduchotechnike správne fungovať.

Verím, že týchto pár rád vám pomôže k tomu, aby ste na vašich fotkách žiarili vy, hostia aj priestory. Ak vám niektoré rady nie sú jasné alebo máte doplňujúce otázky, kľudne mi napíšte.

Autora článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Maroš Markovič Photography.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe