Keď auto nestačí, zaobstarajte si svadobný autobus!

 • 6. máj 2016

Poznáte to. Dátum svadby je stanovený, reštaurácia zarezervovaná a zoznam hostí pripravený. Chcete, aby sa na vašu svadbu ešte dlho spomínalo, napokon aj to je jeden z dôvodov, prečo pozývate svojich najbližších priateľov. Partiu, ktorá nepokazí žiadnu zábavu a vie „potiahnuť“ do rána. Chcete, aby bol tento deň pre nich rovnako výnimočným ako pre vás. Jedným z originálnych nápadov, ako sa postarať o ich rozptýlenie a zároveň zvládnuť organizáciu presunu viacerých ľudí naraz, je prenajať si svadobný autobus.

Autobus ako dopravný prostriedok

V prípade, že ste všetok čas a energiu venovali zarezervovaniu hotela, reštaurácie, výzdobe, svadobným oznámeniam a doprava sa nachádza až na konci vášho svadobného zoznamu, zrejme beriete presun z miesta A (kostola, radnice, matriky) na miesto B (tam, kde sa bude konať svadobná hostina) ako čisto praktickú záležitosť. V tomto prípade sa môžete obrátiť na mnohé svadobné agentúry, ktoré poskytujú autobusy na prenájom.

Ak sa na obrade a následne na hostine zúčastní menší počet osôb, je dosť možné, že vám bude stačiť mikrobus pre 8 až 20 osôb. Za predpokladu, že potrebujete preniesť na svadobnú hostinu viac než 30 ľudí, zvážte si, či sa vám oplatí objednať dva či viac mikrobusov alebo rovno celý autobus.

V prípade klasického autobusu, do ktorého sa zmestí cca 50 osôb, treba brať do úvahy nielen cenu, ale treba aj premyslieť, kde sa bude dať najlepšie parkovať. Parkovacie miesto by nemalo byť príliš ďaleko od kostola / radnice / matriky, najmä ak sa na obrade zúčastnia starší členovia vašej rodiny, malé deti alebo telesne postihnutí. V dnešnej dobe je čoraz viac dopravných prostriedkov prispôsobených hendikepovaným pasažierom, neváhajte sa preto popýtať vo vami vybranej agentúre, či sú ich dopravné prostriedky bezbariérové. Ak áno, máte výhodu, bohužiaľ to však aj môže znamenať vyššiu cenu.

Väčšina agentúr však na svojich stránkach ponúka „online“ kalkulačku, kde si ešte pred objednaním konkrétneho autobusu môžete cenu vyrátať a rozhodnúť sa, do ktorej agentúry investujete.

Autobus ako zábavný priestor

A teraz sa vrátim k príkladu, ktorý som uviedla na začiatku tohto článku. Ak chcete, aby sa na vašu svadbu ešte dlho spomínalo, jedným z najlepších a najoriginálnejších nápadov, ako udržať vašich priateľov v dobrej nálade počas celého svadobného dňa, je práve objednať si autobus.

Vaši priatelia v ňom môžu narobiť kriku a neporiadku, koľko sa im len bude chcieť, navyše sa okoloidúcim naskytne jedinečný pohľad na svadobnú karavánu, ktorej bude kraľovať práve autobus plný dobre naladených ľudí. Nehovoriac o tom, že si budú môcť vypiť bez zbytočných obáv z toho, že by sa na oslave nemohli úplne odviazať, keďže by museli neskôr šoférovať domov a podobne.

Profesionáli

Aj v tomto prípade platí, že si treba predovšetkým prejsť dostupné ponuky agentúr a zainvestovať do priestranného a pohodlného autobusu. To však neznamená, že si nemôžete dovoliť byť originálni – môžete sa inšpirovať Američanmi a objednať si žltý „school bus“ alebo anglický červený „double – decker“.

Keďže sa však orientujeme prevažne na Slovensko, v našich končinách sa zrejme najčastejšie stretnete s rôznymi značkami, od moderných Mercedes Exclusive po staršie „retro“ typy ako Škoda 1203 TAZ (radí sa k minibusom, keďže maximálnu kapacitu má 8 miest) alebo autobusy značky Ikarus. Rozhodne by ste autobusu mali pred svadbou venovať pozornosť, skontrolovať, či nie je ošarpaný, ale čistý, či funguje tak ako má a či jeho kapacita vyhovuje vašim podmienkam.

Výzdoba svadobného autobusu

Táto časť je venovaná hlavne tým, ktorí uvažujú nad výzdobou svojho svadobného autobusu. Za predpokladu, že chcete aby vaše vozidlo bolo dostatočne nápadité a výrazné, práve v prípade autobusu sa môžete pri výzdobe viac „vyblázniť“ než pri výzdobe svadobného auta. Keďže autobus je vo všeobecnosti väčší ako auto, môžete pokryť väčší povrch a zároveň dbať na to, aby výzdoba nezabraňovala šoférovi vo výhľade. Tým samozrejme nechcem povedať, že v prípade autobusu môžete pokryť väčšiu plochu predného okna. Radšej náležite využite iné plochy na vozidle.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Môžete napríklad použiť obligátne nápisy „just married“ alebo „pán a pani mladomanželia“, bočné strany autobusu však znesú aj viac, takže ich môžete vyzdobiť heslami alebo celými vetami, ktoré majú pre vás osobitný význam. Ak si výzdobu netrúfate spraviť sami alebo vám na ňu neostane čas, môžete poprosiť o pomoc svadobnú agentúru, ktorá vám dopravný prostriedok zadováži a patrične vyzdobí.

Svadobné stuhy (biele, ružové, strieborné, zlaté alebo iná farba podľa vašej svadobnej farebnej palety), kvety podľa vášho výberu a svadobné ŠPZtky a nápisy sú milým doplnkom, ktoré podčiarknu váš svadobný deň.


Autor článku: Jana Červenková / Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe