Svadobný plánovač (29): Ako ušetriť na kvetinovej výzdobe

  • 1. jún 2016

Kvety sú zvyčajne najväčšou položkou čo sa týka svadobnej výzdoby a jednou z najväčších položiek celkového rozpočtu. Bohužiaľ, živé kvety sú jednoducho drahé, ale svadbu bez kvetov si vie predstaviť len máloktorý pár. Tu je niekoľko rád, ako sa dá na kvetinovej výzdobe ušetriť tak, aby sa neznížila jej kvalita.

Recyklujte

Svadobná kytica aj kytice družičiek vás určite stáli nemálo peňazí a keď bude po obrade, bude ich treba niekam odložiť. Prichystajte si na stoly prázdne vázy s vodou a po príchode do svadobnej sály jednoducho vašu kyticu umiestnite do stredu stola pre novomanželov a kytice družičiek na ostatné stoly.

Ak máte viac stolov ako družičiek, jednoducho niektoré stoly ozdobte dopredu rovnakými kyticami. Takto budete mať istotu, že celá vaša kvetinová výzdoba spolu ladí a ušetrí vám to množstvo peňazí.

Viac zelene

Zeleň ako eukalyptové listy či brečtan je bežným doplnkom kvetinových aranžmánov a kytíc. Stojí však menej ako reálne kvety. Použite viac zelene a iba ju doplňte kvetmi a uvidíte, že cena za výzdobu sa určite zníži.

Kvetinové aranžmány so zeleňou vyzerajú výborne a vytvárajú dojem, že máte veľmi bohatú výzdobu.

V jednoduchosti je krása

Kvetinová výzdoba nemusí byť honosná, aby bola pekná. Ak viete ako ju naaranžovať, aj s malým počtom kvietkov dosiahnete zaujímavý efekt.

Niekedy stačí do stredu stola rozložiť zopár menších vázičiek s úzkym hrdlom a do nich dať po jednom kvete.

Sezónne kvety

Používať kvety, ktoré sú aktuálne dostupné, je tiež zaujímavou možnosťou ako znížiť celkové náklady.

Ak si vyberiete také druhy kvetov, ktoré v sezóne, kedy bude vaša svadba, nebudú dostupné, budú sa musieť objednávať z iných krajín a tým pádom aj ich cena bude určite vyššia.

Vyberajte podľa ceny

Ak viete, že váš rozpočet je obmedzený, nezačínajte tým, že si dáte naceniť vašu ideálnu predstavu. Budete len zbytočne sklamaní alebo šokovaní, koľko by vás to stálo. Vyhnite sa stresu z vysokých cien a začnite opačne.

Kvetinárstvam, floristom či agentúre, ktorá vám robí výzdobu, povedzte, aký je váš maximálny rozpočet. Potom im ukážte približnú predstavu, prípadne farebnú škálu a nechajte ich, aby vám poradili, čo sa za váš rozpočet dá zrealizovať. Aj keď vaša predstava na začiatku možno bola iná, nie je zlé si vypočuť aj ďalšie návrhy a potom si vybrať to najlepšie v rámci vašich finančných možností.

Papierové kvety

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, papierové kvety môžu byť súčasťou alebo aj celou svadobnou výzdobou. Existuje množstvo druhov a spôsobov, ako ich vyrobiť, a ak to urobíte správne, budú vyzerať naozaj úžasne.

Svadobná agentúra

Ak si neviete rady s rozpočtom, určite oslovte svadobnú agentúru. Nielenže vám pomôžu rozplánovať celý rozpočet, poradia vám tiež s akými cenami máte rátať za ktoré položky, a v prípade, že chcete ušetriť a ste ochotní si nechať poradiť, budú vám vedieť ponúknuť veľa možností kde a ako sa to dá.

Okrem toho vám agentúra celý priestor nazdobí v deň svadby a vy sa tak nemusíte o nič starať.

Profesionáli
112
Svadobné a dekoračné...
Výzdoba a dekorácie
Chiavari stoličky, okrúhle stoly, klubové taniere,...
Myjava
0
Decoration Passion
Výzdoba a dekorácie
Decoration Passion sa zaoberá prenájmom dekorativn...
Bratislava

Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

    Pridaj príspevok