9 rád na nezaplatenie alebo, ako si vybrať krásne a pohodlné svadobné lodičky

 • 6. júl 2021
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Viete, ako dopadla Popoluška. Ktovie, či svoju lodičku naozaj stratila, alebo ju v skutočnosti tlačila a vyzula si ju… Nech je to už ako chce, vy nemôžete na svojej svadbe dopadnúť podobne. Nepodceňte to. Poradíme vám, ako si vybrať svadobné lodičky tak,  aby ste po polnoci netúžili po mäkkých papučiach.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

1. Nekupujte ich na poslednú chvíľu

Kúpte si ich najneskôr mesiac pred svadbou. Neberte hneď prvé, ktoré zazriete. Venujte im viacero nákupných dní a poriadne si prezrite dostupné možnosti. Na poslednú chvíľu by sa vám mohlo stať, že by ste siahli po prvých, ktoré by ste v časovej tiesni vyskúšali. Je vhodné zobrať si so sebou aj pomocníčku. Niekedy je lepšie počuť názor iných, najlepšie bývalých neviest, ktoré už vedia, ktoré lodičky budú najvhodnejšie.

Tip od nás: čím dlhšie ste na nohách, tým viac sú vaše chodidlá opuchnuté. Svadobné lodičky si radšej skúšajte popoludní, keď v nohách máte zopár kilometrov.

2. Farba

Pri výbere svadobných lodičiek platí, že farba svadobných šiat by mala byť zhodná s farbou svadobných lodičiek. To znamená, že ak sú vaše šaty snehobiele, aj lodičky by mali byť v tomto odtieni bielej. Výnimkou je, ak si zvolíte farebné svadobné lodičky. Veľmi obľúbené sú medzi nevestami najmä červené a modré lodičky, ktoré zvyknú ladiť so ženíchovou kravatou alebo motýlikom. Dodajú neveste šmrnc, najmä, ak jej šaty nezakrývajú lodičky.

3. Veľkosť

Vybrať si správnu veľkosť je základným kameňom úspechu. Svadobné lodičky by mali obopínať pätu a sedieť na nej tak, aby sa v nich chodidlo nehýbalo. Iba s dobre sadnúcimi lodičkami sa vyhneme prípadným odreninám na tomto mieste.

4. Tvar

Pri lodičkách si môžete vybrať špicatý a okrúhly tvar. Najlepšie urobíte, ak si ho vyberiete podľa tvaru vašich chodidiel. Pokiaľ sú pomerne široké v spodnej časti prstov, je lepšie si vybrať zaoblené topánky, kde budú prsty voľnejšie. Nemenej dôležité sú správne tvarované podpätky. Váha chodidla by mala spočívať na päte.

5. Výška podpätku

Ideálnou voľbou je vybrať si takú výšku svadobných podpätkov, ktoré nosíte najčastejšie. Pre vaše nohy to tým pádom nebude žiadne nemilé prekvapenie. Nesiahajte po extrémnych výškach podpätku len preto, že chcete byť šik. Vaša chôdza a neistota rýchlo prezradia, že vysoké podpätky sú pre vás novinkou.

Aj v nižších podpätkoch môže vaša noha vyzerať elegantne a vábivo. Myslite aj na šírku podpätku. Pre svadby v exteriéroch na trávniku voľte radšej širšie a stabilnejšie podpätky.

6. Materiál

Materiál svadobných lodičiek môže korešpondovať s materiálom svadobných šiat. Vytvoria tak krásnu symbiózu materiálov a celkový dojem. Pokiaľ zvolíme iný materiál ako kožu, nezabudnime na to, aby mali topánky mäkkú výstelku vo vnútri. Tá zabezpečí pohodlie pri chôdzi i tanci a zníži riziko možných otlakov.

Pre celokožené topánky je dobré sa rozhodnúť, pokiaľ premýšľate o ich nosení do budúcnosti. Ak sa vydávate uprostred horúceho leta, kožené lodičky nie sú najšťastnejšou voľbou.

7. Zdobenie

Jednoduchšie svadobné šaty oživte zdobenejšími doplnkami na topánkach a naopak. Nezabúdajte, že menej je niekedy viac. Pri kratších svadobných šatách vyniknú rôzne brošne a kamienky. V opačnom prípade si nelámte hlavu nad jednoduchými lodičkami, veď ich nebude vidieť.

8. Rozchoďte ich

Keď už máte lodičky kúpené, určite ich nenechávajte v topánkovníku až do svadobného dňa. Zoberte ich raz do práce, inokedy na kávu do mesta alebo pri umývaní riadu. Hoci ste si vybrali tie správne, vaše nohy si potrebujú na ne zvyknúť, pretože ich mali na sebe iba krátku chvíľu. Môže sa stať, že napriek správnemu výberu nebudete cítiť dokonalý komfort. Nič to, moderný obuvnícky trh ponúka rôzne peny a prípravky, ktoré vaše lodičky roztiahnu a zmäknú.

9. Dolaďte komfort

Pred svadbou si doprajte pedikúru alebo masáž nôh. Budú dokonale uvoľnené a fit. Ľahšie zvládnu niekoľkohodinovú záťaž v lodičkách. Do lodičiek, ktoré nemajú mäkkú výstelku, dajte gélové vložky a do svadobnej výbavy si pribaľte leukoplast, sprej na osvieženie nôh a určite aj náhradné topánky. Týmto všetkým eliminujete možnosť, že vo svadobných lodičkách nepretancujete celú noc.

Tip pre nevesty, ktoré majú problém so sadnutím lodičiek Máte veľkú veľkosť, príliš široké nohy alebo iný problém, ktorý vám bráni v kúpe dokonalých svadobných lodičiek? Dajte si ich ušiť na mieru! Robili tak nevesty najmä počas 19. storočia a tento pohodlný trend je späť. Navyše, budete mať istotu jedinečných svadobných lodičiek, ktoré nemá žiadna iná nevesta.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe