18 vecí, ktoré musíte urobiť hneď po zasnúbení

 • 15. feb 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Nastal okamih, na ktorý ste možno veľmi dlho čakali alebo naopak, ste vôbec netušili, že príde tak skoro. Tak či tak, je to tu. Na prste máte zásnubný prsteň a budete sa vzdávať.

V prvom rade, dovoľte, aby sme vám pogratulovali, v druhom rade vám prinášame zoznam 18 vecí, ktoré musíte po tomto veľkom okamihu urobiť. Určite nemusíte mať strach, že teraz musíte vašu svadbu okamžite naplánovať. Doprajte si čas a tešte sa z tohto veľkého dňa.

1. Zavolajte svojim blízkym

Takúto novinu im určite treba oznámiť ako prvým. Niet nad osobné stretnutie a oznámenie tohto veľkého kroku vo vašom živote priamo do očí. Získate tak možnosť bezprostredne vidieť ich reakcie. Ak však nemáte možnosť sa s najbližšími stretnúť osobne, zavolajte im, pošlite im fotografiu zásnubného prsteňa, rozhodne však nevyužívajte sociálne siete. Samozrejme, oznámte to týmto spôsobom všetkým ostatným, ale najskôr to svojim blízkym dajte vedieť trošku osobnejšou cestou.

2. Choďte na manikúru

Všetky oči kdekoľvek, kam sa pohnete, sa budú upierať na váš nový zásnubný prsteň. Každá kamarátka ho bude chcieť vidieť, myslite preto aj na výzor vašich rúk. Hýčkajte sa a skočte na manikúru. Nemusíte mať rovno nové gélové nechty, ale pekne upravené nechty a ruky podčiarknu krásu vášho prsteňa.

3. Pridajte fotku svojho prsteňa na svoj profil

Teraz nastáva tá správna chvíľa. Vytvorte dokonalú fotku vášho prsteňa, zakomponujte do nej aj svojho partnera, prípadne miesto, kde sa to celé odohralo a oznámte to zvyšku sveta. Veď, jedna fotografia často vydá aj za tisíc slov.

4. Oslávte to s partnerom

Nezabudnite na svojho partnera. Veď to on vás požiadal o ruku, aj on je súčasťou tohto kolotoča, aj keď sa pozornosť viac upiera na vás a váš prsteň. Venujte sa mu, vyrazte spoločne na romantickú večeru a porozprávajte sa o tom, ako by ste chceli, aby vaša svadba vyzerala, v akom duchu by sa mala niesť, aký termín sa vám páči a o akom mieste ste vždy snívali.

5. Poistite si svoj prsteň

Tento bod sa týka najmä neviest, ktoré dostali veľmi hodnotný klenot. Možno ste o tom nevedeli, ale aj takýto šperk sa dá poistiť a predídete tak možným nepríjemnostiam, keby sa s ním niečo stalo. Občas jednoducho musíte byť praktická aj pri takejto romantickej príležitosti.

6. Oddýchnite si

Je fajn, že už začínate uvažovať o svadbe, ale určite sa teraz do nej nemusíte púšťať na plné obrátky. Doprajte si čas a dohodnite sa s partnerom, akou cestou sa vyberiete.

7. Naplánujte oslavu vášho zasnúbenia

Pozvite svojich najbližších alebo priateľov na malú oslavu vašej lásky. Pripite si s nimi, prípadne im prezraďte vaše plány a predstavy. Dovoľte im tešiť sa z vášho okamihu spolu s vami.

8. Dajte si prsteň upraviť

Vieme, že váš partner vás dokonale pozná, ale bohužiaľ niekedy je náročné zistiť veľkosť partnerkinho prsta bez jej vedomia. Ak vám teda ten váš prstienok nepadne úplne presne, dajte si ho upraviť. Samozrejme, že do prsteňa nechcete zasahovať, ale pokiaľ vám skutočne nesedí, môžete ho stratiť, prípadne, v menšej verzii nebude zrejme lichotiť vášmu prstu. Niektoré klenotníctva v rámci kúpy ponúkajú možnosť bezplatnej úpravy. Ak tomu tak nie je, poobzerajte sa po dobrom klenotníkovi, ktorý to určite zvládne.

9. Premýšľajte o dátume svadby

Začnite uvažovať o vhodnom termíne svadby. Máte nejaký špeciálny termín, ktorý je pre vás symbolický? Prípadne by ste sa chceli vziať v rovnaký dátum ako vaši rodičia? Určite sa zamyslite aj nad ročnými obdobiami a štýlom svadby. Ak plánujete svadbu vonku, zrejme nebude vhodný žiadny zimný mesiac.

10. Uvažujte o mieste konania

Poobzerajte sa po mieste konania. V dnešnej dobe nájdete nespočetné množstvo reštaurácií, spoločenských miestností, kaštieľov, či iných priestorov, kde je možné svadbu zorganizovať. Choďte sa s partnerom popozerať na viacero miest, ktoré vás oslovili. Urobíte si tak pekný výlet a zároveň niet nad osobnú skúsenosť.

11. Stanovte si mantinely vašej svadby

Je veľmi dobré dopredu si povedať, čo si ako predstavujete. Pokiaľ si chcete svadbu zorganizovať sami, bez zásahu iných osôb, mali by ste sa na tom vopred dohodnúť a povedať o tom ostatným. Rovnako, ak chcete malú svadbu s vašimi najbližšími, mali by o tom vedieť. Niet nad to, keď vaša budúca svokra pozve na vašu svadbu polovicu rodiny ešte predtým, než reálne začnete uvažovať, čo vlastne chcete. Prípadne, vaša mama objedná u kamarátky svadobné koláče a svadobnú kapelu.

12. Určite si rozpočet

Stanovte si dopredu, koľko približne by ste chceli na vašu svadbu minúť. Nechceme vás strašiť, ale existuje množstvo skrytých poplatkov a zároveň aj prekrásnych vecí, ktoré by vašej svadbe dodali ďalšie čaro… preto je dobré určiť si limit na všetky položky a samozrejme počítať aj s určitou rezervou.

13. Založte si svadobnú web stránku

Pokiaľ chcete ísť s dobou, založte si vlastnú stránku, kde zverejníte všetky informácie o vašej svadbe. Pokiaľ sa vám táto myšlienka páči, ale nie ste akurát počítačoví majstri, stránka mojasvadba.sk vám prináša možnosť využiť jej podstránku, ktorá vám túto možnosť prinesie.

14. Hľadajte inšpirácie

Začnite brázdiť po internete a hľadať, aký štýl výzdoby, svadobných šiat, či oznámení sa vám páči. Nájdete tam ako množstvo inšpirácií, tak aj postupov, ako si niektoré veci pripraviť vo vlastnej réžii, prípadne na stránke www.mojasvadba.sk v podsekcii zoznam profesionálov, ktorí vám ponúkajú svoje služby vo všetkých oblastiach týkajúcich sa svadby.

15. Začnite spracovávať zoznam hostí

Spíšte si zoznam hostí, ktorých by ste na svojej svadbe určite chceli mať. Rozhodne odporúčame poradiť sa aj s vašimi rodičmi, najmä, ak vám na svadbu prispievajú, či ste na niekoho nezabudli. Nemáme na mysli, že teraz vám do vášho zoznamu pripíšu tridsať ďalších hostí, ale možno sú niekomu zaviazaní v rámci iného pozvania na svadbu a chcú im toto pozvanie oplatiť.

16. Oslovte dodávateľov

Určite oslovte dodávateľov, ktorí sa vám svojou ponukou zapáčili. Niektoré termíny sú u profesionálov beznádejne vybookované aj rok, či dva dopredu. Nepremeškajte preto vašu chvíľu a dohodnite si s nimi stretnutie čo najskôr, aby ste nakoniec nezostali bez fotografa, či vysnívaného vizážistu.

17. Navštívte svadobné veľtrhy

Možno ste o tom nevedeli, ale svadobné veľtrhy prinášajú množstvo zliav, ktoré môžete počas týchto dní využiť. Ak sa nechcete pre niečo hneď rozhodnúť, príďte si aspoň pozrieť aktuálne trendy a novinky v oblasti svadieb.

18. Relaxujte

Pri všetkom tom plánovaní určite nezabudnite relaxovať. Venujte sa svojmu partnerovi, ide predsa o naplánovanie dňa, ktorý spečatí vašu spoločnú budúcnosť.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe