Akrylové nechty na svadbu – áno alebo nie?

 • 13. máj 2016

Určite mi dáte za pravdu, že v ten veľkolepý deň, kedy svojmu vyvolenému povieme „áno“, chceme všetky vyzerať úžasne. Záleží na každom detaile – účes, líčenie, šperky a aj… nechty. Ruky si obzvlášť zaslúžia zvýšenú pozornosť, napokon práve na vašom pôvabnom prstenníku spočinie obrúčka, na ňu sa budú upierať všetky oči hostí, preto je dôležité, aby vaše nechty boli v najlepšom poriadku. Elegantná manikúra je nevyhnutnosťou. Zásadnou otázkou preto je – ponechať nechtíky prirodzené, či zveriť sa do starostlivosti manikérok? Vybrať si gélové alebo akrylové nechty? Ja sa prikláňam k druhej možnosti. Prečo? Čítajte ďalej.

V prvom rade: aký typ nechtov najlepšie pristane vašim rukám?

Hranaté nechty: hranaté, rovno zastrihnuté nechty sú vhodné pre ruky so širšími prstami, ktoré sa vďaka tomu opticky zúžia

Oválne nechty: zabezpečia optické predĺženie a zoštíhlenie, hlavne pre ženy s krátkymi prstami

Okrúhle nechty: pôsobia prirodzene na širšom nechtovom lôžku, vhodné aj pre dlhé, štíhle prsty

Hranato – oblé nechty: vrch nechta je pomerne rovný, iba jeho hrany sú zjemnené do náznaku oblúkov, najlepšie pre kratšie prsty

Prečo práve akrylové?

Akrylové nechty sú odolnejšie ako gélové. Väčšinou dlhšie vydržia a ich aplikácia je pomerne lacnejšia než aplikácia gélových nechtov. Akryl je odolnejší, pri správnej starostlivosti vám nechtíky dlhšie vydržia a sú robustnejšie.

V prípade že ich budete potrebovať odstrániť, nech už je dôvod akýkoľvek, môžete tak učiniť aj bez návštevy profesionála, stačí ich rozmočiť. Navyše, keď nanesený akryl stvrdne (na vzduchu), môžete naň naniesť farbu laku podľa vlastného výberu. Lak na akrylovom nechte vydrží dlhšie a väčšinou je odolnejší, samozrejme oplatí sa aplikovať ešte jednu vrstvu krycieho priesvitného laku na úplné zocelenie.

Nechty správnej dĺžky zjemnia vaše rúčky

Je dôležité stanoviť si správnu dĺžku nechtov. Príliš krátke môžu opticky skracovať prsty a naopak priveľmi dlhé zasa môžu byť nepohodlné pri vykonávaní akejkoľvek činnosti. Samozrejme výber je na vás.

Krátke nechty si môžete pestovať a udržiavať aj sama a ešte k tomu zadarmo. Preto si myslím, že keď už investovať do manikúry, voľte dĺžku nechtíkov striedmo, možno pár milimetrov prerastajúcich cez prsty. Ruky tak nadobudnú elegantný vzhľad, navyše takáto dĺžka prsty krásne zoštíhli.

Profesionáli
14
Petra Timková Németh...
Make-up a účes
Svadobné líčenie a účesy v salóne v Bratislave, alebo v pohodlí Vášho domova.
Bratislava
9
Mária Illová * AT HO...
Make-up a účes
Ponúkam profi líčenie a účesy v pohodlí Vášho domova- prevažne západné a stredné Slovensko, ale za svojimi klientkami som ochotná cestovať kamkoľvek.
Žilina

Akú „svadobnú“ farbu si zvoliť na akrylové nechty

Keďže akrylové nechty môžu pôsobiť menej lesklým dojmom než nechty gélové, navrhovala by som výrazné farby, pochopiteľne také, ktoré sa budú dať skombinovať s doplnkami. Ak ste skôr vyznávačkou klasiky a na svoj veľký deň ste rozhodnutá obliecť si klasické biele svadobné šaty, môžete svoje akrylové nechtíky nalakovať pastelovými farbami, k nežnej klasike sa krásne hodí jemná ružová alebo biela.

V prípade výraznejších farieb treba byť dvakrát tak opatrná – rozhodne nekombinujte napríklad červené kvety vo vlasoch s lakom výrazne oranžovým iba preto, lebo práve táto farba je vašou obľúbenou. Inými slovami – voľte radšej jemné, pastelové farby, ktoré vás zoženštia (biela, ružová, svetlofialová) než prvoplánové agresívne farby (červená, čierna, tmavomodrá).

V dnešnej dobe však už môžeme naraziť aj na nevesty, ktoré sa vyhýbajú bielej farbe. Poznala som dievčinu, ktorá sa vydávala po 35ke a biela farba sa, podľa jej názoru, k jej veku už veľmi nehodila. Preto si vybrala jemné saténové šaty belasej farby a s nimi elegantne zladila akrylové nechty – belasý podkladový lak a biele kvietkované vzory na nechtových okrajoch. Výsledok pôsobil elegantne a štýlovo.

Vzory, kamienky či dokonca šperky – vyzdobte si nechtíky

A práve tu by som chcela premostiť na tému „výzdoba akrylových nechtov“. Na internete nájdete množstvo návodov a článkov, ako si vyzdobiť svoje nechtíky. Keďže nás zaujíma hlavne svadobné dekorovanie, od bežnej francúzskej manikúry sa môžete stretnúť aj s rôznymi geometrickými a kvietkovaným vzormi. Z farieb aj v tomto prípade naďalej prevláda hlavne jemná ružová v kombinácií s bielou, pričom požadovaný vzor je farby bielej. Mne osobne sa najviac páčia akrylové nechty, ktoré na prvý pohľad pôsobia ako francúzska manikúra, no všímavému pozorovateľovi neunikne, že v skutočnosti sa díva na kvetinkový, srdiečkový, či hviezdičkový motív. Kvietkované motívy sú však stále najpopulárnejšie, pôsobia dievčensky a nevinne.

Ak si trúfate na vytvorenie vlastného ozdobného motívu, určite sa do toho nepúšťajte pár dní pred svadbou, či nebodaj v predvečer svadby. Váš prvý pokus nemusí byť hneď aj najvydarenejší, bez ohľadu na to, koľko návodov prečítate. V deň svadby predsa musí byť všetko tip – top! Preto si zvoľte túto možnosť iba ak patríte k „profíkom“ a máte so zdobením (vlastných) nechtíkov bohaté skúsenosti. V opačnom prípade sa radšej objednajte k profesionálnej manikérke, ktorá vo svojom portfóliu iste bude mať založenú aj položku „svadobné zdobenie akrylových nechtov“. Zo vzorov, ktoré sú medzi nevestami najpopulárnejšie, za všetky menujem už vyššie spomenuté kvetinkové vzory dopĺňajúce francúzsku manikúru.

Ozdobné kamienky sú taktiež veľmi populárne, najčastejšie kryštálového charakteru, pričom sú na nechty doplnené alebo po bočných stranách nechtu, alebo vypĺňajú nechtový oblúk. Samozrejme fantázií sa medze nekladú – nebojte sa prezentovať svoje predstavy ideálnej svadobnej manikúry, nebojte sa byť iná.

Zásadná otázka – ísť na akrylové nechty do „ázijského štúdia“ či k „profesionálnej manikérke“?

V tomto prípade sa názory trocha odlišujú. Mám dobrú kamarátku, ktorá chodí pravidelne na akrylové nechty k svojej profesionálnej manikérke, podnikateľke slovenského pôvodu. Prezradila mi, že sa o jej nechty a celkovú pokožku rúk príkladne stará. Keďže ja si chodím dávať upravovať nechtíky do ázijského štúdia (ktorého pracovníci majú právoplatné, dokonca slovenské vyškolenie, súdiac podľa všetkých tých diplomov zavesených na stene), pýtala sa ma, koľko to asi trvá, kým je celkový výsledok hotový. Povedala som, že celý proces trvá asi tak hodinu. Jej reakcia bola, že v tom prípade sa o moje nechty nestarajú dobre, lebo u jej manikérky to vždy trvá aspoň tri hodiny.

Tento prípad spomínam preto, lebo nech už by ste sa rozhodli venovať svojej svadobnej manikúre viac hodín, určite si ju nenechajte na poslednú chvíľu, t.j. pár hodín pred svadbou. Pamätajte, že v deň svadby bude treba riešiť iné veci, od účesu a líčenia až po svadobné fotografovanie.

Inšpirácie pre vaše krásne nechty v deň D:

ĎALŠIE INŠPIRÁCIE
Kompletný album

Autor článku: Jana Červenková / Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby