Ako si vybrať DJ-a na svadbu

 • 23. aug 2022

Ku každej správnej svadbe neodmysliteľne patrí aj zábava. Mnohí snúbenci si radi zvolia kapelu či ľudovú hudbu, ktorá sa im stará o zábavu počas celého svadobného večera/noci. Častou voľbou je ale najmä DJ, ktorý vám zahrá piesne rôznych žánrov presne podľa vašich predstáv.

Časy, kedy v celom kraji pôsobilo iba pár osôb, ktoré sa aktívne venovali DJ-ingu sú dávno za nami. Dnes je trh priam preplnený ľuďmi, ktorí sa tejto profesii venujú (či už profesionálne alebo iba v rámci hobby počas voľného času). Ako rozoznať profesionála od amatéra? Ako si vybrať DJ-a tak, aby ste svoj výber neskôr neoľutovali? Čo všetko je dôležité vedieť, o čom všetkom by vás mal DJ informovať, na čom sa s ním dohodnúť a ako nájsť toho správneho? Poďme si rozobrať niekoľko dôležitých faktov…

DJ má na ušiach slúchadlá a mixuje hudbu za pultom

Recenzie sú dôležité

Podľa čoho si budete takmer na sto percent isté, že vás svadobný DJ nesklame? Rozhodne sú to recenzie! Bez ohľadu na to, na akom portáli či sociálnej sieti DJ-a nájdete, jedným z prvých krokov, ktoré urobíte, by malo byť prečítanie recenzií. Tie veľa prezradia o tom, akú zábavu DJ spravil, či sa ľudia bavili, či sa im páčil výber piesní v playliste alebo aký bol ich celkový dojem z atmosféry. Ak samotný DJ nekladie veľký dôraz na správu svojich sociálnych sietí, ústne podanie taktiež postačí. Ak vám väčšina z opýtaných povie, že s daným DJ-om mali iba dobré skúsenosti, choďte do toho!

DJ je základnou bunkou celej svadobnej zábavy. Hlavne od neho závisí, či sa ľudia na svadbe dobre zabavia a odnesú si z nej príjemný dojem, pretože si budú môcť povedať, že si skvelo zatancovali. Klaďte preto dôraz na názory a reálne skúsenosti ľudí, ktorí dokážu objektívne zhodnotiť kvality DJ-a, o ktorého služby máte záujem.

Hľadáš DJ-a na svadbu? Nájdi ho cez náš Dopytovač!

mikrofón položený na mixážnom pulte

Profesionalita a vystupovanie

Ďalším dôležitým krokom pri výbere toho správneho DJ-a pre vašu svadbu je spoznať jeho vystupovanie. Prvý dojem je dôležitý. Ak ide o telefonický hovor, samotný DJ by vám mal objasniť, čo všetko od neho môžete očakávať, aké služby sa nachádzajú v jeho balíčku pre bežnú svadbu. Mal by sa zaujímať o detaily ako je miesto, čas príchodu do sály, harmonogram večera, počet ľudí a iné.

Nie je DJ ako DJ a ak ide o profesionála, budú pre neho dôležité všetky informácie. Prísť, rozložiť sa, pustiť nejaké piesne a odísť dokáže dnes už takmer ktokoľvek. DJ, ktorému na vašej spokojnosti naozaj záleží, sa bude zaujímať o váš vkus. Opýta sa, aký štýl hudby sa vám páči či ktoré piesne vám vyslovene vadia a neprajete si ich počuť. Dôležitá je aj jeho komunikácia s ľudovou hudbou či kapelou – v prípade, že máte na vašej svadbe prítomnú okrem DJ-a aj takúto hudobnú zložku.

Či už komunikujete prostredníctvom telefonických hovorov, emailov či správ na sociálnych sieťach, pokiaľ sa vám niečo nezdá, potrebujete si veci ujasniť aj tvárou v tvár alebo vás zaujíma vystupovanie daného človeka, je vhodné aj osobné stretnutie. Z celkovej komunikácie s DJ-om si musíte byť isté, že vie, o čom rozpráva, je seriózny, skúsený a rád vám poradí.

novomanželia tancujú v plazivej hmle

Ponuka služieb

DJ nie je všetko. Za touto jednoduchou vetou sa skrýva mnoho zásadných záležitostí. Kvalitný DJ by vám mal okrem ozvučenia poskytnúť aj osvetlenie či nasvietenie svadobnej sály, čo by malo byť samozrejmosťou. Zatiaľ, čo niektorí DJ-i vám zabezpečia len bežné svetlá pre zábavu na parkete, iní dokážu efektne nasvietiť celú sálu do odtieňov, ktoré si vyžiadate.

Existujú ale aj mnohé ďalšie, často doplnkové služby, ktoré nemá v ponuke každý DJ či zvukárska firma automaticky. Ide napríklad o ozvučenie sobáša v mieste, kde sa koná aj zábava. Ak plánujete svadbu s takýmto variantom, je veľmi dôležité porozprávať sa o tom s DJ-om. Najmä ak ide o väčšie priestory s väčším počtom ľudí, je potrebné, aby všetci hostia mali zo sobáša adekvátny zážitok a jeho ozvučenie je nutnosťou.

Medzi ďalšie doplnkové služby môžu patriť efekty ako napríklad plazivý dym, ktorý vytvorí čarovnú atmosféru pri prvom mladomanželskom tanci. Ak medzi hosťami budete mať väčšie množstvo detí, niektorí DJ-i zvyknú mať k dispozícii bublinkovací stroj, ktorý detské osadenstvo na svadbe určite poteší. Mnohí mladomanželia v rámci svadobného programu počas večera premietajú rôzne spoločné fotografie či videá o tom ako sa spoznali. Opýtajte sa vášho DJ-a, či má k dispozícii aj možnosť videoprojekcie.

Existujú DJ-i, ktorí vám zároveň dokážu celý večer aj odmoderovať alebo zastúpiť funkciu starejšieho. Ak zvažujete takúto možnosť, vyberajte si DJ-a, ktorý vám je túto službu schopný zabezpečiť.

svadobná výzdoba a stoly, nasvietená svadobná sála na modro

Oplatí sa investovať

Zásadnou položkou pre mnohých mladomanželov je práve cena. Peter Debnár z firmy Midikon s dlhoročnou zvukárskou tradíciou hovorí, že nie všetko lacné je aj výhodné. Pri výbere svadobného DJ-a určite natrafíte na mnoho takých, ktorí vám budú ponúkať rovnaké služby za rôzne ceny. V tomto prípade ale nie je práve ideálnou voľbou siahať po najlacnejšej verzii. V každom odvetví to funguje rovnako – za kvalitu sa platí.

Aj lacný dedinský DJ s jedným malým reproduktorom a blikajúcim svetlom v štýle deväťdesiatych rokov urobí zábavu. Ak ale chcete mať svadbu na úrovni, odporúčame siahnuť skôr po drahšej verzii so zárukou kvality a profesionality. Líšiť sa môže kvalita techniky, rozsah poskytovaných služieb aj samotný prístup DJ-a. Nezabudnite, že svadba je jedinečným dňom, na ktorý chcete mať iba krásne spomienky. Ide o príležitosť, pri ktorej sa naozaj oplatí investovať do zásadných položiek akými je ozvučenie a osvetlenie.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby