Svadobný plánovač (63): 7 vecí, ktoré by ste mali urobiť tesne predtým, ako vykročíte k oltáru

  • 8. feb 2017
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Každá nevesta chce, aby bol jej svadobný deň dokonalý a preto si dáva pozor na každú maličkosť. Aby ste si svadobný obrad naozaj vychutnali, nezabudnite na tieto drobnosti.

1. Voda

Predtým, ako vykročíte k oltáru, sa nezabudnite napiť. Aj keď máte len 20 minútový civilný obrad a budete počas neho sedieť, je dôležité byť hydratovaná, aby vám náhodou neprišlo nevoľno.

Okrem toho, po obrade vás čakajú ďalšie povinnosti – gratulácie, fotenie, presun na hostinu, … a ktovie, kedy najbližšie sa vám podarí napiť. Skrátka nedovoľte, aby vám smäd pokazil jeden z najdôležitejších momentov v živote.

2. Toaleta

Znie to ako úplná banalita, ale pri všetkom tom strese a prípravách tesne pred svadbou je jednoduché zabudnúť ísť na toaletu. A určite si nechcete na túto potrebu spomenúť počas svadobného obradu. S plným mechúrom by ste si tieto významné chvíle len ťažko užili naplno.

3. Posledné úpravy vizáže

Určite chcete počas svojho svadobného dňa vyzerať dokonalo, preto venujte pár minút pred obradom rýchlej kontrole, prípadne posledným drobným úpravám zovňajšku.

Keď budete kráčať k oltáru, budú sa na vás pozerať nielen desiatky očí, ale aj fotoaparátov, a každá nevesta si určite potrpí na to, ako vyzerá na svadobných fotkách. Aby ste neboli sklamané z fotografií z obradu, nezabudnite nazrieť do zrkadla skôr, ako sa vydáte uličkou.

4. Kytica

Nakoľko vás na ceste k oltáru budú fotografovať, venujte krátky pohľad aj svojej kytici, kým vyrazíte. Postavte sa pred zrkadlo a skontrolujte ako vyzerá, keď ju držíte (či ju netreba napríklad inak otočiť).

Táto kontrola vám zaberie len pár sekúnd a budete mať istotu, že aj vaša kytica bude na fotkách vyzerať nádherne. Určite by ste boli sklamané, keby ste nemali ani jeden pekný záber na kyticu, ako ju nesiete k oltáru.

5. Závoj a vlečka

Posledná úprava, ktorú by ste mali urobiť, je úprava vlečky a závoja. Poproste vaše družičky, aby vám vlečku a závoj napravili predtým, ako sa pohnete smerom k obradnému stolu a budete dokonalou nevestou.

Fotograf bude robiť zábery na vás aj zozadu a vy by ste určite nechceli mať na fotkách pokrčenú vlečku. Svadobné šaty by tak nevynikli v plnej kráse a vás by mrzelo, že nemáte z obradu dokonalú fotku šiat s rozprestretou vlečkou.

6. Doprovod

Posledné sekundy pred začiatkom obradu, keď stojíte na konci uličky len vy a váš doprovod (zvyčajne je to otec nevesty), by ste mali využiť na to, aby ste tomuto človeku poďakovali za to, že vás vedie k oltáru, prípadne mu povedali, čo pre vás znamená.

Tento moment si určite budete ceniť obidvaja. Potom sa už len pevne uchopte ponúkaného ramena a môžete smelo vykročiť.

7. Uvoľnite sa

Úplne posledná vec, ktorú by ste mali urobiť skôr, ako sa pohnete, je jeden hlboký nádych a výdych. Uvoľnite sa. Všetko, čo sa dalo, ste zabezpečili, v posledných minútach ste doladili všetky drobnosti a teraz vás čaká úžasný deň (a večer a noc), ktorý prežijete so svojimi blízkymi a svojím novým manželom. Snažte sa vychutnať si naplno každý moment.

Verím, že vám tieto rady pomôžu a prežijete dokonalý svadobný deň. 🙂


Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

    Pridaj príspevok