Skvelé tipy na darčeky pre vašich svadobných hostí!

 • 16. máj 2016

Chystáte svadbu? Celkom s určitosťou na nej dostanete veľa darčekov od svadobných hostí. Či už pôjde o peniaze, hodnotné dary alebo maličkosti, všetky vás isto potešia. Už dávno však nie je zvykom, že darčeky dostávajú len mladomanželia. Aj vy môžete vyčariť svojim známym a rodine úsmev na tvári a prekvapiť ich milým darčekom, aby nikdy nezabudli na váš veľký deň. Prinášame vám preto hneď niekoľko inšpirácií na darčeky pre hostí.

Darčeky pre svadobných hostí kedysi

Staršia generácia, do ktorej spadajú naši starí rodičia či prarodičia, svadobným hosťom na znak úcty a vďaky, že prišli k svadobnému stolu, darovali len jeden druh darčekov. Boli to výslužky v podobe chutných sladkých dobrôtok zo svadobnej hostiny. Tento zvyk sa zachoval až dodnes, no k nemu sa pridružili ešte rôzne iné, zväčša kreatívne drobné darčeky pre hostí.

Darčeky hostí vždy potešia, keďže ich nečakajú a sú pre nich krásnym prekvapením. A čím viac budú vyrábané s láskou, tým lepšie. Veď o tom predsa celý svadobný deň je.

Tipy na chutné darčeky pre hostí

Okrem už spomínanej výslužky môžete pre svojich svadobných hostí prichystať aj iné malé darčekové dobrôtky, ktoré si môžu odložiť na pamiatku alebo si na nich pochutiť. Aj tak im z nich ostane pekný obal, ktorý si môžu priložiť napr. k vášmu svadobnému oznámeniu alebo prakticky využiť (organzové vrecúška, darčekové krabičky).

Stačí, ak vlastnoručne vyrobíte, kreatívnymi myšlienkami navrhnete alebo niekomu dáte vyrobiť dobrôtky, ktoré ozdobne zabalíte do obalov s citátmi alebo inými frázami, ktoré sú vám blízke. Niekedy možno postačí aj jednoduché a úprimné „Ďakujeme“ – veď v jednoduchosti je krása. Určite nezabudnite na stužku alebo zadnú stranu krabičky napísať vaše mená a dátum svadby.

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi na chutné darčeky pre hostí:

medovníčky ozdobené sladkou bielou alebo farebnou polevou, ktoré vydržia dlhšie, ak ich zabalíte do celofánu,cukríky, mandle v cukre či bonbóniky v organzových vrecúškachlízatká, veľké, malé, ovocné, či čokoládové,mini čokoládky alebo pralinky,čajové vrecúška darčekovo zabalené do vrecúšok,svadobné plátkové žuvačky – obyčajné žuvačky v neobyčajnom prevedení, sladké pre deti a mentolové pre dospelých,mini medíky, džemíky alebo pečený čajík najlepšie vlastnej výroby, s originálnymi etiketami jednoznačne poteší.

Tipy na milé darčeky pre hostí

Darčeky pre hostí môžu byť aj milé. Naše tipy na milé darčeky pre hostí sme vám spísali do nasledujúcich odrážok. Opäť pri nich platí, že by mali obsahovať údaje týkajúce sa vašej svadby alebo jednoduché „Ďakujeme“:

háčkované srdiečka,vyšívané textilné srdiečka, podkovičky alebo pre deti medvedíky,textilné vrecúška v tvare srdiečka plnené levanduľou alebo inou voňavou rastlinkou,

levanduľové kytičky previazané stužkou vo farbe svadobnej výzdoby,odznaky pre malých i veľkých, s ich iniciálami alebo rôznymi vtipnými nápismi (napr. vzorný svadobčan) a samozrejme nezabudnite na srdiečka,svadobné prskavky v originálnom balení,svadobné noviny,originálne pohľadnice,ozdoby do kvetináčov a iné dekorácie do domácnosti – keramické, drevené, textilné alebo iné, fantázii sa medze nekladú,rôzne sošky, podkovičky, zvončeky,dekoračné fľaštičky, či svietniky, ktoré môžete naplniť napr. bylinkami na čaj alebo cukrovinkami.

Tipy na praktické darčeky pre hostí

Darčeky nemusia byť nudné a zapadať prachom. Môžu byť aj praktické, ktoré svadobčania využijú aj vo svojom každodennom živote. Stačí, ak na praktické veci vygravírujete svoje mená, dátum svadby alebo iné údaje, ktoré pokladáte za dôležité. Nezabudnite zakomponovať svadobné motívy alebo inú tematiku, ktorá je pre vás dvoch charakteristická.

Praktickými darčekmi pre svadobných hostí môžu byť:

mini kalendáriky,perá, ceruzky či farbičky s potlačou,záložky do knižiek,magnetky z dreva alebo iných materiálov, mini sukulenty v črepníkoch,

prívesky na kľúče,usb kľúče s vygravírovanými iniciálami a dátumom svadby,vône do auta,náramky a iné šperky,namaľované štipce,stojany na menovky, ktoré môžu hostia využiť doma napr. ako stojany na fotografie,voňavé sviečky v šálkách

plávajúce sviečky,soľ do kúpeľa alebo mydielka rôznych vôní, farieb a veľkostídrevené voňavé farebné guľôčky,kozmetické zrkadielka,balzamy na pery pre nežné polovičky,sklené pilníčky na nechty, ktoré ocení nejedna z dám,brošničky,manžetové gombíky pre pánov,drobné fľašky s alkoholom,darčekové fľaše vína,vianočné ozdoby (skvelý darček pri zimnej svadbe)mini krémy na opaľovanie (na letnej svadbe),varešky, lyžičky, misky.

Určite nezabudnite ani na najmenších a najmilších hostí, pre ktorých si môžete pripraviť ako darček bublifuk, pokojne aj s vašou podobizňou.

Ak ste milovníkmi domácich miláčikov a aj oni sa zúčastnia vášho veľkého dňa, rozhodne nezabudnite ani na nich. Psíci sa určite potešia granulám so srdiečkovým vzorom a mačičky drobným hračkám.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Vrchol dokonalosti darčekov na koniec

Ak ste tak trochu puntičkári a máte radi dokonalosť, určite bude skvele pôsobiť, ak darčeky pre hostí zladíte s vašou svadobnou výzdobou, štýlom, v ktorom sa svadba nesie alebo obdobím, v ktorom sa svadba uskutoční.

Ďalšie inšpirácie na darčeky pre vašich svadobných hostí:

VIAC INŠPIRÁCIÍ
Kompletný album

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe