„Cítila som sa ako vo filme.“ Letná svadba nevesty Terez bola pohodovou záhradnou párty.

 • 31. okt 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • Jakub Hasák

Dvakrát odložená, vytúžená letná svadba našej nevesty Terky, bola plná prírody, svetielok a letnej pohody. O tom, že aj v svadobných šatách sa dá hrať bedminton, si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

svadobné portréty v prírode, svetielka
Foto: Jakub Hasák

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Zoznámili sme sa, keď som bola ešte stredoškoláčka. Išli sme s kamarátmi na koncert kapely, v ktorej hral jeho brat. (Ale to, že to bol jeho brat som zistila až neskôr.) Tam ma oslovil a potom sa celý večer okolo mňa motal, aj keď sa moje kamarátky snažili, aby sa odo mňa držal ďalej. 😄 Keď sme sa lúčili, vypýtal si kontakt. Potom sme si písali asi mesiac kým sme si dohodli prvé rande a odvtedy ubehlo už vyše 9 rokov.

svadobné fotenie
Foto: Jakub Hasák

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Samotné zasnúbenie nebolo nijak špeciálne. Prebehlo v jeden večer v našej izbe, ktorú sme mali prenajatú v byte v Petržalke. Omnoho radšej spomínam na to, čo bolo predtým. Vyberanie prsteňa. V tom čase sme boli spolu už dlho, o svadbe sme sa už istý čas rozprávali a obaja sme vedeli, že je to prirodzený ďalší krok v našom vzťahu. Neriešili sme teda nejaké prekvapenia a tajnosti, ale keď sme vedeli, že sme rozhodnutí, rovno sme sa vybrali vyberať prsteň spolu.

Obehali sme pár obchodov a tak sme spoločne prišli na to, akú mám veľkosť, aký prsteň sa nám obom páči, aj aké sú ceny. Celkom dobre sme sa počas toho bavili a predavačky z nás mali tiež celkom zábavu, keďže sa asi často nestáva, že pár si vyberá prsteň spolu. Nakoniec sme jeden na mieste kúpili. No aj napriek tomu, že sme toto celé absolvovali spolu, keď si nakoniec pokľakol, neubránila som sa slzám.

nevesta a ženích sedia na hojdačke
Foto: Jakub Hasák

V akom štýle a kde sa odohrala vaša letná svadba?

Pôvodne mala byť naša svadba úplne iná. Kvôli korone sme presúvali dátum dvakrát. Prvý dátum bol v decembri a svadba mala byť vo vianočnom štýle. Obaja máme radi zimu a ja mám veľmi rada Vianoce. Bolo to už takmer celé naplánované. Ihličie, sviečky, trblietky, ozdôbky. Varené víno, punč a teplé deky. No prišla korona a plány na zimnú svadbu sa rozplynuli.

prírodná svadobná výzdoba
Foto: Jakub Hasák

Druhý dátum bol na jar. Tešila som sa na orgován, frézie a narcisy. No ani druhý dátum nám nevyšiel a zistili sme, že ak chceme svadbu, na ktorej budú môcť byť aj naši kamaráti, bude zrejme musieť byť v lete. Ani jeden sme z toho neboli veľmi nadšení, keďže nie sme veľmi letné typy. Nakoniec to ale dopadlo úžasne. Naša letná svadba bola v uvoľnenom lúčnom štýle, v priestoroch Pálenice Jelšovce, ktorá má veľkú záhradu. V záhrade pod stromom bol aj samotný obrad. Celé to pôsobilo ako jedna veľká, slnečná, záhradná párty. Letná svadba ako sa patrí.

Hľadáš svadobného dodávateľa? Nájdi ho cez náš Dopytovač!

svadobný obrad v prírode
Foto: Jakub Hasák

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Celý svadobný deň bol tak perfektný, a povedala by som, že svojský, že si naozaj neviem vybrať iba jeden, tak snáď nevadí, ak ich spomeniem viac. Na začiatok to, že sme si vôbec nestihli nacvičiť svadobný tanec, takže sme si ráno, kým ešte neprišla ani kozmetička ani fotograf, nacvičovali tanec na záhrade u rodičov. Nakoniec sme to odtancovali ani neviem ako, ale hostia nás chválili, ako sme to mali úžasne nacvičené. 😄

popolnočný tanec
Foto: Jakub Hasák

Veľmi silný moment bol, keď som mala ísť k oltáru. Stáli sme s mojim otcom sami dvaja za dverami a ja som si uvedomovala, že je tu jeden z najdôležitejších momentov môjho života – keď ma môj otec vedie k oltáru. A keď sme za zvuku piesne Thousand Years kráčali uličkou, viem, že veľa ľudí malo slzy na krajíčku. Keďže sme si piesne k celému obradu vyberali sami, mám o to viac zafixované v hlave momenty spojené s nimi. Napríklad keď oddávajúci vyslovil tú formulku “Vaše manželstvo je právoplatne uzavreté”, my sme vykročili uličkou už ako manželia a hrala nám pieseň Capital Letters, cítila som sa ako vo filme.

svadba v prírode, novomanželia kráčajú k oltáru
Foto: Jakub Hasák

A ďalší moment spojený s piesňou bol tanec s otcom. U nás to nie je veľmi zvykom, býva iba tanec so všetkými rodičmi naraz. Ja som si ho ale špeciálne vyžiadala. Hrala nám pieseň I Loved Her First. Vždy, keď som tú pesničku počula, bola som z nej dojatá a vedela som, že mi raz musí hrať na svadbe. Bolo to krásne a pomohlo mi to spracovať emócie, ktoré som z toho dňa mala.

prvý tanec
Foto: Jakub Hasák

Takisto nezabudnuteľný bol aj popolnočný tanec, kedy nám hrala pieseň Close to you od Carpenters. Tento sme už nemali nacvičený a len sme sa pohupovali do rytmu. Hostia ale okolo nás úplne neplánovane vytvorili kruh a ja som sa vtedy celkom ponorila do magickosti toho momentu. No a na odľahčenie spomeniem ešte posledný moment, a to ten, keď som hrala bedminton vo svadobných šatách. 😄

nevesta hrá bedminton
Foto: Jakub Hasák
svadobná fotka s prskavkami
Foto: Jakub Hasák

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Bolo to asi povedané už veľakrát, ale poviem to znova – je to váš deň. Pre vás. Kašlite na reči ostatných o tom čo sa patrí, čo sa má a čo je zvykom. Nepočúvajte kritizovanie a neprajníkov (a pripravte sa na to, že vždy sa nejakí nájdu). Ak nechcete tradície, nemajte ich. Ak chcete spraviť niečo špeciálne, spravte to. Naplánujte si to podľa seba, užívajte si to a neriešte priveľmi maličkosti. Svadba bude úžasná, aj keď niečo nevyjde podľa predstáv alebo harmonogramu a hostia si svadbu užijú, keď si ju budete užívať vy. A ešte jedna pragmatická rada na záver – svadobný deň utečie nenormálne rýchlo, je dobré ho mať poriadne zdokumentovaný.

otec vedie nevestu k oltáru
Foto: Jakub Hasák

Autor článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: Jakub Hasák

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby