Ako dodať iskru svadobným šatám?

 • 14. júl 2017
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Obdivujete sa v zrkadle zo všetkých strán, s nadšením pohládzate látku svojich svadobných šiat, no prenasleduje vás neodbytná myšlienka – niečo tomu chýba? Chyba nemusí byť vo výbere šiat. Často stačí iba vhodný doplnok, ktorý z vašich šiat vykúzli skvost. Ako dodať iskru svadobným šatám?

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Po dlhom hľadaní ste konečne našli svoje vytúžené svadobné šaty alebo ste si ich dali ušiť na mieru podľa vlastných predstáv, alebo ste si jednoducho vyskúšali prvé, ktoré vám padli do oka a už vtedy ste cítili, že viac hľadať nemusíte. Nech bola vaša cesta ku svadobným šatám akákoľvek, výsledok je rovnaký – zrazu ste našli tie pravé šaty pre vás! Možno hľadáte doplnok, ktorý by podčiarkol krásu a eleganciu vašich šiat v deň D. Vybrali sme pre vás niekoľko jedinečných možností, vďaka ktorým z vašich šiat vytvoríte originálny model pre vás:

Štrasový opasok

Štrasový opasok je hitom už niekoľko rokov. Je vhodný takmer ku každému typu šiat. Je tvorený saténovou stuhou, na ktorej je našitá štrasová aplikácia. Stuhu jednoducho vzadu uviažete na mašličku a krásny doplnok je na svete. Aplikácia na opasku nemusí byť tvorená len štrasom, ale aj korálkami, či farebnými kamienkami.

Jednoduchý opasok si dokážete vytvoriť aj sami, z kúska tenkej priesvitnej látky, na ktorý našijete korálky a kamienky v tvare, aký si vyberiete. Následne aplikáciu z látky vystrihnete a nalepíte ju na dlhšiu stuhu vo farbe, akú zvolíte. Farbu kamienkov a stuhy môžete napríklad zladiť so svojou výzdobou alebo použiť svoje obľúbené farby. Zložitejšie aplikácie by však boli časovo veľmi náročné, preto je lepšie kúpiť hotový opasok. Na internete nájdete množstvo štrasových či korálkových opaskov. Cena závisí od množstva použitého materiálu a času venovaného výrobe.

Na trhu nájdete aj opasky, v ktorých štrasovú aplikáciu nahrádzajú látkové kvety rôznych farieb a druhov. Nie je ťažké nájsť predajcu, ktorý vám vyrobí opasok podľa vašich predstáv – v slovenských alebo zahraničných internetových obchodoch. Svadobný opasok na šaty môžete zvoliť, ak sa vám šaty zdajú jednoduché alebo vás trend opaskov oslovil. Ak sú vaše šaty zdobené, môžete vynechať štrasovú aplikáciu a namiesto toho si okolo pása uviazať iba obyčajnú stuhu v obľúbenej farbe. Nič tým nepokazíte!

Svadobné bolerko

Mnohé nevesty si ešte aj dnes pod pojmom ,,svadobné bolerko“ predstavujú nelichotivý kabátik zo saténu s množstvom záhybov a volánov, aké sa nosili pred rokmi a časom sa stali takmer postrachom, pretože znemožňovali pohyb. Bolerko tohto typu je dnes ešte možné nájsť v ponuke niektorých svadobných salónov, avšak časom satén nahradila krajka a zmenil sa aj strih bolerka. Dnešné svadobné bolerko nielen ochráni pred chladom, ale aj šikovne zakryje výstrih či širšie plecia.

Pokiaľ máte vrchnú časť šiat menej zdobenú, pokojne môžete siahnúť po krajkovom bolerku. Správne zvolené bolerko totiž dokáže zmeniť celkový vzhľad nevesty. Na trhnu nájdete bolerká s krátkym, polodlhým, či dlhým rukávom z krajky alebo iných látok. Všeobecne samozrejme platí, že po bolerku siahajú nevesty so šatami bez ramienok.

Najhorúcejším hitom sú krátke bolerká zdobené kamienkami a štrasom, ktoré vás však nezahrejú, pretože majú skôr estetickú úlohu. O jeho dostupnosti sa však informujte vo svadobnom salóne alebo na zahraničných stránkach – na Slovensku je to zatiaľ novinka. Pelerína je podobná bolerku, ale vyrába sa z hrubej huňatej látky, podobnej kožušine. Vďaka tomu je pelerína skvelým doplnkom na zimnú svadbu. Dostanete ju vo forme dlhšieho či kratšieho kabátika so zapínaním. Obľúbená je tiež kratšia verzia len na ramená, ktorá sa uväzuje stuhou.

Romantická čipka

Zrejme neexistuje odev, ktorý by si tak žiadal jemnú romantickú čipku, ako svadobné šaty. Čipkou lemovaný vrch či spodok sukne dodá tú správnu iskru aj jednoduchým šatám.

V posledných rokoch je čipka veľmi obľúbená u módnych tvorcov z celého sveta, ktorí jej venovali čestné miesto vo svojich najnovších kolekciách. Samotná čipka sa používa na rukávy, golieriky, dokonca na vytvorenie celej vrchnej časti šiat. Pre odvážnejšie nevesty už bolo navrhnutých niekoľko modelov len zo samotnej čipky.

Odhalený chrbát

Jedinečný spôsob ako zaujať pozornosť a pritom pôsobiť elegantne, je rozhodnúť sa pre šaty s odhaleným chrbtom. Pre väčšinu hostí je príchod nevesty chvíľou vrcholnej zvedavosti a pozornosti. Šaty s odhaleným chrbtom vám zabezpečia pozornosť hostí aj potom, ako okolo nich prejdete uličkou.

Tip: Odhalený chrbát s čipkou pôsobí originálne a zároveň jemne.

Asymetrická sukňa

Asymetrická sukňa (alebo vpredu krátka, vzadu dlhá) je obľúbená nevestami, ktoré majú svadbu vonku, na pláži alebo počas horúcich letných dní. Takýto strih vám zaručí, že budete jedinečná, nie je totiž veľmi rozšírený. Sukňa vpredu končí krátko pod kolenami a vzadu zvyčajne prechádza do vlečky.

Farebné šaty

Nebojte sa farieb, ani pokiaľ ide o vaše svadobné šaty. Svadobné šaty sa zväčša vyrábajú v odtieňoch –white, ivory, champagne. Nevesty však často siahajú po šatách v obľúbenej farbe. Objavujú sa aj šaty, ktorých sukňa má jemný nádych inej farby. V každom prípade, toto je skvelá príležitosť ako sa stať nezabudnuteľnou nevestou nielen pre hostí.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby