Svadobný plánovač (66): 6 tipov, ako sa uvoľniť pri svadobnom fotení

  • 1. mar 2017
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Keď sa pred fotoaparátom cítite neisto, svadobné fotenie pre vás môže byť veľmi náročné. Ak však chcete mať naozaj pekné fotky, budete sa musieť trochu predvádzať. Tu je niekoľko tipov, ako to zvládnuť, ak fotenie nemáte radi.

1. Najskôr si to vyskúšajte

Najlepšie, čo môžete urobiť, ak ste z fotenia nervózni, je nacvičiť si to. Aby ste mali pri svadobnom fotení väčšiu sebaistotu a necítili sa nepríjemne, dohodnite si s fotografom aj predsvadobné fotenie.

Profesionáli
79
Marián Csano
Fotograf na svadbu
Mojím poslaním je zachytiť atmosféru Vášho jedineč...
Bratislava
3
Nina Vančová photo
Fotograf na svadbu
Som SVADOBNÁ FOTOGRAFKA, pre ktorú znamená fotenie...
Bratislava

Budete tak mať možnosť spoznať sa, čo výrazne pomôže, keď sa budete fotiť „na ostro“. Fotograf sa bude môcť pripraviť, ako s vami pracovať a vy budete vedieť, čo od neho očakávať. Budete si tiež môcť vyskúšať nejaké pózy a pri svadobnom fotení sa tak budete vedieť viac uvoľniť.

2. Spoľahnite sa na fotografa

Kvalitný fotograf by mal mať skúsenosti ako pracovať s rôznymi typmi ľudí a tiež nejaké triky, ako vám pomôcť uvoľniť sa. Nechajte si preto od neho poradiť to, ako sa máte tváriť, kam sa pozerať, či akú pózu zaujať.

3. Nepozerajte do objektívu

Ak vás fotoaparát veľmi znervózňuje, začnite fotenie jednoduchými pózami, pri ktorých sa nemusíte pozerať do objektívu. Pomôže vám to uvoľniť sa a budete tak vyzerať prirodzenejšie.

4. Sústreďte sa na svoju polovičku

Skúste si predstaviť, že fotoaparát vôbec neexistuje a sústreďte sa len na svojho partnera. Predstavujte si, že ste sami dvaja a podľa toho sa aj správajte.

5. Buďte sami sebou

Snažte sa byť sami sebou a nestrojte sa zbytočne do neprirodzených póz.

Ak je vám nejaký výraz alebo postoj vyložene nepríjemný a neprirodzený, nesnažte sa za každú cenu napodobniť ho kvôli objektívu. Fotky potom budú vyzerať strojene a umelo, čo určite nechcete.

6. Prejavte emócie

Emócie sú na svadbe to najdôležitejšie, preto ich určite neskrývajte pred objektívom. Snažte sa prežívať pri fotení všetko naplno, vaše fotografie tak budú vyzerať veľmi živo a prirodzene a vám sa bude lepšie pózovať.

Pri svadobnom fotení jednoducho zabudnite na okolitý svet, sústreďte sa len na vás dvoch a na to, čo práve v tej chvíli cítite. Nehanbite sa to prejaviť a tvárte sa čo najprirodzenejšie. 🙂


Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

    Pridaj príspevok