Svadobný plánovač (54): 8 tipov, ako si vybrať svadobný účes

  • 30. nov 2016
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Svadobný účes z vás môže spraviť dokonalú nevestu, ale môže tiež pokaziť celý dojem. Ako teda vybrať ten správny svadobný účes ideálny pre vás?

1. Ujasnite si predstavu

Jednou z najväčších chýb, ktoré nevesty robia pri výbere svadobného účesu, je, že sa nevedia rozhodnúť pre jeden typ či dokonca štýl. Najhoršie, čo môžete urobiť, je prísť ku kaderníčke s 20 fotkami na ukážku. Výber potom ostáva na nej. Ideálne je prísť s jednou, prípadne 2-3 fotkami.

Ak sa neviete rozhodnúť pre jeden typ účesu, poraďte sa s kamarátkami, rodinou, priateľom, kaderníčkou, prípadne vyskúšajte viaceré účesy, kým sa rozhodnete. Práve preto sa robia skúšky účesu. Určite sa nesnažte vybrať si z každého niečo – „na tejto fotke sa mi páči toto a tu zas toto a ofinu by som chcela ako na tomto treťom obrázku…“ To je totiž tá najlepšia cesta, ako účes pokaziť. Kaderníčka sa síce môže pokúsiť pre vás vytvoriť nejaký mix, nemusí to však vždy dopadnúť dobre.

2. Nenechajte sa pomýliť fotkami

Ďalšou veľkou chybou pri výbere svadobného účesu je rozhodovať sa výlučne podľa fotky. Účes, ktorý vyzerá úžasne na modelke na obrázku, nemusí pristať vášmu typu tváre, nemusí ladiť s vašimi šatami, či dokonca nemusí byť vhodný pre váš typ vlasov.

Nesnažte sa preto nasilu presvedčiť kaderníčku, aby vám vytvorila účes, ktorý podľa nej pre vás nie je vhodný. Často sa potom stáva, že nevesty nie sú s účesom spokojné, napriek tomu, že je to ten istý ako na obrázku.

3. Prispôsobte sa účesu, ktorý práve nosíte

Nie všetky účesy sa dajú vytvoriť na každom type vlasov, či z každého strihu. Niektoré účesy vyniknú na rovných vlasoch, iné na kučeravých, niektoré sú vhodné pre krátke vlasy, iné pre dlhé a niektoré vyzerajú krásne na blondínkach, iné na brunetkách.

Preto, keď si vyberáte účes podľa fotografií na internete, v knihe či v časopise, hľadajte také, na ktorých majú dámy podobný strih, farbu a dĺžku vlasov ako vy. Ak sa zamilujete do nejakého účesu, ktorý nezodpovedá vašim vlasom, poraďte sa s kaderníčkou, ako by sa dal prispôsobiť na vás.

4. Majte realistické očakávania

Každá nevesta chce vyzerať na svojej svadbe nádherne a preto sa občas stáva, že od kaderníčky očakáva nemožné. Napríklad, ak s veľmi jemnými riedkymi vlasmi očakávate bohaté veľké vlny, alebo s krátkymi vlasmi veľký drdol. Samozrejme, vlasy je možné zahustiť či predĺžiť, ich kvalitu však nezmeníte.

Vy najlepšie viete, ako sa správajú vaše vlasy za akých podmienok a ako reagujú na ktoré prípravky, preto sa najskôr zamyslite, či účes, po ktorom tak túžite, je naozaj možné vytvoriť aj z vašich vlasov a či je možné, aby vám vydržal niekoľko hodín.

Kaderníčka vám môže vytvoriť akýkoľvek účes, otázka však je, ako v ňom potom budete vyzerať, ako sa v ňom budete cítiť a ako dlho vám vydrží.

5. Buďte otvorené kompromisom

Nezamerajte sa výlučne na jeden účes, ktorý musíte mať za každú cenu. Tvrdohlavosť sa niekedy môže nepekne obrátiť proti vám. Počúvajte odborníkov, ak vám chcú poradiť a buďte otvorené novým možnostiam. Možno ste si predstavovali na svadbu vypnutý pevný drdol, ak sa vám však tento štýl nehodí, nedržte sa svojej predstavy za každú cenu.

6. Postarajte sa o vlasy večer pred svadbou

Večer pred svadbou by ste si mali vlasy umyť a dobre rozčesať, aby ste ich pripravili na úpravu, ktorá ich na druhý deň čaká. Neodporúča sa používať žiadne stylingové prípravky, kúry či veľké množstvo kondicionéru. Vlasy by mohli byť potom príliš jemné a šmykľavé, a sponky či iné doplnky by na nich nemuseli poriadne držať.

Taktiež nie je dobré si na noc viazať vlasy do chvosta, či zapletať do vrkoča, lebo to na nich môže zanechať rôzne otlačky či zmeniť tvar vlasov, a pre kaderníčku s nimi potom bude ťažšie pracovať. Vlasy sa jej nemusí podariť „skrotiť“ a účes bude vyzerať inak, ako ste chceli.

7. Zamyslite sa nad počasím a miestom

V teplom počasí sú lepšie účesy s vyčesanými vlasmi a v chladnom, naopak, so spustenými vlasmi. V horúcom letnom počasí vám určite dobre padne, že vám vlasy nepadajú do tváre a účes bude vyzerať lepšie, ako keby ste mali rozpustené vlasy, v ktorých sa budete potiť. V zime je zas lepšie, ak vám budú vlasy zakrývať krk a trochu vás tak zahrejú.

Takisto sa zamyslite nad lokalitou. Ak máte svadbu vonku, myslite na to, že účes možno bude musieť odolávať vetru, vlhkosti a podobne.

8. Zvážte ročné obdobie

Niektoré účesy sú ideálne pre jedno konkrétne ročné obdobie a do iných sa veľmi nehodia, preto sa skúste zamyslieť aj nad touto drobnosťou.

Napríklad účesy s kvetinovými vencami sú výborné na leto, prípadne na jar, ale v zime by takýto účes mohol vyzerať veľmi zvláštne. Taktiež doplnky, ktoré plánujete mať vo vlasoch, prispôsobte sezóne.

Milujete svadobné účesy zdobené živými kvetmi?

ĎALŠIE INŠPIRÁCIE…
Kompletný album

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

    Pridaj príspevok