Svadobný plánovač (17): Ako usporiadať skvelú rozlúčku so slobodou

 • 17. feb 2016

Rozlúčka so slobodou by mala byť poslednou veľkou párty pred svadbou, kde je povolené takmer všetko. Preto buďte pri jej príprave kreatívne, aby sa stala jednou z najlepších dámskych jázd, aké ste spolu s kamarátkami zažili. Tu je niekoľko tipov, ako z vašej rozlúčky spraviť legendárnu udalosť bez toho, aby ste sa vozili v limuzíne po meste a polievali sa šampanským… aj keď ani to nie je úplne zlý plán. 🙂 Záleží len na vašom rozpočte.

Tematická výzdoba a oblečenie

Pri rozlúčke so slobodou sa ohľadom témy nerobia kompromisy. Ak bežne nemáte tematické párty v láske, na tomto večierku sa téme svadby nevyhnete. Ak však máte tento typ zábavy rady, buďte kreatívne.

Zvoľte tému, ktorá je neveste blízka a prekvapte ju. Môže to byť Paríž, retro, country, Great Gatsby night… a nezabudnite tomuto štýlu prispôsobiť nielen výzdobu a oblečenie, ale aj pozvánky, občerstvenie a hudbu.

Ručne robené dekorácie

Ak máte obmedzený rozpočet, pripravte rozlúčku v téme, ktorá sa dá ľahko vyrobiť aj doma. Síce vám to zaberie nejaký čas navyše, ale nevesta vašu snahu určite ocení.

Pamätné poháre

Aká by to bola zábava, keby každý nemal svoj vlastný pohárik. Či už napíšete mená na papierové poháre alebo si necháte vyrobiť špeciálne poháre na zákazku, je len na vás a rozpočte, ktorý máte. Každopádne, poháriky s menom musia byť.

Farebné slamky do farebných drinkov

Na rozlúčku so slobodou patria aj farebné drinky s farebnými slamkami. Veď z peknučkej slamky hneď lepšie chutí a ak by sa vám aj nepodarilo namiešať kokteily, tak ako ste plánovali, farebné slamky to odčinia. 😉

Veselé drobnosti pre zúčastnené

Každej pozvanej slečne treba dať nejakú maličkosť, ktorú si môže z párty odniesť na pamiatku. Môžu to byť napríklad nejaké jednoduché náramky, prívesok na kľúče alebo niečo osobnejšie – lak na nechty s menom na fľaštičke, alebo kľudne aj vankúšik z vankúšovej bitky.

Tričká s potlačou alebo zajačie ušká?

Aby každý vedel, že prichádza nevestin tím, a aby ste sa na diskotéke ľahšie našli, potrebujete tímovú rovnošatu. Či už si kúpite tričká s potlačou, ktorých dnes nájdete množstvo, alebo si necháte vyrobiť vlastné tričká alebo doplnky určené len na vašu párty, je už len na vás.

Hry a program

Rozlúčku so slobodou si bez rôznych dámskych hier ani nevieme predstaviť. Možností existuje množstvo, či už skončíte pri klasickej "pravde-odvahe", nejakej obmene "fľaše" alebo si vymyslíte nejaké vlastné, nezabúdajte, že toto je dámska jazda – vyťahujú sa sexuálne trapasy a servítky sa pred ústa nekladú. No a keď vás hry prestanú baviť, kľudne si pozvite spoločnosť, ktorá vás zabaví..

Jedlo

A aby sa nezabudlo, na párty sa aj jedáva. Veď z toľkej zábavy nám rýchlo vyhladne. Nezabudnite preto minimálne na jednohubky alebo chlebíčky. Ak však máte trochu času, môžete byť aj trochu kreatívnejšie – rôzne veselé, sladké či slané koláčiky určite milo prekvapia.

Balíčky prvej pomoci pri opici

Nebudeme sa tváriť, že na rozlúčke so slobodou sa pije detské šampanské a farebné limonády, ak samozrejme, nie je nevesta tehotná. 🙂 A preto sa treba pripraviť aj na nasledujúci deň. Tento večer si chceme užiť naplno, ale druhý deň by sme neradi preležali nad záchodom. Pripravte preto pre seba a svoje kamarátky balíčky prvej pomoci, ktoré môžu obsahovať minerálku, aspirín, nejaké drobné občerstvenie, skrátka čokoľvek, čo vám môže pomôcť postaviť sa na nohy po náročnej párty.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby