Svadobný plánovač (98): 8 spôsobov, ako prekvapiť svadobných hostí

 • 17. okt 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Ak chcete, aby bola vaša svadba naozaj originálna a nezabudnuteľná nielen pre vás, ale aj pre vašich hostí, tu je niekoľko nápadov ako ich môžete prekvapiť.

1. Nástup na obrad

Prvú možnosť prekvapiť svojich hostí máte hneď na začiatku svadby, a to pri príchode k oltáru. Ak ste kreatívny typ, vymyslite si nejaký originálny nástup, ktorým sa dopravíte pred oltár, či k obradnému stolu. Môžete doň zapojiť aj svojich najbližších (rodičov, súrodencov, či najbližších kamarátov). Môžete si nacvičiť nejakú tanečnú choreografiu, zaujímavý pochod alebo predstavenie.

Napríklad, ak máte svadbu v zime, využite to, že sa skoro stmieva a naplánujte si obrad až na 16. – 17. hodinu, keď už bude tma. Potom si môžete ako súčasť príchodu pripraviť nejaké predstavenie so sviečkami – hostia stojaci v uličke budú držať sviečky a postupne ich zhasínať (alebo zasvecovať), keď budete okolo nich prichádzať. Určite to bude vyzerať veľmi efektne. Možností je veľa, záleží len na vás, čo vám je blízke a čo by vás vystihovalo.

2. Menovky

Úlohou menoviek na svadbe je, aby hostia vedeli, kam si majú sadnúť, to však neznamená, že nemôžu byť niečím originálnym. Spojte menovky s darom pre hostí, ktorý si zoberú na pamiatku. Môže to byť napríklad malý kvetináčik s kaktusom, záložka do knihy, magnetka na chladničku, poldecák a podobne. Kreativite sa medze nekladú :-).

3. Novomanželský tanec

Novomanželský tanec je súčasť svadby, s ktorou sa môžete naozaj vyhrať. Nacvičte si nejaký špeciálny tanec, ktorým ohromíte všetkých zúčastnených a ktorý si budú ešte dlho pamätať. Ak sami neviete, ako na to, zaplaťte si choreografa, ktorý vás bude učiť. Stojí to za to. Predsa len, prvý novomanželský tanec je asi najvýznamnejší tanec, ktorý budete kedy tancovať.

4. Svadobné šaty

Je určite ťažké vybrať si jedny svadobné šaty, keď je ich toľko v ponuke. Prečo by ste mali mať len jedny? Prekvapte hostí tým, že počas večera zmeníte šaty a dohodnite sa aj so ženíchom, aby zmenil svoj odev aj on (stačí vymeniť kravatu alebo košeľu).

Ak si nemôžete dovoliť zaplatiť dvoje svadobné šaty, zvoľte šaty, ktoré sú dva v jednom – napríklad s odopínateľnou vlečkou, odnímateľnou sukňou alebo si vyberte korzetové šaty, na ktoré si na obrad oblečiete bolerko s dlhým čipkovaným rukávom, a keď ho po obrade vyzlečiete, budete mať zrazu na sebe úplne iné šaty.

5. Torta

Svadobná torta je síce bežnou súčasťou každej svadby, dá sa však poňať aj originálne. Napríklad namiesto klasickej torty môžete hosťom servírovať mini tortičky rôznych tvarov, môžete prichystať tortu len z ovocia, veľmi populárne je tiež naukladať na seba šišky alebo makarónky do tvaru torty.

6. Program

Ak chcete, aby vaša svadba bola naozaj originálna a hostia na ňu len tak nezabudli, treba si dobre premyslieť, aký program si pre nich pripravíte. Tradície a svadobné hry totiž zažijú na takmer každej svadbe, preto, ak sa chcete odlíšiť a hostí prekvapiť, musíte myslieť kreatívne.

Môžete napríklad objednať nejaké vystúpenie (hudobné, tanečné, kúzelníka), zaplatiť si ohňostroj, vypúšťať lampióny šťastia alebo poprosiť kamarátov, aby pre vás pripravili niečo pamätné, alebo dokonca s nimi spolupracovať. Napríklad: pripravte s kamarátkami nejakú scénku alebo tanec pre ženícha, požiadajte kamaráta, aby vám zaspieval / zahral vašu obľúbenú pesničku, nechajte kamarátov vyrozprávať váš príbeh po svojom (tak ako si ho pamätajú oni) a podobne.

7. Fotobúdka

Fotobúdka je na svadbách stále populárnejšia. Je to nielen originálny spôsob ako zabaviť hostí, ale aj ideálna cesta ako získať čo najviac fotografií vašich blízkych, ktoré vám tento deň budú pripomínať aj po rokoch. Ak fotobúdku ešte spojíte s knihou hostí, určite si všetci zúčastnení vašu svadbu nadlho zapamätajú. Stačí ako požiadate hostí, aby si urobili fotku vo fotobúdke a potom ju nalepili do knihy hostí – kto chce môže pridať nejaký odkaz alebo prianie.

8. Vystúpenie

Nebojte sa zapojiť do programu samých seba a pripravte si pre hostí netradičné vystúpenie. Môže to byť nejaká scénka, pieseň, tanec, alebo prezentácia spoločných fotografií s komentárom, v ktorom všetkým priblížite ako ste sa zoznámili a ako sa váž vzťah vyvíjal až do bodu, kedy ste spojili svoje životy manželstvom. Bude to niečo osobné a zároveň netradičné, lebo váš príbeh je jedinečný a hostia určite na túto časť programu len tak skoro nezabudnú.

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby