Máte už vybrané svadobné auto?

 • 7. okt 2016
 • Jana Červenková
 • isifa / Shutterstock

Keď prechádzam v sobotu po ulici, pomerne často počujem ohlušujúce trúbenie automobilových klaksónov. Šoférom, ktorí svoje klaksóny v sobotu využívajú viac než je bežné, však nejde o rušenie pokoja. Ide im o upútanie pozornosti. Dôvod je jasný – svadba.

Určite aj vy uvažujete nad najpohodlnejším a hlavne najrýchlejším spôsobom, ako sa v deň svadby prepraviť z miesta A (z kostola, matriky) na miesto B (do reštaurácie alebo iného miesta, kde bude prebiehať svadobná veselica). Je niekoľko spôsobov, ktoré môžete využiť. Môžete si prenajať autá, autobusy, limuzínu či koče. V tomto článku sa zameriame konkrétne na svadobné autá a to, ako ich najlepšie využiť vo váš veľký deň, či už ste majiteľom auta alebo sa chystáte si nejaké pri tejto príležitosti prenajať.

V prípade, že máte vlastné auto

Ak ste vy a/alebo vaša polovička majiteľom auta, pravdepodobne budete chcieť uprednostniť vlastné auto. Určite chcete, aby v deň svadby všetko fungovalo ako hodinky, preto si urobte vlastnú „generálnu prehliadku“ najneskôr deň pred svadbou. Plná nádrž, nafúknuté pneumatiky, ako aj čistota auta by mali byť samozrejmosťou.

V prípade, že vaše rodiny (rodičia, súrodenci) a priatelia majú taktiež vlastné autá a plánujú sa nimi prepraviť nielen do kostola/matriky ale aj na svadobnú hostinu, bude najdôležitejším zvládnuť organizáciu prepravy z miesta A na miesto B. Určite sa už tešíte na ten moment, keď sa ako mladomanželia usadíte do autíčka a na čele rozsiahlej svadobnej kolóny odprevadíte svojich hostí na veľkolepú veselicu.

V prípade, že si auto chcete prenajať

Ak autá nevlastníte, na internete môžete nájsť ponuky na prenájom áut zameraných na svadobný deň. Agentúry budú ochotné vám autá nielen požičať, ale ich aj dopraviť tam, kam budete potrebovať, a to s profesionálnym vodičom a svadobnou výzdobou.

Na stránkach svadobných agentúr nájdete nielen cenové kalkulačky, kde si môžete vyrátať, koľko vás celková doprava bude stáť, ale aj rôzne druhy dostupných áut – podľa značky, veľkosti či farby.

Profesionáli

Svadobné autá podľa veľkosti, značky, farby

V prípade, že ste sa rozhodli si auto požičať, je dobré preveriť si viacero internetových stránok poskytujúcich prenájom áut na svadby. Určite máte vy alebo ženích vlastnú predstavu ideálneho auta, tak prečo ju nevyužiť práve v deň svadby? Veľmi obľúbenou voľbou sú tzv. veterány, t. j. staršie autíčka, ktoré prešli zrenovovaním, no zachovali si svoj „retro“ vzhľad.

Staršie škodovky sa tešia veľkej popularite, ale počas svojho prieskumu internetového trhu s prenájmom svadobných áut som sa stretla aj so zaujímavým Barkas Framo automobilom (rok výroby 1958), pri ktorom treba zvládnuť inštruktáž, ak ho chcete šoférovať bez ujmy.

V prípade, že uprednostňujete modernejší typ auta, svadobné agentúry poskytujú prenájmy áut, ktoré nie sú staršie ako desať rokov, a to od ekonomickej triedy cez štandardnú až po luxusnejšiu. Čím vyššia trieda, tým novšie auto k dispozícii, čo sa pochopiteľne odráža aj na cene prenájmu.

Modernejšie autá sú väčšinou poskytované v bielej alebo čiernej farbe, v prípade „retro“ automobilov je k dispozícií hlavne červená. Ak hľadáte autíčko na prenájom cez internet, na zverejnených fotografiách si môžete vybrať vlastného tátoša podľa všetkých kritérií, ktoré vám vyhovujú.

Svadobná výzdoba auta

Čo sa týka výzdoby, aj tu platí, že fantázii sa medze nekladú. Ak vo vás drieme umelec, neváhajte a dajte to patrične najavo. Vyzdobte si prednú kapotu auta drobnými figúrkami ženícha a nevesty alebo svadobnými kvetmi. Čím originálnejšie, tým lepšie. V prípade, že potrebujete inšpiráciu alebo si netrúfate spraviť výzdobu sami, nechajte si poradiť.

Návodov na peknú a vkusnú výzdobu autíčka je mnoho, preto je iba na vás, či sa necháte inšpirovať a vykonáte výzdobu sami alebo zabijete dve muchy jednou ranou a prenajmete si auto od svadobnej agentúry, pričom hneď vyriešite aj výzdobu auta, ktorú mnoho agentúr poskytuje ako súčasť svojich služieb.

Populárne sú svadobné girlandy, z ktorých sa dajú vytvarovať rôzne nápisy podľa želania. Takto ozdobené autá majú napr. svadobné plechovky priviazané zo zadnej strany vozidla alebo ikebany s prísavkou na prednej kapote. Populárne sú taktiež mašle na kľučky či bočné zrkadlá, výber farby je samozrejme na vás.

V prípade kvetinovej výzdoby si môžete vybrať, či uprednostníte umelé alebo živé kvety. Ak máte pred sebou dlhšiu cestu alebo sa medzi vašimi známymi nájdu „odvážnejší“ šoféri, lepšou voľbou sú umelé kvety. Sú odolnejšie ako živé a dlhšie vydržia. Taktiež myslite na farebné zladenie kvetov s farbou auta a celkovou svadobnou výzdobou.

Svadobné ŠPZ-tky výstižne doplnia fotografie

Jednou z najdôležitejších častí auta je poznávacia značka. Svadobné autá môžu mať obligátny nápis „Just married“ ako súčasť vašej svadobnej výzdoby. Je to milý spôsob, ako dať svetu najavo, že ste už konečne svoji. Stretnete sa aj s inými možnosťami – „he/she is mine“, „wedding“ alebo slovenské „ženích“/„nevesta“ a "mladomanželia", ak uprednostňujete rodný jazyk pred angličtinou.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Ak sa rozhodnete pre originálnu poznávaciu značku, peknou pamiatkou bude zakomponovať ju do svadobných fotografií. Štýlové auto zaparkované v pozadí, zatiaľ čo v popredí fotografie budete umiestnení vy, šťastní novomanželia, dodá obrázku dynamiku.

Páčia sa vám autá značky MINI? Takto môžu vyzerať na vašej svadbe:

ĎALŠIE MINI SVADOBNÉ INŠPIRÁCIE…
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby