Svadobný plánovač (11): Ako na svadobnú výzdobu

 • 29. dec 2015

Ak ste si na začiatku určili tému a farebnú kombináciu pre vašu svadbu, plánovanie výzdoby a výber dekorácií by pre vás nemal byť až taký problém. Ak však aj napriek tomu neviete, ako postupovať alebo ste si vašu predstavu ešte neujasnili, poraďte sa s odborníkmi – oslovte svadobnú agentúru alebo dekoratérsku spoločnosť, prípadne kvetinárstvo.

Kvetinárstva majú často k dispozícii aj rôzne svadobné doplnky ako vázy, sviečky, návleky na stoličky, stuhy a podobne, a kvety bývajú podstatnou súčasťou každej svadobnej výzdoby. Profesionáli zo svadobnej branže majú skúsenosti a prehľad, preto vám budú vedieť poradiť nielen to, kde nakúpiť dekorácie, ale môžu vás aj inšpirovať pri vytváraní celkovej predstavy o výzdobe.

V prípade, že chcete plánovanie výzdoby a nákup dekorácií zvládnuť sami, tu je niekoľko tipov:

V jednej téme

Dbajte na to, aby ste pri výbere dekorácií ostali v jednej téme a držali sa vybranej farebnej schémy tak, aby vaša svadba na koniec tvorila jeden nádherný harmonický celok.

Držte sa prvotnej predstavy

Nekupujte nepremyslene všetko, čo sa vám zapáči, či už v obchode alebo na obrázku na internete. Je veľmi dôležité, aby ste sa držali vašej predstavy a nesnažili sa do nej nasilu zakomponovať niečo, čo sa k nej nehodí.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Postupujte podľa plánu

Skôr ako začnete kupovať a objednávať konkrétne predmety, majte istotu, že presne viete ako ich použijete. Nakreslite si, ako má vyzerať váš svadobný stôl, stoly hostí a sála. Zakreslite, kde sa má čo nachádzať, kde budú kvety, svietniky, sviečky, balóny, mašle, závesné dekorácie a podobne. Tak budete vedieť, koľko čoho potrebujete a nebudete sa zdržiavať prehľadávaním e-shopov a bazárov, ale rovno objednáte to, čo chcete.

V jednoduchosti je krása

Keď si vyberiete tému a farebnú schému, vyhľadajte si na internete inšpiráciu k danej téme a farbám. Možno budete prekvapení, že niekedy stačí skutočne málo, a že v jednoduchosti je krása. Niektoré dekorácie dokonca môžete veľmi ľahko aj sami vyrobiť, napríklad z nepotrebných predmetov, ktoré vaši starí rodičia skladujú na povale. 🙂

Pripravte si zoznam dekorácií

Dbajte na jednotný štýl kvetov

Pri výbere kvetov si dajte pozor, aby kvetinová výzdoba, svadobná kytica, kytice družičiek a svadobné pierka ženícha a družbov tvorili celok. Všetky kvety by mali byť ladené do rovnakých tónov a mali by sa objavovať tie isté druhy kvetov.

Nechajte si od kvetinárstiev najskôr spraviť ponuku, ktorá by mala obsahovať viaceré možnosti, ako vytvoriť kvetinovú výzdobu, ako aj cenové odhady pri použití rôznych druhov kvetov a dekoračných materiálov. Takisto ich požiadajte, aby vám na ukážku spravili malú kytičku, aby ste mali predstavu, ako bude nakoniec výzdoba vyzerať a mohli prípadne urobiť nejaké zmeny. Je to predsa vaša svadba, preto sa nehanbite byť vyberaví a nároční.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby