Ako si vybrať ideálne svadobné líčenie?

 • 18. máj 2023
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Každá nevesta chce v svoj deň D vyzerať krásne. Túži byť na niekoľko hodín nádhernou princeznou, do ktorej sa jej nastávajúci v svadobný deň po druhýkrát zamiluje. Nie je to iba o šatách, ale aj vizáži, pretože práve tá vytvorí dokonalý základ pre celkový dojem. Voľba svadobného líčenia nie je pre každú nevestu úplne jednoznačnou. Ak aj vy patríte k tým, ktoré nevedia, ako si vybrať ideálne svadobné líčenie a potrebovali by zopár rád a užitočných tipov, veríme, že vám nasledujúce riadky dokážu zodpovedať všetky vaše otázky.

Ako si vybrať ideálne svadobné líčenie

Elegancia spočíva v jednoduchosti

Nevesta by mala vyzerať v prvom rade elegantne, pôvabne a jemne. Preto, drahé dámy, nezabúdajte na fakt, že vaše svadobné líčenie by malo byť skôr jednoduché – s tým, že zvýrazní, čo zvýrazniť má a zakryje prípadné nedokonalosti. Vyzerať a cítiť sa príjemne je jedna vec, no určite by ste nechceli zažiť pocit, že vás nastávajúci vôbec nespozná. Dbajte na to, že základným pilierom celkovej vizáže nevesty je jemnosť.

Pri očných tieňoch vyberajte neutrálne tóny ideálne pre nevestu – odtiene hnedej, ružovej či marhuľové tóny. Kombinovať ich môžete s tzv. metalickým tieňom („trblietavým“) – v striebristej farbe či so zlatistým nádychom. Metalický tieň vynikajúco doplní celkový svadobný look a tiene vďaka nemu budú pôsobiť slávnostne, no zároveň elegantne a jemne. Vaša vizážistka už určite bude vedieť ako na to.

Hľadáš svadobného dodávateľa? Nájdi ho cez náš Dopytovač!

vizážistka líči nevestu

Týmto prvkom v líčení povedzte rázne nie

Vyhnúť by ste sa mali príliš tmavým očným tieňom. Tie sa pod vplyvom potenia či poveternostných podmienok dokážu postupom času po niekoľkých hodinách nepríjemným spôsobom rozmazať či „zliať“ na viečkach, čo v konečnom dôsledku nebude pôsobiť ani elegantne, ani jemne a prívetivo.

Zásadné nie by ste mali dať aj výrazným a neprirodzeným umelým mihalniciam (pre nevesty sú vhodnejšie skôr jemné trsy – teda samostatne lepené časti mihalníc), rúžom príliš vyzývavých farieb a hrubým čiernym očným linkám.

Rúže v priveľmi vyzývavých tónoch akými sú sýta „krikľavá“ červená či cyklaménová môžu pôsobiť zbytočne vulgárne. Voľte tóny čo najviac prirodzené k vašej pôvodnej farbe pier – tzv. nude odtiene. Samozrejme, ak máte svadbu napríklad v retro štýle a vaše šaty a celková vizáž si červený rúž a jemné očné linky doslova pýtajú, prečo nie. 😉

Očné linky sú, samozrejme, prípustné a pomerne bežné. Avšak – nie je linka ako linka. Vykresliť ju treba s ohľadom na tvar vášho oka a nezabúdať na to, že menej je viac. Jemné, tenké linky, prípadne linky vytvorené očnými tieňmi, pôsobia štýlovo, elegantne a vkusne. Hrubé tmavé čiary ale určite nie.

výrazné čierne očné linky na oku

Inšpirácia je dôležitá

Hľadáte v búrlivých internetových vodách fotky rôznych líčení pre inšpiráciu na vašu svadobnú vizáž? Nezabúdajte, že veľké percento z toho, čo uvidíte, nebude úplne korešpondovať s realitou. Dávajte pozor na príliš vyretušované fotky líčení, ktoré v skutočnosti nikdy nebudú vyzerať úplne rovnako ako na obrázkoch z Pinterestu či Instagramu. Skúste si poprezerať fotky svadobných líčení od skutočných vizážistiek. Drvivá väčšina z nich už dnes má svoje profily na rôznych sociálnych sieťach. Pri reálnej tvorbe najlepšie uvidíte, čo by sa vám skutočne pozdávalo a aké líčenia nevesty reálne nosia.

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere vášho líčenia na deň D je, že nie všetky líčenia sú vhodné pre rovnaký typ tváre, očí a pleti. Kvalitná a skúsená vizážistka vám zaručene bude vedieť poradiť aký typ líčenia sa hodí, ak máte napríklad padnuté viečka, príliš veľké alebo malé oči, nosíte okuliare či máte problematickú pleť.

ako si vybrať ideálne svadobné líčenie podľa Pinterestu

 

Nechajte si poradiť a absolvujte skúšku líčenia

Na záver je dôležité poznamenať, že komunikácia s vašou vizážistkou je základ. Nechajte si od nej poradiť. Skúsená osoba vám v tejto oblasti bude vedieť pomôcť s výberom líčenia, tieňov, produktov, umelých rias aj starostlivosťou o pleť pred svadbou či počas nej. Ak budete mať k dispozícii inšpiračné fotky z internetu, ukážte ich svojej vizážistke a spolu prediskutujte všetky možnosti.

Každá solídna vizážistka robí pred svadbou aj skúšky svadobného líčenia. Takáto skúška slúži presne na to, aby ste spolu vymysleli, čo bude pre vás najlepšie a v čom sa budete cítiť dobre. Porozmýšľate nad tieňmi, rúžom, riasami, štýlom líčenia aj prípravou pleti. Porozprávate sa o tom, ako sa bežne o svoju pleť staráte, prípadne aké kozmetické procedúry ešte plánujete pred svadbou absolvovať. Ak vás čaká návšteva solária, nezabudnite sa o nej zmieniť svojej vizážistke, aby vedela prispôsobiť odtieň make-upu vášmu aktuálnemu tónu pleti. Skúška líčenia je veľmi zásadnou súčasťou prípravy na svadbu, preto je rozhodne na mieste ju absolvovať v záujme vašej spokojnosti.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby