Originálna boho svadba v stodole Ľubianka v Oslanoch

 • 24. dec 2019
 • Barbora Babicová
 • Ľuboš Krahulec

Mirka sa s Marcelom zoznámila vo fitnescentre, no ich boho svadba v stodole bola rozprávkovo romantická.

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sme sa zoznámili vo fitnescentre v roku 2008. Chodila som tam vždy neskoro večer, keď tam väčšinou cvičili samí muži a ja mnohokrát ako jediná žena. Ukázal sa tam občas s bratom, s ktorým vyzerali ako dvojičky. Ako sa neskôr ukázalo, povahovo sú úplne odlišní. Prehodili sme spolu len pár slov. Odvtedy sa doma asi pol roka neukázal, nakoľko študoval vo Viedni na univerzite. Potom sme na seba natrafili opäť vo fitnescentre, prišiel za mnou, keď som bežala na bežiacom páse, drzo mi ho vypol a pozval o 21:30 na kávu. Ani vo sne by mi vtedy nenapadlo,ž e si ho raz vezmem za manžela.

svadobné lodičky
čipkované svadobné šaty
svadobná manikúra

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Naše zasnúbenie prebehlo v reštaurácii Pálenica v Jelšovciach pri romantickej večeri. Bolo krátko po Vianociach roku 2017. Prsteň sme vyberali spoločne, keďže máme obaja iný vkus a môj manžel si chcel byť stopercentne istý tým, že sa mi prsteň bude páčiť. Preto si želal, aby som si ho vybrala sama. Napriek tomu, že som vedela, čo chystá, bolo to veľmi romantické.

sobáš vonku
svadba v štýle boho
svadobné obrúčky

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Svadby sledujem, odkedy poznám svojho manžela veľmi intenzívne. Stal sa z toho môj veľký koníček, ktorý ma neopustil ani po mojej vlastnej svadbe. Preto mi štýl našej svadby nebol od začiatku jasný. Páčia sa mi rôzne štýly od boho, prírodnej až po rozprávkovú. Všetko sa to vykryštalizovali až po definitívnom určení miesta svadby.

Hodiny strávené na Pintereste, Mojej svadbe, nemeckých stránkach, hľadanie dodávateľov – to všetko ma na rok a pol úplne pohltilo. Niekomu sa tá doba bude zdať možno priveľmi dlhá, no pri organizovaní svadby na diaľku (žijeme v Nemecku) mi táto doba prišla akurát. Chcela som, aby naša boho svadba bola presne taká, ako som si ju vysnívala. Veľmi mi pomohla moja sestra a sesternica, bez ktorých by som našu svadbu len ťažko zrealizovala. V mojej vlastnej svadbe objavili obe ich novú vášeň a zistili, že by chceli svadby organizovať ako profesionálky.

sláčikové kvarteto na svadbu
svadobná kytica v boho štýle

Kde a v akom štýle prebehla vaša svadba?

Naša svadba sa konala v Stodole Ľubianka v Oslanoch. Toto krásne miesto uprostred prírody som našla náhodou na Mojej svadbe, prostredníctvom nevesty @circa126. Keď sme stodolu neskôr navštívili, cítila som sa miestami ako v Perinbabe. Zvuky pávov, príroda a veľká záhrada. Dokonalú svadbu nám mohlo pokaziť len počasie. Pani majiteľka ma ubezpečovala, že im za tri roky pršalo len na jednej svadbe. A mala pravdu. Celý týždeň pršalo a bola zima. Vo svadobný deň nás sprevádzalo slniečko, 24 stupňov a jemný vánok.

Čo sa týka celkového štýlu našej svadby, neviem ho presne zaradiť. Myslím si, že sa na nej objavila elegancia v podobe chaviari stoličiek a červeného koberca na obrade, boho prvky na krásnych drevených stoloch zdobených zlatými klubovými taniermi, ako aj folklór v podobe harmoniky a čepčenia.

čipkované svadobné šaty

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Silných, nezabudnuteľných momentov bolo hneď niekoľko. Prvý bol, keď ma moji rodičia zbadali v svadobných šatách. Obliekala som sa sa priamo v stodole a moji rodičia prišli na miesto až pred obradom. Ako malá som nikdy nechápala, prečo všetci plačú, vtedy mi to bolo jasné.

Druhým bol môj príchod na obrad. Dovtedy videli hostia len ženícha, ja som sa ukázala pri prvých tónoch sláčikového kvarteta na Hello od Beyonce. Ten pocit kráčať uličkou sprevádzaná mojím otcom na vysnívanú pieseň mi ešte teraz vháňa slzy dojatia do očí.

A napokon tretí – naše vlastné sľuby. Bol to ten najsilnejší emociálny zážitok. Počuť od svojho manžela slová, že som láska jeho života a urobí všetko preto, aby som bola šťastná. No neplačte znovu!

Môj sľub som si chystala zhruba mesiac. Už pri prvých slovách ma premohlo dojatie. Musela som sa zhlboka nadýchnuť, aby som mohla pokračovať. Rozplakala som ním väčšinu svadobných hostí. Vlastné sľuby boli pre mňa tým najkrajším momentom svadby.

svadba v stodole lubianka
stodola Ľubianka a svadba

S ktorými dodávateľmi si bola najspokojnejšia?

Toto je veľmi ťažká otázka. Tu nebudem šetriť slovami chvály a začnem našim videom. Tomáš Snop je jeden milý, sympatický chalan, ktorý splnil do bodky predstavu o nenútenom, romantickom videu. Či už videoklip alebo jeho krátka verzia, všetko je úplne dokonalé. Od výberu hudby, strih až po dĺžku videa. Verím, že sme sa nestretli naposledy.

Tomáš je aj človek, ktorý mi odporučil Ľuboša Krahulca ako fotografa. Keď som uvidela na jeho stránke náhľady svadobných albumov, v okamihu bolo jasné, že som našla to, čo som hľadala. Jeho fotografie sú nádherné, mnohé vyzerajú ako z rozprávky. Celkový prístup Ľuboša ku klientovi svedčí o tom, že je veľký profesionál a svoju prácu ovláda dokonale.

boho svadobná výzdoba v stodole Ľubianka
čierna boho svadobná torta
čepčenie

Veľmi dôležitým prvkom našej svadby bola výzdoba. Túto úlohu zvládla na jednotku Veronika z LKDekor. Svadobný obrad, výzdoba interiéru a kytica boli v jej réžii. Bola to tá najkrajšia kytica, akú som kedy mala.

Jedno veľké ďakujem patrí aj mojej šikovnej módnej návrhárke Sise Hollej, ktorá kvôli mne a družičkám pricestovala z Talianska na všetky skúšky a ušila mi popolnočné šaty podľa predstáv.

Nezabudnuteľné čepčenie zabezpečil folklórny súbor Cimerky z Kolačna. Veľmi dojatí boli nielen naši rodičia, hoci už dlho nebývame doma, ale očarili aj zahraničných hostí.

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Budúcim nevestám by som chcela odkázať, že tie pravé svadobné šaty naozaj existujú. Nie je to len klišé z amerických filmov. Ak vás budú v salóne presviedčať o opaku, poberte sa inam. Hľadajte, aj keď budete musieť vyskúšať 30 svadobných šiat ako ja. Ten pocit, keď sa v nich prvýkrát uvidíte a budete sa cítiť ako princezná z rozprávky… Keď viete, že si vás našli a celú cestu domov budete stískať púzdro so šatami a pospevovať si Mariku Gombitovú: Ó, šaty, utkané z jahodovej peny…

Viac fotografií zo svadby Mirky a Marcela:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby