Keď bolerko nie je to pravé orechové. Čo si obliecť na svadobné šaty?

 • 31. mar 2021
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Už ste uvažovali nad tým, či si budete niečo obliekať na svadobné šaty? Že nie? No, povedzme si na rovinu, že počasie je strašiakom každej nevesty a ide o jedinú vec, ktorá sa nedá naplánovať podľa vašich snov a želaní. Čo ak bude príliš chladno, prípadne sa beriete v mesiaci, kedy je, prípadne už nie je príliš teplo?

Ďalším zaujímavým bodom je aj etiketa a slušné mravy. Mnohí farári nesúhlasia so vstupom nevesty do kostola s odhalenými ramenami. Ako sa v týchto prípadoch zariadiť, aké máte možnosti a omnoho viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

Bolerko Jedným z najzákladnejších možností svadobného zvršku je bolerko ušité na mieru k vašim svadobným šatám. Ide teda o rovnaký materiál, farby a celkový štýl. Prípadne si ho môžete dokúpiť od iného predajcu, a teda nebude svojim spracovaním dopĺňať vaše svadobné šaty, čo samozrejme nie je žiadny problém.

Ale, čo ak bolerko nie je pre vás to pravé orechové? Máte niekoľko možností.

Mnohé z vás si určite povedali, že bolerko je nehynúca klasika a dokáže narobiť divy. Máte pravdu :-). V dnešnej dobe existuje množstvo alternatív ako spomínané bolerko môže vyzerať a verte, že vám mnohokrát vyrazí dych.

Napríklad taký jemný priesvitný tyl s miliónmi drobných kamienkov a kryštálikov alebo prenádherná ručná čipka pretkaná perličkami, či bolerko utkané z labutích pierok.. Ako sa hovorí, kto hľadá, nájde a v tomto prípade tak zanecháte niečo tradičné a obohatíte to moderným a nevšedným.

Sveter

Najobľúbenejším zvrškom neviest sa posledné roky stali svetríky. Väčšinou išlo o hladné pletenie vo farbe výzdoby, čo dodalo neveste nevídaný rozmer. Aj vojvodkyňa Kate na svojej svadbe siahla po prekrásnom romantickom bielom svetríku a toto prevedenie sa okamžite stalo hitom svadobnej sezóny.

Svetre však môžu byť aj v romantickom duchu a v bielej farbe dozdobenej drobnými kamienkami, či výšivkami alebo perličkami a dokonale doplnia vás outfit. Nemusíte však zostávať ani u jednofarebných kombinácií a odviazať sa pestrofarebným svetríkovým doplnkom, pokiaľ sa to k štýlu vašej svadby hodí. A v prípade jednofarebných verzií sa môžete naopak odviazať od strihu, cez konkrétne vzory pletenia alebo ozdoby. Fantázii sa medze nekladú, a teda je len na vás, pre aký smer sa rozhodnete.

Sako

Ďalším veľmi obľúbeným prvkom je sako. Či už siahnete po elegantnom, ktoré dotvorí napríklad aj váš svadobný nohavicový kostým, či sukňu alebo ho doladíte ku šatám tón v tóne, nikdy netrafíte vedľa. Ide o veľmi elegantný kúsok, avšak aj z neho dokážete vytvoriť aj ležérny doplnok, prípadne zájsť do pánskeho štýlu.

Rifľová či kožená bundička

Pokiaľ túžite po bunde, ktorú si len prehodíte na vašej boho svadbe cez plece, určite siahnite po rifľovine alebo koži, či koženke. Aj v tomto prípade platí, že dôležitý je strih a dozdobenie daného kúsku, ktoré dodajú vášmu odevu potrebný charakter.

Kožušinová pelerína

Luxusný nádych vášmu výslednému odevu dodá kožušina. Veľmi vhodný doplnok na prehodenie cez ramená je v tomto prípade napríklad kožušinová pelerína (samozrejme nemusí ísť o pravú kožušinu, v súčasnosti je na trhu množstvo krásnych napodobenín, prípadne priznaných pestrofarebných umelých kožušín, výber je len na vás).

V tomto prípade však treba trošku myslieť na uchytenie. Ako nevesta nebudete mať neustále k dispozícii voľné ruky, aby ste si tento zvršok mohli pridržiavať. Vhodné sú rôzne saténové stužky, či šnúrky.

Pončo

V závislosti od štýlu a ročného obdobia svadby, môžete siahnuť aj po netradičnejších vrchných kúskoch a zamerať sa na pončo. V obchodoch určite natrafíte na rôzne prevedenia až po luxusné kúsky s kožušinami, či rôznymi výšivkami a aplikáciami.

Pončo je veľmi praktický kus oblečenia, keďže si ho dokážete jednoduché zapnúť jedným gombíkom, máte voľné ruky a sadne na akýkoľvek typ postavy. V tomto prípade však musíte dodať, že ide výlučne o vonkajší odev a po príchode na miesto hostiny si ho zrejme budete musieť odložiť.

Kabát alebo kožuch

Rovnako ako v predchádzajúcej možnosti, sú aj kabáty či kožuchy vhodné skôr do chladnejšieho počasia a do vonkajšieho prostredia. Musíme však dodať, že podobné kúsky sú výborne využiteľné aj ako rekvizity na fotenie a vašim fotografiám dodajú tú pravú atmosféru. Rovnako platí, že vášmu vkusu nikto v ceste nestojí, a tak môžete siahnuť po nespočetných možnostiach prevedení, strihov a farieb. Všetko závisí od štýlu vašej svadby.

Boa

Ďalšou možnosťou je využitie pierkového boa. V prípade tematickej svadby môže ísť o veľmi výrazný a vhodný doplnok. Výber je len na vás. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, nezabúdajte, že dôležitá ste vy a váš pocit. Darmo vám budú ostatní odporúčať a radiť, akým smerom sa máte vydať, je to váš deň a preto robte všetko tak, aby ste sa cítili ako princezná.

Viac inšpirácií na to, ako sa zahriať či zahaliť svoje ramená:


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby