Chill out zóna na svadbe

 • 17. mar 2022
 • Dana Račko
 • iStock

Predstavte si miesto na svadbe, kde sa môžete na chvíľu vypariť a relaxovať. Miesto, kde si môžete vyložiť nohy, zakryť sa dekou a oddýchnuť si od hluku svadobnej zábavy. Chill out zóna na svadbe je novým svadobným trendom, ktorý myslí na pohodlie svadobných hostí, ale aj novomanželov.

chill out zóna na svadbe

Ako vyzerá chill out zóna na svadbe?

Relaxačný kútik môže mať veľa podôb v závislosti od ročného obdobia, miesta, kde sa koná svadba a svadobného štýlu. V lete môže byť vonku, počas zimy v interiéri. Ideálnym miestom je oddychový kútik napríklad pod korunami stromov, ktoré poskytnú príjemný chládok a súkromie. Rozmiestnite pod ne deky, koberce a vankúše, alebo použite palety, z ktorých razom poskladáte nábytok. Tento štýl chill out zóny je typický najmä pre boho svadby.

Plánujete prírodnú svadbu? Postačia lavičky pod stromami vzdialené od miesta konania svadobnej zábavy. Pre maximálny komfort dajte do kútika pohodlné kreslá, taburetky alebo záhradný nábytok. Romantickú idylku podporíte svetielkami a závesmi, záclonami. Súkromie hosťom zabezpečia paravany alebo starožitné dvere slúžiace aj ako dekorácia. A čo tak teepee ale záhradný stan? Nájde sa v nich miesto pre lehátka a poskytnú hosťom maximálne súkromie. Môžete použiť aj slnečníky s lehátkami a v prípade tematickej svadbe urobiť hosťom mini pláž s osviežujúcimi nápojmi. Nechajte im na nich zavesené havajské náhrdelníky z kvetov pre dokonalé navodenie exotickej atmosféry. Ak sa v mieste hostiny nachádza hojdačka, urobte chill out zónu práve v jej okolí. Hojdačky predsa milujú malí aj veľkí.

relax zóna na svadbe

Chill out zóna môže byť aj na terase alebo pri vonkajšom krbe. Oheň a teplo sa postarajú o tú správnu oddychovú atmosféru. Na jeseň a v zime môže pre chill out zónu poslúžiť malá nevyužitá miestnosť alebo zimná záhrada na mieste konania svadby. Pokiaľ je to možné a je k dispozícii posteľ alebo rozkladacie kreslo či nafukovačka, určite ich dajte do relaxačného kútika, nech si vaši hostia poriadne oddýchnu. Relaxačnú atmosféru dotvorte sviečkami, difúzerom s éterickými olejmi a kvetmi. V prípade zimnej svadby môžete interiér zútulniť napríklad umelými kožušinami.

svadobná výzdoba

Čo dať do chill out zóny

Pri tvorbe relaxačného kútika myslite na malých i veľkých, na mužov aj ženy. Deťom v nej nechajte omaľovánky, plastelínu, balóniky, bublifuk alebo skladačky. Pánom urobte mini bar s dobrou whiskey, koňakom, cigarami a kartami. Dámy zasa potešia časopisy a svadobné noviny. Starší svadobčania možno ocenia krížovky či sudoku. Pripravte hosťom fotoalbum s vašimi spoločnými fotkami, aby si popri oddychu zalistovali vašimi spoločnými spomienkami. Dobrou voľbou môže byť aj svadobný kvíz alebo box s vytlačenými vtipmi o svadbe a manželstve.

svadobné sedenie v prírode

Hoci je na svadbe veľa dobrôt, správna chill out zóna sa nezaobíde bez malého občerstvenia. Najmä v lete by mala obsahovať aspoň nealkoholický pitný režim a ovocie. Večných hladošov určite potešia kanapky, slané pečivo, čipsy a trebárs aj pukance. Mentolové cukríky, želé dobroty pre najmenších alebo oriešky tiež potešia. A úplne najviac svojich svadobčanom v lete prekvapíte zmrzlinou!

Praktickým nápadom je košík alebo kufrík prvej pomoci, ktorý by mal obsahoval lieky od bolesti, žuvačky, deodorant, vejár, hygienické vreckovky, antibakteriálny gél alebo vlhčené obrúsky. Toto všetko a iné drobnosti sa svadobčanom zídu.

svadba vonku

Kto ocení chill out zónu na svadbe?

Trochu ticha a súkromia určite ocenia kojace mamičky s deťmi, starší svadobní hostia, ktorým hluk svadobnej hostiny nerobí dobre, alebo hostia so zdravotnými problémami, náhlou migrénou alebo opicou. 🙂 Skvelo si nej oddýchnu tí najväčší svadobní tanečníci, ktorí si potrebujú vyzuť topánky a vyložiť nohy. Aj deti potrebujú na svadbe svoje miesto, aby sa nenudili a prípadne si na chvíľu poležali. Chill out zóna však nie je len pre svadobčanov, ale aj pre unavenú nevestu, 🙂 ktorá sa túži nachvíľu vypariť a oddýchnuť si počas krásneho, ale aj náročného svadobného dňa.

letná svadobná výzdoba

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby