25 tipov na vianočné darčeky na vaše prvé spoločné manželské Vianoce

 • 12. okt 2020
 • Silvia Blahovcová
 • iStock

Pomaly, ale isto sa blížia vianočné sviatky, ktoré so sebou mimo príjemných chvíľ v kruhu najbližších, prinášajú aj čas obdarovávania sa navzájom. Pokiaľ trávite prvé spoločné manželské Vianoce, je táto chvíľa ešte výnimočnejšia. Nastavujete si vaše vlastné zvyky a tradície, ktoré budete vo svojich životoch udržiavať.

Rovnako výnimočné by teda mali byť aj darčeky, ktoré si na vaše prvé spoločné Vianoce darujete. Nemáme na mysli autá, či iné extra drahé darčeky, ale skôr niečo od srdca a niečo, čo by vám aj naďalej pripomenulo, aký výnimočný ste mali rok. Prinášame vám 25 tipov na vianočné darčeky na vaše prvé spoločné manželské Vianoce.

1. Nádoba na šampanské

Pokiaľ patríte k ľuďom obľubujúcim romantiku pri poháriku šumiaceho sektu, mohla by sa vám zísť nádoba na šampanské. Pokiaľ pridáte aj vygravírované vaše spoločné meno, či odkaz, pôjde určite o obľúbený a často používaný kúsok vo vašej domácnosti.

2. Párové vianočné hrnčeky

Ak milujete teplé nápoje, či už kávu, čaj alebo horúcu čokoládu a radi trávite spoločné chvíle so šálkou v ruke, budú párové hrnčeky určite vaše obľúbené. Siahnite po originálnych handmade kúskoch, ktoré budú presne podľa vašich predstáv a požiadaviek.

3. Špeciálny slávnostný servis

Keďže ide o vaše prvé spoločné Vianoce a budovanie rôznych tradícií, môžete k nim prispieť aj kúpou špeciálneho sviatočného servisu (napríklad cibulákového riadu), ktorý budete používať iba v slávnostné dni.

4. Obraz

Dajte vytvoriť svojej láske špeciálny personalizovaný obraz. Siahnite napríklad po ponuke vytlačenia postavenia hviezd v konkrétny moment na ktoromkoľvek mieste. Zvoľte trebárs dátum vašej svadby, zoznámenia či prvého rande. Doplňte osobný text a krásny darček je hotový.

5. Kufor na svadobnú cestu

Ide skôr o praktický darček, ale ak z ponuky vyberiete ešte aj prekrásny dizajn a darček doplníte o pár vrúcnych slov, bude určite neoceniteľný.

6. Vôňa domova

Rozvoňajte svoj domov prostredníctvom luxusných sviečok, napríklad aj s imitáciou pukania dreva. Vyberte vôňu, ktorá bude tá vaša a bude predstavovať vôňu vášho domova.

7. Vlastná sada vína

Ak patríte k milovníkom vína a radi si rozširujete svoju vínnu pivničku o nové kúsky, je na čase siahnuť po vytvorení vlastnej sady vína. Vyberte si víno aké máte najradšej, kúpte v danom roku (pôjde o konkrétny ročník) niekoľko fliaš a vytvorte vlastnú vignetu. Každým rokom môžete svoju zbierku rozširovať.

8. Domáci maznáčik

Ak uvažujete o rozšírení vašej rodiny o ďalšieho člena, môže mať pokojne aj 4 nohy. Či už pôjde o psíka, mačku, zajaca, alebo iné zvieratko, určite si to dobre premyslite. Ide o veľký záväzok aj z hľadiska času.

9. Zvonček

V spoločnom domove treba mať aj spoločný zvonček. Okrem novej menovky si môžete napríklad vybrať taký, ktorý bude zvoniť vo vašej obľúbenej melódii.

10. Teplá deka

Kto by nemal rád zamotať sa do príjemnej teplej deky a užiť si tak zimný večer? Týmto darčekom rozhodne nič nepokazíte a pokiaľ vyberiete obľúbenú farbu, či motív obdarovaného, bude radosť ešte väčšia.

11. Kurz varenia pre dvoch

Samozrejme, nemáme na mysli kurz základného varenia, to by sa obdarovaného – najmä gazdinky – mohlo dotknúť. Ide skôr o špeciálnu kuchyňu, ktorú obaja milujete a budete tak môcť tráviť spoločné chvíle aj pri varení.

12. Polaroid

Efektný darček. Vaše spomienky a zážitky máte na očiach okamžite. Pribalte aj menší fotoalbum a môžete začať fotiť vašu knihu spoločných dobrodružstiev.

13. Kozmetika

Kvalitná kozmetika, pena a soľ do kúpeľa, exkluzívne telové mlieko, či iné prípravky, sú určite vhodným darčekom, ktorým potešíte každého. Obzvlášť, ak obdarovaný rád relaxuje pri kúpeli.

14. Set na koktejly

Vo vašom spoločnom hniezde lásky sa isto vystrieda niekoľko hostí. Obdarujte svoju lásku setom na prípravu koktejlov, s ktorým zahviezdi. Pripojte vygravírovaný odkaz a ďalší obľúbený kuchynský pomocník je na svete.

15. Poháriky s monogramom

Ak nie ste milovníkom teplých nápojov, siahnite po sklenených pohároch, či pohárikoch, ktoré budú opäť personalizované podľa vašich predstáv. Nechajte si na ne vypieskovať monogram, dodá to vášmu domovu na pompéznosti.

16. Rande kartičky

Pre romantikov sú k dispozícii aj darčeky zážitkového charakteru. Pripravte svojej láske niekoľko tipov na rande spísaných napríklad na papierikoch v dózičke a nechajte partnera každú nedeľu vytiahnuť naslepo, na aké rande pôjdete.

17. Peronalizovaná rohožka

Milým darčekom môže byť aj rohožka pred vchodové dvere, ktorá bude personalizovaná pre vás ako manželov.

18. Bezdrôtové slúchadlá

Pokiaľ vaša láska miluje hudbu, či rada počúva audio knihy, bezdrôtové slúchadlá jej umožnia pohyb po vašom domove a užívaní si svojho koníčka.

19. Lístky do divadla

Pozvite vášho partnera na prežitie kultúrneho večera. Kúpte mu lístky na obľúbenú dramatickú hru a pozvite ho predtým na romantickú večeru.

20. Romantický víkend na lyžiach

Ak patríte k milovníkom lyžovania, či iných zimných športov, vsaďte na víkend plný vašej obľúbenej zábavy. Ak pridáte ubytovanie s krbom, vírivkou a fľašou sektu, o romantiku máte postarané.

21. Kniha vrátane času na jej prečítanie

Kúpte svojej láske knihu podľa jej vkusu a darujte jej aj čas na jej prečítanie formou darčekovej kartičky s povinnosťou, od ktorej ju odbremeníte. Musí napríklad váš partner každú sobotu umývať kúpeľňu? Urobte to za neho a darujte mu ku knihe 2 hodiny na jej čítanie.

22. Vlastné darčekové poukážky

Ak sršíte kreativitou, vytvorte ako darček vlastné darčekové poukážky. Voľný večer s priateľmi, 4 hodiny času na nakupovanie, či šofér pri pive s kamarátmi alebo poukaz okamžitého odpustenia budú isto nezabudnuteľným darčekom.

23. CD s piesňou vášho prvého tanca

Pripomeňte si váš svadobný deň a obdarujte sa albumom kapely, ktorá je autorom vašej piesne na prvý tanec. Môžete si na ňu rovno aj večer zatancovať a zaspomínať si na romantické chvíle.

24. Fotoalbum

Či už pôjde o album vašich svadobných fotografií alebo zážitkov a výletov, ktoré ste spolu zažili, momenty zachytené na fotografiách sú neoceniteľnými.

25. Fotoplátno

Vyzdobte si domov fotoplátnom vašej najobľúbenejšej svadobnej, či inej spoločnej fotografie. Bude vám tak pripomínať nielen daný okamih, ale aj aj vaše prvé spoločné manželské Vianoce.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby