Aj vy premýšľate nad candy barom?

 • 3. júl 2017
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Čoraz častejšie sa na svadbách stretávame s tzv. candy barom alebo po slovensky – sladkým stolíkom, ktorý býva jednou z najväčších atrakcií a zaujímavým bodom výzdoby. Candy bar môže byť sladkým doplneným, dekoráciou, či spestrením svadby.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

V rôznych nádobách sa na nazdobených stoloch naaranžuje množstvo sladkostí od cukríkov, lízaniek, pelendrekov, čokoládok i orieškov v čokoláde, cez bežné klasické svadobné koláčiky až po cheesecaky, torty alebo hlavnú svadobnú tortu. Candy bar sa dá krásne zladiť so svadobnou výzdobou a jej témou. Sviečkami, či inými drobnými dekoráciami, nadpismi, kvetmi, zápichmi a oči ťahajúcimi ozdobami, môžete urobiť z tejto časti svadby jej efektný doplnok.

Miesto pre špeciálne stravovanie

Ide o samostatne stojaci stolček, ktorý určite žiadny svadobčan neprehliadne a neodolá pokušeniu ochutnať. Okrem dekoračnej funkcie môže candy bar na vašej svadbe plniť navyše aj úlohu pre oddelenie pre špeciálne stravovanie niektorých hostí. V dnešnej dobe sú bohužiaľ alergie a intolerancie na niektoré druhy potravín také bežné, že netreba zabúdať ani na hostí, ktorí nimi trpia.

Na stolček so sladkosťami môžete vyložiť rôzne bezlepkové a bezlaktózové pochutiny a označiť ich štítkami, aby hostia vedeli, čím sa môžu bez dodatočných problémov ponúknuť. Nezabúdajte však, že takto oddelené sladkosti by mali byť skladované a následne aj na tomto stolčeku umiestnené tak, aby nedošlo ku kontaktu s klasickými dobrotami, ktoré podmienky špeciálneho stravovanie neponúkajú. Okrem označenia týchto špeciálnych pochutín o nich určite nezabudnite povedať hosťom, ktorých sa špeciálne stravovanie týka, určite to ocenia.

Čo do candy baru

Sladký stolík býva plný sladkých dobrôt, ktoré bývajú veľkým lákadlom. Ak máte koláčiky rozmiestnené po stoloch, nie je potrebné ich opätovne vykladať aj do candy baru. Siahnite teda po iných sladkostiach ako sú napríklad dražé cukríky, gumené cukríky, pelendreky, lízadlá, čokoládky, oriešky v čokoláde a podobne.

Zaujímavým spestrením candy baru je určite aj čokoládové fondue a misa ovocia, najmä v letných mesiacoch bude iste lákadlom aj samotné sezónne ovocie, ktoré môže byť vyrezávané a krásne naaranžované, a tak tiež doplní výzdobu svadby. Keďže je candy bar výkladnou skriňou vašej svadby, môžete doň zakomponovať cukrovinky, ktoré nie sú až také bežné ako napríklad prekrásne ozdobené medovníčky, cup-caky, či muffiny, makrónky alebo profiterolky.

Určite sa na tomto mieste môžete pochváliť aj dobrotami, ktoré ste sami napiekli a oddeliť ich tak od ostatných kupovaných koláčikov. Na tento stôl môžete umiestniť aj dobroty, ktoré vám prinesú vaši hostia. Napríklad torty alebo domáce koláčiky.

Aranžovanie candy baru

Naaranžovanie sladkého stolčeka sa väčšinou odhodlajú podstúpiť a vyrábať samotné nevesty. Je to priestor pre využitie vašej kreativity a vyhratie sa s rôznymi detailmi. Veľmi moderné sú zápichy do koláčikov so zábavnými textami ako Daj si ma!, To vytancuješ! či – Som sladký! Candy bar väčšinou pozostáva so stolčeka s bielym obrusom (alebo podľa výzdoby a ostatných stolov, obrus rovnakej farby ako v ostatných prípadoch, nie je to však podmienkou). Nadpis candy bar býva formou oblúka na vlajočkách alebo na stene nad stolčekom vo farbách svadby.

Ozdobám sa medze nekladú a okrem tradičných sviečok, či kvetov sa na svadbách často vyskytujú aj rôzne zrkadlá, tabuľky s vtipnými nadpismi, klietky, pierka a veľkým hitom sú aj sklenené nádoby s pestrofarebnými limonádami. Nevesty často siahajú po mnohých sklenených nádobkách, miskách a podnosoch, na ktoré sú aranžované sladkosti. V kurze sú aj etažéri, či ornamentové košíčky na cup-caky či muffiny. Rovnako platí, že fantázii sa medze nekladú a teda aj výzdoba candy barov je v každom prípade iná a špecifická.

Už dávno neplatí, že candy bar musí byť výlučne pestrofarebným stolíkom, ale je možné ho ladiť aj do konkrétnych farieb podľa výzdoby alebo podľa sezóny. Napríklad pri jesennej svadbe je možné využiť sladkosti v zemitých farbách a tónoch oranžovej a žltej, pri zimnej svadbe môže ísť napríklad o stolík s bielo červenými dobrotami. Zaujímavé môže byť tiež využitie výlučne farieb, ktoré ste zvolili ako farby výzdoby.

Doplnky do candy baru – na čo nezabudnúť

Okrem sladkých dobrôt netreba zabúdať na hygienu a na candy bar rozhodne patria aj rôzni pomocníci. Ide napríklad o tanieriky, servítky, ale aj kliešte, naberačky, či nožíky a iný príbor. Mnohé z týchto pomôcok nie je potrebné špeciálne kupovať a mali by vám ich požičať priamo v mieste konania svadby.

Určite však zvoľte viacero kusov daných pomocníkov, najmä v prípade špeciálneho stravovania a dobrôt spĺňajúcich podmienky diét. V tomto prípade môžete kliešte a naberačky aj navyše označiť, aby sa predišlo kontaminácii špeciálnych potravín. Ak používate aj nádoby s nápojmi, pripojte k stolíku aj poháre, či pestrofarebné slamky, pridajú pestrosti výzdoby a zároveň splnia svoju funkciu.

Ako to funguje

Candy bar je možné si pripraviť už deň pred svadbou s tým, že s čašníkmi a iným obslužným personálom sa dohodnete, aby vám dobroty podliehajúce skaze vyložili chvíľu pred vaším príchodom do sály.

V prípade rôznych krémových dobrôt a vysokých teplôt je lepšie vyložiť iba časť candy baru a postupne ho dopĺňať, rovnako ako to býva pri koláčikoch po stoloch. Túto službu by jednako mali zabezpečiť čašníci alebo o pomoc požiadajte jednu z družičiek. Ak chcete, môžete candy bar využiť aj na vyloženie hlavnej torty, a to nejaký čas pred jej nakrájaním. Hlavne v letných mesiacoch ju tam rozhodne nenechávajte po celý čas, ale personálu povedzte, aby ju vyložili pol hodinu pred krájaním a servírovaním.

Alternatíva

Zaujímavou alternatívou candy baru môže byť slaný stolík, takzvaný snack bar, kde namiesto sladkostí umiestnite rôzne slané pečivo alebo syry s olivami a zeleninou. Hosťom okrem sladkým pochutín iste dobre padne možnosť ponúknuť sa rôznymi šalátmi, druhmi syrov a slanými misami.

Predstavivosti sa medze nekladú a teda je možné vyrobiť aj whiskey a cigar bar, kde hosťom ponúknete cigary, cigarety a niekoľko druhov whiskey.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby